GP Europy 2008 - Hiszpania, Walencja

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Miaja Menant Pn maja 14, 2007 9:55  

TobaccoBoy napisał(a):Miaja Menant, nie nie ma. Były 2 lata temu, ale sondowanie tamtejszego rynku i oglądalności pokazało, iż nie ma żadnej logicznej (i to mocnej) przesłanki do organizacji jakiegoś GP w Meksyku...

Aha. :( No cóż, dziękuję za informację.
McMarcin napisał(a):moim zdaniem powinno być więcej torów ulicznych i takich, gdzie stopień trudności i wymagania techniczne dla kierowców są większe. To przynajmniej zniwelowałoby techniczną przewagę czołówki

Jeśli chodzi o tory sprawdzające umiejętności techniczne kierowców, a nie tylko szybkość i wytrzymałość bolidów, to może dobrze zrobiłoby wyścigowi o GP Francji przeniesienie go na Paul Ricard. Już lepsze to niż Magny Cours, na który narzekają kierowcy, personel techniczny teamów i kibice.
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez McMarcin Pn maja 14, 2007 11:00  

może jednak GP USA na torze Phoenix zamiast tego owalu Indy ;)
Avatar użytkownika
McMarcin
 
Dołączył(a): Pt sie 19, 2005 18:33
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez McLuke Pn maja 14, 2007 12:28  

Miaja Menant napisał(a):myślę, że powinien być organizowany na stałe jeden wyścig w którymś z krajów Europy środkowej bądź wschodniej.


sobczak napisał(a):McLuke zapomniałeś o GP Polski


No właśnie to mnie zawsze baaaardzo zastanawia. Jak to jest, ze tacy Węgrzy (nie żebym cos do nich miał :P) mogą mieć swoje GP, a my Polacy nie? :-( :? Mogę mieć tylko nadzieje, że Bernie po 2009 roku nie przedłuży umowy z Węgrami (albo, ze w Polsce powstanie tor F1...
sobczak napisał(a):ale to za może 10 lat


Z resztą to tyko spekulacje i tak na prawde po Bernim można się spodziewać wszystkiego :razz:
"Racing, competing, is in my blood. It's part of me, it's part of my life; I've been doing it all my life. And it stands up before anything else." - Ayrton Senna
Avatar użytkownika
McLuke
 
Dołączył(a): Pn gru 05, 2005 19:27
Lokalizacja: Poznań
GG: 7404068

Postprzez SoBcZaK Pn maja 14, 2007 12:36  

McLuke napisał(a):Z resztą to tyko spekulacje i tak na prawde po Bernim można się spodziewać wszystkiego Pokazuje język

niby plany są, autostrady itd. sie pobuduje na to Euro 2012 ale żeby wybudowali wkońcu ten tor i mieli kasę na to żeby zorganizować GP to już inna historia, mam nadzieję że do tego czasu Bernie odejdzie na emeryturkę i zastąpi go ktoś z nastawieniem bardziej pro-europejskim :)
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez 5cuderi4 Pn maja 14, 2007 14:49  

Wiem, że to nie jest ten temat, ale tak przy okazji jak mówicie już o tym torze w Polsce to przypomniało mi się, że we wczorajszym podsumowaniu wyścigu F1 starszy Zientarski powiedział, że rodzina Wurz'ów podobno zaczęła już coś uzgadniać na temat budowy toru w Polsce(była podana dokładniejsza lokalizacja, ale nie pamiętam). Sam nie wiem co o tym myśleć. W końcu już tyle razy mówiło się na takie tematy i nic z tego nie wychodziło.
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez patgaw Pn maja 14, 2007 14:53  

5cuderi4 napisał(a):Wiem, że to nie jest ten temat, ale tak przy okazji jak mówicie już o tym torze w Polsce to przypomniało mi się, że we wczorajszym podsumowaniu wyścigu F1 starszy Zientarski powiedział, że rodzina Wurz'ów podobno zaczęła już coś uzgadniać na temat budowy toru w Polsce(była podana dokładniejsza lokalizacja, ale nie pamiętam). Sam nie wiem co o tym myśleć. W końcu już tyle razy mówiło się na takie tematy i nic z tego nie wychodziło.


no wlasnie mialem nadzieje ze ktos o tym napisze na forum.
pozniej jeszcze dodal ze niech to nie bedzie tor f1 tylko jakis wyscigowy(chyba to w formie zyczenia).
ale gdyby faktycznie dali tilkemu zbudowac tor to szanse na organizacje gp byly by realne, zwlaszcza ze np wegry nie maja zbyt pewniej pozycji w kalendarzu.

daty nie podal ale podal miejscowosc. bylo to cos na "B"
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez sex pistols Pn maja 14, 2007 18:23  

Z tego co kiedys czytalem to Bernie chcial wyscigu po drugiej stronie "zelaznej kurtyny" i padlo wtedy na Wegry, ale temat jest o czymś innym i prosze zniego nie zchodzic :-)
Avatar użytkownika
sex pistols
moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 6:17
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Alassane Bamba Pn maja 14, 2007 21:39  

patgaw napisał(a):bylo to cos na "B"

O ile się nie mylę, to były to Bednary czy coś w tym stylu :roll:
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez Jacobser So maja 19, 2007 18:24  

Pomysł na organizację GP Europy przyjąłem z rezerwą. Otóż dziwi mnie taktyka szefostwa. Z jednej strony ograniczają wyścigi w Niemczech i we Włoszech do jednego, a z drugiej promują dwa w Hiszpanii. Czy to nie dziwne ??? Dobrze, że chociaż będzie to nowoczesny obiekt uliczny, których brakuje w Formule 1, a które są niezwykle widowiskowe.
Formuła 1 - formuła,którą kochasz.
"F1 Racing"
Jacobser
 
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 21:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez 5cuderi4 So maja 19, 2007 21:16  

Jacobser napisał(a):Otóż dziwi mnie taktyka szefostwa. Z jednej strony ograniczają wyścigi w Niemczech i we Włoszech do jednego, a z drugiej promują dwa w Hiszpanii. Czy to nie dziwne ???
Moim zdaniem nie. W końcu w Hiszpanii po tych dwóch tytułach Mistrza Świata Fernando Alonso popularność F1 w tym kraju wzrosła do tego stopnia, że na pewno się to opłaci. Pewnie właśnie to było najważniejszym kryterium wyboru wyścigu w Hiszpanii.
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez Miaja Menant So maja 19, 2007 22:52  

5cuderi4 napisał(a):Moim zdaniem nie. W końcu w Hiszpanii po tych dwóch tytułach Mistrza Świata Fernando Alonso popularność F1 w tym kraju wzrosła do tego stopnia, że na pewno się to opłaci. Pewnie właśnie to było najważniejszym kryterium wyboru wyścigu w Hiszpanii.

Racja. Kiedy Alonso odejdzie z Formuły 1 zapewne FIA powróci do formuły organizowania jednego GP w Hiszpanii. Zawsze tak jest, gdy jakiś kierowca zdobywa sławę w swoim ojczystym kraju z powodu swoich sukcesów w F1 i w tymże kraju nagle wzrasta zainteresowanie wyścigami i ich oglądalność. Gdy w F1 brylowali Nilsson i Peterson, odbywało się GP Szwecji na torze Anderstorp, później zaniechane. Podobnie chyba było z GP Meksyku i braćmu Rodriguezami.
Ostatnio edytowano N maja 20, 2007 15:53 przez Miaja Menant, łącznie edytowano 1 raz
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez Jędruś N maja 20, 2007 13:44  

To pytanie: Dlaczego w Polsce nie ma jeszcze wyścigu skoro wiadomo że trybuny pękały by w szwach??
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez kamil.pl5 N maja 20, 2007 14:03  

jędruś napisał(a):To pytanie: Dlaczego w Polsce nie ma jeszcze wyścigu skoro wiadomo że trybuny pękały by w szwach??


nie czytałem postów wyżej ale odpowiedź na twoje pytanie brzmi: Bo w Polsce niema toru spełniającego wymogi FIA. o ile jakiś jest ale chyba jest bo coś słyszałem.
Obrazek
Czy istnieje coś gorszego niż miłość brzydkiej kobiety? Owszem - przyjaźń pięknej kobiety - Albert Camus
Avatar użytkownika
kamil.pl5
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 14:40

Postprzez SoBcZaK N maja 20, 2007 14:15  

kamil.pl5 napisał(a):o ile jakiś jest ale chyba jest bo coś słyszałem.

mamy tor w Poznaniu, ale przebudowa kosztowała by więcej niż wybudowanie nowego :P nie no może troche przesadzam ale żeby w Polsce odbył się wyścig F1 trzeba by zbudować nowoczesny tor i mieć kupe kasy na organizacje GP, sorki za OT ale chciałem wyjaśnic tylko te kwestię
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Miaja Menant N maja 20, 2007 15:58  

jędruś napisał(a):To pytanie: Dlaczego w Polsce nie ma jeszcze wyścigu skoro wiadomo że trybuny pękały by w szwach??

Dlatego, ze:
1. Jak już koledzy powyżej napisali, nie mamy toru spełniającego wymogi FIA, ani kasy na przebudowę poznańskiego okręgu drogowego bądź budowę nowego toru, a także jego eksploatację. Skoro nikt nie jest chętny do takich inwestycji, oznacza to, że...
2. ...zainteresowanie Formułą 1 w Polsce ciagle jest niewystarczające. Gdyby Kubica seryjnie wygrywał to co innego, a tak większość zainteresowanych F1 to kubicomaniacy, którym przejdzie ochota do bycia na bieżąco z F1, gdy Kubicy już nie stanie...

Koniec OT.

[mod="slipstream"]No właśnie. Ktokolwiek napisze jeszcze coś nie w temacie poniżej tego postu, zostanie skasowane.[/mod]
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość