GP Węgier 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Sikorex Pn lip 27, 2009 11:29  Re: GP Węgier 2009

Ten tor jest fajny w grze na komputer jak się samemu kieruje bolidem, ale jako widowisko w tv coś okropnego.

HAM brawo, przyznam że pierwszy raz cieszyłem się z jego zwycięstwa.
Całe podium wyglądało jak stary ład.
Webber miałem nadzieję ze wygra z Kimim, ale cóż. Na 2 miejscu w generalce, i śmiem twierdzić że on zaczyna się liczyć w walce o tytuł.
Brawny dobrze że mają zadyszkę , będzie ciekawa końcówka sezonu.
VET :twisted: wielka mi gwiazda.
BMW standard :P Ale Robert znowu przegrał z Nickiem, a to nie jest normalne, widocznie nie ma motywacji i mu sie nie dziwię. Albo to spisek BMW żeby Robert miał mniejsze referencje i go nigdzie nie chcieli brać tylko u nich :twisted:
Alonso szkoda wielka, i ta kara to jakies nieporozumienie.
Sutil ehh znowu pech, ale i tak by niemiał punkta wiec dobrze nawet że szybko odpadł i się nie męczył.

Borówa i ta opowiesć o parku, żabach :haha:
Albo sam się już zagubił z ALG i raz mówił taką wymowę raz taką :twisted:
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Master Pn lip 27, 2009 12:31  Re: GP Węgier 2009

sisiorex napisał(a):BMW standard :P Ale Robert znowu przegrał z Nickiem, a to nie jest normalne, widocznie nie ma motywacji i mu sie nie dziwię. Albo to spisek BMW żeby Robert miał mniejsze referencje i go nigdzie nie chcieli brać tylko u nich :twisted:


Zapewniam Cię, że Kubica nigdy nie bawił się w "pojedź wyścig jak chcesz, bo i tak nie masz samochodu". On zawsze ma wolę walki, sam mówił, że walczy w każdych okolicznościach. Sam mówił, że ma taką samą motywację jak na początku sezonu. W niższych seriach nigdy nie pojechał wyścigu "na odpieprz" - w F1 też. To nawet widać po jego walce z samochodem.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Miaja Menant Pn lip 27, 2009 14:23  Re: GP Węgier 2009

Wczorajszego wyścigu nie obejrzałem, bo Hungaroring uważam za najnudniejszy tor w historii Formuły 1. I dobrze, jako kibic Renault oszczędziłem sobie wkurzenia po odpanięciu Alonso z walki w wyniku niewiarygodnego niedbalstwa mechaników. I to jeszcze w momencie gdy rysowała się wreszcie realna możliwość wygrania zawodów przez mojego ulubionego kierowcę za kierownicą bolidu ulubionej stajni.

Na dzień dzisiejszy pozostały dla mnie trzy otwarte kwestie związane z rozstrzygnięciami w klasyfikacji generalnej:
- czy Red Bull zdąży dogonić Brawna (kwestia otwarta, Brawn może jeszcze wyskoczyć z jakąś innowacją techniczną, która pozwoli zyskać setne czy dziesiąte częsci sekundy),
- czy Renault zdobędzie jeszcze w tym sezonie jakieś punkty (najprawdopodobniej tak),
- czy Kubica zdobędzie jeszcze w tym sezonie jakieś punkty (najprawdopodobniej nie).

EDIT: Notabene to pierwszy europejski wyścig F1 jaki opuściłem od 4 lat.
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez McLfan Pn lip 27, 2009 15:21  Re: GP Węgier 2009

Miaja Menant napisał(a):oszczędziłem sobie wkurzenia po odpanięciu Alonso z walki w wyniku niewiarygodnego niedbalstwa mechaników. I to jeszcze w momencie gdy rysowała się wreszcie realna możliwość wygrania zawodów przez mojego ulubionego kierowcę za kierownicą bolidu ulubionej stajni.

Powiedzmy sobie szczerze, już w sobotę wieczorem było wiadomo, że bez SC w odpowiednim dla niego momencie nie ma szans na podium, ciężko by było o punkty, a co dopiero mówić o wygraniu.

Ferdek na 12 okrążeniu zjechał na tankowanie, więc na 100% by pojechał na 3 stopy, bo tankował tylko 6s. A spadł na 9 miejsce, więc bardzo trudno by było o punkty IMO.
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez rafaello85 Pn lip 27, 2009 15:44  Re: GP Węgier 2009

Miaja Menant napisał(a):jako kibic Renault oszczędziłem sobie wkurzenia po odpanięciu Alonso z walki w wyniku niewiarygodnego niedbalstwa mechaników. I to jeszcze w momencie gdy rysowała się wreszcie realna możliwość wygrania zawodów przez mojego ulubionego kierowcę za kierownicą bolidu ulubionej stajni.

Poprawka - Fernando odpadł nie przez problemy z kołem, ale przez awarię pompy paliwowej! A jak powszechniemy wiemy, defekty techniczne są nieodłaczną częścią sportów motorowych :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Miaja Menant Pn lip 27, 2009 15:55  Re: GP Węgier 2009

McLfan - mimo wszystko rozpoczynanie wyścigu z pole position daje jakąs szansę na zwycięstwo, a w każdym razie na bardzo dobry wynik.

rafaello85 - chodziło mi o to, że koło wyeliminowało Alonso z walki o czołowe lokaty, a pośrednio również z wyścigu. :wink:
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez McLfan Pn lip 27, 2009 16:01  Re: GP Węgier 2009

Miaja niemożność ucieczki Alonso w pierwszym stincie już go wykluczyła z czołówki. Zjeżdżając na stop miał niecałą sekundę przewagi nad Lewisem, który zrobił spooooro okrążeń więcej, tak samo reszta. Wynik byłby kiepski i tyle.
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez Miaja Menant Pn lip 27, 2009 16:05  Re: GP Węgier 2009

Ty jako kibic McLarena i tak nie potrafiłbyś zrozumieć radości jaką kibicowi Renault daje oglądanie kierowców zespołu z którym się sympatyzuje, na czołowych pozycjach w wyścigu, i robienie sobie nadziei na dobry wynik.

A i nie zgadzam się z tym ze wynik byłby kiepski. Szansę na punkty Alonso miał z pewnością.
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez McLfan Pn lip 27, 2009 16:10  Re: GP Węgier 2009

Miaja napisał(a):Ty jako kibic McLarena i tak nie potrafiłbyś zrozumieć radości jaką kibicowi Renault daje oglądanie kierowców zespołu z którym się sympatyzuje, na czołowych pozycjach w wyścigu, i robienie sobie nadziei na dobry wynik.

No, tu dowaliłeś. A ciekawe co przeżywałem wczoraj? :-D

Tak, jak mówię. Punkty by pewnie jakieś były. 1? 2? Może 3. Raczej nie więcej.

Ale dobra, kończę, bo gdybać, to sobie możemy. :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez rafaello85 Pn lip 27, 2009 16:12  Re: GP Węgier 2009

Miaja Menant napisał(a):rafaello85 - chodziło mi o to, że koło wyeliminowało Alonso z walki o czołowe lokaty, a pośrednio również z wyścigu. :wink:

Ale co koło ma wspólnego z awarią pompy paliwowej? ;) Gdyby nawet mechanicy obsłużyli Ferdka w 3 sekundy i wyjechałby przed Hamiltonem ( oczywiście wyolbrzymiłem sytuację ), to i tak okrążenie czy dwa okrążenia później zakończyłby swój występ.
Sytuacja z kołem sprawiła natomiast, że być może Fernando nie wystąpi w najbliższym wyścigu :x Aczkolwiek myślę, że kara zostanie złagodzoina przez ICA.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Miaja Menant Pn lip 27, 2009 16:31  Re: GP Węgier 2009

rafaello85 napisał(a):
Miaja Menant napisał(a):rafaello85 - chodziło mi o to, że koło wyeliminowało Alonso z walki o czołowe lokaty, a pośrednio również z wyścigu. :wink:

Ale co koło ma wspólnego z awarią pompy paliwowej? ;) Gdyby nawet mechanicy obsłużyli Ferdka w 3 sekundy i wyjechałby przed Hamiltonem ( oczywiście wyolbrzymiłem sytuację ), to i tak okrążenie czy dwa okrążenia później zakończyłby swój występ.
Sytuacja z kołem sprawiła natomiast, że być może Fernando nie wystąpi w najbliższym wyścigu :x Aczkolwiek myślę, że kara zostanie złagodzoina przez ICA.

No to tym bardziej jestem zadowolony z tego że oszczędziłem sobie wczoraj irytacji.

McLfan - wyobrażam sobie co wczoraj przeżywałeś, ale pozwalam sobie stwierdzić że to co innego, ponieważ kierowców McLarena częsciej ostatnio widać w czołówce niż Renault. ;)
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez Mick3y Pn lip 27, 2009 16:34  Re: GP Węgier 2009

Ferdynand niestety coś ma pecha... W ogóle odnoszę wrażenie, że ten pech prześladuje go zawsze kiedy tylko dość nieoczekiwanie startuje z wysokiej pozycji, np. Hiszpania 2008 (awaria silnika po starcie z P2), Chiny 2009 (przedwczesny zjazd do pit-lane; start również z P2), no i teraz Węgry 2009.

A co do kary, to moim zdaniem przesadzona i to tylko z uwagi na wypadki Surtees'a i Massy. Mam nadzieję, że szybko zostanie cofnięta i ICA nie dopuści się do sytuacji, w której jeden z najbardziej popularnych kierowców nie wystąpi w swoim domowym wyścigu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mick3y
 
Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 17:29
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kemot Pn lip 27, 2009 18:42  Re: GP Węgier 2009

Mnie zastanawia, czemu Webber zjechał tyle okrążeń wcześniej od Hamiltona, bo powinni przejechać teoretycznie taką samą liczbę okrążeń podczas pierwszego stintu bez tankowania.
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez Campeon Pn lip 27, 2009 18:46  Re: GP Węgier 2009

Pewnie degradacja opon spowodowała taką sytuację. Było widać, że opony Marka są już dosyć zużyte, podczas gdy ogumienie Hamiltona trzymało się w dobrej kondycji. No ale mogę się mylić. :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez pawel92setter Pn lip 27, 2009 19:11  Re: GP Węgier 2009

A co do kary, to moim zdaniem przesadzona i to tylko z uwagi na wypadki Surtees'a i Massy. Mam nadzieję, że szybko zostanie cofnięta i ICA nie dopuści się do sytuacji, w której jeden z najbardziej popularnych kierowców nie wystąpi w swoim domowym wyścigu.


Moim zdaniem bezpieczeństwo jest ważniejsze, niż frekwencja na trybunach...
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron