GP Włoch 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez patgaw Pn wrz 14, 2009 0:14  Re: GP Włoch 2009

No ale Francja 2008 byla przed wypadkami Massy i Surteesa.
Dlatego sedziowie sie bali, i dali flage, mimo ze przed tymi dwoma wypadkami napewno by nie dali.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez misiakow Pn wrz 14, 2009 0:33  Re: GP Włoch 2009

jak Alonso z nie dokreconym torem!

hahah... co mu nie dokręcili? :haha: wiem wiem, że chodziło o koło :-P
Ale należy pamiętać, o weekendzie w Formule 2, kilka tygodni temu. :-(

Zgadza się, ale porównaj sobie wagę koła, czy nawet sprężyny do tego kawałka spojlera. Skąd wiesz że włókno węglowe jest ostre ?! :zakrywa: Skąd masz o tym pojęcie?! :???: To nie jest metal że się urywa i ucina łby kierowcom na torze :|
Gdyby się ten spojler rozleciał, to na 99% ten element wpadłby pod koło RK coś a'la Nakajima w Kanadzie (rok temu?) Sam sobie zaszkodził. 1% to jest pozostanie na torze tego elementu, albo to że by poleciał w żwir. Nie wierzę, że z tej wysokości mógłby zaszkodzić kierowcy :shock:
Zresztą to samo napisał Kemek. I w pełni go popieram. Było pare zbliżeń na tę część i nie było widać że się odrywa. Więc decyzja sędziów pochopna.
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez mfm Pn wrz 14, 2009 6:45  Re: GP Włoch 2009

Panowie, wiem, że wyskocze jak filip z konopii ale proszę Was o przybliżenie sytuacji z Toyotami. Wczorajszego wyścigu nie obejrzałem, gdyż Kobieta wyrwała mnie na zakupy...(skandal i granda!) a w smsowych raportach od znajomych nic nt Toyoty mi nie przekazano. Na YT nic nie znalazłem, powtórki niet (brak PSE) a ciekawość zżera.

Z góry dzięki :)

A tak wogóle, to brawo BGP za dublet!:) Mam nadzieje, że Barichello przegoni Buttona. Należy mu się ten tytuł. :)
mfm
 
Dołączył(a): Wt kwi 14, 2009 12:39

Postprzez dxx91 Pn wrz 14, 2009 6:56  Re: GP Włoch 2009

@mfm:
Trulli (12) na kilka(naście?) okrążeń przed metą zaatakował Nakajimę (11), pech chciał, że zrobił to w szykanie na wysokich krawężnikach i oczywiście go podbiło i zarzuciło.Zaraz za nim jadący Glock (13) zrównał się z nim i jadąc koło w koło walczyli ze sobą, ostatecznie na którymś zakręcie (nie pamiętam już dokładnie na którym) trulli wpadł w poślizg i efektownie zadriftował po poboczu. Ostatecznie spadł na 14 miejsce, bo wyprzedził go jeszcze Buemi.

POzdrawiam
dxx91
 
Dołączył(a): N lip 12, 2009 14:50

Postprzez dex Pn wrz 14, 2009 8:48  Re: GP Włoch 2009

sex pistols napisał(a):Nie rozumiem Was, kompletnie... Chcecie wiecej walki na torze, a wieszacie psy na Toyocie i Hamiltonie, albo gloryfikujecie zachowawczego Kubice. F1 bez deszczu staje sie strasznie nudna...


jest w tym prawda , tu jest narzekanie na procesje że nic się nie dzieje, nudno ale właśnie przez Hamiltona jest o czym gadać coś się dzieje/stało, nie mówię ze to rozsądne co zrobił , ale walczył i to jest na + równie dobrze mógł Button zrobić jakiś błąd bo Hamilton naciskał więc button do ostatnich centymetrów nie mógł być pewnym co się stanie, więc według mnie dobrze robił trudno nie udało się . Druga strona medalu że mógł cisnąć i nie popełnić błędu.
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez archibaldi Pn wrz 14, 2009 11:49  Re: GP Włoch 2009

spostrzeżenia:
- Hamilton przegrał nie "brakiem prędkości" jak to mówił bo szybki to on był ale strategią przyjętą na qual - bił się nie wiadomo po co o PP a mógł się zatankować i KERSem wojować potem. Nierozsądne było gonić tak na ost. okrążeniu, nie miał już szans..
- Sutil niezły ale nie ustrzegł się błedu, ciekawi mnie forma zespołu w pozostałych wyścigach, stawiam na max. Q2 jednak
- Kimi brawo, bolid nierozwijany a on dalej na podium
- roczarowanie to Rosberg, do tej pory tak równa i dobrze sobie radził
- wielkie rozczarwanie to Vettel - od paru GP udowadnia, że obwołanie go brylatowym talentem F1 wszechczasów to gruba pomyłka
- dobry start a potem niefart Roberta, punkty mogły być
- powrót Brawna, gatulacje
- Fisi musi się zaadoptować ale da rade, szkoda tylko, że inne maszyny idą do przodu a Ferrari nie, będzie ciężko

..co to przez TR mówili do Sutila - jaki przycisk miał włączyć, nasi komentatorzy zaczepili to o psychologię ale ogólnie coś mieszali..
Avatar użytkownika
archibaldi
 
Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 15:35
Lokalizacja: krk

Postprzez Damian375 Pn wrz 14, 2009 13:19  Re: GP Włoch 2009

Właśnie oglądałem powtórkę startu z bolidu Giancarlo Fisichelli i to co zrobił Robert na starcie to było mistrzostwo, WOW !
Jak się uda to wrzucę to na Youtube.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Master Pn wrz 14, 2009 13:21  Re: GP Włoch 2009

Wrzucaj wrzucaj, Pokwa sobie oglądnie :grin:
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Sanki Pn wrz 14, 2009 13:58  Re: GP Włoch 2009

Co z tego, że obejrzy jak i tak będzie jakieś "ale", żeby sprowokować :)
Obrazek
Sanki
 
Dołączył(a): N cze 10, 2007 19:01

Postprzez motocyklista11 Pn wrz 14, 2009 14:44  Re: GP Włoch 2009

A co się stało z lusterkiem Sutila? Miał z kimś kontakt na torze czy w czsie felernego tankowania? Chyba to przegapiłem podczas wyścigu...
-Royal-
Avatar użytkownika
motocyklista11
 
Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 11:39

Postprzez Damian375 Pn wrz 14, 2009 14:46  Re: GP Włoch 2009

http://www.youtube.com/watch?v=UWm61DNozP8

Oto start z bolidu Giancarlo Fisichelii, jest tam również starcie z Panem Webberem :D

Nazwę napisałem odwrotnie...

Motocyklista11 - Jeden z mechaników je Mu ułamał.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Arnulf Pn wrz 14, 2009 14:47  Re: GP Włoch 2009

GP Włoch było gorszym wyścigiem niż GP Belgii, ale i na Monzy emocji nie zabrakło. Może walki koło w koło nie było mnóstwo, ale znalazło się parę ciekawych momentów. Po pierwsze to cieszy mnie dublet Brawna. Jeszcze w połowie sezonu zwycięstwa tego zespołu mi przeszkadzały (mieli wtedy ogromną przewagę), teraz, gdy o zwycięstwo walczy wielu kierowców, cieszyłem się z ich triumfu. Mistrzostwo Konstruktorów jest na wyciągnięcie ręki, a i w klasyfikacji kierowców ostateczne zwycięstwo odniesie najpewniej ktoś z dwójki Button-Barrichello.

Kolejny dobry wyścig pojechali kierowcy Force India. Sutil dowiózł 5 punktów, a Liuzzi też zdobyłby punkty, gdyby nie awaria. Niemniej jednak, widać, że w ostatnich wyścigach forma tego zespołu jest wysoka, ciekawi mnie jak pokażą się w Singapurze, na torze mającym zupełnie inną charakterystykę. Fisichella cudów nie zwojował. Szczerze mówiąc, spodziewałem się, że Włoch jakieś punkty zdobędzie. Zobaczymy, ma jeszcze 4 wyścigi, żeby zapunktować. Na pewno nie było mu łatwo, praktycznie "z dnia na dzień" przesiąść się do bolidu zupełnie innego zespołu. Zgodnie z moimi obawami, weekend okazał się bardzo nieudany dla zespołu Williamsa. Rosberg zajął ostatnie miejsce, miał dużo problemów. Kazuki zaliczył z kolei całkiem udany wyścig. 10 pozycja - biorąc pod uwagę to, że na Monzy FW31 nie był zbyt konkurencyjny - jest całkiem niezła. Najważniejsze jest jednak to, że Toyota także nie zdobyła punktów, a to oznacza, że Williams wciąż ma duże szanse na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów. Glock i Trulli zafundowali nam trochę dobrej zabawy, walcząc koło w koło. Całkiem podobała mi się ta walka :).

Zauważyłem, że paru użytkowników zastanawia się nad dziwnym przekazem radiowym Sutila. Z tego co ja pamiętam, to był to przekaz do Fisichelli (głos inżyniera Massy, obecnie Fisico). Inżynier powiedział tam coś takiego, że Vettel wypadł z toru na chwilę i "jesteś 5 sekund za nim". "Team Radio" było podpisane jako Sutila, ale zastanowiło mnie, dlaczego Sutila interesował Vettel. Doszedłem do wniosku, że skoro głos przypomina mi inżyniera Massy, a Fisichella jechał za Vettelem, to ten przekaz był skierowany do Fisichelli, natomiast realizator w podpisie się pomylił i walnął "Adrian Sutil Team Radio" :).

Jeśli zaś chodzi o czarno-pomarańczową flagę dla Kubicy, to uważam, że sędziowie postąpili słusznie. Lekko oderwany element przedniego skrzydła mógł się oderwać i stworzyć zagrożenie na torze. I nie ważne jest to, że jest on lżejszy od koła, czy sprężyny. Zagrożenie było i sędziowie postąpili słusznie.

Zauważyłem, że od naszych komentatorów powiało lekką hipokryzją :). Gdy Vettel wypchnął Kubicę na trawę, to wtedy komentatorzy stwierdzili, że był to bardzo nieprzepisowy manewr Niemca. Gdy chwilę później pokazano powtórkę, jak Liuzzi w podobny sposób wypchnął Alonso, to wtedy był to bardzo ładny manerw :rotfl: .
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez patgaw Pn wrz 14, 2009 14:50  Re: GP Włoch 2009

Start mial naprawde dobry, taki sam jak Fisi z KERSem.
wypadek z Webberem oceniam jako RA.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Damian375 Pn wrz 14, 2009 14:52  Re: GP Włoch 2009

Ja również tak oceniam, Robert wyprzedził dwa bolidy jeszcze na prostej i się przymierzał do Webbera :D od razu.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez misiakow Pn wrz 14, 2009 15:07  Re: GP Włoch 2009

tylko mnie zastanawia jedno.. Robert miał kontakt z Webberem z prawej strony, o ile w ogóle był kontakt, a spojler był uszkodzony z lewej strony... czyżby krawężniki ? :???:
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron