Przed GP Australii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez haha_xd So mar 15, 2008 21:10  

Freeze tylko auta z salonu i bolid F1 to chyba nie to samo. Technologia też nie taka sama...
F1 doesn't miss Schumacher.
Przeglądarka Opera - z wersji na wersję coraz lepsza.
Avatar użytkownika
haha_xd
 
Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 18:44
Lokalizacja: Mielec

Postprzez mikrofon1 So mar 15, 2008 21:14  

bankoq moze Haidfeld podal ta info po to by znowu sie zakamuflowac?:P
BMW .....
mikrofon1
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 17:46
Lokalizacja: Brzozowica

Postprzez Freeze So mar 15, 2008 21:19  

haha_xd Zdaje sobie z tego sprawe.
Freeze
 
Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 13:32
Lokalizacja: Kraków/Tarnów

Postprzez barteks So mar 15, 2008 21:21  

bankoq napisał(a):. Dobrze byłoby gdyby Heidfeld wyprzedził Ferrari, wtedy nawet jeżeli czerwoni są wyraźnie szybsi od BMW na long-run'ach to i tak Massa w takiej sytuacji straci najprawdopodobniej wystarczajaco duzo, żeby Robert nie musiał się nim martwić.

Dobry pomysł! Tylko, żeby HEI panował nad sobą jak Kubica będzie na P3, a on na P4... Nie chcę powtórki z Nurburgringu :P
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Jędruś So mar 15, 2008 21:33  

Miemy nadzieję , że tak będzie a Mario da dobrą taktykę Haidfeldowi . Taką by pomógł Kubicy w walkę o jak najlepsze pozycje .
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez b0czek So mar 15, 2008 21:37  

Tak się zastanawiam, co może jutro zrobić BMW. A gdyby tak podkręcili parametry bolidu dla tego jednego wyścigu? Liczy się zwycięstwo, zatem to, że w kolejnym wyścigu będą musieli coś wymienić i stracą... – a kogo to obchodzi?

Ja nie miałbym nic przeciwko ;)

Chciałbym widzieć taką formę przez cały sezon, ale jeśli tak nie jest, to jutro mogą postawić wszystko na jedną kartę – widok Roberta na najwyższym stopniu podium w pełni zrekompensuje utratę formy w kolejnym wyścigu.

O wariantach pesymistycznych nawet nie chcę myśleć.
Avatar użytkownika
b0czek
 
Dołączył(a): So mar 15, 2008 21:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez M-Power So mar 15, 2008 21:39  

przed chwilą czytałem "przegląd sportowy" z dodatkiem o F1 (naprawdę fajnie napisany) i jest tam obszerny wywiad z Robertem Kubicą przeprowadzony przez Cezarego Gutowskiego, Robet mówi że starty w tym sezonie są ich słąbą stroną
Avatar użytkownika
M-Power
 
Dołączył(a): Wt mar 13, 2007 9:30
Lokalizacja: Lublin
GG: 9009253

Postprzez AutoryteT So mar 15, 2008 21:41  

Czytałeś inne wywiady z R.Kubicą? "Mamy słaby bolid, nie damy rady w tym sezonie wygrać i ciężko będzie stawać na podium" hmm... prosze a tu 2 miejsce w kwalach. Myśle, że BMW wszystkich swoich kart nie odkryło. Najlepsze to, że Robert powiedział na konferencji prasowej po kwalifikacjach, że ich bolid nie jest taki szybki, jaki chieliby mieć. :-D

A jeżeli chodzi o przyspieszenie, które ma wielką rolę prze starcie zakręty 11&12 wymagają dobrego przyspieszenia, pokazywali jak w te zakręty wchodzili poszczególni kierowcy Robert- 229.2, a drugi nie wiem kto był ale miał prędkość 223, a McL 221 czy coś. Myśle, że to był blef kolejny o tym starcie. Zobaczymy o 5:32 :D


Zapomniałem jeszcze o czymś, w jednym z artykułów na wp, czytałem, że BMW jest w grupie pościgowej. hmmm... Wygląda na to, że po kwalach jest 2 siłą w F1 :lol:
Ostatnio edytowano So mar 15, 2008 21:47 przez AutoryteT, łącznie edytowano 2 razy
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez SoBcZaK So mar 15, 2008 21:42  

barteks2 napisał(a):Tylko, żeby HEI panował nad sobą jak Kubica będzie na P3, a on na P4... Nie chcę powtórki z Nurburgringu

Jutro nie ma takiej opcji bo Robercik szybko ucieknie reszcie a Nick będzie sie męczył z Massa.

Ale tak wielu z was pisze dużo o Kubicy a tak mało kto pisze o sytuacji Kimiego, która jest trudna ale punkty powinien zdobyć bo rok temu Massa startował z końca stawki i przebił sie do punktowanej ósemki. Kimi jest szybki więc przy sprzyjających warunkach np. SC powinien przedrzeć sie do przodu
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez M-Power So mar 15, 2008 21:43  

czytałem, ale w tamtym robert wmiarę pozytywnie wypowiada sie o bolidzie, a to krytykuje.
Avatar użytkownika
M-Power
 
Dołączył(a): Wt mar 13, 2007 9:30
Lokalizacja: Lublin
GG: 9009253

Postprzez KrzysR So mar 15, 2008 21:49  

SoBcZaK napisał(a):Ale tak wielu z was pisze dużo o Kubicy a tak mało kto pisze o sytuacji Kimiego


Sytuacja KImiego nie jest wcale taka beznadziejna, wg mnie powinien łatwo połknąc Webera, Nakajime i Buttona juz po 2 okrązneiu, potem moze powalczyc z Fernando, i to bedzie ciekawe, miejmy nadzieje jak najdłuzej zeby szybko nie wdarł sie do 10 bo przy jakiejs neutralizacji wszystko jest mozliwe i Kimi moze nawet ukonczyc wyscig na miejscu 5 moze 6. Napewno bedzie superciekawie
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez Voltare So mar 15, 2008 21:50  

Ja już się nie mogę doczekać startu :smile: . Coś czuje że bez TC będzie bardzo bardzo ciekawie. Idę spać żeby być wyspanym na wyścig....Spotkamy się po wyścigu mam nadzieję że w dobrych nastrojach (choć nie w pełni bo Kimi będzie miał trudno,ale wszystko się może zdarzyć tak więc... Do jutra :razz:
Avatar użytkownika
Voltare
 
Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 15:00
Lokalizacja: Dębica/Podkarpacie/Polska
GG: 757503

Postprzez Miki1910 So mar 15, 2008 22:09  

Może i ja podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami.
McLareny dość sensacyjnie najlepsze w stawce. W testach lepiej wypadało Ferrari, jednak w Australii nie mogą udowodnić swojej dominacji. Awaria Kimiego spowodowała, że raczej ciężko będzi mu się włączyć do walki o wygraną, choć nieraz już pokazywał m. in. w Melbourne, gdzie w 2003 roku rówież startował z 15. pozycji, by opstatecznie być 3. Dość dobrze BMW, które pokazuje, ze ma znacznie mniejszą stratę do ferrari McLarena niż przypuszczano. Ich przewaga nad Williamsem, Toyotą, Renault czy Red Bullem jest znacznie większa niż różnicą między nimi, a czołówką. Kubica, gdyby nie mały błąd w 3. sektorze wygrałby kwalifikacje, jednak P2 to też dobry wynik. Szkoda jednak PP, gdyż Robert ma na pewno lżejszy bolid od Lewisa i jego postój planowany jest pewnie 2-3 okrążenia wcześniej. Kubica dysponuje dobrm startem, więć może będzie walczył o 1. miejsce już w 1. zakręcie i ojechanie Hamiltonowi, jednak nie należy zapominać, ze Lewis też ma bardzo dobrą reakcję startową, a poza tym Robert startuje z bardzej zabrudzonej strony toru. Należy uważać też na Heikkiego, gdyż McLareny mogą wziąć w kleszcze Roberta. Massa raczej nie będzie na starcie groźny, tym bardziej, że jakoś nie błyszczy formą. Co więcej musi obawiać się o swoje miejsce, gydż na starcie napewno nie odpuści Heidefeld, który również bardzo dobrze spisał się w kwalifikacjach. Trulli dość wysoko na starcie, jednak ma pewnie mało paliwa i dość wczesnie odwiedzi boksy. Rosberg i Coulthard całkiem przyzwoicie, zwłaszcza Rosberg, który może mieć dużo paliwa w baku. Wysoko Glock, jednak on nie może kwalifikacji zaliczyć jako zupełnie udane. Wymiana skrzyni biegów oraz blokowanie Webbera kosztowało go aż 10. pozycji w dół na starcie wyścigu. Największa senscja in plus to wysokie miejsce Vettela, który jeździ przecież na zmodyfikowanym zeszłorocznym bolidzie. Gdyby nie awaria w Q3 pewnie by powalczył o lepszą pozycję startową .Barrichello i Button zgodnie z z ich zapowiedizmi spisują się lepiej niż rok temu, choć mogłoby się zdawać, że wyniki testów wskazywały na powtórkę z rozrywki. Niska pozycja Alonso to podobno problemy z ustawienie bolidu oraz z samym autem, chociaż może też to być zasłona dymna, gdyż słaby wynik i chyba największe rozczarowanie odnotował na swoje konto Piquet. Nelsinho nie zachwycił i był dopiero 21. Taki przebieg faktów wskazuje, że miejsce w F1 zawdzięcza tylko nazwisku lub też pokazuje, że samochód nie został należycie przygotowany do sezonu, gdyż jak wspomniałem wcześniej słabo spisał się też Fernando. Nakajima mógł więcej wykrzesać z bolidu, gdyż widać, że Williams jest dość mocny, a on sam posiada duży potencjał o czym przekonał nas w zeszłorocznym GP Brazylii. Szkoda trochę Webbera, który gdyby nie problemy z hamulcami awansował pewnie do Q3 i tam z małą ilością paliwa zajał wysokie miejsce. Równie szkoda Raikkonena, który z z powodu awarii elektroniki pompy paliwa i w konsekwencji dopchaniu bolidu przez mechaników do garażu nie mógł wziąć udziłu w Q2. Bardzo dobrze Fisichella, choć przyznam szczerzę, ze podziewałem się czegoś więcej po Włochu ze względu na bardzo dobre wyniki treningowe oraz w przedsezonowych testach. Bourdais narazie nie zachwycił, choć myślę, że w tym sezoniejeszcze coś pokaże. Sutil chybanie zaliczy tych kwalifikacji do udanych. zatrzymał się na torze po własnym błędzie, a poza tym osiągnął niezbyt dobry czas. Za to wilkie brawa dla kierowców Super Aguri, a zwłasza dla Sato, którzy mimo problemów finansowych zespołu oraz braku możliwości zapoznania się z bolidem spisali się przyzwocie. Takuma wyprzedził nawet Nelsinho i tym samym był 20. Davidson zajał ostanie miejsce, ale i tak całkiem przyzwocie.
"Możemy uznawać zasady demokracji, ale i tak rację mam zawsze ja." (Hubert Wagner)

"Paweł na zagrywce, on ma tą zagrywkę rozrywkową, ale bardzo przykrą." (Zdzisław Ambroziak)
Avatar użytkownika
Miki1910
moderator
 
Dołączył(a): N sie 13, 2006 10:46
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Postprzez ventylator So mar 15, 2008 22:25  

SoBcZaK racja. Może jakieś 3-4 pkt zdobędzie, to zależy jak się ułoży wyścig.

Tak długo wszyscy czekalismy na ten moment. Już za niedlugo zgasną czerwone światła :grin: Ja dziś nie zasne juz 3 dzien z rzedu. :P
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez kemek So mar 15, 2008 22:32  

A tak sobie teraz pomyślałem, czy może Vettel nie będzie jechał taktyką cysterny? (; Może ta awaria to tylko takie wytłumaczenie [;
Chociaż, jeśli ma być gorąco to ciekawe jak wytrzyma ponad 20 kółek na 'oponach z charakterystycznym białym paseczkiem' :P
Zaraz czas spać ;P
Pozdrawiam i życzę emocji związanych z Waszymi ulubionymi kierowcami ;p
シボレー・オプトラ
Avatar użytkownika
kemek
 
Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 22:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron