Przed GP Niemiec

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Angulo So lip 11, 2009 15:27  Re: Przed GP Niemiec

Ależ ciekawe kwalifikacje! W Q2 to prawie skakałem, gdy zobaczyłem, że Button jest 15. :shock:
Mark na P1 - nareszcie. I życzę mu z całego serca by jutro nareszcie odniósł swe 1. zwycięstwo w karierze.
Brawny - nie najszybsi, muszą powstrzymywać Vettela. Chyba najlżejsi.
McLaren - no nareszcie coś drgnęło! Liczę na mocne punkty.
jednak największe brawa dla Sutila! :ukłon: :woohoo: :brawo: :dobrze: P7 w takim samochodzie to szczyt marzeń.
Toyota - niedaleko do Monako...
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez tomasson So lip 11, 2009 15:30  Re: Przed GP Niemiec

Ralph1537 napisał(a):
Każdy dołujący zespół potrafi mieć przebłyski formy w pojedyńczych GP, tylko jakoś nie BMW
w zasadzie to mieli na początku sezonu w australii, nie wiele brakowało a kubica byłby 2, a walczyłby o zwycięstwo


No tak, tamten wyścig dla nich, a w zasadzie dla Roberta to jakby weszli ten sezon z formą z 2008. Wtedy Kubica był bliski zdobycia 10 punktów, ale później nadal siedzieli by w bagnie. Dziś w połowie sezonu mają 8 punktów?
"Richard jest rajdowcem, bierze udział w wyścigach Formuły 1. Na pewno słyszałaś, Fittipaldi, Niki Lauda, On. To światowa czołówka"
Avatar użytkownika
tomasson
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 19:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rafaello85 So lip 11, 2009 15:31  Re: Przed GP Niemiec

Za sprawą zmiennych warunków pogodowych, kwalifikacja był dość ciekawa :-)
W Q1 wszyscy kierowcy jak najszybciej wyjechali na tor, aby wykręcić odpowiedni czas zanim spadnie deszcz. Deszcz spadł, ale w Q2 - kierowcy wyjechali na suchych oponach ( używając nazewnictwa A. Borowczyka ), żeby minutę później zjechać po przejściówki. Później znowu zmiana opon na suche i znowu deszcz :-D Massa nieźle manewrował po poboczu :wink: A sposób w jaki Alonso wyprostował samochód po pireuecie na ostatniej szykanie - mistrzostwo świata :-o
W Q3 już spokojniej. Webber pierwszy raz w karierze PP, Button i Barrichello ( podobnie jak już kilka razy w tym roku ) mimo słabych treninów, uzyskali dobre rezultaty w qualu. Czyżby w McLarenie coś drgnęło? Kovalainen i Hamilton dość wysoko. Ferrari kiepsko :(

W Q1 Glock ewidentnie zablokował Alonso i Hiszpan prawdopodobnie stracił tam trochę cennego czasu. Ciekawe czy będzie jakaś kara dla Niemca?
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez TheBhoy1991 So lip 11, 2009 15:40  Re: Przed GP Niemiec

Co do Glocka to sie chyba wystraszyl ze cos ma z bolidem bo cos tam naciskal. Jakby nigdy nic se wyjechal a nie patrzal sie na droge ani w lusterka. A fercio mu pokazal ta legendarna juz reke :D

Watpie ze kara bedzie, Alonso przeszedl dalej 8-)
TheBhoy1991
 
Dołączył(a): Cz lip 02, 2009 15:06

Postprzez kemot So lip 11, 2009 15:47  Re: Przed GP Niemiec

Spider skasował mój post po pierwszym treningu o tym, że Webber będzie walczył o wygraną :D
No ale kwalifikacje bardzo ciekawe - zgrzeszyłbym, jakbym powiedział inaczej.
Sutil :brawo: to co ten chłopak zrobił, takim autem to naprawdę podziw.
Massa - myślałem, że to Kimi idzie do rajdów, ale okazuje się, że Massa już uczy się swojej nowej profesji :lol:
Alonso - :ukłon: za perfekcyjne opanowanie bolidu po poślizgu, to jest jednak klasa, szkoda tylko, że miał pecha.
Hamilton - myślę, że to raczej warunki pozwoliły osiągnąć jemu i fińskiemu koledze z zespołu taki wynik.
Kubica - jakoś dziwnie wyczuwam brak motywacji do jazdy tym crapem, Heidfeld już tradycyjnie cysterna i jedenasta lokata, który to już raz w tym sezonie? :???:
Rosberg - w sumie nie jest dla mnie zaskoczeniem, że nie wszedł do Q3, bo Nico słabo sobie radzi w takich warunkach, ale ogólnie tutaj chyba więcej loteria odegrała.
Vettel - będzie miał ciężki wyścig, jeżeli będzie deszczowy i ma mniej paliwa od bolidów Brawna, to małe szanse na przeskoczenie ich.
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez lubczyk So lip 11, 2009 15:55  Re: Przed GP Niemiec

Dużo piszecie o tym że Kubica stracił zapał itp. A może wie że ma zagwarantowaną ciepłą posadkę w dobrym teamie po tym sezonie.
lubczyk
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sneer So lip 11, 2009 16:11  Re: Przed GP Niemiec

Każdy normalny człowiek, po wyczynach BMW straciłby zapał. Kubek i tak ma nerwy ze stali. A dziś po prostu samochód nie pozwolił na więcej. Oczywiście BMW ma politykę: nie odleci część z bolidu to nie ma problemu. Aczkolwiek, nawet Rampf powiedział, że patrząc na treningi nie można było się spodziewać więcej.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Damian375 So lip 11, 2009 16:20  Re: Przed GP Niemiec

Po pierwsze, wielki brawa dla Marka Webbera, bardzo się z tego cieszę.

Po drugie Robert - prawdziwi kibice się nie odwracają :D.

Po trzecie, również wielkie brawa dla Adriana Sutila i jego miejsca (nie to, że 7), ale przed Ferrari,a za Mclarem.

Następnie co do incydentu Alonso - Glock, to wydawało się, jakby Timo zrobił to specjalnie, oczywiście nie chcę nikogo oskarżać, to tylko tak wyglądało.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez sneer So lip 11, 2009 16:26  Re: Przed GP Niemiec

Glock dostał karę, trzy miejsca do tyłu.. Zamieni się z Bourdaisem pozycjami :D
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kimi_R So lip 11, 2009 16:35  Re: Przed GP Niemiec

cziken napisał(a):
TheBhoy1991 napisał(a):Sory za offtopa Ale tu chyba chodzi o wyrazanie wlasnych zdan, a nie ze jakis klient mi powie: proponuje ignora na tego pana Bo jest po prostu Kubicomanem.


Tak, BMW wyklada duze siano na auto kubicy a potem dokonuje sabotazu zeby ten byl wolniejszy od Heidfelda bo dla nich to najwazniejsze.OK


„Przywieźliśmy trochę nowych części na Nürburgring i samochód trochę się poprawił. Niestety mój bolid nie reagował tak, jak powinien. Walczyłem z zachowaniem mojego auta. Na początku pierwszej sesji treningowej zauważyłem, że coś było nie tak i choć analizowane przez nas dane wyglądały dziwnie, to jednak nie do końca wiemy, co się dzieje. Teraz musimy zrozumieć i rozwiązać nasz problem”.

Ciekawe na co to wydaje tą "dużą" kasę, chyba KERS kosztował więcej niż zrobienie tego szrotu (czyt. bolid), jak nawet nie wiedzą co w nim nie tak.


___
Kiedy będzie podane ile kto ma paliwa?
Avatar użytkownika
Kimi_R
 
Dołączył(a): Pn kwi 13, 2009 12:34

Postprzez Anderis So lip 11, 2009 16:36  Re: Przed GP Niemiec

sneer napisał(a):Glock dostał karę, trzy miejsca do tyłu.. Zamieni się z Bourdaisem pozycjami :D


Znając zespół Toyoty, to po prostu wystartuje z pit lane :-D
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Pieczar So lip 11, 2009 16:48  Re: Przed GP Niemiec

craig napisał(a):
Pieczar napisał(a):No wreszcie Webber a nie to dziecko ma PP :P Mclaren widać postęp - szczególnie na porównywaniu linii jazdy Kovalainena i Hamiltona. I to się nazywa postęp. Helmuty z BMW muszą się jeszcze sporo nauczyć - jak zwykle ich poprawki g**no dały.


Czym się sugerujesz nie widząc poprawy w BMW? Chyba tylko nienawiścią. Kubicy bolid nie prowadził się dobrze, a Heidfeld zapewne na suchym wszedłby do 10. BMW się poprawiło, a Maki nie były takie słabe jak się wydaje, co pokazuje chociażby Monaco. Owszem, ostatnie tory im nie leżały, ale bolidy na pewno słabego nei mieli. BMW zrobiło krok w przód. Wyników kwalifikacji nie można ocenić w jakikolwiek sposób, bo była to jedna wielka loteria

Czekałem na Twojego bądź Wartka posta :D Oczywiście BMW się poprawiło, tak jak co wyścig, tylko jak zwykle 1000 różnych zdarzeń nie pozwoliło im tego pokazać :rotfl: Śmiesznie się czyta takie posty. Ale nie będę zabijał Waszej nadziei - tak BMW jeszcze w tym roku wygra :dusi: :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez sneer So lip 11, 2009 17:01  Re: Przed GP Niemiec

Pieczar napisał(a):Czekałem na Twojego bądź Wartka posta :D Oczywiście BMW się poprawiło, tak jak co wyścig, tylko jak zwykle 1000 różnych zdarzeń nie pozwoliło im tego pokazać :rotfl: Śmiesznie się czyta takie posty. Ale nie będę zabijał Waszej nadziei - tak BMW jeszcze w tym roku wygra :dusi: :twisted:


BMW jest jedynym zespołem z dawnej czołówki, które notuje wyłącznie upadek. Nawet McLaren potrafił coś poprawić, oni nic. Za chwilę będzie ich objeżdżać TR, bo FI już jest silniejsze. Zaraz po Toyocie i Hondzie najwięksi frajerzy w historii F1.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Damian375 So lip 11, 2009 17:03  Re: Przed GP Niemiec

Ale Panowie nie dalej jak tydzień temu, było mówione, że BMW coś tam robi, a Mclaren nic - ale przyznaj teraz sporo zrobili.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Kajek So lip 11, 2009 17:14  Re: Przed GP Niemiec

Glock dostał kare ale to już ktoś pisał, kare też młody dostał, ale tylko 10k euro i reprymende:

Number Car Driver Weight [kg]
01 McLaren Mercedes Lewis Hamilton 654.5
02 McLaren Mercedes Heikki Kovalainen 664.0
03 Ferrari Felipe Massa 673.5
04 Ferrari Kimi Räikkönen 674.0
05 BMW Sauber Robert Kubica 673.5*
06 BMW Sauber Nick Heidfeld 681.0*
07 Renault Fernando Alonso 668.2*
08 Renault Nelson Piquet 676.0
09 Toyota Jarno Trulli 683.7*
10 Toyota Timo Glock 662.3*
11 STR Ferrari Sébastien Bourdais 689.5*
12 STR Ferrari Sébastien Buemi 674.5*
14 RBR Renault Mark Webber 661.0
15 RBR Renault Sebastian Vettel 661.0
16 Williams Toyota Nico Rosberg 689.6*
17 Williams Toyota Kazuki Nakajima 683.6*
20 Force India Mercedes Adrian Sutil 678.5
21 Force India Mercedes Giancarlo Fisichella 662.5*
22 Brawn Mercedes Jenson Button 644.0
23 Brawn Mercedes Rubens Barrichello 647.0
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości