Przed GP Włoch 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez sceptyk So wrz 12, 2009 21:15  Re: Przed GP Włoch

A Sutil pewnie coś znowu spieprzy i przegra.

Sutil niczego nie spieprzy.
To cały swiat jest spieprzony wokół Sutila.
On tak pewnie mysli.
sceptyk
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 20:37

Postprzez George So wrz 12, 2009 21:16  Re: Przed GP Włoch

OldHorse napisał(a):A Sutil pewnie coś znowu spieprzy i przegra.




Kimi jest zaraz za nim :twisted: :twisted: :twisted: :D
Avatar użytkownika
George
 
Dołączył(a): Cz lis 01, 2007 22:29
Lokalizacja: Łódź/Woking

Postprzez barteks So wrz 12, 2009 22:10  Re: Przed GP Włoch

Chyba dawno tak nie było, żeby 17 kierowców planowało jeden postój :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez smylas So wrz 12, 2009 22:13  Re: Przed GP Włoch

Ja jestem tylko ciekaw jak bardzo te strategie są uzależnione od pogody jaka ma być jutro? :-)
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Pokwa So wrz 12, 2009 22:17  Re: Przed GP Włoch

Nie będzie padać.
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez Pepik So wrz 12, 2009 22:54  Re: Przed GP Włoch

Jak zobaczyłem tabelę z wagą bolidów po kwalifikacjach, to się mocno zdziwiłem :o Szczerze mówiąc nie pamiętam wyścigu, w którym niemal wszyscy kierowcy mieliby zaplanowaną tylko jedną wizytę w alei serwisowej.
Cichym kandydatem do zwycięstwa w wyścigu wydaje się być Kovalainen, który jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem spośród tych, którzy mają zaplanowane jedno tankowanie. Dodatkowym atutem Fina jest oczywiście KERS, który może pomóc mu skutecznie odpierać ataki ze strony kierowców Brawn GP.
Po raz kolejny z problemami technicznymi boryka się Red Bull Racing i raczej trudno im będzie nawiązać walkę o czołowe lokaty w wyścigu. Brawa należą się także zespołowi FI (szczególnie Liuzziemu) za drugi z rzędu znakomity wynik w qualu :dobrze: BMW? :zdziwiony: :hihi: :idiota:
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez renegade So wrz 12, 2009 23:50  Re: Przed GP Włoch

Ja mysle, ze Fisico spodziewal sie, ze na poczatku bedzie ciezko, i ze w Monza raczej nie wygra. Wiedzial tez, ze z Farce India moze byc dobry wynik, ale... On kilka wyscigow w karierze wygral, Ferrari dalo Mu oferte, pewnie niezle tez posmarowalo, to wzial ta oferte na zakonczenie kariery. Mysle, ze nawet gdyby wiedzial, a musial sie spodziewac, ze ma szanse na zwyciestwo z Farce India, a z Ferrari tylko na punkty, to i tak wzialby umowe z Ferrari. Pieniadze, przyszlosc jako tester, mozliwe zwyciestwo w innych wyscigach obecnego sezonu...

PS. Zawsze wiedzialem ze Liuzzi jest mega 8-) Sutil przechodzi samego siebie...
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez chmiel N wrz 13, 2009 0:55  Re: Przed GP Włoch

Interesujący qual, a wagi bolidów jeszcze bardziej. Hamilton zdobył PP lekkim bolidem, więc wykonał zadanie. Można było się spodziewać, że McLaren na Monzy będzie bardzo mocny. Pokazał to również Heikki. P4 cysterną. Ładnie. Sutil zaliczył kolejny świetny qual dla Force India. Minimalnie cięższy od Hamiltona, a Adriana uznaję za kierowcę zdecydowanie słabszego od Brytyjczyka, więc bolid FI jest naprawdę świetny. Pokazał to również Liuzzi. Jego wyniku do wyniku kolegi z zespołu w Q3 nie ma co porównywać, ale w Q1 i Q2 Tonio był naprawdę blisko Sutila, więc był to bardzo udany występ Włocha, biorąc pod uwagę znajomość bolidu i rozbrat z ściganiem w F1 od 2007. Trafne pytanie ktoś zadał: Tonio był aż tak szybki czy może wynik Sutila jest przeceniany? Ciekawy jestem ich dalszej rywalizacji i liczę na to, że Liuzzi pokaże klasę oraz pokona Niemca. Bardzo mocny jest Brawn GP, są trochę przed Red Bullem i to jest dla nich najważniejsze. Button ma jutro wyśmienitą szansę, aby po ostatnich nieudanych wyścigach wreszcie zwiększyć przewagę nad Vettelem i Webberem. Alonso znalazł się w Q3 wśród kierowców dysponujących szybszymi samochodami, więc występ na plus. Grosjean też dobrze. Kimi bardzo wysoko ze sporymi szansami do dobry rezultat, natomiast Fisico nie najlepiej, ale to było do przewidzenia. W piątek pierwszy raz jechał Ferrari, miał mało czasu na przestawienie się z FI na Ferrari, dodatkowo problemy w treningu, co dało mu jeszcze mniej czasu. I tak o niebo lepiej od Badoera. :-P BMW katastrofa. Słabiej tym razem Rosberg. Rozumiem, że Williamsowi mogą takie tory jak Spa czy Monza nie pasować, ale Nico powinien bez problemu uplasować się przed Nakajimą.

Co do przewidywań na wyścig. Do pierwszego zakrętu prowadzi spory kawałek, więc KERS powinien być wielką bronią. Wątpię, aby Sutil dał radę utrzymać 2. lokatę. Kimi wyprzedzi go wręcz na pewno, a możliwe, że również Kovi da radę, choć ma sporo cięższy samochód. W przypadku Alonso też to powinno trochę pomóc, choć KERS Renault nie był rozwijany od bardzo downa w przeciwieństwie do tych systemów McLarena i Ferrari. Ciekawe, czy zaatakuje Brawny. Jeszcze bardziej interesujące jest, jak tempo czołowej trójki z quala utrzymywać będą kierowcy ze znacznie większą ilością paliwa i prawdopodobnie strategią z 1 postojem. Swoją drogą niebywałe, że może się okazać, iż tylko 3 kierowców pojedzie na 2 planowane pit stopy, a reszta tylko na 1.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Edzix N wrz 13, 2009 10:29  Re: Przed GP Włoch

Panowie mam pytanie... wiecie może coś o wymianie silników w Beemkach? bo jak narazie na WM nie ma takich wiadomości...
Edzix
 
Dołączył(a): Wt maja 26, 2009 13:08

Postprzez Mati93 N wrz 13, 2009 10:42  Re: Przed GP Włoch

No po prostu wymienili i tyle :-P, czego chcieć więcej ? Robert pojedzie dziś, z ostatnim silnikiem :evil:
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez rafaello85 N wrz 13, 2009 10:45  Re: Przed GP Włoch

Edzix, kierowcy BMW dostali nowe silniki. Zdaje się, że Heidfeld wykorzysta 7 jednostkę napędową, a Kubica już ostatnią - 8.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Master N wrz 13, 2009 11:04  Re: Przed GP Włoch

Kubica dostanie przedostatnią.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez rafaello85 N wrz 13, 2009 11:09  Re: Przed GP Włoch

Zdaje się, że przedostatni ( 7 silnik ) Robert napoczął podczas kwalifikacji, a zatem na wyścig założą mu już ósmą jednostkę napędową ( bo nie chce mi się wierzyć w to, że dostanie używany agregat ), chyba że ja coś pomyliłem? :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Angulo N wrz 13, 2009 11:13  Re: Przed GP Włoch

Jestem zachwycony kwalifikacjami. :grin: Lepiej po prostu być nie mogło, Lewis P1 (co prawda lekkim bolidem :eek: ), a Heikki P4 cysterną. Cieszę się także z dobrego tempa Brawnów, mogą być na podium.
I jeszcze nigdy nie widziałem podobnej sytuacji, jak ta wczorajsza z BMW. :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez rafaello85 N wrz 13, 2009 11:23  Re: Przed GP Włoch

Angulo napisał(a):I jeszcze nigdy nie widziałem podobnej sytuacji, jak ta wczorajsza z BMW. :lol:

Ja widziałem, tyle że podczas wyścigu. GP Luksemburga'97 - na jednym okrążeniu pada silnik w bolidzie Coultharda, a na kolejnym w bolidzie Hakkinena. A McLareny jechały wtedy po pewny dublet :-o
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron