GP Włoch 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez patgaw Pn wrz 14, 2009 22:40  Re: GP Włoch 2009

Damian375 napisał(a):Kubicomaniak, no nie wiem, to jest trudne do określenie z tej kamery, mam jeszczę z helikoptera, tam jest lepiej, ale też nie wiele widać, Po prostu incydent wyścigowy ze wskazaniem na Roberta.



wez wsadz tez z heli jak mozesz :>
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Damian375 Pn wrz 14, 2009 22:43  Re: GP Włoch 2009

Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Kubicomaniak Wt wrz 15, 2009 9:12  Re: GP Włoch 2009

Widać jednak że z pierwszego zakrętu Kubica wyjechał tuż za Webberem i powinien trzymać się zewnętrznej przy wejściu w drugi zakręt , nie zrobił tego i lekko stuknął Webbera.
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Damian375 Wt wrz 15, 2009 9:20  Re: GP Włoch 2009

Dla mnie to wyglądało, jakby Webber wpadł lekko w poślizg, a Robert tylko domalował dzieło.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Kubicomaniak Wt wrz 15, 2009 10:04  Re: GP Włoch 2009

Ten poślizg to już był efektem kolizji ,wcześniej nic takiego nie widzę .
Wracając jeszcze do awarii bolidu Roberta to jestem w stanie zaryzykować taką hipotezę że nie miał żadnego wycieku tylko postanowili odpuścić sobie ten wyścig żeby oszczędzać nowy silnik.
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Damian375 Wt wrz 15, 2009 10:34  Re: GP Włoch 2009

Jeżeli tak to napewno tej decyzji sam nie podjął, żeby oszczędzać silniki :D.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez chmiel Wt wrz 15, 2009 12:48  Re: GP Włoch 2009

Wyścig w miarę ciekawy. Na początku było trochę walki, potem interesujące było, czy kierowcom Brawn GP uda się wyprzedzić Lewisa zjeżdżającego 2 razy do pit lane, a kiedy już się okazało, że się uda, trochę emocji dostarczył Sutil, jadąc blisko Kimiego i wychylając się na pierwszej szykanie, oraz Lewis próbujący dogonić i wyprzedzić Buttona. Zwieńczeniem wyścigu była kraksa Hamiltona, która również dostarczyła niemało emocji. Myślę, że nie ma co zbytnio narzekać.

1. Barrichello - wspaniałe zwycięstwo! :brawo: Odżył ostatnio Rubens, zwietrzył szansę na tytuł, zaczął jeździć wyraźnie lepiej od Buttona i bardziej cieszyć się z jazdy. Rubinho naprawdę może jeszcze zagrozić Buttonowi. 14 pkt straty w 4 wyścigach jest do odrobienia, choć nie będzie łatwo i dużym faworytem nadal pozostaje Guzik.
2. Button - trochę słabiej od kolegi z zespołu, jednak i tak o wiele lepiej niż ostatnimi czasy. :dobrze: Ale wrażenie mimo wszystko pozostaje nie najlepsze i nadal pozostanie nawet, jeżeli zdobędzie mistrzostwo. Ciekawe, czym była spowodowana ta wielka zapaść formy. Psychika? Czy może Jenson potrafi jeździć bardzo szybko jedynie w bardzo szybkim bolidzie? Ja oceny się nie podejmuje, bo nie wiem, jak to ocenić.
3. Kimi - 4. podium z rzędu i bardzo solidna jazda. Dostał podium trochę w prezencie, na mnie zrobił mniejsze wrażenie niż w 3 poprzednich wyścigach, jednak mimo tego ocenić Fina należy jak najbardziej pozytywnie. :dobrze:
4. Sutil - dobra jazda i gratulacje za sporą dawkę punktów. :dobrze: Nie były to pierwsze punkty w jego karierze, jak sugerowali nasi kochani komentatorzy, ale ten pierwszy punkcik był już dawno temu, a w między czasie Adrian stracił sporo szans na punktowane miejsca, więc na pewno odetchnął po wczorajszym wyścigu.
5. Alonso - bardzo dobry występ Hiszpana! :dobrze: :dobrze: W wyścigu, w którym wyprzedzania poza pierwszym okrążeniem było jak na lekarstwo, Fernando zdołał wyprzedzić Kovalainena i Vettela, którzy byli ciężsi o marne 4-5 kg, a McLaren był na Monzie szybszy od Renault, natomiast Red Bull nie był wcale wolniejszy. Brawo! Potem miał przed sobą już kierowców w sporo szybszych samochodach, więc więcej wywalczyć nie mógł, ale prezentował jak na Renault naprawdę bardzo szybkie tempo.
6. Kovalainen - słabo. :źle: Miał dobrą pozycję startową i strategię, powinien był zrobić dużo więcej. Dało się McLaren jechać sporo szybciej, co pokazał Hamilton.
7. Heidfeld - w sumie nie można o nim wiele powiedzieć po tym wyścigu. Jechał, jechał i uciułał 2 pkt.
8. Vettel - słabo. W dodatku te bardzo nieładne wypchnięcie Roberta poza tor. Musi za to zagranie. :źle:
9. Fisichella - miał mało czasu na przystosowanie się do bolidu Ferrari, miał też problemy w III treningu. Wg mnie nie zaprezentował się źle.
12. Hamilton - świetnie się prezentował przez cały weekend, walczył do końca, naprawdę zasługiwał na pochwały, jednak błąd na ostatnim okrążeniu głupi. Nikt by nie miał do niego pretensji, gdyby na ostatnim kółku już odpuścił walkę z Buttonem. Nikt by nie miał do niego pretensji, że nie walczył, bo było widać, że walczył i gdyby się nie rozbił wcale by się to nie zmieniło. Powinien był odpuścić na tym ostatnim okrążeniu, bo nie miał szans na dogonienie i tym bardziej wyprzedzenie Buttona. Nie walczy już o tytuł, ale podium to zawsze podium i wg mnie nie należy tak ryzykować jego utraty, kiedy ma się tak malutkie szanse na lepsze miejsce. Cały zespół na pewno cieszyłby się z tego 3. miejsca, a tak pozostało 0 punktów i zniszczony bolid.
11. Glock i 14. Trulli - dostarczyli trochę emocji bratobójczą walką. :) Trulli jest prawdopodobnie na wylocie z Toyoty i chyba właśnie dlatego walczył z kolegą z zespołu na całego, bo bura od szefa nie ma już większego znaczenia.
... Liuzzi - szkoda Włocha. Prezentował się z dobrej strony i mógł być bardzo dobry wynik, mimo niezbyt dużej znajomości bolidu i przerwie w stratach w F1. Niemniej jednak :dobrze:.
... Kubica - żal uszkodzonego spojlera, bo mogło być naprawdę nieźle. Świetnie wystartował, mimo że został zepchnięty na trawę przez Webbera. Późniejszy incydent z Webberem - RA. Ładnie powalczył z Vettelem, który również zepchnął go poza tor. Zjazd do garażu wg mnie był oszczędzaniem silnika, a nie usterką, ale co to ma za znaczenie?
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez AutoryteT Wt wrz 15, 2009 15:15  Re: GP Włoch 2009

Zaraz zaraz, przecież Robert miał uszkodzoną lewą część spoilera a nie prawą, więc musiało dojść do wypadku wcześniej...
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Ap4cz05 Wt wrz 15, 2009 15:22  Re: GP Włoch 2009

No przecież sam mówił w wywiadzie po wyścigu, że zaraz po starcie uderzył w tył jednego z Red Bullów...
Avatar użytkownika
Ap4cz05
redaktor
 
Dołączył(a): Śr maja 16, 2007 19:07
Lokalizacja: Goleniów
GG: 5403591

Postprzez marrak Wt wrz 15, 2009 21:49  Re: GP Włoch 2009

:???: strone wczesniej jest zdjecie z pierwszego zakretu i jest bez ok... wiec musial uszkodzic w walce z Webberem (raczej nie bo to nie ta strona), zatem na pewno wtedy gdy Vettel go wypychal.
Czysta dedukcja :P
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez impr Wt wrz 15, 2009 21:59  Re: GP Włoch 2009

Jeszcze raz to powiem. Zdjęcie stronę wcześniej przedstawia sam wyjazd z szykany, a ten rzekomy kontakt z Vettelem miał miejsce przy zewnętrznej tarce po wyjściu z szykany, czyli dosłownie kilkanaście metrów dalej, niż to, co jest pokazane na fotce.
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Angulo Pn wrz 21, 2009 20:28  Re: GP Włoch 2009

To jeszcze tylko ja.
Wyści ciekawy, głównie przez różne strategie.
Dominacja Brawnów, spokojny, kontrolowany wyścig, z dobrą strategią. Tylko kolejność bym odwrócił. :-P
Hamilton - świetny wyścig aż do ostatniego okrążenia, na którym tak na prawdę wszystko stracił. Szkoda, bo gdyby nie błędy z Australii, Monako czy Włoch to McLaren mógł być przed Ferką w klasyfikacji.
Kolejny dobry wyścig Kimiego i znów (o ironio) prez KERS znalazł się na mecie przed kierowcą Force India, tym razem Sutilem.
Osobiście rozczarował mnie Kovalainen, nie dość, że słaby start to tempo wyścigowe masakryczne...Totalnie sobie nie radzi z ciężkim bolidem...
BMW też rozczarowało... :sad:
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron