Przed GP Niemiec

Moderator: Ekipa F1

Postprzez AutoryteT Cz lip 09, 2009 7:18  Przed GP Niemiec

Trochę dziwne, że jeszcze nikt nie założył tego tematu bo jest już czwartek :)
Jak myślicie, kto ma największe szanse na zwycięstwo i czy BMW ma szanse w swoim domowym wyścigu na dobry wynik?
Zapraszam do dyskusji :) :-P
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Angulo Cz lip 09, 2009 7:22  Re: Przed GP Niemiec

Red Bull jest tu zdecydowanym faworytem, lecz po cichu wierzę w 2 miejsce Buttona. :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Noras Cz lip 09, 2009 7:28  Re: Przed GP Niemiec

Narazie nie wskazuje faworyta, pogadamy po treningach :-) Na cud w BMW nie liczę, jeżeli wejdą chociażby do Q3 to będę zadowolony, liczę także na Alonso, ale i tak znowu pewnie w Q3 pojedzie na oparach a w wyścigu o punktach będzie mógł pomarzyc :(
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez Mati93 Cz lip 09, 2009 8:11  Re: Przed GP Niemiec

W tym wyścigu, główną role może odegrać pogoda, a chyba każdy pamięta wyścig z 2007 :twisted:
A jeśli pogoda będzie ładna, to myślę że może w końcu Toyota coś pokaże :-)
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez tomasson Cz lip 09, 2009 8:30  Re: Przed GP Niemiec

Chłopaki z Ferrari raczej optymistycznie podchodzą do specyfikacji toru. Sam tor z nieznacznym wzkazaniem na brązowego niż na RBR. Mclaren pewnie będzie najszybszy na ostatniej szykanie. Czy ktoś wie o jakiejś imprezie na starej pętli z okazji weekendu F1? Co ś w stylu towarzyski wyścig, pokazy bolidów itd.
"Richard jest rajdowcem, bierze udział w wyścigach Formuły 1. Na pewno słyszałaś, Fittipaldi, Niki Lauda, On. To światowa czołówka"
Avatar użytkownika
tomasson
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 19:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Arnulf Cz lip 09, 2009 8:34  Re: Przed GP Niemiec

A ja mam przede wszystkim nadzieję, że w sobotę i niedzielę nie będę miał problemów z Polsatem, bo jak na razie się na to zanosi :-? .

No a co do wyścigu... jak zwykle liczę na dobry wynik Williamsa. Były 3 tygodnie przerwy, więc może udoskonalili swój samochód lepiej od pozostałych ekip i powalczą o pozycje w ścisłej czołówce (marzy mi się podium :P). Po mocnym weekendzie w Wielkiej Brytanii faworytem do wygrania wyścigu w Niemczech będzie z pewnością Red Bull (a dokładnie Vettel), chociaż Brawn i Button na pewno będą chcieli się podnieść po porażce (bo tak to trzeba nazwać) na Silverstone. Kto może zagrozić Red Bullowi i Branowi? Chyba nikt ;), ale mam nadzieję, że poważnie powalczy z nimi Ferrari i Williams, bo te zespoły w ostatnich wyścigach robią stały postęp. Nie liczę w ogóle na Toyotę. Po mocnym początku sezonu, teraz idzie im coraz gorzej. W ogóle nie są w stanie powalczyć o podium i podejrzewam, że na Nürburgring będzie podobnie.

Ciekawi mnie to jak zaprezentują się zespoły z czołówki ubiegłego sezonu, czyli McLaren, Renault i BMW. O Ferrari pisałem wcześniej. W ostatnim wyścigu nie punktował ani jeden samochód z tych 3 zespołów.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez kemot Cz lip 09, 2009 8:45  Re: Przed GP Niemiec

Jeżeli pogoda, jaka jest teraz utrzyma się, to Vettel będzie świętował zwycięstwo u siebie.
Jeżeli jednak zrobi się cieplej, to może oznaczać dominację Brawn GP, więc na razie wiemy, że nic nie wiemy ;asd
No widzę, że ktoś tu wspomniał o Williamsie - oni potrzebują sukcesu niczym talibowie bomby, więc życzę im sukcesu.
Ogólnie to Toyota dostała zadyszki i niestety będziemy oglądać w tym sezonie walkę już tylko dwóch ekip o obydwa tytuły mistrzowskie.
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez SPIDER Cz lip 09, 2009 10:46  Re: Przed GP Niemiec

Przede wszystkim pogoda odegra tutaj kluczową rolę. I nie chodzi mi o deszcz bynajmniej. Tylko o to, czy będzie ciepło, czy zimno. Cieplejsze warunki premiują Brawna, a te drugie Red Bulla (vide Wielka Brytania). A w przypadku tych dwóch zespołów ma to ogromne przełożenie na obony.

Jednak walka i tak rozegra się pomiędzy w/w przeze mnie zespołami.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Sikorex Cz lip 09, 2009 10:48  Re: Przed GP Niemiec

Mam sentyment do tego toru. W 2007 widziałem największy pokaz kunsztu Alonso, kiedy było kilka kółek do końca to Ferdek mimo złych warunków nie dbał o drugie miejsce, walczył do końca o pierwsze z Massą i wygrał, pamiętam jaki dumny wtedy był Ferdek i nie ma mu się co dziwić, Massa jakieś pretensje miał . Nie wspominam o tym jak to Robert Nicka zaatakował :wink: czy oczywiście parkowanie w jednym zakręcie, Liuzzi prawie w SC wjechał , czy Kultowy dżwig.
Najbardziej widowiskowy wyścig jaki oglądałem to właśnie ten, licze na powtórkę :)
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Kimi_R Cz lip 09, 2009 11:04  Re: Przed GP Niemiec

Piszecie, że wygra Brawn GP, RedBull, a po wyścigu zdziwicie się jak Piquet awansuje 15 pozycji i zajmie 2 miejsce tuż za Nakajimą. :D

A tak na serio, to mam nadzieję, że Ferrari wprowadzi jakieś nowe poprawki i będzie walczyć o podium, chociaż według mnie jest to nadal poza ich zasięgiem, ale zawsze jest nadzieja. :)
Jakby Kimi powtórzył wynik kwalifikacji na tym torze z 2007 roku to byłoby zaje..(czyt. super) i mógłby utrzymać 1 miejsce do końca wyścigu. :grin:
Avatar użytkownika
Kimi_R
 
Dołączył(a): Pn kwi 13, 2009 12:34

Postprzez e-Manitou Cz lip 09, 2009 11:25  Re: Przed GP Niemiec

Angulo napisał(a):Red Bull jest tu zdecydowanym faworytem, lecz po cichu wierzę w 2 miejsce Buttona. :-P


Ja jestem innego zdania. Ostatni sukces Byków to w dużej mierze słabość BGP wynikająca z warunków pogodowych (niedogrzane opony). Niemiecki tor jest raczej wolnym obiektem więc będzie podobnie jak w Monaco - dominacja BGP, później Byki i dalej reszta. Trzymając się tej zasady Ferrari powinno również zaliczyć dobry występ.
W8 4 F1 2010 by Codemasters
Avatar użytkownika
e-Manitou
 
Dołączył(a): N lis 02, 2008 11:04

Postprzez slipstream Cz lip 09, 2009 11:32  Re: Przed GP Niemiec

Niemiecki tor jest raczej wolnym obiektem więc będzie podobnie jak w Monaco

Raczej bardzo daleko mu do Monaco :-P
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez im9ulse Cz lip 09, 2009 11:39  Re: Przed GP Niemiec

moim zdaniem to może być ważniejszy wyścig niż się komuś wydaje...możliwe ze nawet zwrot całych mistrzostw. RedBull ciągle się rozwija i te zapowiedzi z adaptacja dd i problemami konstrukcyjnymi to było nic innego jak zasłoną dymną...i typowy czarny PR uprawiany tak chętnie przez BMW w 2008 roku...mimo ze przyznaje to z trwoga największe i zarazem ostatnie ulepszenia BGP001 (nad którymi pracowała ekipa Zandera i Bigoisa) to ostatnia szansa na zdystansowanie RedBulla...o mistrzostwo kierowców dla Buttona boje się mniej niż o WCC...
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez plastic Cz lip 09, 2009 11:50  Re: Przed GP Niemiec

Byczki mają spowrotem anorektyczny nos. Po jednym udanym występie kaczego dzioba wracają do poprzedniego (foto f1.com):
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
plastic
 
Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 20:30
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez Fire Cz lip 09, 2009 12:02  Re: Przed GP Niemiec

Zmodyfikowane przednie skrzydła:

Obrazek
Jak na BMW całkiem innowacyjne :D

Obrazek
Force India...oooo jak na ten zespół niezwykle zaawansowane :) Brawo 8-)

Obrazek
I Renault... powycinane trójkąty... czyli w ich stylu :P

Obrazek
Mclaren też coś nawywijał :lol:
Fire
 
Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 20:43
Lokalizacja: Padock F1
GG: 6016343

Następna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron