Przed GP Niemiec

Moderator: Ekipa F1

Postprzez MITSUBISHI_WRC So lip 11, 2009 17:47  Re: Przed GP Niemiec

sneer napisał(a):Zaraz po Toyocie i Hondzie najwięksi frajerzy w historii F1.

No tylko mi tu nie obrażać biało czerwonych (Toyota) :grin:, widzę że coraz bardziej oddala się szansa wygrania wyścigu w tym roku przez Toyotę. Jarno Trulli pokazał w dzisiejszych kwalifikacjach że jak jest ''mokro'' to nie radzi sobie na torze, no a Glock to taki przeciętniak który popełnia błędy. Niestety (dla fanów Toyoty) wygląda na to że prawdopodobnie będzie to ostatni sezon Japońskiego zespołu w F1. Nowo wybrany prezes Toyoty nie pozwoli na to żeby tyle pieniędzy poszło na marne i to jeszcze w dobie kryzysu.

PS: Niech wracają do rajdów (WRC), chętnie pooglądam i będę śledził ich poczynania w rajdach.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sneer So lip 11, 2009 17:48  Re: Przed GP Niemiec

Mark jest niesamowicie twardy. Wypadek, leczenie, testy przedsezonowe, zespół. Wszystko przeciw niemu. A mimo to pokazuje, że umie jeździć i to doskonale. Niestety, RB wybrał już sobie babySchumachera na kierowcę nr1 i Mark będzie traktowany jak Fernadno w Macu, albo Kubek w BMW... Tym niemniej zakłopotany Horner trujący, że Baby miał więcej paliwa - widok bezcenny :D
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sneer So lip 11, 2009 17:49  Re: Przed GP Niemiec

MITSUBISHI_GT napisał(a):
sneer napisał(a):Zaraz po Toyocie i Hondzie najwięksi frajerzy w historii F1.

No tylko mi tu nie obrażać biało czerwonych (Toyota) :grin:, widzę że coraz bardziej oddala się szansa wygrania wyścigu w tym roku przez Toyotę. Jarno Trulli pokazał w dzisiejszych kwalifikacjach że jak jest ''mokro'' to nie radzi sobie na torze, no a Glock to taki przeciętniak który popełnia błędy. Niestety (dla fanów Toyoty) wygląda na to że prawdopodobnie będzie to ostatni sezon Japońskiego zespołu w F1. Nowo wybrany prezes Toyoty nie pozwoli na to żeby tyle pieniędzy poszło na marne i to jeszcze w dobie kryzysu.

PS: Niech wracają do rajdów (WRC), chętnie pooglądam i będę śledził ich poczynania w rajdach.


No, niestety obiektywnie patrząc tak to wygląda. Majątek wydany na bolidy i nic... A że odejdą to będzie prawie pewne. I dobrze, nic nie pokazali.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MITSUBISHI_WRC So lip 11, 2009 17:55  Re: Przed GP Niemiec

Miało być pięknie a niestety nie jest, jeden ''mądry'' (niestety nie wiem jak nazywa się ta ''mądra'' głowa) człowiek z zarządu Toyoty wymyślił żeby przenieść się z WRC do F1. Tylko po co? jak w rajdach szło im bardzo dobrze, no ale nie wzięli pod uwagę (i nie przypuszczali bossowie Toyoty) tego że w F1 może nie być łatwo, bo to jest zupełnie coś innego niż WRC.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kubuś Fatalista So lip 11, 2009 17:58  Re: Przed GP Niemiec

Kajek napisał(a):
To ty jesteś śmieszny, miałeś kiedyś śruby w nodze? ja miałem, i wiem jaka jest trudnosc działania z nimi dla normalnego człowieka, a co dopiero dla kierowcy wyscigowego. Z wagą, no nie wiem dlaczego wszycsy skakali z radosci z podwyzszenia limitu wagi, ze Kubica bedzie miał wiecej balastu do rozłozenia, ty jesteś smieszny, bo te 15 kg, znaczy cholernie duzo, cholerenie.



Jakoś po Marku nie widać aby te śruby utrudniały mu życie. Do tego Webber miał zapewne lepszą opiekę, lekarza, kolesia od rehabilitacji no i zapewne same śruby niż Ty. Chyba ludzie z Red Bulla nie pozwoliliby aby opiekował się nim jakiś lekarz. Przecież on musiał być sprawny prawie w 100% w pierwszych wyścigach. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Przecież to nie wina Vettela że jest niższy i mniej waży ? Do tego sam wzrost to nie wszystko. Weź takiego Nicka. Pomimo że jest mniejszy przegrywa z Kubicą.


Kajek napisał(a):Vettel lepszy? W czym, ok jest szybki - ale co z tego jak pewne P1 potrafi przegrać robiąc błąd? sam jeżdząc w lignie to widze, ze mozna być szybkim, ale jeśli popełniasz takie błedy jak Vettel (pamietacie jak wyeliminował Webbera?) czy takie jak ostatnie Turcji - to ma być lepszy kierwoca? no way.


Ja jeszcze raz powtórzę Vettel ma małe doświadczenie w F1. Nie każdy kierowca jest Prostem. Większość przyszłych mistrzów w pierwszych sezonach popełniali błędy. Schumacher zanim został mistrzem tez popełniał wiele błędów. I przeszkodziło mu to w zostaniu najbardziej utytułowanym kierowcą w historii F1 ? Nie !

Anderis napisał(a):
Kubuś Fatalista napisał(a):Kajek, a kto kazał Markowi za dziecka zjadać dziennie worek kartofli ? Cóż a z tymi śrubami argument prześmieszny, (...)


Argument z workiem kartofli jeszcze śmieszniejszy :-D



To był ironia ...
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez sneer So lip 11, 2009 18:03  Re: Przed GP Niemiec

MITSUBISHI_GT napisał(a):Miało być pięknie a niestety nie jest, jeden ''mądry'' (niestety nie wiem jak nazywa się ta ''mądra'' głowa) człowiek z zarządu Toyoty wymyślił żeby przenieść się z WRC do F1. Tylko po co? jak w rajdach szło im bardzo dobrze, no ale nie wzięli pod uwagę (i nie przypuszczali bossowie Toyoty) tego że w F1 może nie być łatwo, bo to jest zupełnie coś innego niż WRC.


Cóż... nie będe po nich płakał.

I żeby nie było, że OT:

Zauważył ktoś doskonałą jazdę Kovalainena dzisiaj?
Heiki, mając samochód bez poprawek i cięższy od 10 kg, wykręcił czas słabszy od Hamiltona tylko o 0,4s !!
Albo się zmobilizował, albo po prostu zespół nie daje mu jeździć na pełnych obrotach, żeby Hamiltona nie wyprzedził...
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Anderis So lip 11, 2009 18:12  Re: Przed GP Niemiec

Kubuś Fatalista napisał(a):Przecież to nie wina Vettela że jest niższy i mniej waży ? Do tego sam wzrost to nie wszystko. Weź takiego Nicka. Pomimo że jest mniejszy przegrywa z Kubicą.

Oczywiście, że nie jego wina, ale też nie wina Webbera, że jest cięższy (nie ma przecież nadwagi). Mam nadzieję, że zdecydują się jednak na powiększenie minimalnej wagi bolidu, bo uważam, że F1 nie powinna być sportem dla niziutkich zawodników. Nie ma przecież w stawce zawodników z nadwagą, czy dwumetrowych kolosów, a jednak zawodnicy wysocy mają trudniej.


Kubuś Fatalista napisał(a):Ja jeszcze raz powtórzę Vettel ma małe doświadczenie w F1. Nie każdy kierowca jest Prostem. Większość przyszłych mistrzów w pierwszych sezonach popełniali błędy. Schumacher zanim został mistrzem tez popełniał wiele błędów. I przeszkodziło mu to w zostaniu najbardziej utytułowanym kierowcą w historii F1 ? Nie !

Z tym, że popełniane błędy nie przeszkadzały debiutującym Schumacherowi, czy Sennie, zdobywać znacznie więcej punktów, niż ich zespołowi koledzy. Czy ktoś twierdzi, że Vettel nie może w przyszłości być wielkim kierowcą? Być, może ktoś tak twierdzi, ale ja nie! Z tym, że mówimy o stanie teraźniejszym, gdzie doświadczenie i bezbłędność Webbera to są jego atuty, które pozwalają mu na chwilę obecną nie być gorszym kierowcą od Niemca.

Kubuś Fatalista napisał(a):
Anderis napisał(a):
Kubuś Fatalista napisał(a):Kajek, a kto kazał Markowi za dziecka zjadać dziennie worek kartofli ? Cóż a z tymi śrubami argument prześmieszny, (...)


Argument z workiem kartofli jeszcze śmieszniejszy :-D



To był ironia ...

Czyli rozumiem, że od dzisiaj nie wolno uznawać ironii za śmieszną?
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez SPIDER So lip 11, 2009 18:13  Re: Przed GP Niemiec

Ciekawi mnie niesamowicie potencjał Force India. Sutil cięższym bolidem pokonał Ferrari. Coś niesamowitego! Ale co jest ważniejsze. Żeby co poniektórzy się nie zdziwili, jak Brawn (Brawn, w sensie Ross) przechytrzy jutro Red Bulla taktyką. Niby RBRy są cięższe, ale jak Brawny odjadą na początku, to co wtedy? Tak więc, ja nie nie byłbym taki pewny dubletu Red Bulla jutro. Zobaczymy. Wiele się może wydarzyć.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Kubuś Fatalista So lip 11, 2009 18:18  Re: Przed GP Niemiec

Anderis napisał(a):
Kubuś Fatalista napisał(a):Ja jeszcze raz powtórzę Vettel ma małe doświadczenie w F1. Nie każdy kierowca jest Prostem. Większość przyszłych mistrzów w pierwszych sezonach popełniali błędy. Schumacher zanim został mistrzem tez popełniał wiele błędów. I przeszkodziło mu to w zostaniu najbardziej utytułowanym kierowcą w historii F1 ? Nie !

Z tym, że popełniane błędy nie przeszkadzały debiutującym Schumacherowi, czy Sennie, zdobywać znacznie więcej punktów, niż ich zespołowi koledzy. Czy ktoś twierdzi, że Vettel nie może w przyszłości być wielkim kierowcą? Być, może ktoś tak twierdzi, ale ja nie! Z tym, że mówimy o stanie teraźniejszym, gdzie doświadczenie i bezbłędność Webbera to są jego atuty, które pozwalają mu na chwilę obecną nie być gorszym kierowcą od Niemca.


Tylko zobacz jakich partnerów miał Senna i Schumacher w pierwszych sezonach.

Kubuś Fatalista napisał(a):
Anderis napisał(a):
Kubuś Fatalista napisał(a):Kajek, a kto kazał Markowi za dziecka zjadać dziennie worek kartofli ? Cóż a z tymi śrubami argument prześmieszny, (...)


Argument z workiem kartofli jeszcze śmieszniejszy :-D



To był ironia ...
Czyli rozumiem, że od dzisiaj nie wolno uznawać ironii za śmieszną?


Oczywiście, że można :-D
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez cziken So lip 11, 2009 18:25  Re: Przed GP Niemiec

sneer napisał(a):Heiki, mając samochód bez poprawek i cięższy od 10 kg, wykręcił czas słabszy od Hamiltona tylko o 0,4s !!

1,2s ale szczegol :lol:
Avatar użytkownika
cziken
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 18:29
Lokalizacja: Assen

Postprzez sneer So lip 11, 2009 18:33  Re: Przed GP Niemiec

cziken napisał(a):
sneer napisał(a):Heiki, mając samochód bez poprawek i cięższy od 10 kg, wykręcił czas słabszy od Hamiltona tylko o 0,4s !!

1,2s ale szczegol :lol:


A fakt, popatrzyłem na Q1 a nie na Q3. Tym niemniej jednak ,przy tej samej wadze pokonałby Hamiltona jak nic :D
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Arnulf So lip 11, 2009 19:31  Re: Przed GP Niemiec

sneer napisał(a):Zauważył ktoś doskonałą jazdę Kovalainena dzisiaj?


Jak zobaczyłem Fina obracającego się na jednym z zakrętów i jeszcze lekko uderzającego tyłem w barierę to pomyślałem, że to będzie znowu nieudany weekend dla Kovalainena. Ale na szczęście mógł pojechać dalej i cieszy mnie, że zajął 6 miejsce. Jak już było wspomniane Heikki nie miał poprawek do bolidu, dlatego też ten wynik (1 pozycja za Hamiltonem) jest naprawdę dobry :).

Jeśli chodzi o wagi bolidów... to tak jak przypuszczałem Williamsy zatankowane na maksa. Jakiś samochód bezpieczeństwa, deszcz może okazać się zbawienny dla kierowców brytyjskiego zespołu. Sutil przed Ferrari mając cięższy bolid :o . Brawo dla Niemca, pojechał naprawdę świetnie. Zastanawia mnie forma Brawna. Czy słabsza forma tego zespołu to niska temperatura (która faworyzuje bolidy Red Bulla)? Czy jednak Austriacki zespół ma teraz lepsze samochody? Jeśli to drugie, to czeka nas ciekawa pogoń...... Vettela?..... Webbera?...... po tytuł mistrzowski :).
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez craig So lip 11, 2009 19:36  Re: Przed GP Niemiec

piszecie, jakby Sutil dokonał rzeczy niemożliwej, cudu, przeniósł góry, a on po prostu ma LEPSZY bolid niż Ferrari na ten moment, więc nie podniecajcie się zbytnio. Po prostu FI wykonuje b.dobrą robotę
Ustalając szanse zespołów w tym roku weźcie pod uwagę wasze typy na sezon poprzedni.
craig
 
Dołączył(a): N sty 13, 2008 16:10

Postprzez Arnulf So lip 11, 2009 19:42  Re: Przed GP Niemiec

craig napisał(a):a on po prostu ma LEPSZY bolid niż Ferrari na ten moment


No, a Fisichella? Jakoś nie wyprzedził Ferrari, a miał taki sam bolid (chociaż... w sumie wyprzedził...), nawet nie dostał się do Q2, a kierowcą słabym na pewno nie jest. Zresztą, osiąga lepsze wyniki w tym sezonie niż Niemiec (w sezonie 2008 zresztą też). Dlatego nie uważam, że "podniecanie" się wynikiem Sutila jest przesadą.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez yaper So lip 11, 2009 19:43  Re: Przed GP Niemiec

craig napisał(a):piszecie, jakby Sutil dokonał rzeczy niemożliwej, cudu, przeniósł góry, a on po prostu ma LEPSZY bolid niż Ferrari na ten moment, więc nie podniecajcie się zbytnio. Po prostu FI wykonuje b.dobrą robotę


W takim razie Fisichella to partacz do potęgi, bo nie dotrzymuje tempa teammate'a i nie wszedł chociażby do Q2. Chyba, że FI stosuje podobną politykę do McL i wprowadzili znaczące udoskonalenia tylko do bolidu Sutila (jako powód wchodzi tu nie tylko czas, ale mniejsze zasoby finansowe).

Mimo wszystko Sutil dzisiaj dla mnie 'man of the day' i z niecierpliwością wyczekuje wyścigu i punktów Niemca.

PS: Kto wie, jak zacnie popada to może i podium lub nawet zwycięstwo muzykalnego kierowcy spod znaku Siły i Dumy Indii? :twisted:
yaper
 
Dołączył(a): Wt paź 02, 2007 13:09
Lokalizacja: małopolska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron