Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

Moderator: Ekipa F1

Kto będzie mistrzem F1 w tym roku?

Ankieta wygasła So paź 31, 2009 8:48

Button
92
58%
Barrichello
48
30%
Vettel
9
6%
któryś z kierowców zespołu Brawn
9
6%
 
Liczba głosów : 158

Postprzez patgaw Śr paź 21, 2009 18:35  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

Angulo napisał(a): Bowiem jeśli Button to rzeczywiście najgorszy mistrz świata ostatnich lat to Barrichello lub Vettel byliby jeszcze gorszymi.



porownywalinymi, ale tez by byli najgorszymi mistrzmi swiata w parze z hamiltonem.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez manipulator Śr paź 21, 2009 18:37  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

Reasumując, nie ma godnego kierowcy w stawce do zdobycia tytułu mistrzowskiego? :grin:
Kimi: "Just leave me alone, I know what I'm doing!"
Avatar użytkownika
manipulator
 
Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 14:29

Postprzez ToBi Śr paź 21, 2009 18:37  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

patgaw napisał(a):
Angulo napisał(a): Bowiem jeśli Button to rzeczywiście najgorszy mistrz świata ostatnich lat to Barrichello lub Vettel byliby jeszcze gorszymi.



porownywalinymi, ale tez by byli najgorszymi mistrzmi swiata w parze z hamiltonem.


A jak by Robert Kubica byłby mistrzem świata ?
Avatar użytkownika
ToBi
 
Dołączył(a): Wt lip 15, 2008 16:33
Lokalizacja: Olsztyn
GG: 3321935

Postprzez patgaw Śr paź 21, 2009 18:39  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

ToBi napisał(a):
patgaw napisał(a):
Angulo napisał(a): Bowiem jeśli Button to rzeczywiście najgorszy mistrz świata ostatnich lat to Barrichello lub Vettel byliby jeszcze gorszymi.



porownywalinymi, ale tez by byli najgorszymi mistrzmi swiata w parze z hamiltonem.


A jak by Robert Kubica byłby mistrzem świata ?


To co?
to by był zasłużonym mistrzem swiata, calej tej trojce troche daleko do jego umiejtnosci.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez ToBi Śr paź 21, 2009 18:41  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

No już pomyślałem z waszej dyskusji, że nikt nie ma umiejętności na majstra... :-P
Avatar użytkownika
ToBi
 
Dołączył(a): Wt lip 15, 2008 16:33
Lokalizacja: Olsztyn
GG: 3321935

Postprzez DamianF Śr paź 21, 2009 18:42  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

Wątpię , że Barichello i Hamilton to słabsi kierowcy od Kubicy ...

Edit// pomyłka po prostu :-)
Ostatnio edytowano Śr paź 21, 2009 18:46 przez DamianF, łącznie edytowano 1 raz
DamianF
redaktor
 
Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 17:05
Lokalizacja: Chwałowice

Postprzez ToBi Śr paź 21, 2009 18:44  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

DamianF napisał(a):byli


Co to ma niby oznaczać ?
Avatar użytkownika
ToBi
 
Dołączył(a): Wt lip 15, 2008 16:33
Lokalizacja: Olsztyn
GG: 3321935

Postprzez Pieczar Śr paź 21, 2009 19:07  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

ale 0 w waszych podpisach, postach logiki.

Proszę oto logika: punkty zdobyte w 2. połowie sezonu

Hamilton - 40
Raikkonen - 38
Vettel - 35
Barrichello - 31
Webber - 26
Button - 25

Przy czym - Kimi zrobił to nierozwijanym bolidem, a Hamilton mając 2 razy DNF (w tym raz ze swojej winy). Nawet Webber, który punktował tylko 3 razy zdobył ich więcej od "mistrza" :-) I podobno to Alonso dowiózł swój tytuł w 2005 roku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Angulo Śr paź 21, 2009 19:24  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

I podobno to Alonso dowiózł swój tytuł w 2005 roku.

To dwie różne rzeczy, bo Kimi bez awarii już po 7/8 wyścigach powinien być na przedzie. I pod koniec sezonu powinien mieć ze 20 punktów przewagi...
A o pierwszej części sezonu zapomniałeś???
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Maly-boy Śr paź 21, 2009 19:51  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

widać ,że niektórym żal dupę ściska ,ale to się stało Button jest mistrzem świata !! :twisted: przypominam ,że pod koniec sezonu Brawn nie był już zespołem z czołówki (tylko jednorazowe przebłyski) a baby schumi w red bullu który w nota bene cały sezon konkurencyjnym Red bullu nie zdobył tytułu ,dodatkowo mcl i kimi zaczęli jeździć lepiej
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez Pieczar Śr paź 21, 2009 21:50  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

To dwie różne rzeczy, bo Kimi bez awarii już po 7/8 wyścigach powinien być na przedzie.

Ale nie był. Alonso przynajmniej dojeżdżał na podium w każdym wyścigu (i wygrywał jak tylko Kimi miał awarie).

A o pierwszej części sezonu zapomniałeś???

Tylko kto miał z nim walczyć? Ferrari, Mclaren, może Renault? Wszyscy byli w czarnej zupie. Nawet RBR był jeszcze w tyle, dopiero od Silverstone byli lepsi od Brawna.

przypominam ,że pod koniec sezonu Brawn nie był już zespołem z czołówki

Ferrari też nie. Było nawet gorsze od Brawna a jakoś nie przeszkodziło to Kimiemu zdobyć 4 podiów z rzędu w tym zwycięstwa na Spa. To już nawet Kubica w crapowatym BMW stanął na podium w Brazylii.

Button zdobył tytuł tylko dlatego, że nie miał rywali (sorry ale Baricz i Webber to nie ta liga, a Vettel musi się jeszcze dużo uczyć) co wykorzystał perfekcyjnie w pierwszych 7 wyścigach. Druga połówka to rozmienianie się na drobne i jazda w środku stawki niczym Heidfeld, byleby dojechać jakoś do mety i uciułać te pare punkcików. Jedyne co Button pokazał to równą jazdę przez cały sezon, ale nawet Heidfeld to potrafi a jeszcze nie wygrał wyścigu w swojej karierze.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Wojtek Cz paź 22, 2009 0:08  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

O tym jak dobrym kierowcą jest Button niech świadczy fakt, że utkną w Bercley i jakoś nie było chętnych do podania łapki,
jakimś dziwnym trafem żaden zespół nawet się nie zająkną nad jego losem w crapowatej Hondzie. Zmieniali się właściciele, a on trwał przez zasiedzenie. Mając bolid szybszy od konkurencji o 1 na kółku potrafił wygrywać i nie jakoś spektakularnie. Dopiero w ostatnim GP pojechał dość widowiskowo, ale to w moim odbiorze był krzyk rozpaczy.

Sprawdziłem z kim ścigał się w seriach juniorskich ( w których raczej jakiś spektakularnych sukcesów również nie odnosił )
i znalazłem tam raptem 4 nazwiska znane mi z F1 ( Albers, Monteiro, Burdais i Yong, nie liczać Byrdasa to same "tuzy" )
Avatar użytkownika
Wojtek
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 3:32

Postprzez pawel92setter Cz paź 22, 2009 17:47  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

Proszę oto logika: punkty zdobyte w 2. połowie sezonu

Hamilton - 40
Raikkonen - 38
Vettel - 35
Barrichello - 31
Webber - 26
Button - 25

A teraz moja logika- punkty zdobyte w pierwszej połowie sezonu (8 wyścigów)
1- Button --- 64,00
2- Barrichello --- 41,00
3- Vettel --- 39,00
4- Webber --- 35,50
5- Trulli --- 21,50
6- Massa --- 16,00

Od kiedy punkty zdobyte w 2. połowie są ważniejsze od tych zdobytych w pierwszej?
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Voltare Cz paź 22, 2009 18:01  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

A ja nie chcę się zbytnio rozwodzić, ale nie rozumiem o czym tutaj dyskusje. Ja uważam że Button, ani nie jest jednym z lepszych kierowców w stawce, ani nie był najlepszym kierowcą w tym sezonie (według mnie nie było najlepszego kierowcy w tym sezonie)Vettel, Webber, stali na bardzo równym poziomie a Rubens miał lepszą 2 połowę sezonu. Przyznać trzeba że Button był (hmm...) zawodnikiem umiejętnie wykorzystującym wspaniałość bolidu Brawn GP, najlepiej wykorzystał to co miał wygrywając początkowe wyścigi, i zapewniam Was że gdyby to początek sezonu był słaby, a końcówka mocna to inaczej co poniektórzy by ćwierkali. Niemniej jednak Button zasłużył na ten tytuł w tym roku. Podajcie mi kogoś kto bardziej zasłużył na WDC 2009 ?
Avatar użytkownika
Voltare
 
Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 15:00
Lokalizacja: Dębica/Podkarpacie/Polska
GG: 757503

Postprzez Wojtek Cz paź 22, 2009 18:20  Re: Rywalizacja o tytuł mistrzowski kierowców w sezonie 2009

Słaby początek, mocny koniec = forma rośnie
Mocny początek, słaby koniec = forma spada
Bez względu na to czy to się komuś podoba czy nie takie są realia, Batton w drugiej części sezonu to bida z nędzą i gdyby nie takie fakty jak brak Massy, słabiusieńki Kova, defekty RBR to o punktach w ogóle nie mogłoby być mowy.
Trafił mu się tytuł jak ślepej kurze ziarno, nie on pierwszy i nie ostatni który mjstra zdobył, bo o wywalczeniu w tym przypadku nie może być mowy.
Avatar użytkownika
Wojtek
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 3:32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości