GP Brazylii 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez misiakow Wt paź 20, 2009 14:57  Re: GP Brazylii 2009

Nie widzi skrajnych końców spojlera

Ale jest w stanie się zorientować kiedy coś zahaczy a kiedy nie.
W tym roku spojlery są szersze - zmiany w regulaminie technicznym. Było o tym duuużo mówione.

Wiem, wiem.. nie traktuj mnie jak K...maniaka :-?
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Kubicomaniak Wt paź 20, 2009 14:58  Re: GP Brazylii 2009

Przy waszym rozumowaniu to faktycznie nie mozny byłoby wyprzedzać , no jak ktoś napisał "każdy ma prawo się bronić" - mnie to rozbraja. Zauwazyliście że np: Raikonen czy Nakajima prawidłowo wyprzedzali swoich przeciwników , nie robili nic niezgodnego z przepisami, a ich przeciwnicy w chamski sposób zajeżdżali drogę w taki sposób że nie mieli najmiejszych szans na unikniecie kolizji.
"Nakajima powinien dostać karę" - absurd do kwadratu , chciał tylko wyminąć Kobayashiego bo to nawet nie było wyprzedzanie , taka była róznica prędkości.
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez krzych Wt paź 20, 2009 15:04  Re: GP Brazylii 2009

Rzeczywiście kierowca widzi swój spojler :shock:



Myślę, że ten filmik dużo mówi. Pamiętajcie, że helmet cam jest powyżej oczu kierowcy, wiec kierowca widzi jeszcze mniej...

... mniej więcej tyle.

Ostatnio edytowano Wt paź 20, 2009 15:06 przez krzych, łącznie edytowano 2 razy
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez misiakow Wt paź 20, 2009 15:05  Re: GP Brazylii 2009

Myślę, że ten filmik dużo mówi. Pamiętajcie, że helmet cam jest powyżej oczu kierowcy, wiec kierowca widzi jeszcze mniej.

Ile niżej, 5,10 cm ? Widzi górne płaty spojlera. :???:
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Kubicomaniak Wt paź 20, 2009 15:18  Re: GP Brazylii 2009

Kochani to że kierowca nie widzi przedniego skrzydła nie jest żadnym wytłumaczeniem , proste i oczywiste , szczególnie w kontekscie zachowania Hamiltona.
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez McLfan Wt paź 20, 2009 16:02  Re: GP Brazylii 2009

Koledzy misiakow i Kubicomaniak chyba troszeczkę przeginają, ale tylko troszeczkę. :-D

Z jednej strony karać Webbera za zajechanie drogi i uderzenie w Kimiego, a z drugiej strony kara dla Hamiltona za bycie na miejscu Kimiego w powyższej sytuacji. I to jest ta konsekwencja, jakiej domaga się Kubicomaniak od sędziów? :-D Może nie były to identyczne sytuacje, ale dość podobne.

Cóż, ubawiłem się. :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez Kajek Wt paź 20, 2009 16:19  Re: GP Brazylii 2009

misiakow napisał(a):
Myślę, że ten filmik dużo mówi. Pamiętajcie, że helmet cam jest powyżej oczu kierowcy, wiec kierowca widzi jeszcze mniej.

Ile niżej, 5,10 cm ? Widzi górne płaty spojlera. :???:


NIE WIDZI! obejżyj :arrow: obejrzyj sobie onboard czy jak to nazwac Kubicy, gdzie ty tam do cholery widzisz skrzydło? misiakow co jak co, ale teraz to ci musze przypomnieć twoje słowa 'jeśli więcej niż jedna osoba mówi ci że jesteś pijany, to jesteś i idź spać'.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Darth ZajceV Wt paź 20, 2009 16:38  Re: GP Brazylii 2009

Misiakow nie widzi. Mam 185 cm wzrostu i spojlera nie widziałem, widoczność jest dobra do jazdy, ale nie do oglądania spojlera. Jak weźmiesz pod uwagę fakt, że koła są dość spore, a skrzydła w tym roku są niżej niż w zeszłym to masz czarno na białym, że nie ma na to szans.

Kubicomaniak - nie można ich karać za takie pierdoły, bo nie będą podejmować ryzyka. Stało się i już, takie są wyścigi i kontakt się zdarza. To jest całkowicie normalne i od zawsze tak było.,
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Marker Wt paź 20, 2009 16:42  Re: GP Brazylii 2009

Widziałem że na pasku w Polsat News napisane było że wyścig o GP Brazylii oglądało 2 700 000 widzów. 8-)
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez misiakow Wt paź 20, 2009 17:26  Re: GP Brazylii 2009

OK. W porządku nie widzi. Ale nie uwierzę w to, że kierowca nie jest w stanie oszacować ile jeszcze może podjechać do przodu aby nie wjechać w coś/kogoś.
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez krzych Wt paź 20, 2009 17:28  Re: GP Brazylii 2009

Oczywiście, że jest w stanie oszacować, ale ta sztuka nie zawsze się udaje. Wiadomo, nerwy stresik i te sprawy :-P
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kajek Wt paź 20, 2009 17:43  Re: GP Brazylii 2009

No i prawie 300 km/h na łbie.. tutaj to ułamki sekundy decydują.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Damos Wt paź 20, 2009 17:46  Re: GP Brazylii 2009

misiakow napisał(a):OK. W porządku nie widzi. Ale nie uwierzę w to, że kierowca nie jest w stanie oszacować ile jeszcze może podjechać do przodu aby nie wjechać w coś/kogoś.
Nie musisz wierzyć. Wsiądź do bolidu i sam sprawdź jak się jeździ na centymetry przy 250 kph gdy trzeba wykorzystać slipstream. Jeśli sam nie możesz - uwierz jakiemuś kierowcy, który próbował :) 95 razy się uda a w 5 będzie wtopa. Hamilton pomylił się o max 5 cm - to nie jest dużo. Przy takiej odległości i dużej prędkości wystarczy podmuch wiatru spowalniający pojazd za którym jedziesz (ty go nie odczujesz, bo jesteś w "cieniu aerodynamicznym") i masz kontakt. W F1 jeździ sie na krawędzi i tak czasem bywa.

Podsumowując - jeśli kierowcy nie widzą w tym problemu to nie bądźmy mądrzejsi od nich.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Damian375 Wt paź 20, 2009 17:48  Re: GP Brazylii 2009

Prosta sytuacja ostatnio na GP Japonii była bardzo podobna akcja.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Kubicomaniak Wt paź 20, 2009 19:08  Re: GP Brazylii 2009

McLfan napisał(a):Koledzy misiakow i Kubicomaniak chyba troszeczkę przeginają, ale tylko troszeczkę. :-D

Z jednej strony karać Webbera za zajechanie drogi i uderzenie w Kimiego, a z drugiej strony kara dla Hamiltona za bycie na miejscu Kimiego w powyższej sytuacji. I to jest ta konsekwencja, jakiej domaga się Kubicomaniak od sędziów? :-D Może nie były to identyczne sytuacje, ale dość podobne.

Cóż, ubawiłem się. :wink:


Ok przy Hamiltonie nie będę się upierał , bo jak jeszcze raz dokładnie obejrzałem sytuację to jednak Barich zrobił minimalny ruch w lewo w momencie gdy Hami zaczał go wyprzedzać (a była to na prostej). Sory mój błąd.
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron