Przed GP Europy 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez DriverF1 So sie 22, 2009 17:07  Re: Przed GP Europy 2009

Widzę, że Ferrari przygotowało na ten weekend znakomity bolid, co udowodnił Badoer zajmując 1 miejsce w kwalifikacjach od końca :D

Jestem tylko ciekaw gdzie Basz ma Sutila na 1 miejscu :evil:
Obrazek
Avatar użytkownika
DriverF1
 
Dołączył(a): Wt lip 14, 2009 19:34

Postprzez Angulo So sie 22, 2009 17:07  Re: Przed GP Europy 2009

PS. Wygląda na to, że jednak Maki nie mają zbyt wiele paliwa. Popatrzcie na wagę Trulli'ego :lol: .

A myślałeś, że cysternami zdobędą pierwszy rząd?
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Mick3y So sie 22, 2009 17:09  Re: Przed GP Europy 2009

o.O 707 kg Trulli. Cysterna to za mało, żeby to opisać... Nakajima i Badoer też lekkich samochodów nie mają.

Robert wiedział co mówi: o punkty będzie bardzo ciężko.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mick3y
 
Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 17:29
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mati93 So sie 22, 2009 17:19  Re: Przed GP Europy 2009

No, to na Roberta w pierwszej dziesiątce nie ma co liczyć... jedyne co może go uratować to dobry start. Trulli, ja nie wiem czy on wogule ruszy z miejsca :o i co najważniejsze, co z oponami...
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez Anderis So sie 22, 2009 17:38  Re: Przed GP Europy 2009

Trulli, Glock i Nakajima na 99,9% wystartują na twardych i pojadą na 1 stop. Badoer być może też, ale jemu nic nie pomoże chyba. :evil: Zastanawiam się, jaka jest granica pojemności obecnych zbiorników na paliwo, bo pierwszy raz chyba mamy zawodnika z wagą wyższą, niż 705 kg. :grin:

Zdziwiła mnie waga Alonso. Byłem niemal pewien, że będzie conajmniej z 15 kg lżejszy, niż jest. Ale przynajmniej wiadomo, dlaczego Hiszpan nie walczył o PP, pewnie wolał przywieźć pewne punkty.

Rosberg nieźle, jak na ilość paliwa. Szkoda Nakajimy, sądzę, że miał szansę wejść do Q3. No, ale może ta cysterna poskutkuje chociaż jednym punkcikiem. Jednak poważniejszym kandydatem do punktów z dalszych pozycji jest Glock.

BMW powinno się nauczyć, że jak uda im się wejść do Q3, to powinni cysternę wypuścić, bo potem w Q3 i tak są problemy. A tak Robert będzie w ciężkiej sytuacji, jeśli nie zyska nic na starcie.

Red Bull słabo. Vettel z taką wagą może mieć problemy, bo on zazwyczaj na starcie nic nie zyskuje. Webber też nie zbyt dobrze. Praktycznie na tym samym poziomie, co Renault i ciut wolniej od Williamsa nawet. Red Bull chyba nie lubi ulicznych wyścigów w wysokich temperaturach, w Monaco też nie byli zbyt mocni.

Kovalainen pokazuje, że nie taki on słaby, jak go niektórzy malują. Pojechał okrążenie na poziomie Hamiltona, a gdyby nie ten błąd, to miałby PP z większą ilością paliwa. Ciekawe, czy McLaren jeszcze go bierze pod uwagę, czy mimo wszystko zmienią 2 kierowcę nawet w przypadku dobrych wyników Fina?

Jeżeli ktoś twierdził, że Algersuari od początku będzie lepszy od Bourdaisa (a byli tacy :P ), to chyba się przeliczył. Sekunda straty do Buemiego w Q1. :zakrywa: I raczej nie można tego tłumaczyć brakiem doświadczenia, bo Grosjean stracił tylko 0,2 sekundy do Alonso w Q2, a Buemi to chyba jeszcze nie to samo, co Alonso.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez qTeck So sie 22, 2009 17:49  Re: Przed GP Europy 2009

Dale65 napisał(a):Ale po co RK ma coś jeszcze udowadniać nad NH? Nick jest u schyłku kariery, Kubica na jej początku, a jeśli Kub ma coś jeszcze udowodnić to pokazać że nie zapomniał jak szybko jeździć, żeby znaleść dobry angaż na przyszły rok.



Sam sobie odpowiedziałeś :-P


Niestety, ale wygląda na to, że Roberta objedzie NH i Glock, tak krótka prosta nie sprzyja wielkim awansom na starcie.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez McLfan So sie 22, 2009 18:20  Re: Przed GP Europy 2009

Anderis napisał(a):Pojechał okrążenie na poziomie Hamiltona, a gdyby nie ten błąd, to miałby PP z większą ilością paliwa.

Nie miałby. Lewis nie dokończył okrążenia, gdzie miał w S1 Personal Best i rekord S2. Więc i tak byłby pierwszy. Na 95%.
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez reamoon So sie 22, 2009 18:35  Re: Przed GP Europy 2009

Pokwa napisał(a):Tak tylko Twoim jedynym argumentem jest "fuks" Heidfelda. Pożal się Boże. To nie jest fuks tylko umiejętność startu i znalezienia się w tłoku. Kubica ostatnio zawsze traci na starcie. Naprawdę nie będę z Tobą dyskutował. Z moich ostatnich obserwacji wynika, że jak tylko pojawi się jakiś post, w którym krytykuje się Kubicę zaraz zjawia się Master i ripostuje. Chcesz narzucić wszystkim swoją opinię, jak dziecko w przedszkolu.

Rzeczywiście merytoryczna dyskusja :-o "Kubica zawsze ostatnio traci na starcie" :o
A tak dla rzetelności to sprawdź ile miejsc zyskiwał Kubica "ostatnio" po pierwszyn kółku.
reamoon
 
Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 14:58

Postprzez Chłodny So sie 22, 2009 19:46  Re: Przed GP Europy 2009

Małe sprostowanie, Alonso jest jednak lżejszy i waży 1kg mniej niż Kubica, przy takiej wadze Hiszpan rzeczywiscie ma prawo do narzekań iż nie wycisnął wszystkiego dla swojej publiki. Jutro winno być interesująco na starcie...
Avatar użytkownika
Chłodny
 
Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 10:46
Lokalizacja: Ziemia

Postprzez f1fan22 So sie 22, 2009 20:04  Re: Przed GP Europy 2009

Kwale udane po raz pierwszy pochwale Mclarena ładnie pojechał :)
kubica moim zdaniem błysnął heidfeld też RBR nawet sie niezbyt orientuje bo leciałem na mecz i musiałem szybko tv wył ale jak w pierwszej 10 to dobrze :)
Nawala ci komp wal do nas eksperci od kompów pomogą w 100% przypadków
Obrazek
Avatar użytkownika
f1fan22
 
Dołączył(a): N wrz 28, 2008 16:32
Lokalizacja: Toruń
GG: 6504607

Postprzez krzych So sie 22, 2009 20:21  Re: Przed GP Europy 2009

Szczerze mówiąc to nie spodziewałem sie takiej formy McLarena w Hiszpanii, a Węgry potraktowałem jako jednorazowy incydent. Pierwsze dwa miejsca mówią wszystko - zespół odwalił fantastyczną robotę, bo na początku sezonu było z nimi kiepsko. Słowa uznania dla Hamiltona, bo mimo wszytko to On ma Pole Position i mimo iż za Nim nie przepadam, uważam, że sobie zasłużył.
Co do BMW to widać, że obiekt ten im leży. Liczę na punkty... Robert Kubica zaprezentował się nieźle, wycisnął chyba wszystko co sie dało z tego bolidu. Haidfeld też nie źle.
Renault chyba na miarę możliwosci. Debiutant nie zawiódł, wszystko wyjdzie podczas wyscigu, Badoer... sami widzicie... To nie jego żywioł...
Ostatnio edytowano So sie 22, 2009 20:31 przez krzych, łącznie edytowano 1 raz
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez f1fan22 So sie 22, 2009 20:28  Re: Przed GP Europy 2009

Ale BMW tez zrobiło postęp zgodzisz się?? moim zdaniem tak i mam nadzieje na miejsce w pierwszej 6 :)
Nawala ci komp wal do nas eksperci od kompów pomogą w 100% przypadków
Obrazek
Avatar użytkownika
f1fan22
 
Dołączył(a): N wrz 28, 2008 16:32
Lokalizacja: Toruń
GG: 6504607

Postprzez rado123F1 So sie 22, 2009 20:32  Re: Przed GP Europy 2009

f1fan22 napisał(a):Ale BMW tez zrobiło postęp zgodzisz się?? moim zdaniem tak i mam nadzieje na miejsce w pierwszej 6 :)


I prędzej powinien je zdobyć Heidfeld :(
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez krzych So sie 22, 2009 20:35  Re: Przed GP Europy 2009

Ale BMW tez zrobiło postęp zgodzisz się?? moim zdaniem tak i mam nadzieje na miejsce w pierwszej 6


Owszem, zgodzę się i nawet jestem tym zaskoczony. Z powodu ich odejścia z F1 spodziewałem sie spadku formy, a tu taki mały zryw... nowe części chyba zrobiły swoje. Na pierwszą szóstke nie ma szans... in my opinion, co najwyżej 8-9, jeśli się uda.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez rafael_feb So sie 22, 2009 20:55  Re: Przed GP Europy 2009

Mnie się wydaje, że dr Mario przeczuwał plany koncernu i chciał lepszymi wynikami zatrzymać BMW w F1 albo już wiedząc o tym włożyć cały wysiłek w ten bolid, bo po co budować przyszłoroczny skoro i tak nie będą jeździć? Pamiętajmy, że na GP Singapuru przygotowywany jest cały pakiet poprawek, a w Walencji tylko kilka z nich jest wprowadzonych. Moim zdaniem na lepszy wynik złożyło się kilka czynników: konfiguracja toru, drobne poprawki i motywacja kierowców (chcą się pokazać z jak najlepszej strony - nie mają kontraktów na sezon 2010).
rafael_feb
 
Dołączył(a): N maja 10, 2009 14:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron