GP Węgier 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez krzych Pn lip 27, 2009 19:12  Re: GP Węgier 2009

Mick3y napisał(a):... Mam nadzieję, że szybko zostanie cofnięta i ICA nie dopuści się do sytuacji, w której jeden z najbardziej popularnych kierowców nie wystąpi w swoim domowym wyścigu.


Żadko :arrow: Rzadko sie zdarza, ze sedziowie cofaja kare i na 99,9% jej nie cofną...Gdyby nagle cofnęli podwarzyłoby :arrow: podważyłobyto ich autorytet jako sędziów.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Campeon Pn lip 27, 2009 19:18  Re: GP Węgier 2009

pawel92setter napisał(a):Moim zdaniem bezpieczeństwo jest ważniejsze, niż frekwencja na trybunach...


No ważniejsze, ale nie ma co ukrywać, że nieobecność Alonso w Walencji, przyniesie niemałe straty. Natomiast wystąp Hiszpana w barwach Ferrari znacznie zwiększyłby frekwencję zarówna na trybunach jak i przed telewizorami, o czym doskonale wie Bernie, który już opowiada jak to wspaniale by było, gdyby Ferdek wystąpił w barwach Ferrari w GP Europy.

If Renault would release Alonso, and if Ferrari want him, it would be the best thing for formula one, for Valencia, for everybody.

Jeśli Renault na to pozwoli, a Ferrari chce go - byłaby to najlepsza rzecz dla Formuły 1, dla Walencji, dla wszystkich.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez rafaello85 Pn lip 27, 2009 19:30  Re: GP Węgier 2009

krzych napisał(a):Żadko :arrow: Rzadko sie zdarza, ze sedziowie cofaja kare i na 99,9% jej nie cofną...Gdyby nagle cofnęli podwarzyłoby :arrow: podważyłoby to ich autorytet jako sędziów.

Zdarzało się ( rzadko, bo rzadko ), że ICA zmieniła decyzję sędziów. Ta kara jest zbyt surowa i jestem przekonany, że zostanie złagodzona. Myśle, że zostanie zastąpiona dużą karą pieniężną, ewentualnie team Renault nie dostanie żadnych punktów, które ewentualnie by zdobył w GP Europy.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez pijawa Pn lip 27, 2009 19:53  Re: GP Węgier 2009

krzych napisał(a):
Mick3y napisał(a):... Mam nadzieję, że szybko zostanie cofnięta i ICA nie dopuści się do sytuacji, w której jeden z najbardziej popularnych kierowców nie wystąpi w swoim domowym wyścigu.


Żadko :arrow: Rzadko sie zdarza, ze sedziowie cofaja kare i na 99,9% jej nie cofną...Gdyby nagle cofnęli podwarzyłoby podważyłoby to ich autorytet jako sędziów.


Pomimo całej mojej sympatii do Alonso mam nadzieję, że decyzja nie zostanie zmieniona.
Nie chodzi tu w końcu o jakikolwiek autorytet sędziów, ani jakiekolwiek sympatie.

Ekipa Renault dopuściła się ewidentnego zaniedbania i to jeszcze w sytuacji gdy dzień wcześniej na skutek innego zaniedbania czołowy kierowca nieomal powędrował do nieba.
Taka postawa nie może być traktowana z jakąkolwiek pobłażliwością i kara jak na tak poważne przewinienie wcale nie jest zbyt surowa.
Avatar użytkownika
pijawa
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 16:39

Postprzez Pieczar Pn lip 27, 2009 19:56  Re: GP Węgier 2009

Jest jeszcze opcja kary w zawiasach albo, co bardziej prawdopodobne, przesunięcie wykonania kary w czasie na inny wyścig. Schumacher w ten sposób miał przesuniętą karę odsunięcia od wyścigu w 1994 roku, która wypadała na jege domowe GP Niemiec.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Arnulf Pn lip 27, 2009 20:16  Re: GP Węgier 2009

Pieczar napisał(a):albo, co bardziej prawdopodobne, przesunięcie wykonania kary w czasie na inny wyścig.


Dokładnie o takim samym rozwiązaniu pomyślałem. Wtedy wszyscy byliby usatysfakcjonowani :). Hiszpańscy kibice, bo zobaczą Alonso w akcji. Alonso, bo zaprezentuje się przed własną publicznością. Sędziowie, bo kara będzie wykonana i Renault bo zaoszczędzi trochę kasy na transporcie rzeczy na GP :razz: .

Co by nie mówić, GP Europy bardzo ucierpi na ewentualnym braku Alonso. Swoją drogą Hiszpan coś nie ma szczęścia do tego toru (w Walencji), rok temu skończył po pierwszym okrążeniu, w tym roku może w ogóle nie wystartować...
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez rafaello85 Pn lip 27, 2009 20:24  Re: GP Węgier 2009

Pieczar napisał(a):albo, co bardziej prawdopodobne, przesunięcie wykonania kary w czasie na inny wyścig.

Ale od wielu lat już tego nie praktykują w F1 ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez chmiel Pn lip 27, 2009 22:10  Re: GP Węgier 2009

Duże plusy za GP Węgier:
Lewis - dobrze wystartował, ładnie wyprzedził Webbera, wykorzystując KERS i fakt, że Mark nie zdążył rozgrzać jeszcze twardszych opon, wygrał pewnie i w dobrym stylu.
Kimi - szkoda, że miał kłopoty z ruszeniem z miejsca po pit stopie i stracił kilka sekund. Mimo tego świetny występ Fina.
Nico - kolejny raz melduje się bardzo wysoko na mecie i solidnie punktuje. Bardzo równo ostatnio jeździ.

Plusy:
Mark - nie walczył tym razem o zwycięstwo, ale też bolid nie spisywał się tak dobrze jak wcześniej, a McLaren i Ferrari szybko gonią. Potrafił jednak stanąć na podium i wykorzystać słabsze występy głównych rywali w walce o tytuł. Wyprzedził w generalce Vettela oraz zbliżył się do Buttona i to jest ważne.
Heikki - solidny występ, więc mały plus, jednak do Hamiltona sporo mu brakowało.
Timo - znowu startując z dalekiej pozycji, znacznie awansuje i dojeżdża w punktach tuż za Heikkim i sporo przed Buttonem. Ładnie.
Jaime - miał pecha w qualu, ale w wyścigu nie popełnił żadnego błędu w przeciwieństwie do zespołowego kolegi, Buemiego, i do mety dojechał przed nim. Dla debiutanta wystarczy to, aby ocenić go na plus.

Rozczarowania:
Brawn GP - strasznie szybko spadła ich forma. Jeżeli tendencja się utrzyma, to Button musi liczyć na to, że inne zespoły będą odbierać kierowcom RBR jak najwięcej punktów, a przy okazji oni sami będą sobie te punkty odbierać.
Spieprzenie Fernando tego i następnego wyścigu przez mechaników - :x :grr:
Robert - jak już ktoś pisał, coraz bardziej przypomina Kimiego i jego słynne podejście "I don't care". Dostał słaby bolid, dalej jest rozczarowany postawą zespołu w poprzednim sezonie, więc jedzie, bo musi, ale tak jakby nie do końca się przykładał. Wcale nie musi tak być w rzeczywistości, ale takie można przynajmniej odnieść wrażenie.

Klapa:
BMW - kolejna wielka klapa, ale nie rozczarowanie, bo można było to przewidzieć...
Nelsinho - chciał się pokazać w samochodzie takim samym jak Fernando i pokazał. ;)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Weronika Śr lip 29, 2009 23:09  Re: GP Węgier 2009

Generalnie to ani trochę nie mogłam się skupić na wyścigu, bo ciągle siedział mi w głowie biedny Massa i ten koszmarny wypadek;-( Fajnie, że chociaż Kimiemu się udało;-) Pierwszy raz w życiu(!) podobał mi się wyścig w wykonaniu Hamiltona(a ta jego podskakująca laska mnie całkowicie zwalała z nóg). Wielka szkoda, że Fernando miał takiego pecha, jak zobaczyłam to skoczące koło to normalnie ciarki mi wyskoczyły na rękach :o Ale jak to powiedział Borowczyk: "Nie tylko mechanicy BMW Sauber popełniają błędy w czasie Pit Stopu" Co do Roberta, odnoszę wrażenie, że trochę już odpuścił sezon(to możliwe???), a z zadyszki Brawn GP nie robiłabym tragedii, bo chyba tak łatwo dwóch tytułów z rąk nie wypuszczą;-)
Weronika
 
Dołączył(a): N lip 12, 2009 21:22
GG: 7561150

Postprzez Saruto Cz lip 30, 2009 13:01  Re: GP Węgier 2009

Wyścig oglądałem dopiero wczoraj. Piękna jazda i świetny start Lewisa. Nareszcie Kimi znowu na pudle, szkoda tych kilku sek. więcej w boksie ale nie zmienia to faktu że Ferrari i McLaren coraz lepiej sobie radzą :) Może jakiś dramat w ostatnim wyścigu i RedBull i Brawn spadną z podium :D
Znowu świetny wyścig Nico, może nie walczy o podium ale systematycznie punktuje. Oby tak dalej :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez maciek Cz lip 30, 2009 17:07  Re: GP Węgier 2009

http://www.f1.sport24.pl/news/show/9901 ... -trybunalu

17 sierpnia Trybunał Apelacyjny rozpatrzy odwołanie Renault
Obrazek
Avatar użytkownika
maciek
 
Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 12:17
Lokalizacja: Turyn

Postprzez patgaw Cz lip 30, 2009 17:27  Re: GP Węgier 2009

szkoda nie nie wyznaczyli daty rozpatrzenia apelacji, po GP Valencji :evil:
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Campeon Cz lip 30, 2009 18:10  Re: GP Węgier 2009

Werdykt ma być ogłoszony następnego dnia po południu. :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez rafaello85 Cz lip 30, 2009 19:13  Re: GP Węgier 2009

Sędziowie ICA powinni mieć więcej rozumu niż stewardzi z GP Węgier...
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez SPIDER Pt lip 31, 2009 9:37  Re: GP Węgier 2009

Ja i tak twierdzę, że wykluczenie Renault jest adekwatne do sytuacji. W ostatnich tygodniach było zbyt dużo wypadków (no, właściwie dwa, ale za to mające duży wydźwięk) z latającymi częściami. Ciekawe jestem, czy tak mówilibyście też, kiedy koło z bolidu Alonso kogoś by zabiło?

Tak więc, jestem za zbanowaniem na jeden wyścig Renault. I nie ważne, czy to GP Europy w Hiszpanii. Nie może dochodzić do takich sytuacji!
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron