GP Singapuru 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Schumacher N wrz 27, 2009 19:40  Re: GP Singapuru 2009

Co do kwestii wyprzedzania to uważam iż ten tor pozostawia wiele do życzenia to poniekąd drugie Monako. Odnoszę wrażenie że większość Tilkodromów nadaje się do gruntownego przeprojektowania.

Dla każdego z Nas oglądanie procesyj zamiast porządnego wyprzedzania to żadna przyjemność. Dziś Bernie w krótkim wywiadzie dla RTL powiedział że obecne GP to najlepsze ze wszystkich. Może i ma racje pod względem widowiskowym, jest to niewątpliwie coś wyjątkowego tj wyścig w nocy. jednak na torze jest za mało akcji. Może najwyższy czas aby budowę torów a właściwie ich projektowane były w jakiejś części nadzorowane przez samych kierowców czy kibiców. Lepiej wzorować się na opinii samych ścigających :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Schumacher
 
Dołączył(a): Wt wrz 18, 2007 11:01
Lokalizacja: Pszów
GG: 7542563

Postprzez Maly-boy N wrz 27, 2009 19:56  Re: GP Singapuru 2009

dla mnie najlepszy był moment kiedy wszyscy już biegli lub szli pod podium ,pracownicy Toyoty cieszyli się jak głupi z tego P2 ,a ci z Renault sobie szli jak by nigdy nic :p
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez slipstream N wrz 27, 2009 20:02  Re: GP Singapuru 2009

Odnoszę wrażenie że większość Tilkodromów nadaje się do gruntownego przeprojektowania.

Rozumiem ze to w ferworze emocji przy Singapurze pojawia się nazwisko Tilkego, jako iż ten pan nie jest odpowiedzialny za tor Marina Bay :-P
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Maly-boy N wrz 27, 2009 20:20  Re: GP Singapuru 2009

ja mam jeszcze tylko pytanko

dlaczego Webber został poproszony o przepuszczenie Alonso kiedy wyprzedził go jadąc zbyt szeroko w jednym z zakrętów ,niektórzy twierdzili że tak można robić po tym co zrobił Raikkonen w spa , ale widocznie nie każdy sobie może tak ułatwiać życie
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez Kordas N wrz 27, 2009 20:22  Re: GP Singapuru 2009

No cóż... W F1 jak widać są równi i równiejsi :P Nic na to nie poradzimy aczkolwiek było to troche niesprawiedliwe
Kordas
 
Dołączył(a): So mar 21, 2009 11:21
Lokalizacja: Zgorzelec
GG: 13734510

Postprzez AutoryteT N wrz 27, 2009 20:23  Re: GP Singapuru 2009

Co wy chcecie od komentatorów. Oprócz sytuacji które widać gołym okiem a oni ich nie zauważają nie można sie do niczego przyczepić. Komentują ze studia, skąd mają wiedzieć co sie komu stało? Mogą się tylko domyślać. Oczywiście te ich domyślenia, albo obliczania są na prawde śmieszne, ale robią co mogą, mówią co wiedzą... Chociaż i tak oglądam na RTL-u :twisted:
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Schumacher N wrz 27, 2009 20:26  Re: GP Singapuru 2009

Rozumiem ze to w ferworze emocji przy Singapurze pojawia się nazwisko Tilkego, jako iż ten pan nie jest odpowiedzialny za tor Marina Bay :-P


...ale strzeliłem gafę....slipstream rację ma :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Marina_Bay_Street_Circuit

jednakże swoją opinię podtrzymuję
Obrazek
Avatar użytkownika
Schumacher
 
Dołączył(a): Wt wrz 18, 2007 11:01
Lokalizacja: Pszów
GG: 7542563

Postprzez Dasqez N wrz 27, 2009 20:30  Re: GP Singapuru 2009

Niektórzy tutaj strasznie wychwalali Sutila gdy ten zajął P2 podczas kwalifikacji do GP Włoch i kiedy zapunktował na Monzy, jak również byli po jego stronie gdy Kimas zniszczył mu wyścig, a teraz wylewacie na niego pomyje :oops: Pewnie, zrobił chłopak błąd ale sądzę iż wypowiedź Heidfelda, że "poszukamy mu mózgu" była co najmniej nie na miejscu. Takie rzeczy zdarzały się i zdarzać się będą ot co. Dla mnie pozostaje utalentowanym kierowcą i kibicuję mu dalej ze wszystkich sił.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Angulo N wrz 27, 2009 20:37  Re: GP Singapuru 2009

Oprócz szeregu awarii, debilizmu Sutila, głupoty Rosberga i Vettela, oraz perfekcyjnej jazdy Hamiltona kompletnie nic się nie działo...

W tym zdaniu sam sobie przeczysz... :eek:
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Pieczar N wrz 27, 2009 20:53  Re: GP Singapuru 2009

slipstream napisał(a):
Odnoszę wrażenie że większość Tilkodromów nadaje się do gruntownego przeprojektowania.

Rozumiem ze to w ferworze emocji przy Singapurze pojawia się nazwisko Tilkego, jako iż ten pan nie jest odpowiedzialny za tor Marina Bay :-P

Nawet więcej - gdyby zostawili wstępny projek Tilke (jazda w przeciwnym kierunku) to nie dość, że nie byłoby problemów z wjazdem/wyjazdem z boksu, to byłoby jeszcze i więcej miejsc do wyprzedzania ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez OldHorse N wrz 27, 2009 21:00  Re: GP Singapuru 2009

Dasqez napisał(a):Pewnie, zrobił chłopak błąd ale sądzę iż wypowiedź Heidfelda, że "poszukamy mu mózgu" była co najmniej nie na miejscu.


Ja uważam, że jeżeli była nie na miejscu to dlatego, że zbyt delikatna :-D

Sutli, jeżeli tylko można coś spieprzyć, na pewno to zrobi.
Avatar użytkownika
OldHorse
 
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 9:26
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez mars28 N wrz 27, 2009 21:02  Re: GP Singapuru 2009

Maly-boy napisał(a):ja mam jeszcze tylko pytanko
dlaczego Webber został poproszony o przepuszczenie Alonso kiedy wyprzedził go jadąc zbyt szeroko w jednym z zakrętów ,niektórzy twierdzili że tak można robić po tym co zrobił Raikkonen w spa , ale widocznie nie każdy sobie może tak ułatwiać życie

Niestety dopóki nie zostanie jasno określone co jest torem a co poboczem, to takie "przekręty" będą. Jak widać "bezpieczne" tory sprzyjają wyprzedzaniu... ale poboczami, więc tym bardziej powinno się tę kwestię doprecyzować. Żwirowe pułapki, to były czasy.
Avatar użytkownika
mars28
 
Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 13:02
Lokalizacja: Kielce

Postprzez buczu N wrz 27, 2009 21:39  Re: GP Singapuru 2009

mars28 napisał(a):
Maly-boy napisał(a):ja mam jeszcze tylko pytanko
dlaczego Webber został poproszony o przepuszczenie Alonso kiedy wyprzedził go jadąc zbyt szeroko w jednym z zakrętów ,niektórzy twierdzili że tak można robić po tym co zrobił Raikkonen w spa , ale widocznie nie każdy sobie może tak ułatwiać życie

Niestety dopóki nie zostanie jasno określone co jest torem a co poboczem, to takie "przekręty" będą. Jak widać "bezpieczne" tory sprzyjają wyprzedzaniu... ale poboczami, więc tym bardziej powinno się tę kwestię doprecyzować. Żwirowe pułapki, to były czasy.


Po coś te białe linie malują na asfalcie...

Wyścig to definicja procesji. Gdyby nie SC i dwie kary DT to można spać.
Hamilton zrobił swoje, każdy inny wynik byłby przegraną.

Kubica bezbłędnie, pechowo i z problemami. Ale tempem wyścigowym nie byłem zachwycony.
Obrazek
D. Morelli: Robert ma bardzo silny charakter i przezwycięży to!!!
Avatar użytkownika
buczu
 
Dołączył(a): Pn sie 21, 2006 20:20
Lokalizacja: Nysa/Wrocław
GG: 6295396

Postprzez manieq N wrz 27, 2009 21:43  Re: GP Singapuru 2009

Jak na Suzuce będzie to samo co w Singapurze to zasnę(nigdy nie oglądałem wyścigu na Suzuce). A jeszcze idę w sobotę na wesele, nie wiem czy dam radę rano :D . Jeszcze wracając do wyścigu. Jedynym ciekawym momentem było zbliżanie się Vettela do Hamiltona. Nie wiem czy organizatorzy myślą, że dadzą nam światło i już będziemy happy? :???:
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez Pokwa N wrz 27, 2009 22:13  Re: GP Singapuru 2009

Na Suzuce powinno być dużo ciekawiej manieq :). W tym aspekcie możesz być spokojny :)
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron