Przed GP Włoch 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Krystian792 Śr wrz 09, 2009 23:01  Przed GP Włoch 2009

Widzę, że jeszcze nikt nie założył tematu, a już jest czwartek. ;)

Nadchodzące GP zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ doszło do przetasowań w składach po weekendzie na torze SPA. Przejście Fisichelli na 5 wyścigów w tym wieku do takiego teamu jakim jest Ferrari to miły akcentem dla Niego i kibiców na zakończenie kariery, jednakże jestem ciekaw jak poradzi sobie w zespole z „czołówki”. Nie zapominajmy jednak o Jego „następcy” w Force India, którym został Liuzzi.
Zapowiada się ciekawy wyścig, ponieważ nie wiadomo jaką formę będą prezentować poszczególne zespoły, ponieważ w tym sezonie widzieliśmy już takie rzeczy, których by się nikt nie spodziewał, np. przed sezonem wszyscy skreślali BrawnGP, ponieważ twierdzili, że jeździ z niedowagą w celu znalezienia sponsorów, a myśl, że Force India zdobędzie podium w jakimkolwiek wyścigu to chyba nikomu nieprzyszła nawet na myśl.
Mam nadzieję, że tym razem oba Ferrari będą na podium, ponieważ to mój ulubiony Team, oraz napiszę już to, że liczę na punkty Kubicy, ponieważ Jego „wielcy, sezonowi fani” czyhają na każdym kroku, a BMW w Belgii pokazało się z dobrej strony. Zresztą pewnie na Polsacie wzrośnie oglądalność, ponieważ jak w ostatnim wyścigu Robert zajął wysoką pozycję to wszyscy zaczną Go znów oglądać, ponieważ jak Kubica punktuje to Go się wysławia i ogląda, a jak ma słabe wyniki to wszyscy mówią, że beznadziejny kierowca, który jeździ jakimś szrotem na końcu stawki i że szkoda im czasu na oglądanie.
Możliwe, że na podium wskoczy jeszcze jakiś kierowca RedBulla, zapewne będzie to Vettel, chociaż wołałbym Webbera.
Dwa bolidy BMW i Force India oraz Baricz w punktowanej ósemce to wtedy Polacy znów by zaczęli oglądać wyścigi, zauważyliby, że w stawce jest taki zespół jak Force India, a Rubens zbliżyłby się punktami do Jensona i byłaby interesująca końcówka sezonu, która powoli zaczyna się rozpoczynać.
Nie mogę się już doczekać sobotnich kwalifikacji i niedzielnego wyścigu, ponieważ wszystko może się wydarzyć na tym szybkim torze z niskim dociskiem za wyjątkiem zdobycia przez Kazukiego i mam nadzieję, że może dojadą wszyscy do mety. :-)

Błędy w tekście mogą wynikać z późnej godziny. :cicho:
Podpis na urlopie.
Avatar użytkownika
Krystian792
 
Dołączył(a): So sie 29, 2009 17:44

Postprzez sneer Śr wrz 09, 2009 23:38  Re: Przed GP Włoch

W ogóle weekend zapowiada się interesująco, z przyczyn pozawyścigowych. Ferrari ma ogłosić nowego sponsora, crashgate, przetasowania w stawce, walka o nowe kontrakty. Będzie się działo :D
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez rafaello85 Cz wrz 10, 2009 10:19  Re: Przed GP Włoch

Monza, ostatnia świątynia prędkości w F1 :) Jeden z moich 3 ( obok Hungaroringu i Spa ) ulubionych torów, na któych ścigają się kierowcy F1. :smile: Obiekt na którym co roku wśród kibiców króluje tylko jedna barwa - kolor czerwony :-D Prawdziwa gratka dla kibiców Ferrari :grin:
Wydaje się, że na tym torze duże znaczenie będzie miał KERS, a zatem teoretycznie największe szanse mają: Ferrari, McLaren i Renault.
Wg wszelakich "prawideł", McLaren powinien sobie tu dobrze poradzić. Jednak ta informacja o podwyższeniu tarek... hmmmm.
Ferrari musi się pokazać z jak najlepszej strony - od 2006r. żaden z kierówców tej stajni nie wygrał tu wyścigu :( Stefan studzi zapały tiffosi mówiąc o tym, że i w tym roku nie należy się spodziewć cudów :-( No, ale zobaczymy. Czarny konik ma nowego dżokeja, mam nadzieję, że daleko razem zajadą :D
Interesuje mnie to jak spiszą się RBR i Brawn GP.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez kemot Cz wrz 10, 2009 10:22  Re: Przed GP Włoch

Mnie zastanawia, jak zaprezentuje się tutaj Mclaren z uwagi na podwyższenie tarek na zakrętach numer 1 i 2.
Jak wiadomo bolidy Mclarena mają doskonałe zawieszenie, ale czy srebrne strzały dalej będą mogły je ostro atakować?
Prosiłbym, jeżeli łaska o jakieś fotki tych nowych tarek :P
Trudno wskazać kogoś, jako faworyta, gdyż w tym sezonie niemal co wyścig czołówka się przetasuje.
Jednak uważam, że o wygraną będą walczyć kierowcy RedBulla, Mclarena i Toyoty.

EDIT:

Och dziękuję bardzo Pieczarek :)
Ostatnio edytowano Cz wrz 10, 2009 10:47 przez kemot, łącznie edytowano 2 razy
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez Pieczar Cz wrz 10, 2009 10:25  Re: Przed GP Włoch

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez im9ulse Cz wrz 10, 2009 10:47  Re: Przed GP Włoch

łoho...ten ząbkowany krawężnik wygląda groźnie - zawieszenie dostanie papalić. zresztą z tego co widzę, na drugim zdjęciu (to jest między del Vialone a Variante Ascari - tak?)to schodki są skierowane "na sztorc" do kierunku jazdy, to może być deko niebezpieczne :-o
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Pieczar Cz wrz 10, 2009 10:49  Re: Przed GP Włoch

Nie, oba zdjęcia są z pierwszej szykany (za prostą startową).
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez im9ulse Cz wrz 10, 2009 10:54  Re: Przed GP Włoch

a no to pół biedy - widać organizatorzy są pewni nowych rozwiązań, wywalili te "żółto-czarne zwalniacze" stosowane w ostatnich latach.
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez kemot Cz wrz 10, 2009 10:56  Re: Przed GP Włoch

Pieczar napisał(a):Nie, oba zdjęcia są z pierwszej szykany (za prostą startową).

Racja i to chyba tyle zmian, bo nic nie było mowy o podwyższeniu innych krawężników.
Źle, że podnieśli te krawężniki - teraz zespoły będą musiały wyżej ustawić zawieszenie i prędkości maksymalne spadną :(
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez fletcher Cz wrz 10, 2009 11:12  Re: Przed GP Włoch

kemot napisał(a):Źle, że podnieśli te krawężniki - teraz zespoły będą musiały wyżej ustawić zawieszenie i prędkości maksymalne spadną :(

Wszystko ma swoje granice. Jestem pewien, że zespoły nie będą podnosić bolidów jeżeli to pogorszy czas okrążenia.
im9ulse napisał(a):a no to pół biedy - widać organizatorzy są pewni nowych rozwiązań, wywalili te "żółto-czarne zwalniacze" stosowane w ostatnich latach.

Na pierwszym zdjęciu widać progi spowalniające.
Avatar użytkownika
fletcher
 
Dołączył(a): N lip 26, 2009 20:20

Postprzez Campeon Cz wrz 10, 2009 13:48  Re: Przed GP Włoch

kemot napisał(a):Racja i to chyba tyle zmian, bo nic nie było mowy o podwyższeniu innych krawężników.


Krawężniki podwyższono na pierwszej (Rettifilo) i drugiej (Roggia) szykanie. :-) A ogólnie, to przez takie posunięcie organizatorów, przewaga McLarenów nieco uszczupleje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Audi Cz wrz 10, 2009 14:28  Re: Przed GP Włoch

Zapewne na takich wysokich krawężnikach będziemy oglądac spiny, jak ktoś będzie próbował za szybko przejechac szykanę i ściąc ją.

Ciekaw jestem występu BMW. Widac im pasują szybkie tory, kiedy skrzydła są ustawione pod małym kątem. Tutaj powinno byc jeszcze lepiej niż na Spa. No właśnie, powinno...
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez barteks Cz wrz 10, 2009 15:42  Re: Przed GP Włoch

im9ulse napisał(a):łoho...ten ząbkowany krawężnik wygląda groźnie

Tak wygląda niemal każda tarka na torach wyścigowych :evil: W TV tego nie widać, ale w rzeczywistości właśnie są takie stopnie...
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez KrzysR Cz wrz 10, 2009 16:01  Re: Przed GP Włoch

barteks napisał(a):
im9ulse napisał(a):łoho...ten ząbkowany krawężnik wygląda groźnie

Tak wygląda niemal każda tarka na torach wyścigowych :evil: W TV tego nie widać, ale w rzeczywistości właśnie są takie stopnie...


Nie do konca, poniewaz z tego co ja widzałem na torach, to ząbki wzerają sie w ziemie, są skierowane na dół a tutaj jest odwrotnie, "wyją" :D do gory. Wg mnie na tych kraweznikach moza bedzie łatwo uszkodzic opone.

np hungaro
Obrazek
Ostatnio edytowano Cz wrz 10, 2009 18:23 przez KrzysR, łącznie edytowano 1 raz
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez Dasqez Cz wrz 10, 2009 17:15  Re: Przed GP Włoch

A co tam panie dziejku w pakietach aero, jakeś nowe skrzydła czy inne duperele?
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron