Przed GP Włoch 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Sergi So wrz 12, 2009 14:40  Re: Przed GP Włoch

Jutro T1 to Hamilton vs Kimi :) bedzie ostro. Rk dostanie kare jesli bedzie wymienial silnik?
"Takie czasy nastały, że jak chcesz z kim mądrym pogadać, musisz rozmawiać sam ze sobą." Sokrates.
Avatar użytkownika
Sergi
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 14:32
Lokalizacja: Piła

Postprzez Cappo So wrz 12, 2009 14:43  Re: Przed GP Włoch

Avatar użytkownika
Cappo
 
Dołączył(a): Pt cze 05, 2009 12:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez slipstream So wrz 12, 2009 14:51  Re: Przed GP Włoch

Swoją drogą to mamy niemal wypisz wymaluj historię Toro Rosso z zeszłego roku. Absolutny outsider by się zdawało dokładnie zresztą na tym samym etapie mistrzostw wbijający się przebojem do Top10 z zakusami na niebywały sukces...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez KrzysR So wrz 12, 2009 15:02  Re: Przed GP Włoch

13 GP w sezonie, 13 wrzesnia, i 13 pozycja Kubicy, hehe, jutro sie bedzie działo. Moze bedzie szczesliwa trzynastka dla Kubicy.
Swoją drogą BMW marnie zegna sie z Formułą, nawet ich najmocniejsza strona silniki juz nie dają rady, ale blamaż. Mercedes kroluje na rynku niemieckim :-) BMW miało miec Formułe 1 jako dobrą platforme marketingową, watpie czy taką sie okazała, a tym bardziej po tym sezonie, mysle ze BMW musi sie pogodzic z porażką na całej linii i uznac wyzszosc Mercedesa. Niemiccy i nie tylko fani marki chyba sa lekko zszokowani. Bywa. :rotfl:
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez fletcher So wrz 12, 2009 15:19  Re: Przed GP Włoch

barteks napisał(a):Raikkonen tuż za Sutilem, już bym się bał na miejscu Niemca :evil:

Nie ma o co. Kimi i Heikki łykną go na starcie.
Avatar użytkownika
fletcher
 
Dołączył(a): N lip 26, 2009 20:20

Postprzez Arnulf So wrz 12, 2009 15:21  Re: Przed GP Włoch

pjaxz napisał(a):Ale jednak Fisichella to przeciętny kierowca podobnie jak nażelowany goguś z Williamsa który prawie zamyka stawkę...


Nico Rosberg jest w obecnym sezonie jednym z najlepiej jeżdżących kierowców i zaryzykuję nawet stwierdzenie, że jeździ najrówniej z całej stawki. Nie jest tajemnicą, że bolidy Williamsa mają problemy na tak szybkich torach jak Spa i Monza. 2 tygodnie temu Rosberg jadąc najlepszy swój wyścig w tym sezonie, j wywalczył 1 punkt. Więc na pewno przeciętnym kierowcą nie jest.

Wyniki kwalifikacji jakimś zaskoczeniem nie są. Można się było spodziewać wysokich pozycji McLarenów, Ferrari czy Brawna. Ale P2 Sutila jest równie wielką sensacją jak PP Fisichelli dwa tygodnie temu. Co prawda Force India już od kilku wyścigów robiło postęp, ale rzadko się zdarza, żeby drużyna walcząca o gdzieś w środku stawki nagle zaczęła zdobywać PP i P2 :D. Ciekawi mnie jak Sutil i Liuzzi poradzą sobie w Singapurze, który przecież ma zupełnie inną charakterystykę od Spa i Monzy. Jestem niemal na 100% pewny, że Sutil nie utrzyma P2 jutro po starcie. Ferrari i McLareny mają KERS, który bardzo im ułatwi start :).
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez slipstream So wrz 12, 2009 15:25  Re: Przed GP Włoch

Co do Williamsa to zadam retoryczne pytanie. Czy skoro FI tego typu obiekty jak Monza czy Spa pasują, to dlaczego mogą niespasowany Williamsowi. Hipokryzja zawiera się tu w tym, ze wynik FI jest rezultatem pracy zespołu i świetnego bolidu, wynik Williamsa zaś w tych wyścigach to tylko i wyłącznie wina Nico...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Dale65 So wrz 12, 2009 15:52  Re: Przed GP Włoch

Co do BMW to szkoda się niepotrzebnie frustrować - cały ten sezon to jedna wielka porażka więc awaria silników to nic nadzwyczajnego. Ich dni i tak są policzone.
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez Audi So wrz 12, 2009 15:58  Re: Przed GP Włoch

Dziwne, że ta awaria przydarzyła się dwóm kierowcom, w podobnym czasie... Musiała byc jakaś wada fabryczna czy coś w tym stylu...

Co do Williamsa, może i Nico nie radzi sobie najlepiej, ale od razu nie zwalajmy na niego całej winy i nie sugerujmy, że ma jakiś zwycięski bolid. Moim zdaniem wina leży po części w bolidzie, a po części w złej jeździe Rosberga.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez SPIDER So wrz 12, 2009 15:59  Re: Przed GP Włoch

Ale jaja po raz kolejny. A już się cieszyłem z drugiego PP Force India w tym sezonie. Jednak Hamilton musiał wszystko zepsuć. W sumie, i tak nie jest źle. Raikkonen startuje z P3, z czystej strony toru, ma KERS, więc raczej na pewno pokona na starcie Sutila. Z Hamiltonem nie wiadomo.

Nie śledziłem weekendu od początku, swoją wiedzę opieram głównie na czystych wynikach, ale liczyłem, że Fisichella wejdzie do Q3. Trudno. Najważniejsze zadanie na jutro, to takie, aby nie wygrał Hamilton albo McLaren. To musi być nasz wyścig, wyścig Ferrari i Kimiego. Właściwie już od Spa tylko czekam na ten wyścig. Nawet zapomniałem, że w ten weekend GP jest, ale jestem dobrej myśli.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Kazik So wrz 12, 2009 16:25  Re: Przed GP Włoch

Pomijając wyniki qualu to można było zauważyć ,że w przypadku Giancarlo nie jest tak łatwo zaadoptować się do "nowego" bolidu. Co prawda jest to już zupełnie inny poziom niż w przypadku Badoera ale widać,że Włoch potrzebuje więcej czasu na oswojenie się z Ferrari.
Apropo Badoera to nie wiem dlaczego był taki happy i uśmiechnięty po qualu (co słusznie zauważył Borowczyk).Kończąc wątek dotyczący Włochów (bo to GP Italii) to również uważam,że Liuzzi (pomimo dość dużej przerwy w ściganiu) poradził sobie świetnie i zasługuje na słowa uznania po dzisiejszym występie a fotel w Force India słusznie mu się należy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Mick3y So wrz 12, 2009 16:29  Re: Przed GP Włoch

Kazik napisał(a):Apropo Badoera to nie wiem dlaczego był taki happy i uśmiechnięty po qualu (co słusznie zauważył Borowczyk).


Mam podobne zdanie. Jak pokazali go przez chwilę podczas transmisji to było widać jakby jego uśmiech do kamery był taki lekko... "wymuszony". A poza tym Fisichella mimo wszystko pokazał, że zasiadając pierwszy raz za sterami F60 nie trzeba zajmować samych dwudziestych miejsc.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mick3y
 
Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 17:29
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Marker So wrz 12, 2009 17:01  Re: Przed GP Włoch

Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez lubczyk So wrz 12, 2009 17:03  Re: Przed GP Włoch

Już miałem nadzieję że go przesuną na starcie :D A ty tylko pieniężna za prędkość :)
lubczyk
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AutoryteT So wrz 12, 2009 17:38  Re: Przed GP Włoch

Number Car Driver Weight [kg]
01 McLaren Mercedes Lewis Hamilton 653.5
02 McLaren Mercedes Heikki Kovalainen 683.0
03 Ferrari Giancarlo Fisichella 690.0*
04 Ferrari Kimi Räikkönen 662.0
05 BMW Sauber Robert Kubica 697.5*
06 BMW Sauber Nick Heidfeld 697.5*
07 Renault Fernando Alonso 677.5
08 Renault Romain Grosjean 699.8*
09 Toyota Jarno Trulli 703.0*
10 Toyota Timo Glock 709.8*
11 STR Ferrari Jaime Alguersuari 706.0*
12 STR Ferrari Sébastien Buemi 706.0*
14 RBR Renault Mark Webber 683.0
15 RBR Renault Sebastian Vettel 682.0
16 Williams Toyota Nico Rosberg 708.6*
17 Williams Toyota Kazuki Nakajima 706.2*
20 Force India Mercedes Adrian Sutil 655.0
21 Force India Mercedes Vitantonio Liuzzi 679.5
22 Brawn Mercedes Jenson Button 687.0
23 Brawn Mercedes Rubens Barrichello 688.5

Są wagi. Kubica i Heidfeld cysterny, ale i tak nie przebijają STR i Williamsów oraz Grosjeana :D Sutil cięższy od Hamiltona. Jutro raczej wygra jednak Kimi :o
Ostatnio edytowano So wrz 12, 2009 17:40 przez AutoryteT, łącznie edytowano 2 razy
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron