GP Australii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Jędruś Pt mar 21, 2008 8:43  

Mclaren powinien zastosować jakieś dodatkowe mocowanie skrzydła takie jak choćby ma Renault . U nich jest wszystko w porządku .
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez McLfan Pt mar 21, 2008 8:48  

Nie ma czegoś takiego w F1 jak "powinien". Albo im nakażą zamontować podpórkę, albo wszystko jest w najlepszym porządku. :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez Razor Pt mar 21, 2008 11:06  

Dobra wypowiem sie raz a porządnie :)
Po kwalifikacjach polske ogarneła kubicomania . Nie ukrywam że ja też miałem nadzieje że Kubica powalczy z Hamiltonem ale czułem że to jeszcze nie jest czas by wygrać.
Podium uciekło w boksach a także przez F1.08 które nie było tak szybkie jak williams Rosberga czy bmw Heidfelda. Nie ukrywając uciekło 5 punktów i 4 miejsce z którego i tak bym się cieszył
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez impr Pt mar 21, 2008 12:13  

Maly-boy napisał(a):chyba nie zaskoczyles ,okrazenie wczesniej probowal zdjac folie ale zauwazyl ze nacisnal przycisk i szybko naprawił ten blad a folie zdjal dopiero okrazenie pozniej :???:


Dokladnie o to mi chodzilo, niektorzy wczesniej twierdzili, ze ten film z kamery z T1 kiedy zdejmuje folie jest nakrecony juz po wyscigu, a skoro jest z 1 okrazenia po wcisnieciu pit limitera (ktorego heikki nie wlaczyl na ostatnim okrazeniu) to nie mozliwe, ze zdjal folie po wyscigu.
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez golakr Pt mar 21, 2008 12:50  

chmiel napisał(a):Nie ma żadnego limitu wygięcia? Bo tu w McLarenie to mocno się wygina ten mostek w trakcie jazdy.


Tak jak pisał Kubuś Fatalista należy rozróżnić "ruchome elementy" i "odkształcające się elementy" oraz "telepanie się całego bolidu na marnej jakości przekazie video".

Przednie skrzydło nie może być niżej niż 100mm nad ziemią. Górnej granicy nie ma. Odchyłka dla całej skorupy, tylnego skrzydła i innych elementów różnią się i są mierzone przy określonym obciążeniu danego elementu, np max ugięcie tylnego skrzydła przy obciążeniu 200N to 2mm. Osobiście odchyłki dla przedniego skrzydła nie znam. Ale jeżeli faktycznie ugięcie miałoby być takie jak na przykładzie to FIA z pewnością sie "doczepi".
McLfan napisał(a):Uznano, że wygięcie nie jest wbrew przepisom, bo mostek cały schodził w dół, niezmieniając powierzchni czołowej, więc nie zmniejsza się też opór.


Nie wiem o co chodziło w podanym przykładzie, ale nie bardzo sie to "klei". Dlatego, że właśnie schodzenie całego mostku jak piszesz jest wbrew przepisom. Każdy element aerodynamiczny musi stanowić jedną całość z "skorupą". A tym bardziej zmieniać swoje położenie względem reszty.

Dodatkowo obniżanie się skrzydła całkowicie zmienia aerodynamikę. Przednie niżej = większy docisk.
Przednie niżej = mniej powietrza dociera do dyfuzora = mniejszy docisk tylnej osi.

Taka zabawa ma niesłychane znaczenie dla zmiennych prędkości na prostych, na zakrętach jak i dla balansu. Temat rzeka.

[mod="gregoff"]Już dawno po wyścigu a temat schodzi na jakieś dywagacje techniczne. Zapraszam do działu Historia i Technika aby o takich rzeczach podyskutować. Dziękuje za uwagę.[/mod]
Avatar użytkownika
golakr
 
Dołączył(a): So wrz 16, 2006 14:30
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez michal132 Śr mar 26, 2008 14:53  wypadki australia

http://pl.youtube.com/watch?v=4UvcXwr0Qd0 chcialbym wam to pokazac moze juz to ogladaliscie.

brak TC to wyzwanie dla debiutantow ale i dla starych wyg. :) :-o :eek: :???:
ogladajac u wujka tv wypowiedzi kierowcow byly zgodne to wielki wysilek prowadzac bolid bez TC, ale mowili tez ze to fajna zabawa jak zuca tyl bolidu.
moze muj post jest zly bo wiem o tym ale postaram sie albo pisac cos mondrego albo niepisac wogule.


[mod="slipstream"]Takie byki ortograficzne, brak 'ogonków'... czyta to się tak fatalnie że lepiej jakbyś nie pisał 'wogule'...[/mod]
michal132
 
Dołączył(a): Pn lut 18, 2008 15:01

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron