GP Brazylii 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez szugher N paź 18, 2009 19:15  Re: GP Brazylii 2009

Kubika wlasnie powiedzial ze od 10 kolka mial tylko 18000 obr. Szacun
EDYTA: GÓRNIAK
Avatar użytkownika
szugher
 
Dołączył(a): So paź 21, 2006 19:49

Postprzez Barti N paź 18, 2009 19:16  Re: GP Brazylii 2009

Wyścig wypas :)

Emocje od początku do ostatniego kółka. Świetna postawa wielu kierowców, dużo manewrów wyprzedzania, kolizji na torze czy też w pitlane. F1 pokazała nam się dzisiaj z najlepszej strony.

Co do Kubka to moim zdaniem najlepszy kierowca na torze dzisiaj. Doskonale wystartował ( czy kiedyś zdarzył mu się słaby start?) Potem manewr wyprzedzania słabego Rosberga który to ten sezon musi zaliczyć do przegranych. (który to już z kolei?) Fantastyczna gonitwa Marka. No brawo Robert, jeszcze tylko w Abu Zabi dobry wynik żeby zmieść Rosberga i Williamsa z 6 miejsca i zacząć kolejny lepszy okres swojej kariery.

Brawa oczywiście dla Buttona ale klasy to on może się uczyć od Rubensa! Oj prawdziwa klasa! Te gratulacje... Szkoda wielka szkoda mi Brazylijczyka który to szczęścia w swojej karierze nie ma... Z jednej strony na pewno jest już żywą legendą tego sportu ze względu na swój wiek ilość startów czy też charyzmę. Prawdziwa legenda!
Spójrzmy wprawdzie w oczy. Stać się legendą a zdobyć bezbarwny mistrzowski tytuł to zupełnie dwie różne bajki dlatego myślę że rodzina, kibice i on sam może być dumny z postawy jaką prezentuje przez te wszystkie lata.
Facet z jajami.
A takich na paddocku deficyt. Większość to metroseksualne panienki które dbają bardziej o swoje włosy niż formę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Schumacher N paź 18, 2009 19:16  Re: GP Brazylii 2009

To było CREME DE LA CREME FORMUŁY 1

Wspaniały pełen emocji wyścig. Gratulacje dla Brawn MERCEDES i dla Buttona. Lewis dziś przeszedł sam siebie jak również Robert niech nikt nie próbuje podważać ich umiejętności!!!

w dzisiejszym oświadczeniu McLaren MERCEDES wyczytamy:

Dziękujemy mechanikom zespołu Brawn GP za usunięcie węża tankującego z bolidu Kovalainena :-D :-D :-D

...ale bardzo miło się zachowali za to uwielbiam ten sport!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
Schumacher
 
Dołączył(a): Wt wrz 18, 2007 11:01
Lokalizacja: Pszów
GG: 7542563

Postprzez patgaw N paź 18, 2009 19:17  Re: GP Brazylii 2009

szugher napisał(a):Kubika wlasnie powiedzial ze od 10 kolka mial tylko 18000 obr. Szacun


Po pierwsze to nie powiedzial o ile obnizyl obroty, po drugie te 1k obrotow to Kochanski dla przykladu wymylsil (i sporo przesadzil) a po trzecie 18k obrotow to jest limit w tym sezonie.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez michal2111 N paź 18, 2009 19:20  Re: GP Brazylii 2009

Gratulacje dla Buttona. Choć kibicowałem Rubensowi.

Najlepszy wyścig sezonu. Dużo walki, wyprzedzania (jak na obecne standardy). Oceny:

MŚ.Jenson Button - zasłużony tytuł. Dokopał wszystkim na początku roku, a potem utrzymał prowadzenie. Gratuluję. :zgoda:

MŚ.Brawn GP - zasłużyli na mistrza. Pokazali klasę w debiutanckim sezonie. Udowodnili, że to oni dzielili i rządzili w tym roku. Brawa dla kierowców za wytrwałość, po tragicznych latach w Hondzie (2007-2008).

1.Mark Webber - zasłużona wygrana. Prowadził najdłużej, trzymał równe tempo. Brawo!

2.Robert Kubica :-o - nie postawiłbym na Roberta na podium. A jednak dojechał na 2 miejscu. Gratulacje! :zgoda: Dobry wynik na prawie pożegnanie z BMW Sauber.

3.Lewis Hamilton - choćby świat się walił, to on i tak dojedzie wysoko. Zasłużone podium.

4.Sebastian Vettel - dużo nadrabiał i pojechał tak dobrze, jak mógł. Brawo.

6.Kimi Raikkonen - :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :arge: . Przeszarżował na starcie. Szkoda. Ferrari straciło 3 miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Ciężko będzie je odzyskać.

7.Sebastian Buemi - wow! :-o Toro Rosso tak wysoko. Gratuluję.

8.Rubens Barrichello - :rozpacz: :rozpacz: . Tak mu kibicowałem... Ogromny pech...

9.Heikki Kovalainen - metoda przeciwko Ferrari (incydent w pit-stopach) ciekawa, ale niebezpieczna. :evil: :evil:
Może to dobrze, że za rok nie będzie już tankowań. Wyglądało to groźnie... Dzisiaj podwiózł węża. Mechanicy Brawna pomogli. :-D

10.Kamui Kobayashi - :spoko: :ukłon: . Szacunek. Man of the day! Myślałem, że będzie kolejnym kamikadze. A tu pokazał rozważną (i nawet przyzwoitą) jazdę. Brawo!

11.Giancarlo Fisichella - :sad:

12.Vitantonio Liuzzi - to co mógł, to zrobił.

13.Romain Grosjean - słabo.

14.Jaime Alguersuari - powstrzymam się od komentarza.

NU.Jarno Trulli, Adrian Sutil, Fernando Alonso - niezły bałagan z ich udziałem. W szczególności Sutil i Trulli. Jeszcze trochę i by się pobili.

NU.Nick Heidfeld - dziś to u niego BMW się popsuło.

NU.Nico Rosberg - pech. Mógł być wysoko.

NU.Kazuki Nakajima - beznadzieja.

To był wyścig roku. Dużo emocji, wyprzedzania, walki i dramaturgii. Brazylia lubi decydować o mistrzostwach. To dobrze, że za rok kończy sezon. Gratulacje dla Jensona. Niech się cieszy tym tytułem. Nie wiadomo, ile jeszcze będzie miał takich okazji. Jeszcze raz gratulacje.

Co do Ferrari - :rozpacz: . Jestem załamany. Nie tego się spodziewałem. Liczyłem na Kimiego, a tu... Mimo iż w klasyfikacji zespołów tracą tylko punkt do McLarena, to mimo wszystko będzie ciężko. Mimo wszystko będę kibicował im.
I liczę na dobry rok 2010.

Massa machający flagą w szachownicę ciekawie wyglądał.

Do zobaczenia w Abu Dhabi. Mam nadzieję, że będzie ciekawie. Oby!

PS. F1 RZĄDZI!!!
Avatar użytkownika
michal2111
 
Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 21:54
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez manieq N paź 18, 2009 19:23  Re: GP Brazylii 2009

Ciekawe czy Pokwa dzisiaj też zjedzie Roberta :evil:
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez pijawa N paź 18, 2009 19:30  Re: GP Brazylii 2009

O co chodzi z tą awanturą z mechanikami BMW?
Wie ktoś?
Avatar użytkownika
pijawa
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 16:39

Postprzez rado123F1 N paź 18, 2009 19:34  Re: GP Brazylii 2009

Kubica w końcu na podium!!! :grin: Wyścig był ciekawny i trochę... dziwny :-) . Dużo pecha kierowców z wysokich miejsc i róźne setupy sprawiły, że na podium znalazł się kierowca startujący z końcówki stawki. Jednak Kubica jak najbardziej zasłużył na 2 pozycje. Jechał równo i szybko. Ale na Webbera nie było dzisiaj mocnych.

Button jednak mistrzem :???: Rubens miał chyba mokry setup i dużo pecha. Button pojechał nieźle, jednakże od tej serii na początku sezonu nie pojechał za wiele dobrych wyścigów, a więc nie do końca zasłużył na mistrza. Jednak nim został, więc sprawę można uznać za zamkniętą.
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez Master N paź 18, 2009 19:34  Re: GP Brazylii 2009

Rany :ukłon: :ukłon: W końcu Kubica pozamyka gęby tej babie na przynajmniej 2 tygodnie :ukłon: :ukłon:

Teraz już piszę całkowicie bez ironii.

Po pierwsze Kubica udowodnił, że doskonale wie co to wyprzedzanie i doskonale umie wykonywać tą czynność nawet natychmiastowo, bo Rosberga połknął od razu po wznowieniu wyścigu. Świetny manewr. Po drugie udowodnił - już nie po raz pierwszy - że niektórzy mogą się od niego uczyć startowania. Po trzecie 90% stawki może tylko podziwiać, jak to on równo jeździ, bo tempo było niesamowite. Po czwarte to jechał naprawdę fantastycznie. 8-) Powiem tak. Pojechał wyścig najlepiej ze wszystkich. No i zamknął gęby tym głupim babom :brawo: Zamkną się na jakiś czas :brawo: Już niektóre schowały łeb w piasek.

Hamilton pojechał również fantastycznie. Świetnie dzisiaj walczył, jestem pełen podziwu talentu Brytyjczyka. 3 pozycja to maksimum, co mógł dzisiaj zrobić. Brawo Lewis :brawo:
Ostatnio edytowano N paź 18, 2009 19:37 przez Master, łącznie edytowano 1 raz
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Mad Style N paź 18, 2009 19:36  Re: GP Brazylii 2009

michal2111 napisał(a):10.Kamui Kobayashi - :spoko: :ukłon: . Szacunek. Man of the day! Myślałem, że będzie kolejnym kamikadze. A tu pokazał rozważną (i nawet przyzwoitą) jazdę. Brawo!

No moim zdaniem tym co pokazał w pełni zasłużył na miejsce w Toyocie na przyszły sezon.
Brawo BRAWN GP i Button. Ciekawe jak to będzie za rok 8-)
Ferrari zlamiło po całości... nie dziwie się, że po parku kółkach ich w ogóle nie pokazywali :evil:
Mad Style
 
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:37

Postprzez ZiM N paź 18, 2009 19:37  Re: GP Brazylii 2009

Co mi tu niemieckie media podają, że Kubica, Button, Barrichello i Hamilton mieli coś z podłogą bolidu (nie wiem jak to się fachowo nazywa, po niemiecku Unterboden) nie tak ??
słyszał ktoś o tym na jakiś wiarygodnych źródłach?

czy to tylko desperacje niemieckich mediów, którzy chcą na siłę widzieć Vettela jako Mistrza :???: ?
Ostatnio edytowano N paź 18, 2009 19:37 przez ZiM, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ZiM
 
Dołączył(a): Śr lis 28, 2007 20:15

Postprzez Pieczar N paź 18, 2009 19:37  Re: GP Brazylii 2009

pijawa - może o to:
"It was hard to drive in the water [in qualifying]. Nick Heidfeld went out in Q1, it was not easy to drive a car in the wet. I managed to qualify eighth and some people were disappointed about this qualifying, I don't know why because maybe they think miracles happen!"


Źródło

PS. I ktoś twierdzi jeszcze, że tylko na Tilkedromach jest ciekawie? 8-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez kamika N paź 18, 2009 19:38  Re: GP Brazylii 2009

krzych napisał(a):kamika masz 3 takie same posty jeden pod drugim.


wiem wiem i bardzo przepraszam ale net mi się zawieszał a ja w nerwach ze trzy razy kliknęłam i tak jakoś wyszło. Jeszcze raz przepraszam :)
Kiedy wrócę dam z siebie wszystko R.K.
Avatar użytkownika
kamika
 
Dołączył(a): Śr wrz 17, 2008 13:18
Lokalizacja: Ciechanów
GG: 9908670

Postprzez Master N paź 18, 2009 19:40  Re: GP Brazylii 2009

http://f1.sport.pl/Artykul.82+M596200f60c8.0.html

Miał problemy z silnikiem, bo grzał się na 1 stincie. Musiał zmieniać biegi po prostu wcześniej, co go trochę hamowało.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Endrju Szopen N paź 18, 2009 19:42  Re: GP Brazylii 2009

Dobry wyścig.

Jenson Button mistrzem świata F1 w sezonie 2009. Czy zasłużył? To pytanie będzie pewnie przewijać się przez to forum dłuuugi czas powodując głupie i bezsensowne kłótnie. A moje zdanie na ten temat? Owszem, Jenson jest dobrym kierowcą wyścigowym - w stawce F1 rzadko zdarzają się naprawdę kiepscy. Ale... Ale nie wybija się. Tak jak Lewisa Hamiltona i Fernando Alonso można zaliczyć do tych kierowców z wyższej półki (a Lewisa już nawet chyba wyżej niż Alonso...; powoli też do tej dwójki zmierza Vettel), tak Button na pewno nie można do nich podczepić. Webber? Rosberg? Owszem, to kierowca ich pokroju.

Mimo to nie powinno się mówić, że mistrz świata (jakikolwiek) nie zasługuje na swój tytuł. Zebrał najwięcej punktów na przestrzeni około siedmiu-ośmiu miesięcy? To zasługuje. I tyle.

To jest Formuła 1.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości