GP Belgii 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez sceptyk N sie 30, 2009 22:09  Re: GP Belgii 2009

@rafaello85
Przejrzyj swoje posty z zeszłego roku po scieciu szykany przez Hamiltona i zysku na prostej przed wyprzedzaniem...

Kimi wygrał w niezłym stylu i nie chodzi o to by jakąś administracyjna decyzją odbierać mu zwycięstwo.
To był przeciez sam poczatek wyscigu.
Nie lubię po prostu takiego cwaniactwa.
Swoją drogą, ciekawe by było obserwowanie jak Fin przebija sie ze swoim kersem z piatej czy szóstej pozycji...
Byłoby na pewno ciekawie.
sceptyk
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 20:37

Postprzez archibaldi N sie 30, 2009 22:17  Re: GP Belgii 2009

Z onboardów widać, że Kimi, podobnie jak Button i Badoer świadomie i chętnie pojechali szeroko i nie mieli skrupółów, że kogoś wyprzedzą- nie należy zatem winić Kimiego tylko. Co do pretensji Jensona to z kamery Rubensa widać potem, że to Button ściął zakręt dotykając Renault (jadące swoim torem) którego prawdopodobnie nie widział bo był przed nim.
Ostatnio edytowano N sie 30, 2009 22:22 przez archibaldi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
archibaldi
 
Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 15:35
Lokalizacja: krk

Postprzez rafaello85 N sie 30, 2009 22:19  Re: GP Belgii 2009

sceptyk, ale takie rzeczy zdarzały się tu w przeszłości. Na tym samym torze i dokładnie w tym samym miejscu. Wtedy nie było żadnych kar. Tylko o to chodzi. Sędziowie nie dopatrzyli się przewinienia ( być może inna 3 sędziowska rozpatrzyłaby sprawę inaczej ), nikt oficjalnie nie zaprotestował i na tym się skończyło.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Dżejson N sie 30, 2009 22:28  Re: GP Belgii 2009

Pokwa napisał(a):W sumie mnie to nie dziwi no bo Master masz ok. 14 lat, więc wielu rzeczy jeszcze nie rozumieesz.


A Ty chyba już trochę za stary jesteś, żeby młodszym wiek wytykać ;)

Master napisał(a):Zmień nick, bo mylą cię z kobietą i z żeńską rozrodczą częścią ciała.


W sumie, k i h blisko na klawiaturze, więc gdyby pominąć zasady poprawnej pisowni to łatwo o "missclick" :twisted: :twisted:

Pokwa napisał(a):W zeszłym roku Robert radził sobie lepiej, a w tym lepiej jeździ Niemiec.


W zeszłym roku to Robert go zmiażdżył. Heidfeld pokona swojego partnera zespołowego tylko, jeśli ten jest debiutantem. Jak już jego kolega zespołowy "dojrzeje" to już wie, że Heidfeldowi trzeba opony na noc do zamrażarki chować ;)
Dżejson
 
Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 23:34

Postprzez sceptyk N sie 30, 2009 22:32  Re: GP Belgii 2009

@Rafaello - Ok.
...i tak długo jak nie było kar pojawiła się strategia takiego a nie innego rozegrania tego zakrętu.
Patrząc na nagrania uważam, że Kimi dobrze wiedział co robi.
Z jednej strony wielki szacunek, bo nad tym trzeba pomysleć i policzyć, z drugiej strony - to nie jest gra fair.
Wyprzedzanie wykorzystujące charakterystykę pobocza to cwaniacki trick.
Tak czy siak - wygrał i nie chodzi mi o odbieranie mu laurów.
Mam też niejasne wrażenie, że gdyby jechał "jak Bóg przykazał" też miałby szanse na 1 miejsce...
sceptyk
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 20:37

Postprzez dex N sie 30, 2009 22:59  Re: GP Belgii 2009

Nie ma żadnej kary nie ma żadnego cwaniactwa , kimi pojechał dobrze i tyle , padło na króla Roberta i chwyciło polaków . Trzeba zobaczyć start z 2008 i wcześniej i jeszcze i jeszcze ... to jest F1 , taaaa i na pewno kimi już w piatek na treningach wiedział że tak pojedzie . Wykorzystał pobocze i fajnie zazdrościcie że tak zrobił ?? po co ta cała afera , w polsacie pogadali , dużo osób chwyciło haczyk i już wielkie halo , tu nie było żadnego zajeżdżania miejsca patrze na te powtórki z helikoptera i nic sie wielkiego nie stało .
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez patgaw N sie 30, 2009 23:02  Re: GP Belgii 2009

dex napisał(a):padło na króla Roberta i chwyciło polaków .


nom, na zagranicznych forach tez pewnie Polakow chwycilo :zakrywa: :???:
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Pokwa N sie 30, 2009 23:04  Re: GP Belgii 2009

dex napisał(a):Nie ma żadnej kary nie ma żadnego cwaniactwa , kimi pojechał dobrze i tyle , padło na króla Roberta i chwyciło polaków.


+1

Jeszcze powiedzcie, że Fisichella nie miał prawa być tak wysoko jadąc Force India, a Vettel jest Niemcem i z okazji 70-lecia rozpoczęcia wojny powinnien przepuścić Kubicę.
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez Dżejson N sie 30, 2009 23:10  Re: GP Belgii 2009

No akurat wszystkim chyba bardziej szkoda Fisichelli niż Kubicy w tym przypadku :-)
Dżejson
 
Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 23:34

Postprzez sceptyk N sie 30, 2009 23:10  Re: GP Belgii 2009

Patgaw - nie przejmuj sie...
Nikt tak nie naszcza Polakowi do zlewu jak drugi Polak.
sceptyk
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 20:37

Postprzez Pokwa N sie 30, 2009 23:14  Re: GP Belgii 2009

Mi szkoda było Fisichelli bo bym zarobił 110 zł jakby wygrał, ale uważam, że zwycięstwo Kimiemu się należało. Spójrzcie prawdzie w oczy i gdyby to był Kubica, to albo byście się tym jeszcze zachwycali, albo w ogólnie zwrócili uwagi.
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez Damian375 N sie 30, 2009 23:16  Re: GP Belgii 2009

http://www.youtube.com/watch?v=pS2sdXx08-Y Po oglądnięciu tego filmu nie powinno być nawet słowa o tym, że Fin wyjechał nie...

Onboardy z kilku bolidów również Kimi - start.

Patgew
A powiedź mi czy w Polsce, to jest takie dziwne, jak wygra coś Polak to ludzie często się cieszą ?
Ostatnio edytowano N sie 30, 2009 23:23 przez Damian375, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez hideto N sie 30, 2009 23:18  Re: GP Belgii 2009

Damian sorry... ale jak czasami się wstrzelisz z odpowiedzią... to potem pół godziny się zastanawiam na czyj post odpowiadasz....
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez misiakow N sie 30, 2009 23:19  Re: GP Belgii 2009

tym bardziej ze ten filmik dawałem w temacie o KR. :]
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Dżejson N sie 30, 2009 23:38  Re: GP Belgii 2009

Pokwa napisał(a):Mi szkoda było Fisichelli bo bym zarobił 110 zł jakby wygrał, ale uważam, że zwycięstwo Kimiemu się należało. Spójrzcie prawdzie w oczy i gdyby to był Kubica, to albo byście się tym jeszcze zachwycali, albo w ogólnie zwrócili uwagi.


A gdyby babcia miała wąsy... Ja jeszcze nie widziałem (a może nie pokazywali w TV...) żeby Robert kiedykolwiek grał nieczysto. Ba, Fuji 2007 to najlepszy przykład na "czystą grę" Roberta, bo mógł się cisnąć poboczem przed Massę żeby urwać punkcik ale wolał walkę fair :-)
Dżejson
 
Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 23:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości