Przed GP Węgier 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Angulo Cz lip 23, 2009 5:30  Przed GP Węgier 2009

W otoczce nudy i upałów nadchodzi kolejne GP. Jak myślicie kto tutaj będzie najszybszy?
Osobiście liczę na odrodzenie Brawna i punkty dla McLarena. Tu już nie ma taryfy ulgowej, tylko zwycięstwo Brawna mnie interesuje. :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Noras Cz lip 23, 2009 6:40  Re: Przed GP Węgier

Ciekawe jak się młody Hiszpan spisze, mam nadzieję że osiągnie przyzwoity wynik ale i tak wiele od niego nie można na tą chwilę wymagac. Liczę że RBR wygra, a dokładnie Webber :twisted: Brawny będą zapewne szybsze niż na Hungaro, ale mam nadzieje że nie szybsze niż RBR :lol: Może Alonso spisze się w całym weekendzie tak jak na Nurburgringu gdy robił FL, to było by coś :-)
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez KrzysR Cz lip 23, 2009 8:32  Re: Przed GP Węgier

Nie moge sie juz doczekac wystepu BMW na tym torze, gdzie zostaną odkryte wszystkie wady F1.09 hehe i kolejny blamaz tej ekipy. Z niecierpliwoscią czekam na wyscig, a licze po cichu na dobry wystep Fernando. Ciekawe co Brawny odpowiedzą Redbulom, licze ze nie dadzą sie objechac jak w dwoch ostatnich wyscigach, a wkoncu powalczą. Ferrari zapowiada walke, ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc. Ciekawe jak nastepca Bourdais sie spisze, stawiam ze nie dojedzie do mety :wink: .
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez kemot Cz lip 23, 2009 8:37  Re: Przed GP Węgier

KrzysR napisał(a):Nie moge sie juz doczekac wystepu BMW na tym torze, gdzie zostaną odkryte wszystkie wady F1.09 hehe i kolejny blamaz tej ekipy. Z niecierpliwoscią czekam na wyscig, a licze po cichu na dobry wystep Fernando. Ciekawe co Brawny odpowiedzą Redbulom, licze ze nie dadzą sie objechac jak w dwoch ostatnich wyscigach, a wkoncu powalczą. Ferrari zapowiada walke, ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc. Ciekawe jak nastepca Bourdais sie spisze, stawiam ze nie dojedzie do mety :wink: .

W myśl niemieckiego systemu oceniania w szkołach najgorsi będą najlepszymi :P
Wiadomo coś, czy ten młody Hiszpan będzie dziś, lub jutro na konferencji?
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez haha_xd Cz lip 23, 2009 9:15  Re: Przed GP Węgier

Warunki klimatowe będą sprzyjały Brawnom, w dodatku przywiozą nowy pakiet aero. Według mnie, Brawn i Red Bull będą bardzo blisko siebie. Nowy kierowca Toro Rosso, znając szybkość jego samochodu pewnie będzie się wlekł na końcu stawki... Na torze będzie mnóstwo Polaków, dzięki czemu można powiedzieć, że Kubica będzie miał wyścig w domu... :-)
F1 doesn't miss Schumacher.
Przeglądarka Opera - z wersji na wersję coraz lepsza.
Avatar użytkownika
haha_xd
 
Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 18:44
Lokalizacja: Mielec

Postprzez Mati93 Cz lip 23, 2009 9:16  Re: Przed GP Węgier

Oj, Robert w qualu może pocisnąć, chociaż zapewne nie z dużą ilością paliwa :-P, więc, spodziewam się miejsce od 9-12...
Ale chyba najbardziej wszystkich, będzie interesował Jaime Alguersuari :-P, więc i mu kibicuje, może pkt. w debiucie :wink:
A co do czołówki, chciałbym aby wygrał RedBull, a Brawn daleko z tyłu :lol:
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez rafaello85 Cz lip 23, 2009 9:24  Re: Przed GP Węgier 2009

Minął rok i F1 ponownie zagościło na moim ulubionym torze - Hungaroringu :grin:
Brawn GP zapowiada znaczne zmiany w aerodynamice, dzięki którym ma powrócić na szczyt. RBR deklaruje, że na każdym torze może być konkurencyjny. McLaren twierdzi, że jest w stanie walczyć o zwycięstwo, a Ferrari deklaruje walkę o podium. W ciągu weekendu powinno być bardzo ciepło, a więc teoretycznie Brawn może mieć przewagę nad konkurencją. Hungaroring zawsze pasował teamowi Ferrari i liczę, że tak będzie teraz :-D Wielką nie wiadomą jest Toyota, która notuje ostatnio dość słabe występy.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez kemot Cz lip 23, 2009 9:47  Re: Przed GP Węgier 2009

Nikt nie wspomniał o Williamsie, a ich bolidy przecież bardzo lubią tory typu Monako i Hungaroring i myślę, że blondyna, jak niczego nie spartoli to będzie wysoko na mecie wyścigu :-)
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez Ducsen Cz lip 23, 2009 10:40  Re: Przed GP Węgier

MCNoras napisał(a):Może Alonso spisze się w całym weekendzie tak jak na Nurburgringu gdy robił FL, to było by coś :-)

To okrazenie bylo szybsze o 0,7 od RBR wiec jesli nie spartolilby wtedy Q to pewnie moglby powalczyc o podium. Moze na Hungaro utrzymaja to tempo, w koncu to tor Nelsona :D
Avatar użytkownika
Ducsen
 
Dołączył(a): Pn gru 31, 2007 22:51
Lokalizacja: Inowrocław
GG: 9995544

Postprzez Dave Cz lip 23, 2009 11:08  Re: Przed GP Węgier 2009

Połowa stawki liczy na podium, a miejsca dalej są tylko 3...
Liczę na dalszy progres w Renault (podium ALO? nie obraziłbym się :-D ) oraz w Ferrari.
Boję się, że BMW powtórzy wyczyn z Bahrainu... przynajmniej będzie się z czego pośmiać.
Czekam żeby zobaczyć nowy pakiet aero Brawnów :> Ciekawe co wymotali.
Avatar użytkownika
Dave
 
Dołączył(a): Śr lip 22, 2009 11:40
GG: 8071875

Postprzez Arnulf Cz lip 23, 2009 12:41  Re: Przed GP Węgier 2009

kemot napisał(a):Nikt nie wspomniał o Williamsie, a ich bolidy przecież bardzo lubią tory typu Monako i Hungaroring


Williams faktycznie najlepiej spisuje się na wolnych i krętych torach, dlatego po cichu liczę na bardzo dobry rezultat (jak w każdym wyścigu :P). W zeszłym roku co prawda punktów nie było, w tym sezonie jednak mają ciągle dobry bolid, który dobrze rozwijają z wyścigu na wyścig. Wydaje mi się, że najważniejsze będą kwalifikacje. Wysoka pozycja w Q3 może gwarantować bardzo dobry wynik, bo Williamsy mają bardzo dobre tempo wyścigowe (przynajmniej ja takie wrażenie odniosłem :D), natomiast niższa pozycja będzie zła, bo na tym torze ciężko wyprzedzać.

Faworytem jednak wciąż pozostają zespoły Brawna i Reb Bulla. Ciekaw jestem jak austriacki zespół odpowie na wszystkie poprawki Brytyjczyków. Możemy oglądać ciekawą walkę o najwyższe lokaty między kierowcami tych zespołów. Ogólnie zapowiada się ciekawy weekend. Po GP Niemiec widać, że Renault uczyniło dosyć spory postęp, walkę o wysokie pozycje zapowiada też McLaren i Ferrari. Poprawki będzie miało Toro Rosso, zespół Force India też na pewno nie próżnował przez te dwa tygodnie i obie ekipy mają nadzieję na pierwsze punkty w tym sezonie. Tak więc wygląda na to, że wszystkie zespoły liczą na dobre pozycje w tym wyścigu, chyba tylko BMW "nie ma zbyt dużych oczekiwań jeśli chodzi o Grand Prix Węgier" :D.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Anderis Cz lip 23, 2009 13:14  Re: Przed GP Węgier 2009

kemot napisał(a):Nikt nie wspomniał o Williamsie, a ich bolidy przecież bardzo lubią tory typu Monako i Hungaroring i myślę, że blondyna, jak niczego nie spartoli to będzie wysoko na mecie wyścigu :-)


Patrząc na ostatnie miesiące, to bardziej obawiałbym się, że to stratedzy coś spartolą. Na takim torze, jak Hungaro, będzie o to niezwykle łatwo :-D Co do torów, jakie lubi Williams: w zeszłym roku na Hungaro nie wypadli rewelacyjnie, ale za to 2 lata temu było całkiem nieźle (Rosberg 4 w qualu, ale z trzystopową strategią i 7 w wyścigu). Z tego, co widzę na zdjęciu z oficjalnej strony F1, to FW31 ma jakieś drobne modyfikacje na przednim skrzydle.

Jeśli będzie upalnie, to w połączeniu z konfiguracją toru, będzie to działać na korzyść Brawna i Ferrari, które chyba najlepiej obchodzą się z najbardziej miękkimi oponami w wysokich temperaturach. Konfiguracja toru moze też pasować McLarenom i Williamsom. Red Bulle nie powinny wypaść z czołówki, aczkolwiek nie powinny też mieć w takich warunkach aż tak wielkiej przewagi nad resztą. Z Toyotą niewiadomo, bo oni mogą mieć kłopoty z przyczepnością mechaniczną, ale z drugiej strony oni też chyba lubią wysokie temperatury. Podobną niewiadomą jest Renault: czy bardzo szybkie tempo Alonso na ostatnim stincie w Niemczech to był splot sprzyjających okoliczności, czy sygnał postępu? Obawiam się, że BMW może kompletnie zamykać stawkę w tym wyścigu. Patrząc na wyścigi w Monaco 2009 i na Węgrzech 2008, są powody do niepokoju. Toro Rosso przywiezie znaczne modyfikacje, więc mogą ich wyprzedzić. Na bwin dają BMW tyle samo szans na zwycięstwo w wyścigu, co Force India i Toro Rosso (kurs 75:1). Już widzę tytuły na onetach i wp i lament Zientarskiego w studio przed wyścigiem :evil:
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez slipstream Cz lip 23, 2009 19:11  Re: Przed GP Węgier 2009

Osobiście jestem przekonany, że o tym kto gdzie stoi w stawce będziemy już wiedzieli w sobotę po opublikowaniu wagi bolidów. Analizując dwa ostatnie GP i podane wówczas w sobotę wagi bolidów było już wszystko jasne, kiedy RBR bywały najcięższymi a BGP najlżejszymi. Jeśli ten trend utrzyma się na Węgrzech, to w niedziele będzie dominacja byków bez dwóch zdań (wykluczając przypadki losowe)...
...w każdym bądź razie już sobota powie nam wiele.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Master Cz lip 23, 2009 19:36  Re: Przed GP Węgier 2009

Obrazek

Kask Dżejmiego
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez haha_xd Cz lip 23, 2009 19:49  Re: Przed GP Węgier 2009

Hajmiego. :???:
F1 doesn't miss Schumacher.
Przeglądarka Opera - z wersji na wersję coraz lepsza.
Avatar użytkownika
haha_xd
 
Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 18:44
Lokalizacja: Mielec

Następna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron