GP Singapuru 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Sanki N wrz 27, 2009 15:19  Re: GP Singapuru 2009

Po tym co pokazali dzisiaj Rosberg i Vettel, to nie zgodzę się z opiniami, że są to materiały na mistrza. Zbyt dużo błędów popełniają. Może i Vettel jest szybki, ale jednak brakuje mu opanowania. Cięcie zakrętów, urwanie lusterka (pewnie przez kontakt z czymś), dobijanie do ścian, ścinanie szykan.

Doki napisał(a):ja bym chciał się dowiedzieć, o co miał pretensje Rosberg do Alguersuariego? że mu ustąpił i przepuścił??


IMO to było "Dzięki stary"
Ostatnio edytowano N wrz 27, 2009 15:21 przez Sanki, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Sanki
 
Dołączył(a): N cze 10, 2007 19:01

Postprzez fordern N wrz 27, 2009 15:20  Re: GP Singapuru 2009

Lewis - pięknie ! Fantastic !
Świetny, bezbłędny wyścig Lewisa. Szkoda Vettela, bo mógł powalczyć jak nie z Lewisem, to z Rosbergiem, którego też szkoda...
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez Kubuś Fatalista N wrz 27, 2009 15:26  Re: GP Singapuru 2009

Sanki napisał(a): urwanie lusterka (pewnie przez kontakt z czymś), dobijanie do ścian


Chyba w GP Włoch Webber miał jakiś problem z lusterkiem, które wpadało w wibracje. Nie pamiętam czy było to w czasie wyścigu czy też wcześniej. A dobijanie do ściany nie jest niczym złym, jeśli przez cały wyścig się jej nie dotknie.
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez kamika N wrz 27, 2009 15:27  Re: GP Singapuru 2009

Jak dla mnie wyścig nie za specjalny, gdyby nie SC i błędy niektórych kierowców to był by bardzo nudny :(
Brawa dla Hamiltona nie popełnił większych błędów i może się cieszyć z pierwszego miejsca. :brawo: Również brawa dla Glocka :brawo: Co do Alonso do Hiszpan ma szczęście. :-P Kubica pewnie było by lepiej gdyby nie SC ale trzeba się cieszyć z jednego punkcika. Szkoda mi Heidfelda miał pechowe te GP :( Brawn GP zdobyło kolejne punkciki ważne w utrzymaniu pierwszego miejsca wśród konstruktorów (już nikt im nie zagrozi).
Kiedy wrócę dam z siebie wszystko R.K.
Avatar użytkownika
kamika
 
Dołączył(a): Śr wrz 17, 2008 13:18
Lokalizacja: Ciechanów
GG: 9908670

Postprzez smylas N wrz 27, 2009 15:28  Re: GP Singapuru 2009

16:20:01> Robert mial problemy ze zbyt wysoka temperatura tylnych opon
16:20:24> ostatnie 10 okrazen okreslil jako najtrudniejsze w karierze
16:28:02> Alonso zadedykowal podium Flavio :-)


M. Sokół
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez gregoff N wrz 27, 2009 15:29  Re: GP Singapuru 2009

Ciekawe jak by wyścig się ułożył gdyby qual był pełny. Lewis miał trochę jednak szczęścia z tą ilością paliwa i tym miejscem. Chociaż może KERS by mu też dał przewagę. Ale ogólnie Rosberg i Vettel byli bardzo szybcy... ale oczywiście błędy niesamowite.

Każdy kierowca jednak popełnia błędy (oprócz Schumachera). Tydzień temu Lewis, teraz Rosberg potem Vettel. W zeszłym Kimas, Massie też się zdarzało:)

PS: Ale Rosberg to jest normalnie geniusz dla mnie:) Pojechał po bandzie (dosłownie i w przenośni:D)
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Pointrox N wrz 27, 2009 15:30  Re: GP Singapuru 2009

Ogólnie wyścig to była procesja z echami zeszłorocznego skandalu w tle :dusi:

-----PUNKTOWANA 8.-----
Hamilton pojechał równy wyścig bez większych błędów - brawo!
Glock - no nie spodziewałem się, tak wysokiej pozycji. Nice, nice :wink:
Alonso - po zeszłym roku mam jakieś mieszane uczucia co do zdobytego tutaj miejsca :grin:
Vettel - raczej się nie popisał, zważywszy na to, że miał miejsce na podium :x
BGP - Road To Victory :-D
Kovalainen i Kubica - na miarę możliwości. KOV przeważnie swoich, a KUB tych, które mu pozostały po SC.
-----PUNKTOWANA 8.-----

Nakajima i Raikkonen - procesja.
Rosberg - schrzanił sprawę, ale z drugiej strony okolicznością łagodzącą jest to, że gdyby nie wyjechał poza tą linię to prawdopodobnie dla niego wyścig by się skończył. No ale cóż: twarde prawo, ale brawo... za wolę walki :)
Trulli i Fisichella - właściwie to nie ma tutaj co pisać, panowie raczej nie byli skazani na punkty.
Liuzzi - pierwszy raz jechał po tym torze, więc i tak dobrze że dojechał do mety...
Buemi/Alguersuari - ...w przeciwieństwie do duetu STR, którzy chyba zjechali ze względu na nieuzasadnienie ich dalszego uczestnictwa w wyścigu. Tudzież hamulce.
Webber - "hamulce eksplodowały", a na takim torze jak Marina Bay użycie ich jest rekomendowane przez FIA. Szkoda, tym bardziej że startował z zacnego 4. miejsca :wink:
Sutil i Heidfeld - Heidfeld został wyeliminowany przez czystą głupotę Sutila, który chyba zapomniał, że nie jest sam i nie może sobie wracać na tor bez uprzedniego upewnienia się, czy nie stwarza zagrożenia innym :zakrywa:
Grosjean - no comment. Co to miało być? :shock:
Ostatnio edytowano N wrz 27, 2009 15:31 przez Pointrox, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Pointrox
 
Dołączył(a): So mar 07, 2009 20:52

Postprzez Audi N wrz 27, 2009 15:30  Re: GP Singapuru 2009

Brawo Lewis, to było do przewidzenia... Wyścig nudny, nawet SC czy kilkakrotne pojawienie się żółtej flagi nie ożywiły wyścigu. Sporo aut nie ukończyło wyścigu, czego się aż tak bardzo nie spodziewałem. Szkoda Roberta, mogło byc jeszcze lepiej, ale w przekroju całego sezonu 1 punkt cieszy.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez Campeon N wrz 27, 2009 15:32  Re: GP Singapuru 2009

No cóż, Hamilton wygrał, choć spodziewałem się, że z łatwością odjedzie Vettelowi i Rosbergowi, a tymczasem prezentował dobre, ale nie świetne tempo. Vettel i Rosberg gorące głowy, już nie wspominając o tym, co zrobił Sutil - szykuje się kara. Przyznam, że przez chwilę dałem się wrobić komentatorom i uwierzyłem, że Button nie zjedzie już na pit stop, ale spojrzałem na opony i wszystko było jasne - kamień z serca spadł, bo Alonso jednak na podium. Postawa Hiszpana bardzo mnie cieszyła, dosyć równe, dobre tempo i trzecia pozycja jest. Kubica bardzo ładnie i punkcik wpadł. Barrichello jakoś niemrawo - Ferdek jechał co prawda nieznacznie, ale cały czas szybciej, wciąż powiększając swoją przewagę nad Brazylijczykiem. Glock dzisiaj świetnie się spisał i zasłużone drugie miejsce.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez McLfan N wrz 27, 2009 15:38  Re: GP Singapuru 2009

bicampeon napisał(a):No cóż, Hamilton wygrał, choć spodziewałem się, że z łatwością odjedzie Vettelowi i Rosbergowi, a tymczasem prezentował dobre, ale nie świetne tempo.

A teraz przypomnij sobie jak dużo więcej miał od nich paliwa... W pierwszym stincie ok 8KG, a uciekł na 3 sekundy.
Drugi stint różnica była o wiele większa, a nawet nie wiadomo, czy Lewis nie pojechałby dalej, gdyby nie SC.
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez Schumacher N wrz 27, 2009 15:55  Re: GP Singapuru 2009

Fenomenalne zwycięstwo MERCEDESA :grin: Brawo Lweis ponownie KERS pomaga w zdobyciu najwyższego stopnia podium

Timo te wspaniale jechał mimo że los mu sprzyjał. Ogólnie wyścig mi się podobał pokazał kto ma mocne a kto słabe nerwy.
Zaskoczyła mnie postawa mechaników RB po co oni wypuścili Marka na tor nie widzieli co się dzieje?
Ostatnio edytowano N wrz 27, 2009 15:56 przez Schumacher, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Schumacher
 
Dołączył(a): Wt wrz 18, 2007 11:01
Lokalizacja: Pszów
GG: 7542563

Postprzez Master N wrz 27, 2009 15:55  Re: GP Singapuru 2009

Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Angulo N wrz 27, 2009 15:56  Re: GP Singapuru 2009

Przyznam, że wyścig bardzo mnie zaciekawił. Od początku odliczałem pozycje, które zyska Button po 1 tankowaniu, jednak SC zniszczył wszystko...
Brawa! :brawo: Król Lewis znów rządzi! :diabełek: Był najrówniejszy i nie popełnił błędu.
Glock pokazał, że przy dobrym qualu i sprzyjających warunkach może być wysoko.
Alonso - patrz Glock. :grin:
Vettel mógł być drugi, ale dobrze, że nie był. :-P
Button - ostatnio to na ostatnich kółkach na Nurburgringu tak mi serce biło. Tam się nie udało, a tu i owszem, nie mniej mógł być na podium, gdyby nie SC.
Baricz - średnio, wolniej od Buttona, a czasami nawet od Kubicy.
Kovalainen jak zwykle, czyli bezpłciowo.
Szkoda mi tylko Rosbera... :sad:
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez mars28 N wrz 27, 2009 16:27  Re: GP Singapuru 2009

Barti napisał(a):Jeszcze jedna sprawa. Komentarz polsatu osiągnął dzisiaj poziom dna. Ja rozumiem, że może być ciężko komentować wyścig ze studia... ale nic nie usprawiedliwia pewnych wpadek. Np. to że nie wiedzieli o problemach Heidfelda przed startem. Moment kiedy długi czas była żółta flaga na torze i nastąpiła walka kierowców FI z rywalami, wtedy nie ogarniali sytuacji.. czy też na koniec kiedy snuli podejrzenia co do Alonso jakoby nie pogratulował Hamiltonowi... a przecież wyraźnie to zrobił.
Żenada, za dużo siedzą w LT a nie potrafią uważnie oglądać relacji...

Dołożyłbym jeszcze do tego kłopoty z hamulcami Marka Webbera, kiedy ewidentnie widać było jak się z nich kopci przy hamowaniu, a potem gdy Mark zjechał do boksu i mechanicy coś tam przy nich grzebali, to się zastanawiali po co. Albo wyliczają skrupulatnie, na którym to miejscu znalazł się dany kierowca po wyjeździe z boksów, jak kilkanaście sekund wcześniej realizator to pokazuje. Masakra. Czy oni mają na ekranach to co my, czy coś zupełnie innego?
Avatar użytkownika
mars28
 
Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 13:02
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Karol N wrz 27, 2009 16:31  Re: GP Singapuru 2009

Głupota Rosberga i Vettela, stracone szanse Webbera na majstera. Szkoda tego SC bo Robert mógłby być nawet wyżej, ale dobre i 8 miejsce na tym torze niespecjalnie leżącym Beemkom. Jak przypomne sobie ich zmagania w GP Monaco to 1 punkt biore z pocałowaniem ręki. Niezły występ Alonso i Glocka, natomiast Koval jakoś znowu bezbarwnie, ale szczęśliwie tankował podczas SC podobnie jak Jenson. Przeciętniak Sutil znowu narozrabiał i jak dla mnie powinien dostać karę. Button coraz bliżej...Liczę jednak na Rubensa w 3 ostatnich wyścigach, oby w Abu Zabi było jeszcze czym się emocjonować.
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości