Przed sezonem 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez ventylator So mar 08, 2008 20:40  

Oni tak mówią z roku na rok... Moim zdaniem, nie można im wierzyć w te "bajki" Są już 6 lat w F1, mają największy budżet, a nic nie pokazali. Tyle z mojej strony o Toyocie.
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Jędruś So mar 08, 2008 20:40  

Powiem tak - niech nie idą tak do przodu bo ich w tyle zabraknie :-)
Przykład : Honda :evil:

Toyota zawsze musi puszczać jakieś głupkowate gadki przed rozpoczęciem sezonu . To raczej nie powiedział Glock tylko jego spece od PR .
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez grabuss So mar 08, 2008 20:46  

Toyota sie zbyt przechwala i tyle :-P ..A zrresztą skoro tak mówią to niech to udowodnią w Australii bo samymi wypowiedźiami to wiedzą co sobie mogą zrobić .. :-D
Avatar użytkownika
grabuss
 
Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 21:12

Postprzez vero So mar 08, 2008 22:53  

wie ktos na jakim kanale RAI jest f1?
http://www.ligadomowa.net ROZWÓJ W SERII F1 I W SERII WTCC !
Avatar użytkownika
vero
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 22:35
Lokalizacja: Znaleziono

Postprzez RENO So mar 08, 2008 22:58  

prawdopodobnie na różnych, zależy czy trening czy qual, czy wyścig, chociaż nie wiem, czy wyścig nie jest czasem kodowany
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez naked So mar 08, 2008 23:05  

Juz nic nie kammam WSZYSCY jada ze denis faworyzuje Lewisa teraz ze on go odrzucil o co kurde chodzi
naked
 
Dołączył(a): So mar 01, 2008 21:56

Postprzez MITSUBISHI_WRC N mar 09, 2008 10:18  

KrzysR napisał(a):Słyszeliscie optymistyczne wypowiedzi T. Glocka ?

A to dla tych którzy jeszcze nie zapoznali sie z wypowiedziami Timo Glocka:
Glock: Toyota może być w pierwszej trójce
I wypowiedzi Jarno Trulliego:
Toyota niespodzianką sezonu?
Wypowiedzi kierowców Toyoty są bardzo optymistyczne dla fanów tego zespołu, mam nadzieje że chociaż troche prawdy w tym jest. Podczas testów przedsezonowych zarówno Glock jak i Trulli wygrywali te testy a to już jest coś. Ale oczywiście nie można przywiązywac zbyt dużej wagi do testów, chociaż zwycięstwa w tych testach cieszą. Za tydzien pierwsze GP i już wtedy zostaną zweryfikowane wypowiedzi driverów Toyoty, oby potwierdziło sie to co mówili. Ja osobiście byłbym zadowolony z przynajmniej 6 miejsca jednego z kierowców Toyoty, jestem ich zagorzałym fanem. Mam nadzieje że nie jestem jedynym fanem Toyoty na tym forum. Mam też nadzieje że nasz rodak Robert Kubica będzie wysoko w każdym wyścigu i że jego zespół już uporał sie z problemami technicznymi.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SoBcZaK N mar 09, 2008 11:03  

MITSUBISHI_GT napisał(a):Podczas testów przedsezonowych zarówno Glock jak i Trulli wygrywali te testy a to już jest coś

o ile dobrze sobie przypominam to Toyota tylko raz wygrała testy, był to Truli i Bartek pisał, że to było na oczach bardzo waznych ludzi z Toyoty i po prostu chcieli sie pokazać.... Ale za tydzień wszystkie zespoły się pokażą i wtedy sie przekonamy ile warte sa wszystkie obiecanki nie tylko Toyoty bo inne zespoły np. Williams też zapowiadał cuda a jak będzie to się okaże.
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez cziken N mar 09, 2008 11:11  

SoBcZaK napisał(a):był to Truli i Bartek pisał, że to było na oczach bardzo waznych ludzi z Toyoty i po prostu chcieli sie pokazać..

Zeby zrobic to skutecznie pojechał starą trasą :lol:
Avatar użytkownika
cziken
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 18:29
Lokalizacja: Assen

Postprzez Pussik N mar 09, 2008 11:42  

Zwykły PR Toyoty.. jak przed rokiem.
Peter Windsor: Kimi, what do you think about the new revised Q3?
Kimi: I think so that I don't know what are you talking about. They changed Q3? Why they change it?
Avatar użytkownika
Pussik
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:12
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Postprzez RENO N mar 09, 2008 12:04  

Testów się nie wygrywa, nie dają za to nagród, uzyskuje się w nich tylko najlepszy czas jednego okrążenia, te wypowiedzi Toyoty są dziwne, są to pewnie oficjalne przed wyścigiem,

bo Glock dla Auto Motor und Sport powiedział, że na jednym okrążeniu są dobry, ale na long runach już do dupy i , że w Australii ciężko będzie o jakikolwiek punkt,

Trulli uważa, że jest na odwrót i powiedział tylko tyle włoskie Gazzetta dello sport, że long ruy mają dobre, ale jedno okrążenie już do du... i nie znaczy, że są 4 siłą w stawce hehe
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Anderis N mar 09, 2008 12:55  

MITSUBISHI_GT napisał(a): Podczas testów przedsezonowych zarówno Glock jak i Trulli wygrywali te testy a to już jest coś.



To bardzo niewiele. Nawet STR kilkakrotnie wykręcało najlepsze czasy, nie wspominając o Red Bullu, czy Williamsie.


Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Toyota będzie regularnie punktować w tym sezonie. Zdziwiłbym się, gdyby byli lepsi od któregokolwiek zespołu, który wyprzedził ich w klasyfikacji generalnej za poprzedni sezon.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez pjaxz N mar 09, 2008 13:23  

Sezon za pasem. Przeleję swoje przemyślenia do tego tematu, proszę wybaczyć mi często przesądzający ton wypowiedzi, ale chce za 9 miesięcy sprawdzić czy prawidłowo odczytałem przyszłą klasyfikacje.
Jeśli chodzi o ścisłą czołówkę jestem w miarę pewny, że Ferrari i Mclaren (raczej w tej kolejności) będą walczyć o wygraną w klasyfikacji konstruktorów. Ciężko wyobrazić sobie inną sytuację. W rywalizacji wewnątrz-zespołowej nie mam zbyt dużych wątpliwości, że wygrają Kimi i Lewis, co naturalnie predysponuje ich do wygrania całych mistrzostw. Jedynym pytaniem pozostaje - kto i o ile jest szybszym. Gdybyśmy mieli podobną sytuację jak w ubiegłym roku, czyli minimalne różnice między czołową czwórką to szanse Lewisa rosną. Ma on dużo klarowniejszą sytuację w Mclarenie, wszystko będzie kręcić się wokół niego, Heikki ani razu nie wspominał o mistrzostwie, mówi tylko, że uczy się nowego teamu. Massa za to (przynajmniej w wypowiedziach) widzi siebie w roli championa. Jeśli Ferrari zastosuje strategie równości kierowców, to mogą mieć problem.
Jeśli natomiast stajnia z Maranello posiada dominujący bolid to Kimi bez większych problemów sięgnie po drugi tytuł.

W kwestii dalszych miejsc nie wiemy zbyt dużo. To może być jeden z najbardziej ekscytujących sezonów F1 w środku stawki. Z testów zarówno Williams jaki i Renault wydają się być na podobnym poziomie. Obydwa zespoły mają jasną hierarchię kierowców i dzięki temu wykorzystają każdą nadarzającą się okazję. Renault z Alonso z wyścigu na wyścig powinno być coraz bliżej absolutnego topu, a Hiszpan zapewne przez cały sezon będzie chciał być jak najbliżej Hamiltona. Williams rok temu udowodnił, że całoroczny rozwój to jego mocna strona, a Rosberg momentami pokazał niesamowitą jazdę. W tegorocznych testach wielokrotnie byli w czołówce - ciekawe jak przełoży się to na wyniki w GP.

Kibiców w Polsce najbardziej interesuje forma BMW. Na początku roku nie wyglądało to optymistycznie, ale po ostatnich wypowiedziach Heidfelda zaświeciła się szansa na... Właśnie, na co? Co jest celem BMW w tym sezonie? Wygranie wyścigu? Robert jest sceptyczny, co do tego w pierwszej części sezonu. Celem dla naszego rodaka powinno być pokonanie Heidfelda i 5 miejsce w generalce. Jeśli to osiągnie to sezon można będzie uznać na bardzo udany. BMW zapewne chce zachować pozycję "the best of the rest" i mocno naciskać Mclarena i Ferrari. Dla mnie pozycja BMW w tym roku to największa niewiadoma okresu przedstartowego. Równie dobrze mogą dobijać się do podium a także walczyć o pojedyncze punkty.

Dalej widzę zespół Red Bulla, nie bez szans w walce z BMW, Renault i Williamsem. Bezwzględnie muszą poprawić niezawodność. Powinni być wystarczająco szybcy do walki o regularne punkty, a w sprzyjających okolicznościach o coś więcej. Typuję, że Mark Webber pokona w bezpośredniej rywalizacji Coultharda.
Toyota, czyli największa niewiadoma po BMW. Chyba nikt nie wierzy w wypowiedzi o "trzeciej sile". Celem zespołu powinno być dążenie do powtórki z roku 2005. Trulli chyba faworytem w rywalizacji z Glockiem, szczególnie w kwalifikacjach.
STR, ciężko będzie temu zespołowi o punkty, choć niewątpliwie mają jeden z ciekawszych zestawień kierowców. Walka Vettel - Bourdais zapowiada się wręcz pasjonująco.
Honda - marnie wyglądają ich szanse na rok 2008, Brawn już mówi o priorytetach na przyszły rok. Button kolejny rok będzie się męczył jeżdżąc w ogonie stawki.
Force India - Spyker zdobył punkty, dlatego celem Indyjskiego teamu powinno być zdobycie ich w większej ilości. Na nic więcej bym nie liczył. Fisico jako pierwszy kierowca może zostać pokonany przez teoretycznie drugiego Sutila.
Super Aguri - bezwzględny ogon stawki, bez szans na cokolwiek. Cudem byłoby powtórzenie zeszłorocznego osiągnięcia. Sato przed Antem

W tym roku walka w środku stawki będzie pasjonująca, oby tylko realizator sprostał zadaniu i pokazywał jej najciekawsze momenty. FIA powinna przemyśleć zmianę systemu punktowania, tak aby 10 kierowców dostawało punkty. Przy obecnym rozroście środka stawki byłoby to sprawiedliwe i motywujące do dalszej pracy.

Pokuszę się o małą prognozę (choć to dzisiaj trochę wróżenie z fusów)
1. Ferrari
2. Mclaren
3. BMW (chyba zbyt optymistycznie)
4-5. Renault - Williams
6-7. Red Bull - Toyota
8. STR
9-10. Honda - Force India
11. Super Aguri

1-2. Kimi - Lewis (ze wskazaniem na Fina)
3. Massa
4. Kovalainen
5. Alonso (z opcją na miejsce 4)
6. Kubica
7. Heidfeld
8. Rosberg
8. Webber
9. Piquet Jr
10. Vettel - Trulli

Jasną sprawą jest to, że za tydzień będzie można to zestawienie wręcz wyśmiać. Taki Rosberg może równie dobrze być piąty, a Alonso ósmy (to byłby sportowy upadek). Wszystko zależy przecież od formy poszczególnych zespołów. A jakie są Wasze przewidywania na temat nadchodzącego sezonu?
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez MarK N mar 09, 2008 13:24  

W ogóle to testy w tym roku dały więcej pytań niż odpowiedzi jeśli chodzi o formy poszczególnych zespołów, szczególnie jeśli chodzi o środek stawki bo wygląda na to, że będzie tam bardzo ciasno :-) . Teraz na 6 dni przed startem sezonu pozostaje już tylko czekać z nadzieją, że nasi faworyci rzeczywiście się nimi okażą ;) .
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Piotruss N mar 09, 2008 13:28  

Strasznie zagadkowy początek, wszystko się okaże.. Emocje Emocje i jeszcze raz emocje.
Ja jestem pewny tylko tego że będą niespodzianki i Ferrari jest na bank najmocniejsze.. to pewne.
Liczę na Fernando i Renault najbardziej :)
Avatar użytkownika
Piotruss
 
Dołączył(a): So mar 08, 2008 9:53
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości