GP Niemiec 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SPIDER N lip 12, 2009 17:33  Re: GP Niemiec 2009

Jeden z ciekawszych wyścigów w tym sezonie. Mimo, że nie darzę sympatią Red Bulla i w ogóle ich kierowców, to muszę przyznać, że wzruszyłem się lekko wygraną Webbera. Tak długo na nie czekał.

Red Bull dzisiaj tylko pokazał, że jednak są z przodu. W tej chwili ich bolid jest nie do zajechania i nie do pokonania. Newey wykonał kawał naprawdę solidnej roboty tworząc RB5. Są obecnie z przodu i nie mają żadnych problemów. Od GP Chin właściwie, kiedy wygrali podwójnie, pozostawały niuanse do dopracowania. Ostatnie dwa wyścigi pokazały tylko, że wszystko jest poukładane i funkcjonuje, jak należy. Webber pojechał dziś fenomenalny wyścig. Dostał karę a mimo to, dzięki świetnemu tempu i rewelacyjnym czasom, był w stanie wygrać. Vettel, po fantastycznym Silverstone, dzisiaj usunął się w cień. Ba, powiem nawet, że Sebastian nie jechał dzisiaj niczego wielkiego (ot, przeciętny kierowca, w dobrym aucie - jak co poniektórzy mówili o Buttonie) - dlatego też w porównaniu w Webberem wypada miernie. Zobaczymy, Red Bull skutecznie goni Brawny, które wydają się łapać zadyszkę. Goni je, skrupulatnie niwelując straty z początku sezonu.

Co do Brawnów. Spodziewałem się po nich dzisiaj o wiele, wiele więcej. Przynajmniej jednego kierowcy na podium, a tutaj taki babol. Wydaje mi się, że Ross przekombinował chyba strategią. Trzy postoje to nie był dobry wybór, chyba, że liczyli na zmiany warunków pogodowych. Niemniej jednak, z początku, kiedy świeciło słońce, tempo mieli bardzo dobre. Barrichello, który pokonał na starcie Webbera, przewodził stawce, jednak Button lepszym bolidem nie potrafił pokonać Kovalainena. Niemniej jednak, tempo mieli dobre. W drugim stincie zaczęły się problemy. Było widać, jak Button co chwila jechał zygzakiem próbując dogrzewać opony. Można zaryzykować stwierdzenie, że zadyszka, którą niewątpliwie ma Brawn, nie jest krótkotrwała, a zagrania taktyczne Brawna próbują zacierać faktyczną formę tego zespołu. Ale, mam nadzieję, oni jeszcze wrócą. Jednak przy obecnej formie RBRa, powinni jak najszybciej to uczynić, bo może się okazać, że obydwa tytuły im przelecą koło nosa nim zdążą kiwnąć palcem.

Ferrari ze swoim tempem zaskoczyło mnie dzisiaj bardzo pozytywnie, jednak wolałbym na podium Kimiego, niż Massę. Już na starcie obydwa Czerwone bolidy bardzo szybko przedarły się do przodu (główna zasługa tutaj KERS). Potem prezentowały bardzo równe tempo. Massa utrzymał je do końca, a Kimi musiał zakończyć wyścig po awarii. Trudno się mówi. Nie powiedziałbym też, że Kimi jest winny incydentu z Sutilem. To Adrian jest winny, bo próbował za wszelką cenę bronić pozycji, kiedy Raikkonen już niemalże był z przodu. Co do Sutila. Do momentu tego kontaktu jechał wspaniale, na P2, ale potem, tak jak w zeszłym roku w Monaco, wszystko legło w gruzach. Mają czego żałować. Jak już tutaj jestem, to wielkim zaskoczeniem jest dla mnie Rosberg. Solidna jazda dała mu P4, ale on nic wielkiego nie jechał. W ogóle nie był widoczny w wyścigu. Potem patrzę, a on na P4 jedzie. Coś niesamowitego.

BMW notuje kolejny mierny, żenujący, idiotyczny weekend, kiedy nie potrafią poradzić sobie z problemami. To kogo do cholery oni tam zatrudniają? Nie rozumiem tego. Słusznie stwierdził hideto. Zapisać sobie w notatniku to, co szwankuje, bo usterki te same, tylko efektów w postaci ich naprawiania - brak. Porażka sezonu i niech mnie nikt nie przekonuje, że jest inaczej.

Alonso pod koniec wyścigu dał pokaz swojego kunsztu wzbijając się na wyżyny swoich umiejętności. Brakowało jednak tej prędkości w walce z Brawnami, które i tak miałby problemy z miękkimi oponami, które swoją drogą bardzo się zużywały dzisiaj. Zwłaszcza tył.

Robi się ciekawie w tym sezonie, ale kolejne jest GP Węgier, więc fajerwerków nie oczekuję po tym wyścigu (jak co rok zresztą).
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Kimi_R N lip 12, 2009 17:43  Re: GP Niemiec 2009

Obrazek

Moje ostatnio zdanie okazało się prawdą. :evil:
Avatar użytkownika
Kimi_R
 
Dołączył(a): Pn kwi 13, 2009 12:34

Postprzez Dasqez N lip 12, 2009 18:15  Re: GP Niemiec 2009

Ogólnie wyścig nawet dosyć ciekawy. Cieszę się, że to Webber wygrał wyścig. Na pochwałę zasługuje też Timo Glock, za bardzo dobrą, równą jazdę, Nico Rosberg i cały zespół Force India! Mimo incydentu Sutila z Kimasem (znowu...) to mieli baardzo dobre tempo wyścigowe. Bourdais już totalnie chyba stracił motywację i tylko czeka kiedy będzie musiał pakować rzeczy. Brawny złapały zadyszkę, chociaż przez cały weekend coś im nie banglało w ustawieniach. A BMW konsekwentnie walczy o "miszcza". Szkoda mi też Trullego i Hamiltona, który mógł sporo namieszać w stawce po tym atomowym starcie. No i punktujący Kova, który nie miał żadnych nowości w aero. Ciekawe, czy RBR utrzyma taką formę do końca sezonu.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fordern N lip 12, 2009 18:35  Re: GP Niemiec 2009

Mnie ciekawi czemu ta opona pękła zaledwie po 6km (no jakby nie patrzył, FL i ta felerna prosta ;) ) :roll: Biorąc pod uwagę katastrofalne tempo Brawnów w drugiej części wyścigu, mogło by być podium dla Lewisa... Heikki ładnie pojechał pierwszy stint. Właściwie wtedy zapewnił Webberowi wygraną, bo trzymał za sobą Vettela, który dodatkowo wlókł się za Massą i Buttonem ;)

Nie wiem czy wy też, ale ja conajmniej 20 razy widziałem unoszącą się wodę spod kół...
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez Miaja Menant N lip 12, 2009 18:47  Re: GP Niemiec 2009

To już ostateczny koniec dominacji Brawna, jeśli do końca sezonu utrzymają się w czołówce, to zdobędą mistrzostwo, aczkolwiek z bardzo małą przewagą nad resztą stawki. Początek sezonu nie wskazywał, że w jego środku ktokolwiek może tak zagrozić Buttonowi i Barrichello. Teraz Red Bull im dorównał i nawet lekko wyprzedził w rozwoju technologicznym. Tak więc końcówka sezonu może się zrobić bardzo ciekawa.

Jeśli bolid Williamsa pozwala Rosbergowi zaliczyć w wyścigu awans aż o 11 pozycji, a Sutil wyprzedza w qualu Ferrari jadąc Force India cięższym o parę kg, to ta nowa F1 po odejściu czołowych teamów wcale nie musiałaby być taka zła. :P
Dasqez napisał(a):Bourdais już totalnie chyba stracił motywację i tylko czeka kiedy będzie musiał pakować rzeczy.

Podczas transmisji wyścigu na Polsacie widziałem scenkę kiedy Bourdais przytulił się do swojego inżyniera (?). Niestety pokazali go tyłem, więc nie wiem czy był spokojny czy rozpłakany. :smile:

Raikkonen w 2007 roku chyba wyczerpał limit farta na całą karierę, bo znów zaczyna mieć pecha niczym w czasach gdy ścigał się dla McLarena.


No i jeszcze jedno. Toyota. Po kilku wyścigach obecnego roku to w RB i właśnie w Toyocie upatrywałem kandydatów do ukrócenia dominacji Brawna. A teraz widzę, że nic się nie zmieniło w porównaniu z ubiegłymi latami. Jak zwykle sporo kasy wpompowanej w projekt F1, duze nadzieje przed sezonem, i wyniki niewspółmierne do oczekiwań.
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez rafaello85 N lip 12, 2009 19:24  Re: GP Niemiec 2009

IMHO wbrew temu czego się spodziewałem, dzisiejszy wyścig wcale nie był nudny :-) Mieliśmy ciągłe przetasowania w czołówce; byliśmy świadkami niesamowitej jazdy Webbera; widzieliśmy różne strategie poszczególnych zawodników; kierowcy, którzy startowali z odległych miejsc dojechali w czołówce. Ogólnie rzecz biorąc było ciekawie. Szkoda, że troszkę nie popadało :-P Rywalizacja zakończyła się pięknym zwycięstwem australijskiego zawodnika. Nawet kara mu nie przeszkodziła! Mark dzisiaj nie miał sobie równych.
Jednak tor Nurburgring po raz kolejny pokazał, że wyprzedzanie w F1 jest sprawą niezwykle trudną. Nowe regulacje techniczne w zasadzie nic nie zmieniły :-?
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez AutoryteT N lip 12, 2009 22:35  Re: GP Niemiec 2009

Ma ktoś gdzieś start do wyścigu? Niestety nie oglądałem wogóle tego dzisiejszego wyścigu bo byłem poza domem... Jakby ktoś miał nawet powtórke całego wyścigu byłym wdzięczny bo w googlach nie moge znaleźć
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez bogoz N lip 12, 2009 22:47  Re: GP Niemiec 2009

tu masz całe gp start to chyba tylko na youtube albo tym podobnych ;)

http://www.mininova.org/tor/2757250
bogoz
 
Dołączył(a): Wt lis 04, 2008 8:38
Lokalizacja: Wrocław
GG: 9277099

Postprzez Kimi_R N lip 12, 2009 22:56  Re: GP Niemiec 2009

Oglądam F1 od połowy sezonu 2006, kiedy to na Polsacie w reklamie powiedzieli, że będzie Polak startował w wyścigu.
Byłem normalnie w 7 niebie kiedy to powiedzieli, gdyż nigdy nie marzyło mi się, ażeby kiedykolwiek Polak brał udział w tych prestiżowych wyścigach. Jednak niesamowite wrażenie zrobiło na mnie to, gdy zobaczyłem ile ten kierowca ma osiągniętych sukcesów.
1995-1997: starty w Mistrzostwach Polski (KARTING)
- sześć tytułów Mistrza Polski

1998: starty w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch oraz
Mistrzostwach Europy (KARTING)
- tytuł Międzynarodowego Mistrza Włoch
- tytuł Wicemistrza Europy
- zwycięzca prestiżowego Monaco Kart Cup

1999: starty w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch i Niemiec (KARTING)
- zwycięzca Margutti Trophy
- zwycięzca Monaco Kart Cup
- tytuł Międzynarodowego Mistrza Włoch
- tytuł Międzynarodowego Mistrza Niemiec
- zwycięzca wyścigu ELF MASTERS w hali Bercy – Paryż
- piąte miejsce w Mistrzostwach Europy

2000: starty w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata (KARTING)
- czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy
- czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata

2001: starty w Formule Renault 2000
- podpisanie kontraktu z RDD
- pierwsze pole position w wyścigach samochodowych

2002: starty we włoskiej i europejskiej serii Formuły Renault 2000
- tytuł wicemistrza Włoch Formuły Renault 2000 i cztery zwycięstwa (w tym
dwa na torach Formuły 1: Imola i Spa Francorchamps)
- pole position i zwycięstwo na torze Formuły 1 – Interlagos (Brazylia) –
w gościnnym starcie w Mistrzostwach Brazylii Formuły Renault

2003: starty w F3 Euro Series (FORMUŁA 3) w zespole Prema Powerteam
- zwycięstwo podczas debiutu w Formule 3 na torze Norisring
- zwycięstwo w wyścigu F3 Sardinia Master

2004: starty w F3 Euro Series (FORMUŁA 3) w zespole Muecke Mercedes
- drugie miejsce w Macau Formuła 3 Grand Prix (w zespole Manor Motorsport,
pole position i rekord toru)

2005: starty w World Series by Renault (FORMUŁA RENAULT 3.5)
- cztery zwycięstwa (Zolder, Bilbao, Oschersleben x2)
- trzy pole position (Le Mans, Bilbao, Oschersleben)
- Mistrz World Series by Renault 2005
- drugie miejsce w Macau Formuła 3 Grand Prix


Po dzisiejszym wyścigu jestem załamany, że Kubica mógł tak słabo pojechać mimo pakietu ulepszeń, które zostały wprowadzone przez zespół BMW Sauber F1 Team na GP Niemiec. Nowe przednie skrzydło oraz parę innych zmian pomogło Heidfeldowi w szybkiej jeździe, jednak Kubica ich nie wykorzystał przez co jestem na niego zły, że nie wykorzystał tak znakomitej szansy na zdobycie punktów w tym wyścigu. Szkoda, mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej.
Ostatnio edytowano N lip 12, 2009 22:59 przez Kimi_R, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kimi_R
 
Dołączył(a): Pn kwi 13, 2009 12:34

Postprzez MITSUBISHI_WRC N lip 12, 2009 23:15  Re: GP Niemiec 2009

toxickm napisał(a):A co do komentarzy hideto, to krótko są bardzo irytujące, zresztą popatrzcie na jego podpis

Co do podpisu, to kiedyś napisałem do hideto, przedstawiłem się i nie było żadnego odzewu.
Ktoś na innym forum napisał że ''on'' jest nerwowy (bez urazy).
I jeszcze co do wczorajszego GP, to gratuluję fanom RedBulla wspaniałego wyniku ich ulubionego zespołu, no bo ja takich wyników Toyoty chyba już nie doczekam się. RedBull zatrudnił znakomitego konstruktora (Adriana Newaya) i efekty tego są już widoczne (zwycięstwa). No a inni inwestują miliony (miliardy) i nie ma tych zwycięstw, może jest to spowodowane złym doborem ludzi (inżynierów). Mark Webber wreszcie doczekał się swojego (jakże zasłużonego) zwycięstwa, Sebastian Vettel też pojechał bardzo dobry wyścig. No a BGP już nie jest taki szybki i może już nie powrócić do świetnej formy z pierwszych paru wyścigów. Jeżeli RBR będzie utrzymywał taką formę to może jeszcze powalczyć o tytuł mistrzowski w klasyfikacji konstruktorów. Szkoda też Sutila bo mógł zdobyć jakże cenne punkty dla swojego zespołu, no ale po raz drugi ''stanął mu na drodze'' Kimi Raikkonen.
Ostatnio edytowano N lip 12, 2009 23:38 przez MITSUBISHI_WRC, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slipstream Pn lip 13, 2009 7:37  Re: GP Niemiec 2009

craig napisał(a):powiem ci nieładnie, żebyś się ode mnie odpieprzył :x Gdzie ja ci tu napisałem o BMW? Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie po raz pierwszy popisujesz się brakiem tej umiejętności.


Odpowiem Ci za to ładnie. Daj sobie spokój z szastaniem wyświechtanego frazesu o czytaniu ze zrozumieniem, bo jedyne co widze to to, ze bez zrozumienia się już tego używa i rzuca przy byle najbliższej okazji. Dobrze wiem ze nie pisałeś o BMW i nie miało to nic wspólnego z niedoczytaniem czegoś, a z czystą złośliwością wobec Twoich niejednokrotnych zapowiedzi jak to BMW zbliżyło się do czołówki i wprowadzi jeszcze update po którym będą walczyć.

//notatka moderacyjna
Co zaś jakże przeładowanej intelektualnie rozmowy o Robercie K., to żeby nie rzucać znowu oskarżeń
do moderatorów o najgorsze cechy na lewo od cenzury i wolności słowa, lojalnie informuję że wątek ten
nie został usunięty, a przeniesiony jedynie do należytego wątku.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Tomdzio Cz lip 16, 2009 13:21  Re: GP Niemiec 2009

Nie oglądałem wyścigu ale przejrzałem powtórkę Live Timingu i mogę powiedzieć, że zwalanie całej winy za brak punktów Kubicy na problemy z ciśnieniem w oponach to przesada. Najlepszym punktem odniesienia jest Rosberg startujący jedno oczko wyżej. Obaj mieli świetny start i awansowali o 6 pozycji. Robert utrzymywał tempo Nico do ok 16 kółka. Potem coraz lżejszy Rosberg miał coraz lepsze czasy a Robert stał w miejscu. Przy zjeździe na pierwszy pit miał już stratę do jadących za nim i tankujących wcześniej (Alonso, Fisico). Problemy z szybkością widoczne podczas całego weekendu nie zostały rozwiązane i Robert nie mógł jechać szybciej Prawidłowe ciśnienie wiele by tu nie pomogło.
Pytanie tylko czym to było spowodowane? Dlaczego Kubica nagle stał się wolniejszy od Nicka?
Avatar użytkownika
Tomdzio
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 16:23
Lokalizacja: Paryż/Poznań

Postprzez Ralph1537 Cz lip 16, 2009 13:48  Re: GP Niemiec 2009

Problemy z szybkością widoczne podczas całego weekendu nie zostały rozwiązane i Robert nie mógł jechać szybciej Prawidłowe ciśnienie wiele by tu nie pomogło.
ale gdyby nie problem z ciśnieniem to robert zamiast 14 byłby 10 lub 9
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez Pocisk Cz lip 16, 2009 19:39  Re: GP Niemiec 2009

Ni ma co gdybać o ciśnieniach - problemem jest cały bolid bmw sauber f1.09 i nic się nie poradzi na to - trzeba czekań na nową udaną konstrukcję. Robert jechał tak jak pozwalał mu na to bolid.
Brawa dla Webbera za fenomenalne tempo i pierwsze (jakże ważne) zwycięstwo w karierze. (Radość po przejechaniu linii mety - bezcenne). Szkoda Sutila - mógł być świetny wynik, a tak przyjdzie poczekać na pierwsze punkty dla FI, które zapewne pojawią się już niebawem.....
Obrazek
Avatar użytkownika
Pocisk
 
Dołączył(a): N lip 06, 2008 23:59

Postprzez McLfan Cz lip 16, 2009 20:37  Re: GP Niemiec 2009

http://www.formula1.com/video/race_edits.html
Widać na filmiku z Niemiec, jak Hamilton zahacza oponą o skrzydło Webbo. :wink: Miałem rację. :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość