Przed GP Japonii 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez wartek So paź 03, 2009 21:51  Re: Przed GP Japonii 2009

brawn kubica brawn kubica
a nikt nie mowi o Alonso :D
denerwowal sie ze inni nie przestrzegali zoltej flagi i powinni dostac kary a pozniej sam ja dostal :)
to jak to bylo, na jakiej podstawie oni przyznaja te kary?
wykluczam opcje ze nie zwolnil na zoltej, bo w wypowiedziach byl bardzo pewny siebie.
zwolnil zbyt malo? to o ile trzeba zwolnic zeby nie dostac kary?
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez marrak So paź 03, 2009 22:11  Re: Przed GP Japonii 2009

BBC w artykule http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsp ... 288190.stm informuje, że Button wystartuje z P12, a Barichello z P10.
Możecie wierzyć jakiemuś http://www.f1sports.cz ale dla mnie bardziej wiarygodnymi źródłami jest BBC czy M.Sokół :-)

Aha i nie będe w osobnym wątku pisał tylko tu dodam: gdzie są Ci, którzy zapowiadali tajfuny na Q i R??
Dzisiaj było słoneczko, teraz 0 chmurek i o 14 local time 0% szans na krople deszczu :evil:

EDIT: to do jutra, miłego wyczekiwania gridu :P
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Pokwa So paź 03, 2009 22:12  Re: Przed GP Japonii 2009

Marrak zwróć uwagę kiedy pojawił się news na BBC. 11:07.
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez RENO So paź 03, 2009 22:14  Re: Przed GP Japonii 2009

do tego jak byk tam pisze, że provisional grid
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez marrak So paź 03, 2009 22:19  Re: Przed GP Japonii 2009

No tak ale wydaje mi się, żę jeśli by był nieprawidłowy to chyba by go zmienili albo sprostowali, nie?
Hmm na RTL.de jest podobny ale inny :) http://www.rtl.de/sport/formel-1/formel ... t_id=24522

Tak czy inaczej ten czeski wydaje mi się najmniej prawdopodobny...
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Pieczar So paź 03, 2009 22:26  Re: Przed GP Japonii 2009

Przepisy przepisami. Jeżeli jest ustalone, że kary są nakładane w kolejności przewinień to w sumie nie ma się o co burzyć. Ja natomiast uważam, że zamiast kary +5 miejsc powinno być anulowanie czasów jakie uzyskano przy żółtej fladze. W tym przypadku oba Brawny nie weszłyby nawet do Q3.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez ice So paź 03, 2009 22:41  Re: Przed GP Japonii 2009

Ciekawe czy byly jakies rozmowy (polecenia) przez radio w Brawnie na linii kierowca-inzynier, troche to wszystko dziwne, ale jesli okazaloby sie ze inzynier kazalby zignorowac kierowcy flage to moga sie ostre kary posypac i to nie beda raczej zadne kary dotyczace przesuwania na gridzie, ja jednak mysle ze to kierowcy na wlasna reke tak pojechali... W momencie jak zobaczylem wypadek Buemiego i zobaczylem zolta flage to od razu na mysl przyszli mi kierowcy Brawna i zastanawialem sie czy beda zwalniac czy nie.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez mars28 So paź 03, 2009 22:56  Re: Przed GP Japonii 2009

Angulo napisał(a):Niech teraz się pokażą Ci, którzy uważają, że asfaltowe pobocza są niepotrzebne.


Sar trek napisał(a):Bardzo się cieszyłem z powrotu Suzuki, ale te kwalifikacje powinny dać do myślenia. Asfaltowe pobocza okazują się jednak nie być aż takim złym pomysłem.


Jeśli mają służyć tylko poprawie bezpieczeństwa zawodników, to jak najbardziej są potrzebne, ale jeśli służą do takich "przekrętów" jak np. Kimi na Spa, to precz z nimi.
Avatar użytkownika
mars28
 
Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 13:02
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Pieczar So paź 03, 2009 23:13  Re: Przed GP Japonii 2009

Ja odnoszę wrażenie, że asfaltowe pobocza działają wręcz odwrotnie. Dają pewność kierowcom, że nawet jak pojadą o te kilka km/h za szybko nic im się nie stanie. A potem jak wraca taki tor jak Suzuka, nagle mamy 3 czerwone flagi i 1 gościa w szpitalu z obrażeniami. Z kierowców F1 robią się ciotki, które reagują wręcz alergicznie na wszelkie ślady żwiru na poboczach. I zacierają się różnice między najlepszymi a tymi słabymi. F1 ma być tylko dla elit, a nie młokosów pokroju Buemiego czy Algerusariego. Przynajmniej Amerykańce wiedzą jak robić to dobrze i nie p****lą się w asfalty na poboczach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez chmiel So paź 03, 2009 23:15  Re: Przed GP Japonii 2009

wartek napisał(a):brawn kubica brawn kubica
a nikt nie mowi o Alonso :D

Nikt? Poczułem się urażony. :-P

wartek napisał(a):to jak to bylo, na jakiej podstawie oni przyznaja te kary?
wykluczam opcje ze nie zwolnil na zoltej, bo w wypowiedziach byl bardzo pewny siebie.
zwolnil zbyt malo? to o ile trzeba zwolnic zeby nie dostac kary?

Mój poprzedni post:

chmiel napisał(a):Kompletnie nie rozumiem kary dla Alonso. :shock: Śledziłem live-timing i po czasach 2. i 3. sektora było wyraźnie widać, że Alonso zwolnił. Nie zwolnił od razu, bo nie od razu leżące na torze skrzydło z bolidu Buemiego zauważył, ale sędziowie widać nie są w stanie tego pojąć, choć po czasie tego okrążenia można dojść tylko do jednego wniosku, że Alonso zwolnił i wcale żółtej flagi nie zignorował... Potraktowali go tak samo jak Buttona czy Barrichello, którzy w ogóle na tym okrążeniu nie zwolnili... Z sędziami w F1 naprawdę trzeba coś zrobić.

Alonso jechał pierwszy za Buemim i jak wjeżdżał w to miejsce, gdzie leżało skrzydło, unosił się jeszcze pył za Buemim po wyjeździe za tor. Fernando przez to nie zauważył od razu skrzydła oraz żółtej flagi i nie zwolnił od razu, a dopiero po krótkiej chwili. Natomiast sędziowie wsadzili to do jednego wora z kierowcami Brawn GP, dlatego dostał karę.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez TerryTate So paź 03, 2009 23:19  Re: Przed GP Japonii 2009

Alo dowalili za dedykację ostatniego podium :D A jakby miał jakieś pretensje to znajdą świadka Y albo i Z z Singapuru 2008 :)
Avatar użytkownika
TerryTate
 
Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 10:19
Lokalizacja: Nowa Sól
GG: 1889243

Postprzez RENO So paź 03, 2009 23:24  Re: Przed GP Japonii 2009

plosze http://www.fia.com/en-GB/mediacentre/f1 ... ent_28.pdf

Po analizie telemetrii sędziowie orzekli, że Alonso wcale nie zwolnił, kiedy zobaczył żółtą flagę na wyjściu z 14 zakrętu. Uczynił to dopiero po ominięciu zagrożenia.

Przejrzałem pozostałe protokoły i w przypadku Sutila, Buttona i Baricza brzmią tak samo, tyle że oni nie zwolnili nawet po fladze, więc co w takim bądź razie sobie Alonso myślał, że jak zwolnił za flagą to mu już nie dadzą kary i może jakoś to przejdzie??

Wychodzi na to, że tylko Kubica zdjął nogę z gazu jak zobaczył żółtą flagę i dlatego nie został ukarany.
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Corvi78 So paź 03, 2009 23:51  Re: Przed GP Japonii 2009

z tego wynika, że można wykolegować przeciwników z q3-q2 a na koniec dostać kare i być jeszcze przed tymi co się wysiudało... boska polityka
ja jestem wku... na te kary a Alonso to pewnie już jest ugotowany - podejrzewam, że dziś będzie ostro na starcie a może i nawet w całym wyścigu.
Obrazek
J.P.Montoya i N.Mansell "pala gume" na Regent St.
Montoya2MB
Mansell2MB
Avatar użytkownika
Corvi78
 
Dołączył(a): So sie 27, 2005 18:49
Lokalizacja: Koło

Postprzez SirKamil So paź 03, 2009 23:52  Re: Przed GP Japonii 2009

chmiel napisał(a):Alonso jechał pierwszy za Buemim i jak wjeżdżał w to miejsce, gdzie leżało skrzydło, unosił się jeszcze pył za Buemim po wyjeździe za tor. Fernando przez to nie zauważył od razu skrzydła oraz żółtej flagi i nie zwolnił od razu, a dopiero po krótkiej chwili. Natomiast sędziowie wsadzili to do jednego wora z kierowcami Brawn GP, dlatego dostał karę.

To ma być usprawiedliwienie? :podbite:
Na litość... widząc pył i niebezpieczną sytuacje przed sobą Alonso powinien natychmiast zwolnić... pal licho to skrzydło z Buemiego.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez smylas N paź 04, 2009 5:12  Re: Przed GP Japonii 2009

Oficjalne ustawienie:

1. Sebastian Vettel, Red Bull,
2. Jarno Trulli, Toyota,
3. Lewis Hamilton, McLaren,
4. Nick Heidfeld, BMW Sauber,
5. Kimi Raikkonen, Ferrari,
6. Rubens Barrichello, Brawn GP,
7. Nico Rosberg, Williams,
8. Adrian Sutil, Force India,
9. Robert Kubica, BMW Sauber,
10. Jenson Button, Brawn GP,
11. Heikki Kovalainen, McLaren,
12. Jaime Alguersuari, Toro Rosso,
13. Sebastien Buemi, Toro Rosso,
14. Giancarlo Fisichella, Ferrari,
15. Kazuki Nakajima, Williams,
16. Fernando Alonso, Renault,
17. Romain Grosjean, Renault,
18. Vitantonio Liuzzi, Force India,
19. Mark Webber, Red Bull,
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości