Debiutant roku 2009

Moderator: Ekipa F1

Rookie of the Year 2009

Ankieta wygasła Pn lis 09, 2009 9:14

Romain Grosjean (Renault, Francuz)
2
1%
Jaime Alguersuari (Toro Rosso, Hiszpan)
8
4%
Sebastien Buemi (Toro Rosso, Szwajcar)
182
95%
 
Liczba głosów : 192

Postprzez Mariusz Wt paź 20, 2009 9:14  Debiutant roku 2009

Już po raz piąty członkowie serwisu i forum F1WM! mogą wybierać najlepszego ich zdaniem debiutanta wśród kierowców Formuły 1. Oto lista dotychczasowych zwycięzców (podkreśleni kierowcy nadal są aktywni w Grand Prix).

2005 - Tiago Monteiro (Jordan-Toyota, Portugalczyk) 39% wszystkich głosów
2006 - Robert Kubica (BMW, Polak) 72%
2007 - Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes, Anglik) 43%
2008 - Sebastien Bourdais (Toro Rosso, Francuz) - 60%

Za debiutanta uznajemy kierowcę, który po raz pierwszy w swojej karierze pojawi się na starcie do wyścigu F1 i przejedzie przynajmniej okrążenie zapoznawcze (tzw. formation lap albo warm lap). Musi on wystartować przynajmniej w jednym wyścigu Grand Prix, chyba że jest to ostatni albo przedostatni wyścig sezonu.

Zgodnie z przyjętymi zasadami jeśli w Grand Prix Abu Zabi pojawi się jakiś nowy kierowca to nie zostanie on uznany za debiutanta. Jeśli będzie uczestniczył w wyścigach F1 w roku 2010 to wówczas zostanie dołączony do grona debiutantów sezonu 2010. Także nie uwzględniamy kierowców, którzy wystartowali po raz pierwszy w F1 w przedostatnim wyścigu w tym roku, czyli Grand Prix Brazylii. Chodzi zatem o Japończyka Kamui Kobayashi. Jeśli będzie on reprezentował któryś z zespołów w roku 2010, to wtedy będzie uwzględniony w ankiecie na przyszły rok. Dla formalności dodam także, że debiutantem nie jest Vitantonio Liuzzi.

Do zakończenia sezonu 2009 zostało dokładnie nieco ponad 12 dni. Ankieta trwa 20 dni. Można oddawać jeden głos. Raz podjętej decyzji nie można już zmienić.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez smylas Wt paź 20, 2009 9:20  Re: Debiutant roku 2009

A niby dlaczego nie ma Kamuiego? To jest taki sam debiutant jak Jaime czy Romek i również powinien być uwzględniony w ankiecie!!!
I dlaczego temat założony przed końcem sezonu?
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez ventylator Wt paź 20, 2009 9:24  Re: Debiutant roku 2009

Mój głos poszedł na Sebastiana Buemiego, może pokrótce opiszę moją historię z kierowcą STR.

Gdy zaczął swoje testy w Scuderii strasznie denerwowały mnie jego komentarze, wydawało mu się, że pozjadał wszystkie rozumy i będzie lał w trakcie trwania sezonu większość doświadczonych kierowców. Nie chciałem, aby to jemu powierzono miejsce po Vettelu w STR, bo wydawało mi się, że bardziej zasługuje na przykład Sato.

Co się okazało? Okazało się, że nie były to tylko puste słowa ze strony Szwajcara, bo już w pierwszym wyścigu zaprezentował się bardzo dobrze, zajmując 7 miejsce po starcie z bodajże 13. Następny punkcik w Chinach, w deszczowym wyścigu, co również działa na jego korzyść. Ostatnio bardzo dobry weekend w Japonii, ale niestety awaria sprzęgła i nie udało się zdobyć następnych punktów - a mogło być bardzo dobrze. No i w Brazylii pokazał się z bardzo dobrej strony, również zdobywając punkciki.

Ogólnie rzecz biorąc, popełniał mniej błędów od swoich rywali o tytuł najlepszego debiutanta, jeździł szybko i zdeklasował obu partnerów zespołowych - bardzo udany debiut.

PS. Będą z niego ludzie. :)
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez im9ulse Wt paź 20, 2009 9:28  Re: Debiutant roku 2009

Buemi - solidny driver...
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez cichy Wt paź 20, 2009 9:51  Re: Debiutant roku 2009

Hm.. ja się z głosem wstrzymam do Abu Zabi. Choć jak na razie Buemi prowadzi w moim osobistym rankingu.. chyba, że Jaime zdobędzie pkt. teraz to 100% głos oddam na niego ;)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez barteks Wt paź 20, 2009 9:54  Re: Debiutant roku 2009

Nie rozumiem dlaczego znowu zakładany jest temat przed końcem sezonu :-) I czemu nie ma Kobayashiego na którego chciałem zagłosować... :???:
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez slipstream Wt paź 20, 2009 10:00  Re: Debiutant roku 2009

I czemu nie ma Kobayashiego na którego chciałem zagłosować...


A niby dlaczego nie ma Kamuiego?


Może by tak dokładniej przeczytać pierwszy post ??
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Mariusz Wt paź 20, 2009 10:10  Re: Debiutant roku 2009

Proponuję aby przed wysłaniem zapytania dokładnie przeczytać pierwszy post w tym temacie oraz całą dyskusję w temacie Debiutant roku 2008. Oczywiście sezon 2009 się nie skończył jeszcze, ale już niewiele zostało, a z oddaniem głosu można wstrzymać się do zakończenia GP Brazylii. I jeszcze raz napiszę to wyraźnie: po sytuacji z lat 2007-2008 z osobą Kazuki Nakajimy przyjęliśmy pewne ściślejsze sformułowania odnośnie osoby debiutanta i zgodnie z nimi Kamui Kobayashi nim teraz nie jest. Jeśli np. będzie w Toyocie jeździł w przyszłym roku to będziemy go uważali za debiutanta i będzie uwzględniony w ankiecie na sezon 2010.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Darkat Wt paź 20, 2009 10:31  Re: Debiutant roku 2009

oczywiście Buemi jedyny który po tym sezonie powinien dalej być F1. No jeszcze predyspozycje ma Kobayashi :D
Reszta na razie cienizna choć no cóż trudno jeszcze osądzić czy coś jednak by z nich nie było.
Grosjean musi być porównany do Alonso a to trochę nie fair. Bądź co bądź nie podoba mi się to co wyczynia w ostatnich wyścigach.
Natomiast Alguersuari chyba za młody na karierę w F1 no i jeździ w słabym bolidzie
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez slipstream Wt paź 20, 2009 10:50  Re: Debiutant roku 2009

No to żeby wszystko było jasne, aby oddać głos na debiutanta, musi on wystartować minimum w trzech wyścigach (co na tym etapie mistrzostw jest już niewykonalne). Wszystko po to, aby rzetelniej ocenić debiutanta, a nie przekreślać i odbierać mu jego udany/nieudany sezon tylko tym że w poprzednim zaliczył jeden start nijak odzwierciedlający jego umiejętności potem (z różnych przyczyn).
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez kemot Wt paź 20, 2009 10:55  Re: Debiutant roku 2009

Za dużego wyboru nie ma, gdyż jedynym sensownym kandydatem jest Buemi i na niego głosuję.

Edit:
Jaime mnie wkurza, bo ciągle gada, że się uczy - zupełnie jakbym słyszał Nelsona :zakrywa:
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez pi0ter Wt paź 20, 2009 11:56  Re: Debiutant roku 2009

Swój głos również oddałem na Szwajcara i o ile jego forma nie jest dla mnie zaskoczeniem, to już postawa Grosjeana jest nim jak najbardziej. Kiedyś w temacie o Francuzie napisałem, że w niego wierzę i jak się okazało przeliczyłem się. Zarówno Bourdais, jak i Montagny przewyższali go o klasę. Poza tym, jego tegoroczne poczynania pokazują, że F1 w dalszym ciągu sporo dzieli od GP2. Jeśli natomiast chodzi o Jaime, to jestem ciekaw gdzie będzie za kilka lat. Da radę, czy dołączy do grona kierowców, którzy dzięki Red Bullowi otarli się o F1 i przepadli?
Avatar użytkownika
pi0ter
 
Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 22:11
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez marrak Wt paź 20, 2009 12:27  Re: Debiutant roku 2009

Cóż w tym sezonie mamy tak naprawdę 1 debiutanta(Buemi). Pozostała dwójka ma niebywale trudne zadanie ze względu na brak testów, więc trudno ich w ogóle ocenić.
Buemi wygra w tym roku miażdżąc innych, ale jestem pewien, że gdyby Jaime i Romain jeździli od Australii to wybór nie był by taki prosty :grin:
Głos na Szwajcara 8-)
P.S. Ale gdyby odejmować punkty za doświadczenie w F1 i wyniki na tym tle to Buemi już tak wysoko by nie wypadł, ponieważ przeplata jeden wyścig średni z kilkoma fatalnymi. W tamtym roku mieliśmy najgorszego debiutanta od lat (i już go nie ma), w tym roku może być podobnie :twisted:
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez golakr Wt paź 20, 2009 13:05  Re: Debiutant roku 2009

Głos na Buemi z braku laku, od wejścia Kubicy Hamiltona i Vettela nie pojawia się nikt godny uwagi. Kobayashi spóźnił się o jeden wyścig bo wtedy by wygrał w cuglach ten tytuł w rankingach na całym świecie. Miał jedną szansę na pokazanie się i to zrobił i to jeszcze w tak trudnym wyścigu. Pod względem takich osobistości jak np. NP, HK, RG Koba jest mistrzem i powinien znaleźć miejsce w jakimś bolidzie. A na pewno będzie miał wielu sympatyków (mnie). Ostry zawodnik. Dla mnie najlepszy debiut 2009.
Avatar użytkownika
golakr
 
Dołączył(a): So wrz 16, 2006 14:30
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez rafaello85 Wt paź 20, 2009 13:39  Re: Debiutant roku 2009

Ja z głosowaniem i swoją opinią tradycyjnie już wstrzymam się aż do zakończenia sezonu. :wink: Jakby na to nie patrzeć - został jeszcze jeden wyścig. Może się okazać, że któryś z kandydatów zrobi nam wielką niespodziankę np. Grosjean wygra race :twisted: :-P :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Następna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości