GP Belgii 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Ajmar Wt wrz 01, 2009 14:31  Re: GP Belgii 2009

Czyli twierdzicie że na poboczu ciężko kontrolować bolid jak rozumiem, więc po kiego grzyba Kimi jeszcze sobie utrudnił sprawę używając kers? Wiadomo chciał mieć jak najlepszą pozycję i nie mam nic przeciwko temu o ile nie ryzykuje zdrowia innych zawodników pchając się z pobocza na tor z gazem w podłodze i palcem na przycisku kers. Kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie jak na kierowcę jego formatu.
Ajmar
 
Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 9:37

Postprzez TerryTate Wt wrz 01, 2009 14:49  Re: GP Belgii 2009

Ajmar napisał(a):Czyli twierdzicie że na poboczu ciężko kontrolować bolid jak rozumiem, więc po kiego grzyba Kimi jeszcze sobie utrudnił sprawę używając kers? Wiadomo chciał mieć jak najlepszą pozycję i nie mam nic przeciwko temu o ile nie ryzykuje zdrowia innych zawodników pchając się z pobocza na tor z gazem w podłodze i palcem na przycisku kers. Kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie jak na kierowcę jego formatu.

MOŻE być trudno, zależy od przyczepności. W niedzielę była dobra i nikt się tam nie ślizgał. Kimas jak wracał na tor to doganiał bolidy więc widział gdzie wjeżdża i czy to bezpieczne.
Avatar użytkownika
TerryTate
 
Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 10:19
Lokalizacja: Nowa Sól
GG: 1889243

Postprzez Baart Racing Wt wrz 01, 2009 14:57  Re: GP Belgii 2009

ale skąd taki wzrost formy Force India ? przeciez siedzieli z tyłu przez cały sezon, plątali się gdzieś między 18 a 12 miejscem, a tu nagle taki wzrost formy...
szybki tor+duże znaczenie aero ?
nie mogę tego zrozumieć.

EDIT
doszedłem do wniosku, że teraz stawka jest tak wyrównana, jak nigdy wcześniej. Nie da się właściwie wskazać jedynego najgorszego zespołu, jakim kiedyś był np Jordan lub Minardi.
Nie da się też wskazać zespołu najlepszego.

Wniosek taki, że zmiany poskutkowały.
Avatar użytkownika
Baart Racing
redaktor
 
Dołączył(a): So cze 24, 2006 12:31
Lokalizacja: Koszalin
GG: 4728366

Postprzez slipstream Wt wrz 01, 2009 15:13  Re: GP Belgii 2009

Ajmar to powiedz o który zakręt Ci w końcu chodzi. Bo teraz mam rozumieć że La Source. A tutaj żadnego zagrożenia i niebezpieczeństwa dla Kubicy nie było! (Skrzydło urwało się we fragmencie w zupełnie innym miejscu toru!) ... Że to było niebezpieczne? Zrównanie się ze stawką na jej predkosci jest o niebo bezpieczniejsze niż wracać na tor będąc wolniejszym od pędzącej stawki kilkunastu bolidów i miedzy nie się wpychać.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez rado123F1 Wt wrz 01, 2009 16:12  Re: GP Belgii 2009

Baart Racing napisał(a):EDIT
doszedłem do wniosku, że teraz stawka jest tak wyrównana, jak nigdy wcześniej. Nie da się właściwie wskazać jedynego najgorszego zespołu, jakim kiedyś był np Jordan lub Minardi.
Nie da się też wskazać zespołu najlepszego.
Wniosek taki, że zmiany poskutkowały.


Rzeczywiście nigdy tak nie było, że co GP, to inny team był na czele, a czerwonej latarnii też nie ma. To dodaje kolorytu i zwiększa ilość niespodzienek. I to jeden z niewielu pozytywów zmian na obecny sezon
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez gregoff Wt wrz 01, 2009 19:16  Re: GP Belgii 2009

rado123F1 napisał(a):
Baart Racing napisał(a):EDIT
doszedłem do wniosku, że teraz stawka jest tak wyrównana, jak nigdy wcześniej. Nie da się właściwie wskazać jedynego najgorszego zespołu, jakim kiedyś był np Jordan lub Minardi.
Nie da się też wskazać zespołu najlepszego.
Wniosek taki, że zmiany poskutkowały.


Rzeczywiście nigdy tak nie było, że co GP, to inny team był na czele, a czerwonej latarnii też nie ma. To dodaje kolorytu i zwiększa ilość niespodzienek. I to jeden z niewielu pozytywów zmian na obecny sezon


Ale jakoś toro rosso to za dużo wyścigów nie wygrywało:D
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Kubecks Wt wrz 01, 2009 21:59  Re: GP Belgii 2009

Zdziwisz sie gregoff jak na Monzy wygraja :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Kubecks
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:01

Postprzez chmiel Śr wrz 02, 2009 12:54  Re: GP Belgii 2009

Spa znowu dostarczyło nam wielu emocji. :) Choć nie było wielu manewrów wyprzedzania, był to naprawdę interesujący wyścig, w którym nie można było narzekać na nudę. Na pewno spore znaczenie miały zaskakujące wyniki.

1. Raikkonen - bardzo dobra jazda i zwycięstwo ( :brawo: ), ale na pewno spore kontrowersje wzbudziła jego jazda na pierwszym zakręcie. Teoretycznie za wyjazd poza tor i uzyskanie przewagi na asfaltowym poboczu powinien dostać karę. W praktyce za takie zachowanie na Spa nigdy nie karano i żaden z zespołów nie złożył protestu, dlatego nie twierdzę, że Kimi nie powinien był wygrać tego wyścigu. Niemniej jednak uważam, że trzeba w tym miejscu zrobić żwirową pułapkę zamiast asfaltu albo w przyszłości karać kierowców za takie coś.
2. Fisichella - nie mogłem uwierzyć własnym oczom, jak patrzyłem na jazdę Giancarlo. Po prostu fantastyczny występ! :brawo: :brawo: Świetnie pojechał w kwalifikacjach, natomiast później w wyścigu nie tylko utrzymywał tempo Kimiego, a był chyba od niego szybszy. Niesamowite. To tylko gdybanie, ale chyba uzasadnione w tym przypadku - gdyby nie KERS w Ferrari, Włoch pewnie wygrałby ten wyścig. Szkoda, że mu się nie udało, bo w mojej opinii jak najbardziej na wygraną zasłużył i ja traktuję go jak zwycięzcę. ;) Grande Fisico!
3. Vettel - ostatnio nie wychodziło mu odrabianie strat do Buttona. Tym razem odrobił aż 6 pkt. Bardzo ładnie pojechał. :dobrze: Tylko po co tak cisnął po 2. stopie? Było wiadomo, że utrzyma tą 3. lokatę, na 2. miejsce szans nie ma, a z silnikami u niego sytuacja nie wygląda najlepiej. Zdecydowanie powinien był oszczędzać silnik.
4. Kubica - :dobrze: Qual nie do końca wyszedł, ale start poszedł po myśli Polaka. Najlepszy możliwy rezultat tego dnia. Na podium były małe szanse.
5. Heidfeld - również bardzo poprawnie. :dobrze: Baaardzo porównywalny występ do Roberta.
6. Kovalainen - osiągnął w wyścigu to, co mógł, startując z P15 i strategią na 1 postój.
7. Barrichello - kolejny katastrofalny start w wykonaniu Baricza, ale 2 pkt dość szczęśliwie uciułał.
8. Rosberg - mimo nie najlepszej dyspozycji bolidu Williamsa na Spa zdołał zapunktować. Wg mnie kolejny dobry wyścig Niemca.
9. Webber - nie jego wina, że lizakowy wypuścił go ze stanowiska w złym momencie, ale swoją jazdą Australijczyk też nie zachwycił i kolejna szansa na odrobienie punktów do Jensona uciekła...
... Alonso - znowu pech. :shock: Sutil akurat tak musiał się obrócić na La Source, żeby trafić w skrzydło Fernando... A dopóki jechał, prezentował się naprawdę bardzo dobrze.
... Grosjean - wjechał w Buttona i spowodował na Les Combes spore zamieszanie. :źle:
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Karol Cz wrz 03, 2009 10:43  Re: GP Belgii 2009

Taka ciekawostka. Podobno Fisichella jadąc cały wyścig za Raikkonenem nie jechał nawet po całej trasie w idealnej linii wykorzystując tor i tarki po to by być jeszcze szybszym, a i tak mógł się utrzymać za Kimim. Raikkonen podobno na każdym okrążeniu cisnął jak opentany wykorzystując każdy dostępny centymetr kwadratowy toru.
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez Dżejson Cz wrz 03, 2009 12:51  Re: GP Belgii 2009

No bo gdyby Ferrari nie miało KERSu, to by Fisichelli Kimas nie wyprzedził, autentycznie tego dnia Force India było szybsze od Ferrari. A tak psioczyli na ten system, że taki niedobry, a gdyby nie KERS, Webber miałby już 2 wygrane wyścigi (bo wygrałby na Węgrzech) a Fisico 1. Ale nie, KERS to zło i trzeba się go pozbyć. ;)
Dżejson
 
Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 23:34

Postprzez Fagaldo Cz wrz 03, 2009 17:17  Re: GP Belgii 2009

@Dżejson, święta prawda, ale...

Dżejson napisał(a):tego dnia Force India było szybsze od Ferrari

zastanów się, jakby to brzmiało rok temu ;))
Fagaldo
 
Dołączył(a): N paź 12, 2008 14:16

Postprzez R.O.N.O Cz wrz 03, 2009 21:20  Re: GP Belgii 2009

Nikt nigdzie nie wspomniał, więc ja to zrobię.
Już jest filmik z GP Belgii na f1.com ;]
http://www.formula1.com/video/race_edits.html
"How hard can it be?"
Avatar użytkownika
R.O.N.O
 
Dołączył(a): Pn paź 13, 2008 10:52
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
GG: 2940884

Postprzez benno Pt wrz 04, 2009 14:20  Re: GP Belgii 2009

Kto by pomyślał, że silnik Rubensa będzie się jeszcze nadawał do dalszej jazdy :)
http://www.autosport.com/news/report.php/id/78311
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez Dżejson Pt wrz 04, 2009 15:17  Re: GP Belgii 2009

Fagaldo napisał(a):@Dżejson, święta prawda, ale...

Dżejson napisał(a):tego dnia Force India było szybsze od Ferrari

zastanów się, jakby to brzmiało rok temu ;))


Ba, jakby to zabrzmiało tydzień przed wyścigiem :) Tak samo, jak stwierdzenie, że Button wygra 6 z 7 początkowych wyścigów sezonu - zostałbyś uznany za niebezpiecznego dla społeczeństwa i zamknięty w szpitalu psychiatrycznym ;)

benno napisał(a):Kto by pomyślał, że silnik Rubensa będzie się jeszcze nadawał do dalszej jazdy :)
http://www.autosport.com/news/report.php/id/78311


Ale przecież temu silnikowi nic wielkiego się nie stało, ot mały wyciek oleju :P
Dżejson
 
Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 23:34

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość