GP Wielkiej Brytanii 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Marco Gronichella N cze 21, 2009 15:26  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Fajnie było popatrzeć na walkę Rob i Hama, oraz Kwika i Alonso. Wielkie brawa dla Nicka za sprzeciwienie się zjazdowi po nowy nos, pokazał dziś też swoje defensywne możliwości. Ale i tak dla mnie ten wyścig wygrał projektant bolidu RBR i Massa (7 pozycji up WTF? :o ) Dobrze że Brawn lekkawa zadyszka bo reszta sezonu byłaby przerażająco nuuuuudna. Tak jak Robert wspomniał w wypowiedziach przed weekendem ; tak świetnie pasował ich bolid do charakterystyki tego toru :evil: Ferrari dzisiaj błyszczało mistrzowskim doborem strategii.
Avatar użytkownika
Marco Gronichella
 
Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 8:58
Lokalizacja: Warszawa
GG: 7990456

Postprzez kemek N cze 21, 2009 15:34  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Darkat - W tym zabiegu chodziło mi o to, żeby wyśmiać teksty niektórych trolli, którzy nie wiedzą nawet, że trollują i piszą "Kubica znów pokazał, że nie umie wyprzedzać. Alonso/Hamilton to by dopiero zrobili show". Ja wiem, że każdy kierowca jedzie jak tylko mu bolid pozwala i wyprzedzają zawsze, kiedy jest tylko ku temu okazja. Alonso nie był w stanie wyprzedzić cięższego a do tego "uszkodzonego" Heidfelda, a jak Kubica prawie całe GP Hiszpanii jechał za "ważącym tyle samo" i "nieuszkodzonym" Glockiem, to już wyskoczyły trolliki, jak grzyby po deszczu. Dodać można, że w Hiszpanii wyprzedzić można tylko i wyłącznie przy gigantycznej (jak na F1) różnicy czasowej na okrążeniu albo przy błędzie w wyjściu na prostą start/meta. Przed Stowe wyprzedzeń (ogólnie, nie w tym roku) było naprawdę sporo.

I jeszcze jedna obserwacja - wydawało mi się, że wypadek Bourdaisa i Kovalainena to nie tylko wina Francuza (wg Borówy zmęczonego po Le Mans - żenua). KOV jakoś chyba za często się na tej prostej kołysał i zaskoczył BOU.
シボレー・オプトラ
Avatar użytkownika
kemek
 
Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 22:31

Postprzez Dale65 N cze 21, 2009 15:35  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Brawn - czyżby szanse na tytuł jeszcze były otwarte?
RedBull - pogrom, cóż oni zrobili z tym autem :D
Toyota - jakoś mało ich widać było
Ferrari - niezła taktyka Massy niezła zdobycz punktowa jak na ich pozycję w tym roku :)
Williams - Nakajima zawalił sprawę, a Rosberg też jakoś nie najlepiej
McL - pierwsi będą ostatnimi... a Hamilton chciał chyba spalić gumę na trawie tylko nie wyszło mu, dopiero na końcu znalazł odpowiednią nawierzchnię do palenia :D
Renault - nie mam zdania... chyba tylko tyle można powiedzieć że Piquet znów dojechał do mety mimo że troche się wokół niego działo dzisiaj :)
BMW - są na swoim miejscu. Co by było jakby nie odpuścili 2008... możliwe że oblegaliby jedynie 19-20 pozycje.
STR - niewidoczni, a Bourdais... powinien dać se już siana.
Force India - Fisi naprawdę ładnie, spokojnie utrzymał się na tym 10 miejscu, a jaki start :o gratulacje :) dla mnie obok Vettela man of the race
Ostatnio edytowano N cze 21, 2009 15:37 przez Dale65, łącznie edytowano 1 raz
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez MITSUBISHI_WRC N cze 21, 2009 15:35  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Darkat napisał(a):Po co miałby Alonso wyprzedzać Roberta żeby zająć 13 miejsce, tak samo jak Robert Piqueta

Co do wyprzedzania, to miało ''go być'' w tym sezonie co nie miara a okazuje się że nic z tego.
W dzisiejszym GP dużo było takich przykładów że ''jeden drugiego'' nie może wyprzedzić.
Pod koniec wyścigu Glock szybko doszedł do Raikkonena i dalej już nic nie mógł zrobić, a różnica między nimi na mecie była minimalna.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kamika N cze 21, 2009 15:37  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Wyścig ogólnie nie zaciekawy :( . Pierwszy raz tak długo chyba realizator pokazywał Kubice w walce z Hamiltonem. Wielkie brawa dla Vettela co jak co ale nad innymi kierowcami przewagę sobie wyrobił :brawo: . Massa też pojechał dziś bardzo dobry wyścig. Trzeba przyznać, że Heidfeld potrafi się bronić :) A taktyka BMW może i była wymuszona przez sytuacje na torze ale nie mniej jednak mogli trochę mniej dotankować Roberta na pierwszą część wyścigu :evil:
Kiedy wrócę dam z siebie wszystko R.K.
Avatar użytkownika
kamika
 
Dołączył(a): Śr wrz 17, 2008 13:18
Lokalizacja: Ciechanów
GG: 9908670

Postprzez Edzix N cze 21, 2009 15:40  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Czytając sobie wasze posty widzę, że nie którzy mówią o tym, że Vettel w słabym bolidzie też jest kiepski... pamiętaci końcówkę sezonu 2008 ? słabym STR Sebastian zdobywał punkty, a jego partner był z tyłu... przechodząc do wyścigu...

Vettel- świetny start, a potem odjeżdżał, odjeżdżał...
Webber- dobry wyścig, szkoda, że utknął za Rubensem, ponieważ stracił za nim ogrom czasu...
Barrichello- ładnie wystartował, potem miał TYLKO dobre tempo
Massa- nie wiem jakim cudem znalazł się aż tak wysoko... cud-malina wyścig w jego wykonaniu :lol:
Rosberg- Dobry wyścig, jakoś w końcówce miał słabsze tempo
Button- Na starcie stracił kilka pozycji, ale w dalszej części ładnie nadrabiał
Raikkonen- bardzo dobry start, a dalej bezbarwnie...
Trulli- podobnie jak Kimas. Spodziewałem się, że pojedzie lepiej
Fisco- oo, no barvissimo Giancarlo. Świetny wyścig no i ten manewr wyprzedzenia Alonso i Heidfelda.
Nakajima- do d^*% strategia :x
Piquet- bezbłędnie, i przed Alonso. Brawa
Kubica- dobrze ruszył z miejsca, ale jednak po pierwszym zakręcie spadł, czemu?...
Alonso-Liczyłem na lepszy występ w jego wykonaniu
Heidfeld- kapitalny start, jak zawsze, szkoda, że uszkodził skrzydło...
Edzix
 
Dołączył(a): Wt maja 26, 2009 13:08

Postprzez MITSUBISHI_WRC N cze 21, 2009 16:01  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Edzix napisał(a):że Vettel w słabym bolidzie też jest kiepski... pamiętaci końcówkę sezonu 2008 ? słabym STR Sebastian zdobywał punkty, a jego partner był z tyłu

I STR wcale nie było słabym bolidem, co do partnera to jak wiadomo Sebastianowi Bourdais'owi nie odpowiada F1 (bolidy, zawsze coś mu nie pasuje) i jest kiepskim kierowcą.
Za ''oceanem'' wygrywał ale F1 to jest co innego, no a Vettel w ubiegłym roku kończył przedwcześnie wyścigi np po kolizjach.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SoBcZaK N cze 21, 2009 16:22  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Dobra to teraz ja coś napisze...
wyścig ogólnie był ciekawy, było sporo walki i troche przetasowań i pościgów co jak na suchy wyścig było całkiem ok.
Ventyl świetnie pojechał i nie wiem jakim cudem tak zapierniczał na pierwszym stincie ale jechał jak szalony i za to respekt,
BrawGP- Baricz w sumie ciąnął nieźle ale nie miał szans z RB, które były rewelacyjne na tym torze, Jenson z kolei pierwsze prawdziwe problemy w tym sezonie i ciekaw jestem czy to jednorazowa zadyszka czy początek problemów i koniec bajki...
Ferki- oboje zapunktowały ale jakim cudem Kimi dojechał na 8 miejscu skoro po starcie był 5?
Lewis- jedyne co mógł zrobić to spalić gume po wyścigu i nic więcej
BMW- dalej kiepsko chociaż dobrze, że już nie na ostatnich miejscach...
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez SPIDER N cze 21, 2009 16:28  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

W tym wyścigu gwiazdą bez wątpienia był Vettel. Pojechał pewnie po swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie. Zwycięstwo, które jest bardzo przekonywujące. Fantastyczne tempo narzucił Sebastian na początku wyścigu i prezentował je do końca. Prowadził niezagrożenie. A Webber, który pokonał Barrichello podczas pierwszych postojów, pewnie dowiózł drugą pozycję. Dziś Red Bull był niezaprzeczalnie najlepszy. Zresztą, wystarczy spojrzeć na końcowe wyniki. Był Red Bull i długo, długo nic. Red Bull się dzisiaj wzniósł na wyżyny, a reszta była tylko tłem. Świetny wynik tego zespołu, jednak ojcem tego sukcesu jest w bardzo dużej mierze Adrian Newey, który zaprojektował tak świetny bolid.

Nieco słabiej dzisiaj wypadł BrawnGP. Być może nowe poprawki nie zdały odpowiedniego egzaminu, co przełożyło się na ogólne zachowanie bolidu. Button bardzo narzekał na prowadzenie się auta, miał podsterowność. Zresztą, obydwa Brawny ustępował na torze Red Bullowi, ale pod koniec Button bardzo zbliżył się do Rosberga, jednak nie było czasu już na atak. Mimo to, dobry wynik Jensona, mimo początkowych kłopotów. Spadek na starcie itd. A Barrichello może się cieszyć z P3, bo nie miał absolutnie szans z Webberem i w ogóle z Red Bullami. Dzisiaj RBR był na czele, ale Brawn ze swoją przewagą, może sobie od czasu do czasu pozwolić na słabszy weekend, a taki niewątpliwie dzisiaj zanotowali. Ciekawe tylko, czy taka sytuacja utrzyma się dłużej, bo przy takiej dyspozycji Czerwonych Byków druga część sezonu może być baardzo ciekawa.

Jestem pozytywnie zaskoczony formą Massy. Mimo, że startował z P11, ukończył po dobrej jeździe wyścig na P4. Liczyłem, że będzie w stanie jeszcze powalczyć realnie o P3, jednak Barrichello został podczas drugiej rundy tankowań dłużej na torze, i w efekcie Massa został z tyłu. Niemniej jednak jest pewien progres, choć Kimi po dobrym początku później spisywał się nieco gorzej. W Williamsie z kolei zawiódł Nakajima, jednak jechał bardzo lekkim bolidem, i spadł daleko po swoim tankowaniu. Rosberg walczył też o P3, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość Baricza i Massy.

Renault dzisiaj słabo, zwłaszcza Alonso, który mógłby ugrać coś więcej, ale niemiłosiernie męczył się jadąc za Heidfeldem, który mimo uszkodzonego przedniego skrzydła pozostał na torze. Wtedy utworzyły się dwie pary: Heidfeld - Alonso oraz Kubica - Hamilton. Obydwaj kierowcy BMW skutecznie się bronili. Właściwie właśnie pokazywanie tychże walk spowodowało, że wyścig był ciekawszy. Przez pierwszą godzinkę było ciekawie, potem nastąpił nudny okres, aby pod koniec ożywiło się podczas walki o P3. No i był też smaczek podczas walki Alonso z Hamiltonem.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Angulo N cze 21, 2009 16:38  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Dobry wyścig, trzeba przyznać. Dużo walki na torze i w pit lane.
Red Bull to dziś był nie do pokonania, szybki jak rakieta :-o :-o , przypomina mi trochę MP4-20, z tym że RBR się nie psuje. Skoda trochę, że Webber stracił bardzo dużo czasu za Barrichello, mógł dziś wygrać. Brawa dla Vettela!
Brawny miały zadyszkę. Wprawdzie Barrichello dojechał pewnie na podium, ale Button... Na starcie przyblokował go Trulli, a potem jakoś bezpłciowo, dopiero w końcówce jechał świetnie. Bez tego startu byłby 4.
Williams bardzo szybko tutaj jechał, jednak z Nakajimą niedużo osiągną.
Bourdais to kompletne beztalencie i może się pakować :evil: :dusi: :podbite:

A teraz czeka nas idiotyczna, 3-tygodniowa przerwa, która powinna być na przełomie kwietnia i maja...
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Dale65 N cze 21, 2009 16:59  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Angulo napisał(a):A teraz czeka nas idiotyczna, 3-tygodniowa przerwa, która powinna być na przełomie kwietnia i maja...

Spoko spoooko, w sierpniu będzie 4-tygodniowa przerwa... Mosleyowi już chyba totalnie odbiło po tych występach sadomaso czy co on tam robił....
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez cichy N cze 21, 2009 17:01  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

niestety nie mogłem widzieć wyścigu ale wynik to dla mnie coś wspaniałego :) Nie ukrywam, że gdzieś tam w głowie chodziło mi, że GP Chin to jednorazowa akcja.. Baa.. Teraz Red Bull pokazuje, że jest najlepszy.. i nie ukrywam, że czekam na komentarze tych co uważali, że ten team umie jeździć tylko na wodzie.. :???:

Na dodatek caaaały czas trzymałem kciuki żeby akurat ten wyścig nie wyszedł Buttonowi, ech.. udało się ;) Ba.. na dodatek Brawn nie zgarnął dużej ilości pkt. i powoli zaczynam wierzyć, że nasi będą mogli jeszcze powalczyć o mistrzostwo... :grin: Red Bull Racing ostatnim mistrzem konstruktorów serii Formula 1? :-P

Obrazek
Ładny obrazek, mam nadzieję, że Vettel wyrósł z fochów i kiedy sytuacja będzie odwrotna nie będzie stał w kącie jak to było w Turcji :-)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez PiotrB N cze 21, 2009 17:06  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

SoBcZaK napisał(a):jakim cudem Kimi dojechał na 8 miejscu skoro po starcie był 5?

Trulli's Train :). Nie wzieli tego pod uwagę w strategii :).
PiotrB
 
Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 20:01

Postprzez Corvi78 N cze 21, 2009 17:10  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Moim zdaniem to była wina Kovalainena, a "pakować" powninien sią pan Borowczyk, który gada straszne głupoty a co poniektórzy ludzie to "łykają".
Avatar użytkownika
Corvi78
 
Dołączył(a): So sie 27, 2005 18:49
Lokalizacja: Koło

Postprzez Ralph1537 N cze 21, 2009 17:28  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

kubica pokazał hamiltonowi kto jest lepszy, nie dał się wyprzedzić, vettel czyżby miał zamiar dogonić buttona, a sam button coś słabo, chociaż raz barichello lepiej od przyciska
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości