GP Europy 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kubicomaniak N sie 23, 2009 15:21  Re: GP Europy 2009

AutoryteT napisał(a):Jeju.. patrzcie. Np. taki Kubica wyjeżdża sekunde wcześniej przed Heidfeldem z boksu... Kubica już wyłącza Pit-Limiter i ma większą prędkość, a Heidfeld dopiero za sekunde wyłączy ten Pit-Limiter, czyli traci troche czasu do Kubicy.. Inaczej nie potrafie tego wytłumaczyć.

Po mojemu to twoje rozumowanie jest błędne...
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez bankoq N sie 23, 2009 15:22  Re: GP Europy 2009

Jeżeli ktoś ma linka do streamu Polsatu Sport proszę szybko o prywatną wiadomość!
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez Kajek N sie 23, 2009 15:22  Re: GP Europy 2009

AutoryteT napisał(a):Jeju.. patrzcie. Np. taki Kubica wyjeżdża sekunde wcześniej przed Heidfeldem z boksu... Kubica już wyłącza Pit-Limiter i ma większą prędkość, a Heidfeld dopiero za sekunde wyłączy ten Pit-Limiter, czyli traci troche czasu do Kubicy.. Inaczej nie potrafie tego wytłumaczyć.


Takiego czegos nie ma.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Darondi N sie 23, 2009 15:23  Re: GP Europy 2009

Kajek napisał(a):Tez tak uwazam, 3 sek stracil w pit-stopie, a Rubens wyjechal 6 sekund przed nim.

Stracił dużo więcej niż 3 sek. ;) Było widać, że wszystkie inne koła były założone, a mechanik dopiero dostał do założenia...bywa :P
Wyścig nie był znowu tak nudny, coś tam zawsze się działo, co przykuwało uwagę. Badoer totalna porażka. To przepuszczenie w boksie, to chyba impuls - on wie, co myślą na jego temat inni, co dopiero by się stało, jakby wyeliminował kogoś, nie chciał ryzykować...
Ładnie Baricz pocisnął na końcu...a myślałem, ze się wypalił.
No i cieszy mnie punkcik Roberta. Mimo słabego startu - gdzie stracił pozycję na rzecz Heidfelda, to zdołał zyskać dwie pozycje (Vettel nie licząc... pechowiec...)Przyjemnie się ogółem oglądało. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Darondi
 
Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 21:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
GG: 9071731

Postprzez patgaw N sie 23, 2009 15:28  Re: GP Europy 2009

Nie wiem czy widzieliscie ale na tym samym okr co zjechal Hamilton jedno z Toro Rosso zablokowalo Rubensa na dochamowaniu. Stracil na tym tez z ok 2 sek.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Ralph1537 N sie 23, 2009 15:34  Re: GP Europy 2009

Rubens wreszcie wygrał, czekałem na to od początku sezonu, kubica się chyba przeliczył bo w wywiadzie mówił że nie liczy na punkty a tu takie zaskoczenie :twisted:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez Razor N sie 23, 2009 15:35  Re: GP Europy 2009

Kurczę, szkoda mi Hamiltona bo liczyłem na jego wygraną :/ Mechanik :evil: Trochę spalił się Koval....
Brawo ROBERT !! W końcu kolejne punkty :P Mam nadzieję że do końca sezonu jeszcze trochę popunktuje.
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez michal2111 N sie 23, 2009 15:35  Re: GP Europy 2009

Wyścig nawet niezły. Dużo lepszy niż ten w 2008. Moje Oceny:

1.Rubens Barrichello - dobra jazda. Niewątpliwie zasłużył na to 10-te zwycięstwo, choć gdyby nie mechanik w McLarenie walka byłaby dużo większa. Mimo wszystko wielkie gratulacje.

2.Lewis Hamilton - pechowiec. Gdyby nie mechanik, mógłby wygrać. Choć może być z siebie zadowolony. W ostatnich 2 wyścigach zdobył więcej punktów niż przez resztę sezonu. McLaren się odradza.

PS. O mało co skosiłby Baricza :-)

3.Kimi Raikkonen - dobry wyścig. Spokojnie trzecie miejsce. Kiedy zaparkował, gdzieś uciekł, a na podium pokazał idealnie zasadę - Po co rozlewać, jak można pić :-). Ferrari też się odradza.

4.Heikki Kovalainen - zrobił tyle, ile mógł.

5.Nico Rosberg - kolejny solidny występ. Myślę jednak, że przejdzie do McLarena. Wygląda bardzo mocno. Choć w Williamsie liczyli na więcej.

6.Fernando Alonso - przyzwoicie. Myślę jednak, że to obecnie najwięcej, ile może wyciągnąć Renault.

7.Jenson Button - ma jakiś kryzys środka sezonu. Jednak myślę, że niedługo powróci do czuba. I to on raczej będzie mistrzem.

8.Robert Kubica - nareszcie w punktowanej ósemce. W końcu dobrze. I brawa, że potrafił bardzo długo utrzymać tempo Buttona, i że wyprzedził Webbera.

9.Mark Webber - forma Webbera w Walencji to rozczarowanie.

10,12.Force India - nie spodziewałem się cudu. Cudu nie było.

11.Nick Heidfeld - bez fajerwerków. Wypada słabiej niż Kubica.

13,14.Toyota - ich forma w 2 części sezonu = :dusi: . Cały czas bez punktów i cały czas spadają w klasyfikacji.

15.Romain Grosjean - gorąca głowa. Potrzebuje więcej doświadczenia w F1.

16.Jaime Alguersuari - ciężko mi go oceniać. Też potrzebuje więcej doświadczenia w F1.

17.Luca Badoer - :evil: . Paranoja. To nie jest kierowca na wyścigi. Lepiej będzie, jak Ferrari znajdzie kogoś lepszego. Rzeczywiście, to już Gene więcej by zwojował.

18.Kazuki Nakajima - :milczy: . Ciągle bez punktów. Chyba odejdzie z Williamsa po sezonie.

NU.Sebastian Buemi - nie mogę wiele powiedzieć. Poza tym, że 2 razy miał pecha (start, a potem hamulce).

NU.Sebastian Vettel - 2 silniki poszły w diabły. Teraz musiałby używać 1 silnika na 3 wyścigi(!) jeśli nie chciałby mieć kar za przekroczenie limitu 8 silników, a przed nami same szybkie tory (Spa, Monza, Suzuka).

Od teraz oceniam na forum.

Do zobaczenia w Belgii 8-) .
Ostatnio edytowano N sie 23, 2009 15:39 przez michal2111, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
michal2111
 
Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 21:54
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez Sikorex N sie 23, 2009 15:38  Re: GP Europy 2009

Baricz brawo brawo, po cichu właśnie typowałem niego na winnera :)
Plusy:
Punkt Roberta, FI napewno w tym roku punkt będzie.
największe zażenowanie to Luca :evil:
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Arnulf N sie 23, 2009 15:41  Re: GP Europy 2009

Zaskakują mnie użytkownicy, którzy piszą, że ten wyścig był ciekawy. Dzisiaj w Walencji nic ciekawego się nie działo! Doliczyłem się tylko 1 wyprzedzenia w bezpośredniej walce na torze (gdy Kubica wyprzedził Heidfeld'a - nie liczę oczywiście startu), żadnego samochodu bezpieczeństwa, żadnego deszczu, jednym słowem nuda. Widowisko mógłby ulepszyć Rosberg, gdyby wcześniej dogonił Kovalainena, to razem z Finem mogliby stoczyć ciekawą walkę, tak się jednak nie stało.

Rubens wreszcie wygrał wyścig. W tym sezonie miał chyba 2 okazje, żeby stanąć na najwyższym stopniu podium, za każdym razem mu się nie udawało. Dzisiaj jednak Brazylijczyk pojechał mocny wyścig, moim zdaniem nawet bez problemów Hamiltona w pit-stopie, wygrałby to GP. Kolejne podium Raikkonena, kolejny mocny wyścig Rosberga. I to wszystko co można powiedzieć o 1,5-godzinnym wyścigu.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez McMarcin N sie 23, 2009 15:42  Re: GP Europy 2009

Świetny wyścig dla McLarena w kontekście tego sezonu. Ekipa z Woking znów podniosła się z problemów. Rubens miał dziś dużo szczęścia (patrz błąd mechaników McLarena). Kimi zaliczył całkiem przyzwoity wyścig. Kovalainen – no niestety, prawdopodobnie trzeba będzie się rozstać zMcLarenem. Robert pojechał bardzo dobrywyścig no i szczescie pomogło – Vettel miał awarię, a Webbera Kubica wyprzedził po wizytach w boksach. Jest jeden punkt i należy się cieszyć, bo Robert pokazał nie po raz pierwszy, że jest lepszy niż jego samochód. Badoer – oczekiwałem mimo wszystko nieco lepszej jazdy od Włocha – to była masakra a la Sakon Yammamoto
Avatar użytkownika
McMarcin
 
Dołączył(a): Pt sie 19, 2005 18:33
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Byczek N sie 23, 2009 15:45  Re: GP Europy 2009

AutoryteT napisał(a):Jeju.. patrzcie. Np. taki Kubica wyjeżdża sekunde wcześniej przed Heidfeldem z boksu... Kubica już wyłącza Pit-Limiter i ma większą prędkość, a Heidfeld dopiero za sekunde wyłączy ten Pit-Limiter, czyli traci troche czasu do Kubicy.. Inaczej nie potrafie tego wytłumaczyć.


jeżeli takie same wydarzenia na torze mają miejsce w odstępie jednej sekundy, to jakim prawem ma się z tego zrobić większa różnica czasowa? Ktoś tu chyba przysypiał na fizyce :p
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -Stanisław Lem
Avatar użytkownika
Byczek
 
Dołączył(a): N kwi 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra
GG: 3234185

Postprzez McMarcin N sie 23, 2009 15:48  Re: GP Europy 2009

5.Nico Rosberg - kolejny solidny występ. Myślę jednak, że przejdzie do McLarena. Wygląda bardzo mocno. Choć w Williamsie liczyli na więcej.


Może i w Williamsie liczyli na więcej, jednak ekipa z Groove przygotowała bolid na miarę walki o 4-5 pozycję. To nie jest bolid na miarę zwycięstwa. Gdyby nie Nico, właściwie Williamsa już by nie było w punktowanej stawce. Zobaczymy, co sir Frank zrobi, gdy Rosberg odejdzie po tym sezonie. Jeszcze nie wiadomo gdzie, ale jedno jest pewne iż Nico w Williamsie nie pozostanie.

Tak na marginesie - rozwala mnie Borowczyk. Gdy Robert wyprzedzał właśnie Heidfelda, nasz redaktor...mówił co Badoer robił przed startem :twisted:
Avatar użytkownika
McMarcin
 
Dołączył(a): Pt sie 19, 2005 18:33
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez George N sie 23, 2009 15:50  Re: GP Europy 2009

Najśmieszniejszym momentem było gdy Hamiltonek musiał stać w PL :D Wyglądało to tak jak panowie odpowiedzialni za przednie opony byli zaskoczeni zjazdem Lewisa :twisted: Brawo Rubens, co prawda nie lubię BGP, ale miło było zobaczyć Rubensa na P1. Dobra i bezbłędna jazda Kubicy :dobrze:
Avatar użytkownika
George
 
Dołączył(a): Cz lis 01, 2007 22:29
Lokalizacja: Łódź/Woking

Postprzez DriverF1 N sie 23, 2009 15:51  Re: GP Europy 2009

Mam pytanie co się stało na starcie, że Kubica spadł parę pozycji w dół?
Obrazek
Avatar użytkownika
DriverF1
 
Dołączył(a): Wt lip 14, 2009 19:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości