GP Węgier 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez =maciey.t= Pt lip 31, 2009 15:05  Re: GP Węgier 2009

Ale Brawn jakoś nie jest zbanowany za tę sprężynę. Tzn. spieszę wyjaśnić, że nie wiem jak to dokładnie było z tym kołem - ale nie sądzę, żeby zauważyli, że jest niedokręcone a i tak puścili Alonso z boksów. Więc to tak samo losowe zdarzenie jak ta część bolidu uderzająca Massę. Ludzkie niedopatrzenie, ludzki błąd - jeśli mają być za to kary, to może każdemu po równo. Powinno być to ściśle określone, jak kiedyś w BMW Heidfelda niedokręcili koła (nie pamiętam czy odpadło czy tylko niemal odpadło) to nie było kary.
Obrazek
Avatar użytkownika
=maciey.t=
 
Dołączył(a): N wrz 10, 2006 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rafaello85 Pt lip 31, 2009 15:11  Re: GP Węgier 2009

SPIDER napisał(a):Tak więc, jestem za zbanowaniem na jeden wyścig Renault. I nie ważne, czy to GP Europy w Hiszpanii. Nie może dochodzić do takich sytuacji!

Nie pamiętam żebyś był za zbanowaniem RBR po GP Australii'09 :| Uważasz, że tam nie było niebezpieczeństwa? ( oczywiście, nie były to identycnze sytuacje ). Zespół dostał tylko karę finansową. A renówkę chcą wykluczyć z GP :dusi: Może od razu niech ich wykluczą do końca sezonu...
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Kajek Pt lip 31, 2009 15:15  Re: GP Węgier 2009

rafaello, ale wtedy nie było wypadków Massy i Henrego, gdyby były one przed GP Australii, RBR nie zobaczylibyśmy w następnym GP ;)
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez chmiel Pt lip 31, 2009 15:29  Re: GP Węgier 2009

Rafał chyba właśnie do tego dąży, żeby nie było niesprawiedliwości z powodu tych wypadków. Skoro RBR dostało tylko karę finansową, to Renault też powinno dostać karę finansową. Przynajmniej tak to zrozumiałem. ;) Jeżeli dobrze, to zgadzam się z rafaello.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez rafaello85 Pt lip 31, 2009 15:32  Re: GP Węgier 2009

chmiel, bardzo dobrze mnie zrozumiałeś.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez SPIDER Pt lip 31, 2009 16:29  Re: GP Węgier 2009

Wedle mnie, mogą ich wykluczyć nawet na następne 10 lat. Tutaj nie chodzi, co było na GP Australii, a co jest teraz. Żyjmy czasem obecnym, a nie przeszłością. W Australii Vettel sam jechał uszkodzonym bolidem, więc nie za bardzo rozumiem o co chodzi. A na Węgrzech było ewidentnie widać, że Alonso został wypuszczony na tor, mimo, że koło nie zostało dokręcone.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Kajek Pt lip 31, 2009 16:44  Re: GP Węgier 2009

lolz, to powinni zdyskwalifikowac LIZAKOWEGO, ktory nie miał zadnego kontaktu ani z mechaniorem dokręcającym koło, ani FB ani FA.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez SPIDER Pt lip 31, 2009 16:54  Re: GP Węgier 2009

Lizakowy jest właśnie od tego, aby wypuścić zawodnika w tym momencie, kiedy wszystko jest wykonane podczas postoju. Oczywiście, to tylko człowiek i pomylić się może, ale w świetle ostatnich wypadków cała ta sprawa nabiera zupełnie innego wymiaru.

Skończmy ten temat i czekajmy na apelację, bo takie mówienie nie ma żadnego celu przed sobą.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Kajek Pt lip 31, 2009 16:58  Re: GP Węgier 2009

Równie dobrze, powinno sie zdyskwalifikować w tamtym sezonie 2x Ferrari, za węże, w 2006 Renault itp.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez SPIDER Pt lip 31, 2009 17:01  Re: GP Węgier 2009

Nie lubię cytować siebie:

SPIDER napisał(a):w świetle ostatnich wypadków cała ta sprawa nabiera zupełnie innego wymiaru.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez tomasson Pt lip 31, 2009 17:15  Re: GP Węgier 2009

Lizakowemu poleci premia albo posada (fajnie to brzmi, byłem lizakowym :D ). Renault dostanie karę finansową i w Walencji pojedzie, mogę się założyć. Gdyby od takich pierdół zależało wykluczenie zespołu to jeszcze sabotaże się zaczną. Na karę w takim razie zasługuje też Brawn to jak można taki szrot wypuścić co części gubi. Poza tym FIA nie zajeła twardego stanowiska w tej sprawie przed niedzielnym wyścigiem to też tym bardziej wykluczenie jest tylko groźbą.
"Richard jest rajdowcem, bierze udział w wyścigach Formuły 1. Na pewno słyszałaś, Fittipaldi, Niki Lauda, On. To światowa czołówka"
Avatar użytkownika
tomasson
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 19:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mick3y Pt lip 31, 2009 17:18  Re: GP Węgier 2009

Kajek napisał(a):lolz, to powinni zdyskwalifikowac LIZAKOWEGO, ktory nie miał zadnego kontaktu ani z mechaniorem dokręcającym koło, ani FB ani FA.


No właśnie nie lizakowego. Błąd każdemu może się przecież zdarzyć, to tylko człowiek. Chodzi o to, że team wiedział, że koło zostało źle dokręcone i jest ryzyko, że odpadnie i pomimo tej wiedzy nikt z zespołu nie kazał się Ferdkowi zatrzymać.

A co do tego, że wobec ostatnich wydarzeń sprawa nabiera innego wymiaru się zgadzam. Jeżeli w kwestii bezpieczeństwa ma się polepszyć, to trzeba robić wszystko, aby wyeliminować przyczyny wypadków. Mimo, że całym sercem wolałbym aby Fernando pojechał w Walencji.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mick3y
 
Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 17:29
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kajek Pt lip 31, 2009 17:20  Re: GP Węgier 2009

Chodzi o to, że team wiedział, że koło zostało źle dokręcone i jest ryzyko, że odpadnie i pomimo tej wiedzy nikt z zespołu nie kazał się Ferdkowi zatrzymać.


Kiedy team wiedział? raczej zobaczyli w TV dopiero na replayu co sie stało..
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Mick3y Pt lip 31, 2009 17:23  Re: GP Węgier 2009

Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby Fernando nie powiedział tego swojemu inżynierowi, że ma problem z kołem. Musiał ich przecież jakoś poinformować, że chce zjechać ponownie do boksu. :-P

EDIT: A poza tym, przy tym bolidzie stoi tylu chłopa, że musieli zauważyć, że coś jest nie tak. Tym bardziej gość od FR wheel...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mick3y
 
Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 17:29
Lokalizacja: Łódź

Postprzez tomasson Pt lip 31, 2009 17:25  Re: GP Węgier 2009

Może radio siadło. Ja bym sie tak tłumaczył, ale nie kłamał.
"Richard jest rajdowcem, bierze udział w wyścigach Formuły 1. Na pewno słyszałaś, Fittipaldi, Niki Lauda, On. To światowa czołówka"
Avatar użytkownika
tomasson
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 19:34
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość