Przed GP Europy 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SPIDER So sie 22, 2009 15:06  Re: Przed GP Europy 2009

Fatalna sprawa. McLaren zdobywa front row. McLaren już jest w czołówce stawki. Bardzo zdecydowanie poprawili MP4-24. Już na Węgrzech było widać, że dominują. Dodatkowo mają atut w postaci KERS. Mówię atut, bo wydaje mi się, że w ich przypadku takim właśnie powinno się go nazwać. W każdym bądź razie Kovalainen stracił PP na ostatnim zakręcie, gdzie najpierw przyblokował koło a potem pojechał za szeroko w wyniku czego minimalna strata na mecie do pierwszego Hamiltona.

Brawn i RedBull nadal toczą walkę na noże, a jest o co walczyć. Miałem nadzieję, że Button będzie przed Vettelem, ale mówi się trudno. Sebastian startuje za to z brudnej strony toru, więc w tym nadzieja. Kimi chyba tylko tyle mógł zrobić, bo F60 nie spisuje się tutaj za dobrze. A już do Q3 ledwo co awansował, bo z P10. O Badoerze nie ma za bardzo co pisać.

No i grande finale. "Hamilton będzie w lepszej sytuacji, bo Button będzie znał czas Jensona Buttona" - Andrzej Borowczyk, mój MISTRZ!
:-D
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Pokwa So sie 22, 2009 15:09  Re: Przed GP Europy 2009

"Z gó*na to i rzeźbiarz posągu nie wyrzeźbi"

Taaa a Alonso to co? Dobra zaraz mi powiesz, że Piquet to nie Heidfeld itd. ble, ble, ble. Z Tobą nie ma sensu dyskutować, bo Kubica dla Ciebie jest bogiem.
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez Master So sie 22, 2009 15:12  Re: Przed GP Europy 2009

Z Tobą nie ma co dyskutować, bo nie potrafisz obronić swojego stanowiska dobrym argumentami. Pisać jedno zdanie każdy umie - poprzeć się, niestety niewielu. Po drugie: co Alonso???? Alonso ma gówniany bolid? Wg. mnie ma 5-4 samochód w stawce i wyciąga z niego 100%. Chłopaki z Renault ciągle notują progres, wprowadzają poprawki i nie ma co dokonywać porównań do BMW

Myślałem, że jak jesteś redaktorem i siedzisz w światku F1 to masz trochę umiejętności, żeby poprzeć się choć jednym argumentem. Podtrzymuję to, że jesteś głodnym kibicem Kubicy, który zbulwersowany jego występami w stajni BMW postanowił wyżywać się właśnie na nim, bo nie przynosi ci tego, czego ty chcesz.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Pokwa So sie 22, 2009 15:16  Re: Przed GP Europy 2009

Tak tylko Twoim jedynym argumentem jest "fuks" Heidfelda. Pożal się Boże. To nie jest fuks tylko umiejętność startu i znalezienia się w tłoku. Kubica ostatnio zawsze traci na starcie. Naprawdę nie będę z Tobą dyskutował. Z moich ostatnich obserwacji wynika, że jak tylko pojawi się jakiś post, w którym krytykuje się Kubicę zaraz zjawia się Master i ripostuje. Chcesz narzucić wszystkim swoją opinię, jak dziecko w przedszkolu.
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez KrzysR So sie 22, 2009 15:17  Re: Przed GP Europy 2009

Kubica i cały ten BMW Sauber to by sobie naprawde juz darowali takich komentarzy jak ten dzisiejszy Roberta po kwalifikacjach:
– W finale czasówki, kiedy zatankowaliśmy paliwo na wyścig, podłoga bolidu zaczęła dobijać do nawierzchni toru – opowiadał Polak. – Przed zakrętem 14 złapałem podsterowność i najechałem na tarkę, która podbiła nieco samochód. Na kolejnym pomiarowym okrążeniu znalazłem się za jednym z rywali i znów uciekło trochę czasu.


Tyle czujniików mają na tych bolidach tak panowie inzynierowie siedzą w swoich centrach dowodzenia i sledzą na bierząco na swoich monitorkach całe zachowanie i kazdy najmniejszy ruch bolidu, a nie potrafią przewidziec banelnego faktu ze po dotankowaniu powiedzmy 30kg paliwa samochód siłą rzeczy musi nieco sie obnizyć, smieszni są
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez Damian375 So sie 22, 2009 15:27  Re: Przed GP Europy 2009

A ja Mastera popieram w prawie 100 %.
Uważam, że Robert jest lepszy od Nicka i to nie jest tylko opinia Polaków, wejdź na zagraniczne fora i poczytaj opinie.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Darth ZajceV So sie 22, 2009 15:31  Re: Przed GP Europy 2009

Pokwa skoro już wywlokłeś statystyki i tylko 15 punktów przewagi Kubicy na Heidfeldem to cofnij się trochę wstecz. Nikuś chwali się tym, że pokonywał Kimiego, Filipa i Webbera. Teraz Nick ma ponad 160 wyścigów bez wygranej i jedno pożal się boże piąte miejsce na koniec, a Kimi jeden tytuł, dwa wice i raz trzecie miejsce. Massa był raz wice i raz trzeci, a Webber jest na bardzo dobrej żeby załapać się do top 3. Więc skoro oni dostawali baty od Nicka, a później tak się spisywali to Schumacher i jego tytuły już mogą drżeć przed Kubicą, który Heidfelda pokonał...

Qual arcy ciekawy. Powiem szczerze, że bardzo zaskoczył mnie Kubica z wejściem do Q3, bo nie spodziewał się tego po jego aucie. Renóweczka słabo jak na ten balon, który nadmuchała na treningach. McLareny dalej w formie, niech jeszcze Kimi ruszy dupę to wrócą stare dobre czasy. Fifi miało być bajeczne, niestety wyszło jak zwykle. Badoer? On tam nie jest od wygrywania. Niech chłop się nacieszy wyścigiem i wywiezie sporo danych. Jutro pewnie będzie wiało nudą...
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Mick3y So sie 22, 2009 15:47  Re: Przed GP Europy 2009

Rozgoryczony trochę jestem. Liczyłem, że JB będzie zdecydowanie wyżej i dlatego prawdopodobnie ostatecznie schrzaniłem sobie sezon w GPM-ie. Badoer zaczyna mi się powoli wydawać nie głupim posunięciem, jeśli Ferrari zamierzałoby skupić się już na nadchodzącym sezonie. Jednak okaże się jeszcze dopiero, czy SF zdecyduje się zrezygnować z usług Włocha.
Kovalainen mógł mieć PP, gdyby nie trzeci sektor i jeśli nie wyjdzie zwycięsko ze startu to prawdopodobnie znowu przegra z Lewisem. McLaren ma coraz lepszy bolid, co w połączeniu ze świetnym KERS-em daje ogromne nadzieje na jutrzejszy wyścig. Czyżby dublet "Srebrnych Strzał"? W zasadzie czemu nie? Całkiem miło jest mi patrzeć jak wracają na szczyt. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Mick3y
 
Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 17:29
Lokalizacja: Łódź

Postprzez marcan So sie 22, 2009 16:07  Re: Przed GP Europy 2009

Pokwa napisał(a):
"Z gó*na to i rzeźbiarz posągu nie wyrzeźbi"

Taaa a Alonso to co? Dobra zaraz mi powiesz, że Piquet to nie Heidfeld itd. ble, ble, ble. Z Tobą nie ma sensu dyskutować, bo Kubica dla Ciebie jest bogiem.


Z całym szacunkiem, ale Heidfeld to mistrz kierownicy w porównaniu do Nelsona...

Myślę, że nie ma w ogóle tematu który z dwójki kierowców BMW Sauber jest lepszy. Przynajmniej dla znakomitej większości ludzi związanych z F1. Mam tylko wrażenie, że temat istnieje u nas w Polsce, o zgrozo w kraju rodzinnym Roberta Kubicy. Proponuję poczytać zagraniczne serwisy traktujące o F1, posłuchać wypowiedzi ludzi komentujących i związanych z tym sportem od wielu lat. Nawet Niemcy wiedzą, że to Kubica ma większy talent. Oni Heidfelda traktują jako solidnego rzemieślnika, a nadzieje upatrują w Vettelu....

A co do samych kwalifikacji, to przyznam, że McLaren zrobił na mnie wrażenie. Dublet, czyli widać są w formie. Red Bull mnie trochę rozczarował. Pi treningach sądziłem że Sutill może wejść do Q3, ale trochę zabrakło, zobaczymy jak będzie w niedzielę. Być może wreszcie pierwsze punkty. Fajnie by było.
BMW trochę lepiej, ale fajerwerków raczej bym się nie spodziewał. może im się uda uciułać parę punkcików.
Avatar użytkownika
marcan
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 19:26
Lokalizacja: Mazury

Postprzez Hubit So sie 22, 2009 16:17  Re: Przed GP Europy 2009

barteks napisał(a):Heidfeld znowu 11. Znowu będzie gadał, że może dowolnie zatankować bolid :evil:


Wypowiedź Nicka:
„To już szósty raz w tym roku, kiedy nie dostałem się do finałowej dziesiątki i jestem jedenasty przez ułamki sekund. Oczywiście jestem trochę rozczarowany, jednak z drugiej strony oznacza to, że będziemy mogli swobodnie wybrać ilość paliwa i mam nadzieję na dobry wyścig. Każdy w zespole jest zdeterminowany, by uzyskać dobry wynik i pokazać, do czego możemy być zdolni w przyszłości. Nasz samochód generalnie jest nieco lepszy i wydaje mi się, że z jedenastej pozycji punkty są możliwe”.


Gratuluję ci barteks, że to przewidziałeś xD
Hubit
 
Dołączył(a): Cz mar 20, 2008 14:56

Postprzez Dale65 So sie 22, 2009 16:19  Re: Przed GP Europy 2009

Ale po co RK ma coś jeszcze udowadniać nad NH? Nick jest u schyłku kariery, Kubica na jej początku, a jeśli Kub ma coś jeszcze udowodnić to pokazać że nie zapomniał jak szybko jeździć, żeby znaleść dobry angaż na przyszły rok.
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez Karol So sie 22, 2009 16:53  Re: Przed GP Europy 2009

Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez Chłodny So sie 22, 2009 16:56  Re: Przed GP Europy 2009

Tak jak myślałem McL lekkie, Kimi może Jutro namieszać!
Avatar użytkownika
Chłodny
 
Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 10:46
Lokalizacja: Ziemia

Postprzez SirKamil So sie 22, 2009 16:58  Re: Przed GP Europy 2009

Na stronie FIA głucho. Skąd więc te dane?
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Arnulf So sie 22, 2009 16:59  Re: Przed GP Europy 2009

Rosberg mnie pocieszył swoją wypowiedzią po kwalifikacjach. "Byłem siódmy ze sporym zapasem paliwa, prawdopodobnie większym niż moi rywale, tak więc mam dobrą strategię na wyścig." Wygląda na to, że Williams Niemca rzeczywiście ma bardzo dużo paliwa i dlatego Nico nie wywalczył wyższej pozycji. Bałem się już, że to inne zespoły bardzo odskoczyły Williamsowi, jak na razie jeszcze na to się nie zanosi. Pecha miał Nakajima, wyglądało na to, że Japończyk powalczy o wysoką pozycję, jednak awaria zakończyła jego kwalifikacje przedwcześnie :(.

Szkoda, że Kovalainen miał kłopoty na ostatnim zakręcie, chyba bez problemów wywalczyłby PP. Chociaż druga pozycja też nie jest zła, wszakże jeszcze jutro teoretycznie może powalczyć o zwycięstwo. Ciekawe ile McLareny mają paliwa na pokładzie. Na pewno jednak zanotowali duży postęp i wiele wskazuje na to, że do końca sezonu będą walczyć o zwycięstwa. W sumie ciekawie się ten sezon układa. Najpierw była dominacja Brawna, potem Red Bulla, teraz być może zaczyna się dominacja McLarena.

PS. Wygląda na to, że jednak Maki nie mają zbyt wiele paliwa. Popatrzcie na wagę Trulli'ego :lol: .
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron