GP Japonii 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Ave N paź 04, 2009 16:00  Re: GP Japonii 2009

chmiel napisał(a):Wyścig strasznie nudny, jeden z najnudniejszych w sezonie.

Faktycznie, Mayländer nie mial dzis zbyt wielu okazji do uatrakcyjnienia wyscigu :pozdro:
Avatar użytkownika
Ave
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 18:39
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez sceptyk N paź 04, 2009 16:07  Re: GP Japonii 2009

VShila napisał(a):To poproszę Jaime w lepszej jakości.

Nie musicie korzystać z jakichś filmikow.
Wystarczy, że użyjecie Rexony.
Rexona przypomni wam najważniejsze momenty wyścigu.
sceptyk
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 20:37

Postprzez marcan N paź 04, 2009 16:30  Re: GP Japonii 2009

Pokwa napisał(a):No niestety tendencja jest taka, że Rosberga nikt nie lubi, a Kubica jest Bogiem, dlatego jak widzę, że jakiś post jest napisany przez mastera to już pojawia się uśmiech na mojej twarzy :twisted: .


A to dla kogo Kubica jest Bogiem? Może byś nie przesadzał z tymi "górnolotnymi" określeniami...
No widzisz, jednak masz coś wspólnego z Masterem. Twoje posty z kolei wywołują uśmiech na mojej twarzy :)
A co do Kubicy, to nie pokazał dzisiaj nic rewelacyjnego. Poprawny wyścig, bez fajerwerków z jego strony. Trzeba jednak nadmienić, że po raz kolejny miał pecha, który zaczął się już w kwalifikacjach.
Świetny wyścig Vettela. Szacunek dla Niemca...
Avatar użytkownika
marcan
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 19:26
Lokalizacja: Mazury

Postprzez robbo N paź 04, 2009 17:27  Re: GP Japonii 2009

i niech mi ktoś powie, że na Suzuce nie można wyprzedzać

za planet-f1

Overtaking Move of the Race
Lap 3 - Jenson Button on Robert Kubica for P10
Certainly a contender for overtaking move of the season, this was one of the most sublime passes of 2009, with all the deft trickery of Mansell versus Piquet at Silverstone.

Button was all over the back of Kubica in the final sector of the circuit and on the previous two laps had loomed large in Kubica's mirrors up the inside going into the final chicane. Robert knew Jenson had to get past quickly and that the Brawn driver wasn't going to just settle back into P11. On Lap 3 Kubica knew he would try it again. This time Jenson flicked the car as though he was going to try the outside, Kubica moved across and Button gleefully stuck his Brawn up the inside going into the braking zone of the chicane.


w końcówce role mogły się odwrócić ale RK był równie szybki co bezradny heh szkoda
robbo
 
Dołączył(a): Pn kwi 09, 2007 12:48

Postprzez marcan N paź 04, 2009 17:34  Re: GP Japonii 2009

Cytowanie stronniczej, jednokierunkowej, brytyjskiej planety F1 nie jest najlepszym pomysłem. Ani to obiektywny portal, ani mądry i opiniotwórczy...
Avatar użytkownika
marcan
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 19:26
Lokalizacja: Mazury

Postprzez lubczyk N paź 04, 2009 17:38  Re: GP Japonii 2009

Otóż to, jak czytam to co na f1 planet piszą o Kubicy, no nóż się w kieszeni otwiera.. :???:
lubczyk
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez maiesky N paź 04, 2009 22:21  Re: GP Japonii 2009

chmiel napisał(a):Wyścig strasznie nudny, jeden z najnudniejszych w sezonie. Zwycięzca był znany w zasadzie od początku wyścigu, nie było nawet zbyt dużych emocji związanych z wyprzedzaniem w boksach.

Trafna ocena wyścigu, do tegp jeszcze trzeba było cały weekend wstawać rano- przynajmniej kwalifikacje były emocjonujące.
... Alguersuari - dwa poważne dzwony w 1 weekend. W ogóle debiutancki sezon Jaime nie wygląda najlepiej.

Dzisiaj Bourdais wygrał pierwszy wyścig Superleague, a w drugim wyścigu z odwróconą kolejnościa przebił się na Monzy z ostatniej pozycji na trzecią!
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez archibaldi Pn paź 05, 2009 10:44  Re: GP Japonii 2009

Już kwalifikacje i "ustawianie" kolejności na gridzie wypaczyły i potencjał bolidów i uczciwość kierowców. Moim zdaniem kierowcy Brawna zostali za delikatnie potraktowani a prawidłowe zachowanie Roberta nie zostało premiowane.
Zasady są zasadami więc albo powinni się stosować albo kary powinny być pouczające - przecież tu chodzi o tak głośne ostatnio bezpieczeństwo......
Co do wyścigu to brawa dla Vettela - pozbierał się chłopaczyna wreszcie.. może za późno jednak..
Uderzyło mnie też zachowanie HEI po tym jak wjechał przed KUB - musiał wiedzieć lub został natychmiast poinformowany rzez radio, że KUB nie zagraża jego pozycji końcowej bo inna strategię więc dla dobra zespołu powinien go puścić a tak ewidentnie przez złośliwość spowolnił go przez 3 okrążenia pozbawiając szans na punkty. To głupie z punktu widzenia zespołu i nie chodzi mi o dawanie "prezentów" Kubicy.. Mimo, iż zasłużył na lepsze miejsce Robert
Avatar użytkownika
archibaldi
 
Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 15:35
Lokalizacja: krk

Postprzez barteks Pn paź 05, 2009 16:58  Re: GP Japonii 2009

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał. Heidfeld już przed wyścigiem powiedział w BBC, że kierowców BMW czeka trudny wyścig, gdyż prawdopodobnie jako jedyni wybrali deszczowe ustawienia (krótki 7. bieg i troche większy docisk). Dlatego w tabeli Speed Trap zajmowali dwie ostatnie pozycje, a Kubica nie mógł zaatakować Buttona mimo, iż był wyraźnie szybszy w zakrętach...

Ostatnio edytowano Wt paź 06, 2009 8:42 przez barteks, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Arnulf Pn paź 05, 2009 19:09  Re: GP Japonii 2009

Wczorajszy wyścig nie stał na najwyższym poziomie. Brakowało mi walki, takiej jaką np. stoczyli między sobą Kovalainen i Fisichella, oraz Kovalainen i Sutil. Sebastian Vettel zdominował ten wyścig. Zabrakło tylko najszybszego okrążenia do kompletnej dominacji wyścigu. Gdyby nie samochód bezpieczeństwa, jego przewaga nad drugim Trullim byłaby dużo bardziej imponująca.

Spodziewałem się, że to Hamilton wygra wczorajszy wyścig. Brytyjczyk dobrze wystartował, później jednak został wyprzedzony w boksach przez Trulli'ego. Mimo to, Lewis wciąż udowadnia, że zeszłoroczny tytuł nie był do końca przypadkowy. Zawiedli mnie jak zwykle ci sami kierowcy, czyli Grosjean i Nakajima. Miałem nadzieję, że Francuz po ciężkim debiucie zacznie poprawiać swoje wyniki, jak na razie jednak postępu nie widać. Natomiast Kazuki... kurde, jak on nie przełamał się na swoim domowym torze, to już tego nie zrobi. Chyba Japończyk już się pogodził z tym, że odejdzie z zespołu.

Trochę szczęścia miał Nico Rosberg. O mało co, a Williams kolejny wyścig miałby bez punktów. Tym razem jednak wyjątkowo szczęście zespołowi z Grove sprzyjało, jednak piąta pozycja w klasyfikacji konstruktorów już chyba jest nie do osiągnięcia :(.

Liczyłem na walkę Kubicy z Button'em w końcówce, szkoda, że do niej nie doszło - mogłoby być ciekawie :).
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez MixelF1 Pn paź 05, 2009 20:50  Re: GP Japonii 2009

W sumie oprócz wypadku przy końcu to nic ciekawego nie było. GP ogólnie - nuda :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
MixelF1
 
Dołączył(a): Wt lip 08, 2008 21:47
Lokalizacja: Częstochowa
GG: 6480397

Postprzez Damian375 Pn paź 05, 2009 21:39  Re: GP Japonii 2009

Mam wrażenie, że nie potraficie się emocjonować wyścigiem, ja na przykład ten wyścig uważam za emocjonujący, siedziałem jak na szpilkach (Jak zawsze) śledząc czasy Roberta - sektor po sektorze, okrążenie po okrążeniu... I jest wtedy emocjonująco...

A jak można mówić, że wypadek na torze i to tam, jest ciekawy to ja już naprawdę nie wiem...
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Maly-boy Pn paź 05, 2009 21:44  Re: GP Japonii 2009

Damian375 napisał(a):
A jak można mówić, że wypadek na torze i to tam, jest ciekawy to ja już naprawdę nie wiem...



ja na przykład wolę walkę na torze ,a jak zazwyczaj takowej nie ma to jedyną ciekawą rzeczą w obecnych wyścigach F1 są wypadki,wyjazd sc i różne perturbacje z tym związane
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez e-Manitou Pn paź 05, 2009 21:47  Re: GP Japonii 2009

Tak, wszyscy malkontenci narzekający na poziom emocji w Japonii w połowie przyszłego sezonu pewnie będą oddawać królestwo za takie emocje. :-D
W8 4 F1 2010 by Codemasters
Avatar użytkownika
e-Manitou
 
Dołączył(a): N lis 02, 2008 11:04

Postprzez MITSUBISHI_WRC Wt paź 06, 2009 7:21  Re: GP Japonii 2009

Ostatnie dwa wyścigi były dla Toyoty bardzo dobre (w dobrym momencie uzyskali świetne wyniki), nowy prezydent Toyoty (Akio Toyoda) jest zadowolony z takich wyników, zdjęcie poniżej. Wygląda na to że jednak Toyota pozostanie w F1, tylko nie wiadomo na jak długo, mam nadzieje że wreszcie zatrudnią klasowego kierowce, a bolid Toyoty ma duży potencjał, którego nie zawsze potrafią wykorzystać obecni kierowcy Japońskiego zespołu.

Obrazek

PS: Chyba nowemu prezydentowi Toyoty spodobała się Formuła F1 i ten puchar. :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron