Przed GP Australii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez gregoff So mar 15, 2008 20:06  

Według mnie ma szansę na wygraną ma ogromną. W końcu startuje z P2 i wydaje się, że mimo wszystko nie ma aż takiej małej ilości paliwa jak wszyscy twierdzą. Oczywiście wyścig to dopiero zweryfikuje, ale na pewno BMW zaskoczyło bardzo mocno i wydaje się jakby była drugą siłą w stawce a z takiej pozycji już można spokojnie myśleć o wygranej.

Najgorsze jest to, że nie mamy pojęcia jak będzie wyglądał start bez elektroniki. Czy brudna część toru aż tak przeszkodzi i czy ktoś da plamę. Wiele znaków zapytania jest. Jednak trzeba być optymistami bo poza pierwszą piątkę chyba wypaść się nie da z tej pozycji startowej.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez B4ndit So mar 15, 2008 20:15  

moim zdaniem jednak ma znacznie mniej paliwa niz hamilton. Moze nie jedzie na oparach, ale w Q2 mial strate 0.3 do hamiltona, w Q3 popelnil blad cos pomiedzy 0.1-0.3 a i tak mial czas tylko 0.15 gorszy. Tez hmm nie przesadzajmy z tym hura optymizmem. Rok temu Heidfeld w Q2 mial straty zaledwie 0.03 sec do alonso i az 0.3 przewagi nad Kimim, a jak sie skonczyl wyscig i caly sezon kazdy wie.
"FWD is an invention of Beelzebub and should be shunned at all costs, unless you wish to worship at the temple of the great god Understeer..."
Avatar użytkownika
B4ndit
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 19:00
Lokalizacja: Katowice/Warszawa
GG: 5152673

Postprzez smylas So mar 15, 2008 20:17  

Sądzie że na wszystkie nurtujące nas pytania dostaniemy odpowiedz już na ok. 20-25 okrążeniu.
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez michuhania So mar 15, 2008 20:18  

A ja sie obawiam takiej sytuacji ze słynny Ron Denis moze jakos wywrzec wplyw na Hekim zeby jakos zaatakowal Kubice na pierwszym zakrecie powodujac ewentualne jego wypadniecie z toru i strate pozycji, bo forma BMW zaskoczyła kazdego dzisiaj i nie jest to tajemnica ze Heiki jest w mclarenie na pozycji drugiego i wykonujacego polecenia . Obawaim sie tego ze mimo zakazania jakichs polecen to moze zaistniec taka sytuacja a tego bym nie chcial :D

w koncu Kubica to nasz chłop :D i niech walczy i licze ze gdyby niedaj Boze cos mialo miejsce to sobie poradzi :D
Avatar użytkownika
michuhania
 
Dołączył(a): N paź 15, 2006 14:01
Lokalizacja: Poznań

Postprzez smylas So mar 15, 2008 20:21  

Nie sądzę żeby twoje przewidywania sie sprawdziły Koval eliminując Kubice zapewne wyeliminuje tez siebie a co za tym idzie McLaren nie zdobędzie cennych punktów.
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Damon So mar 15, 2008 20:22  

B4ndit napisał(a):Moze nie jedzie na oparach, ale w Q2 mial strate 0.3 do hamiltona
Chyba tylko 0,128 s

Wydaje mi się, że start Kubica będzie miał nieznacznie gorszy i nie wyprzedzi od razu Hamiltona. Jednak nie będzie się też musiał bać ataku Heikiego. Co do paliwa to sądzę, że ma go podobnie jak Lewis lub minimalnie mniej (ale nie dużo). Ciekawe co będzie się działo z tyłu stawki. Oby tylko ktoś nie zaspał i nie spowodował nieoczekiwanej kraksy lub co gorsza za mocno nacisnął pedał gazu, bo wtedy karambol murowany.
Avatar użytkownika
Damon
moderator
 
Dołączył(a): Pt lis 10, 2006 20:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Piter So mar 15, 2008 20:25  

KrzysR napisał(a):... Co do KUB mysle ze jego okrązenie w Q3 to jest totalnie ekstremalna jazda na limicie, na granicy przyczepnosci, ogolnie bardzo ale to bardzo ryzykowana. Najbardziej ryzkowna jazda w całej stawce.


Ale mi się ta jazda podobała :D i to jak się wybronił w zakręcie :-D


Borowczyk:... Co się nagle wydarzyło?Wczoraj byliśmy troszeczkę zaniepokojeni a dzisiaj nagle fantastyczna postawa?!

Robert: Nic się nie wydarzyło.

Mistrz ciętej riposty dla mnie :D :D :D
200SX POWER
Avatar użytkownika
Piter
 
Dołączył(a): Śr sty 25, 2006 0:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Don Pedros So mar 15, 2008 20:28  

michuhania napisał(a):A ja sie obawiam takiej sytuacji ze słynny Ron Denis moze jakos wywrzec wplyw na Hekim zeby jakos zaatakowal Kubice na pierwszym zakrecie powodujac ewentualne jego wypadniecie z toru i strate pozycji,

No nie bez przesady. Ani Ron Denis nie należy do tego typu ludzi, ani Kovalainen nie jest chłopcem, który chciałby zaczynać karierę w McLarenie w ten sposób. Ja wiem że reputacia Rona mocno ucierpiała w ostatnim roku, ale pamiętaj proszę , że jest to jedna z ikon tego sportu. Człowiek, który słynął że sportowego postępowania ze swoimi kierowcami. Więc proszę okazać mu choć trochę szacunku i nie wypisywać niedorzeczności.
Avatar użytkownika
Don Pedros
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 16:58
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez bankoq So mar 15, 2008 20:28  

gregoff napisał(a):Najgorsze jest to, że nie mamy pojęcia jak będzie wyglądał start bez elektroniki. Czy brudna część toru aż tak przeszkodzi i czy ktoś da plamę. Wiele znaków zapytania jest. Jednak trzeba być optymistami bo poza pierwszą piątkę chyba wypaść się nie da z tej pozycji startowej.


Jedna zakończenie wyścigu na P5 będzie rozczarowaniem. Kimi się nie liczy już, Massa jeździ beznadziejnie, od Heidfela RK jest wyraźnie szybszy - pozostaje tylko HK i LH.

Dlatego wg mnie prognoza na jutro dla Roberta jest taka:
- zajmuje 3 miejsce, jest OK
- zajmuje 2 miejsce, powyżej oczekiwań
- wygrywa, tu chyba jednak musiałoby dojść do jakichś nieoczekiwanych zdarzeń na torze
- jest poza 3, małe rozczarowanie

Poza tym wcale nie wydaje mi się, żeby RK był dużo lżejszy od reszty z czołówki. Myślę, że ma mniej paliwa na 2 okrążenia od LH i NH, Kovalainen jest cięższy od Lewisa o paliwo na 1-2 okrążenia, a Massa jest na poziomie Kovalainena.
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez Cinek So mar 15, 2008 20:29  

Don Pedros napisał(a):Człowiek, który słynął że sportowego postępowania ze swoimi kierowcami.

Nie żartuj. A Hakkinen-Coulthard?
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez rafaello85 So mar 15, 2008 20:34  

Don Pedros napisał(a):Człowiek, który słynął że sportowego postępowania ze swoimi kierowcami

Co?????? :???:

Senna-Prost
Hakkinen-Coulthard
Hamilton-Alonso
Raikkonen-Montoya

Senna, Hakkinen, Hamilton i Raikkonen to jego pupile, reszta była dla niego małoznaczącym dodatkiem. Przeczytaj wypowiedz Coultharda to zobaczysz w jak "sportowy" sposób Dennis go potraktował :shock:
Ostatnio edytowano So mar 15, 2008 20:35 przez rafaello85, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez B4ndit So mar 15, 2008 20:34  

Chyba tylko 0,128 s


o sry my bad =] to mi poprawiles humor odrobinke ;)
"FWD is an invention of Beelzebub and should be shunned at all costs, unless you wish to worship at the temple of the great god Understeer..."
Avatar użytkownika
B4ndit
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 19:00
Lokalizacja: Katowice/Warszawa
GG: 5152673

Postprzez Marco Gronichella So mar 15, 2008 20:35  

Piter napisał(a):Robert: Nic się nie wydarzyło.

Mistrz ciętej riposty dla mnie

i do tego ta jego sławna wyrazista mina bądź raczej grymas heh :D

bankoq napisał(a):- jest poza 3, małe rozczarowanie

no niestety nie ździwiłbym się kiedy połowa ludzi odrazu zaczęłaby krytykowac jego słabą postawę :evil:
Avatar użytkownika
Marco Gronichella
 
Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 8:58
Lokalizacja: Warszawa
GG: 7990456

Postprzez slipstream So mar 15, 2008 20:42  

Don Pedros napisał(a):Człowiek, który słynął że sportowego postępowania ze swoimi kierowcami

Przedmówcy powiedzieli już dość i wyczerpująco.

Dobrze by było jednak na czas pierwszego wyścigu nie ulegać zgubnemu 'rosnącemu apetytowi w miarę jedzenia'. Co do przewidywań, to mimo wszystko na pierwszy wyścig jednak założyłbym rezerwę co do Ferrari bo poznaliśmy już jego tempo kwalifikacyjne, natomiast tempo wyścigu jest wciąż niewiadomą. Realnie celuje dla Roberta P4 (Kimi wiadomo, Nick zdaje się być wolniejszym).

Mnie osobiście interesuje także pozycja Williamsa - nie ma co ukrywać spoczywa ona na barkach Nico. Bezpośrednio zdają się mu zagrażać Byki i Toyota (abstrahując od kary dwie Toyoty całkiem spokojnie w Q3 to po ostatnim sezonie nie jest czymś oczywistym). Tak więc walka o czwartą siłę może być interesująca i dosyć 'dusznawa', choć oczywiście po tym GP będzie ot jedynie zarys tejże pozycji, bowiem pierwsza trójka zdaje się spokojnie jednak pozostać z poprzedniego sezonu.
Ostatnio edytowano So mar 15, 2008 20:44 przez slipstream, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez AutoryteT So mar 15, 2008 20:42  

A mi dzisiaj poprawi chumor RK wygrywając GP Australii. Myśle, że realne(nawet bardzo) jest 2 miejsce. Kubica jeździ jakieś 0.3-0.4 szybciej od Heidfelda na KAŻDYM OKRĄŻENIU!. A jeżeli ktoś oglądał wszystkie starty poprzedniego sezonu, to Kubica ma jeden z najlepszych startów z stawki. Nie wiem jak to będzie w sytuacji bez TC, ale wydaje mi sie, że nadal tak bedzie. Na 1 zakręcie będzie walka, ale Kubica da sobie rade z Hamiltonem. Jest OGROMNA szansa na 1 miejsce, jeżeli będzie 2 to też b. dobrze, wręcz rewelacyjnie. A co do tego 5 miejsca, nie sądze, żeby było aż tak źle, w najgorszym przypadku nieukończy wyścigu, ale będzie w miejscach 1-4 (4 najgorzej). To do 7.30 rano :D
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron