Przed GP Belgii 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Dasqez Cz sie 27, 2009 7:07  Przed GP Belgii 2009

Panowie (i panie), jakieś odczucia odnośnie najbliższego wyścigu? Czy McLaren wciąż będzie w czołówce i czy Kimi udowodni, że ten tor należy do niego? Zapowiada się ciekawy wyścig nawet nie z powodu samej specyfikacji toru, ale także z powodów warunków atmosferycznych i rywalizacji zespołów.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kemot Cz sie 27, 2009 7:46  Re: Przed GP Belgii

Jak już coś, to "panie i panowie" kolego ;) W zeszłym roku wyścig był bardzo brudny, mam nadzieję, że w tym taki nie będzie...
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez Kordas Cz sie 27, 2009 7:53  Re: Przed GP Belgii

Myślę że McLaren ciągle będzie mocny, jednak już nie będzie walczył o zwycięstwo ale o podium. Bliżej czołówki będzie Red Bull, ciekawy jestem co pokaże teraz Button po tym jak Baricz pokazał że tym bolidem nadal można zwyciężyć. Moim zdaniem musi się poprawić i zregenerować już w Belgii bo kto wie czy potem nie będzie za późno... Co do Kimiego to myśle że będzie bardzo blisko zwycięstwa chociaż nie wiem czy mu się to uda. A co do Badoera to tego się po prostu nie da przewidzieć. O BMW nie będę wspominać bo to zupełnie nieprzewidywalna forma... Za to Force India ma duże szanse na pierwszy punkt (mówiliśmy tak już wiele razy i zawsze było blisko ale trochę brakowało :-D ) bo lubi takie tory ich samochód.
Kordas
 
Dołączył(a): So mar 21, 2009 11:21
Lokalizacja: Zgorzelec
GG: 13734510

Postprzez slipstream Cz sie 27, 2009 7:59  Re: Przed GP Belgii

Jako iż najbliżej Spa do Silverstone, wszystko wskazywałoby an dominację Red Bulli — szybki tor i chłodne warunki atmosferyczne, czyli wszystko to, co puszko gniotom ponoć sprzyja, a dodatkowo "pogrąża" Brawna.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Angulo Cz sie 27, 2009 8:03  Re: Przed GP Belgii

slipstream napisał(a):Jako iż najbliżej Spa do Silverstone, wszystko wskazywałoby an dominację Red Bulli — szybki tor i chłodne warunki atmosferyczne, czyli wszystko to, co puszko gniotom ponoć sprzyja, a dodatkowo "pogrąża" Brawna.

No widzisz, a na Węgrzech też Brawn miał być mocny, a nie wyszło. Tak na prawdę w tym sezonie nie da się nic przewidzieć.:-P
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez slipstream Cz sie 27, 2009 8:04  Re: Przed GP Belgii

Taa, zapomniałem właśnie dodać o wykładni czysto teoretycznej tych "faktów".
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez AutoryteT Cz sie 27, 2009 8:27  Re: Przed GP Belgii

Ciekawe czy ktoś zastąpi Badoer'a. Słyszałem o Bourdaisie i Hulkenbergu. Słyszałem także, że już jest potwierdzone, że będzie jechał Badoer... Ma ktoś informacje na ten temat?
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Darth ZajceV Cz sie 27, 2009 8:33  Re: Przed GP Belgii

http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=13026 - jakby tego newsa nie było na głównej...

... albo tego, w którym pisze co stanie się z Badoerem po BP Belgii - http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=13052
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez DriverF1 Cz sie 27, 2009 10:15  Re: Przed GP Belgii

Alguersuari ma najlepiej z silnikami, bo dopiero na poprzednim wyścigu włożyli mu 5 silnik, czego nie można powiedzieć o Kubicy który już 4 wyścigi jechał na 6 silniku. :P
Chciałbym, żeby wygrał ktoś z nich: Kimi, Ferdek, Robert. Największe szanse na to ma Kimi, więc jego jako pierwszego wymieniłem i liczę na to, że w końcu się trochę przebudzi i wskoczy na najwyższy stopień podium.
Mam nadzieję, że Luca nie skompromituje po raz 2 Ferrari. :twisted:

[...ciach]
Ostatnio edytowano Cz sie 27, 2009 10:22 przez rafaello85, łącznie edytowano 1 raz


Takie litanie układa się albo w naszym managerze, albo u bukchmacherów;)
Obrazek
Avatar użytkownika
DriverF1
 
Dołączył(a): Wt lip 14, 2009 19:34

Postprzez rafaello85 Cz sie 27, 2009 10:19  Re: Przed GP Belgii

Spa - wyścig na który z niecierpliwością czeka się cały rok :D To jeden z moich 3 ulubionych ( obok Hungaroringu i Monzy ) torów wyścigowych po których śmigają kierowcy F1 :-) Uwielbiam te długie proste, szybkie zakręty, różnice w wysokościach. A Eau Rouge to IMHO najciekawszy zakręt w całej F1 :-D
Ten tor powinien pasować bolidom RBR, spodziewam się, że Cherubinek i kangur będą szybcy.
Brawn GP na tego typu obiektach miewał do tej pory problemy, tak więc nie oczekują cudów po weteranie szos i Guziku.
Ten tor bardzo odpowiada Icemanowi, mam nadzieję, że powalczy o podium. Jeśli chodzi o etatowego testera Ferrari, tu nawet na 1 pkt nie liczę.
To będzie też sprawdzian dla stajni z Woking. Dwa ostatnie tory ( ze względu na charakterystykę ) bardzo im odpowiadały. Ciekawe jak będzie tu? Jeśli Karaibska Gwiazda i ciepły Fin dojadą na przyzwoitych miejscach i powalczą z najlepszymi, to będzie to znak, że MP4-24 naprawdę jest konkurencyjną machiną.

Ale to jest Spa-Francorchamps, tutaj przewidywania nie raz, ani nie dwa, dały w łeb za sprawą deszczu :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Arnulf Cz sie 27, 2009 10:25  Re: Przed GP Belgii

Mam nadzieję przede wszystkim na ciekawy wyścig, bo w ostatnim GP brakowało jakichkolwiek emocji. Ale akurat na Spa często są ciekawe wyścigi, więc może będzie podobnie w tym roku.

Wg mnie zwycięstwo odniesie ktoś z Brawna, Red Bulla, Ferrari (Kimi Raikkonen) lub McLarena (Lewis Hamilton). Ale oczywiście liczę na jakąś miłą niespodziankę, w postaci niespodziewanego zwycięscy lub przynajmniej niecodziennej "obsady" podium. Wypowiedź Nico Rosberga była bardzo obiecująca i mam nadzieję, że tym razem Niemiec stanie na podium, bo już od kilku GP gdzieś tam koło tego podium się znajduje, a ciągle brakuje tej jednej, czy dwóch pozycji.

Może też doczekamy się zmiennych warunków pogodowych? Taka kombinacja deszcz-słońce-deszcz-słońce na pewno zrobiłaby rewelacyjne widowisko :D.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Chłodny Cz sie 27, 2009 10:30  Re: Przed GP Belgii

No cóż, Spa - mój ulubiony tor. Fantastyczne zakręty, fantastyczne prędkości, bardzo długie okrążenie, to wszystko sprawia że dobry setup daje bardzo wiele. Jeśli już wróżymy kto będzie z przodu, hmm... Wszystko wskazuje na RedBulla, tak jak wyżej napisano, chłodne warunki, być może deszcz, no i szybkie łuki. Brawn teoretycznie winien tu wpaść w kolejny kryzys lecz kto tam wie, w tym sezonie nikt niczego pewnym być nie może. McL powinien być mocny jednak chyba nie na zwycięstwo - myślę o pudle. Natomiast interesuje mnie Ferrari - mówią iż zaprzestali rozwoju nad tegorocznym bolidem... Ja w to bardzo wątpię, przecież przed nimi wyścig na Monzy... No cóż, czekam z niecierliwością.
Avatar użytkownika
Chłodny
 
Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 10:46
Lokalizacja: Ziemia

Postprzez fordern Cz sie 27, 2009 10:32  Re: Przed GP Belgii

Mclaren nie będzie tu mocny. Powróci układ z Silverstone, z uwyraźnioną przewagą Byczków :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez krzych Cz sie 27, 2009 10:38  Re: Przed GP Belgii

Fantastyczny tor i atmosfera. To jeden z moich ulubionych torów w kalendarzu i bardzo na niego czekam. Według mnie dominować będą Red Bulle, Brawn GP raczej o zwyciestwo nie powalczy. Liczę na podium Ferrari (czyt. Kimiego). Boader obawiam się, że znów zaliczy kiepski występ, ale obym się mylił.

Chłodny, mamy bardzo podobne podpisy :grin:
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Angulo Cz sie 27, 2009 10:49  Re: Przed GP Belgii

Obawiam się, że tutaj moi faworyci (McLaren i Button) nie odniosą większej roli. I Brawnom i Makom nie odpowiada charakterystyka toru, a na deszcz się nie zapowiada. Mam taką cichą nadzieję, że Kimi nie dopuści do dubletu byków. :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Następna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości