Przed GP Malezji 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Marco Gronichella So mar 22, 2008 14:45  

Kara była do przewidzenia chyba dziwne raczej by było gdyby jej nie otrzymali.
barteks2 napisał(a):Kubica wyglądał na niesamowicie zadowolonego

też to zauważyłem :) oby się to sprawdziło. A Robertowi można życzyć tylko trochę więcej szczęścia. Ferrari jutro zatriumfuje ;)
Avatar użytkownika
Marco Gronichella
 
Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 8:58
Lokalizacja: Warszawa
GG: 7990456

Postprzez MarK So mar 22, 2008 14:45  

barteks2>>Ale nie wspominał, że możliwe, że panowie z BMW mogą wpaść na pomysł, żeby tą strategie zmienić w czasie wyścigu? :-D .
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez chmiel So mar 22, 2008 14:46  

Czas na moje podsumowanie kwalifikacji. Przez wszystkie sesje w Malezji było widać, że najsilniejsze jest Ferrari i kierowcy tego teamu potwierdzili to w qualu. Front row dla Czerwonych. Pewnie mają oni mniej paliwa niż kierowcy Maca, szczególnie Massa, jednak wątpię, aby była to jakaś wielka różnica. Zresztą jeżeli nie będzie deszczu, jakiś SC lub awarii, to Ferrari między sobą rozegra walkę o zwycięstwo, bo jak już wszyscy wiedzą, kierowcy McLarena startują z dalszych pozycji przez karę za blokowani Heidfelda i Alonso. Dodatkowo Lewis i Heikki będą jechali z taktyką przygotowaną na start z czołowych pozycji. na pewno ta kara baaardzo im skomplikowała jutrzejszy wyścig. Bardzo dobrze Trulli, ale Jarno jest znany z dużej szybkości na jednym okrążeniu, jutro pewnie już tak pięknie nie będzie, choć widać, że Toyota nie jest taka słaba, co potwierdził też Glock, kwalifikując się do Q3. Robert przed Nickiem z chyba większą ilością paliwa, więc nie jest źle. Robert musi tylko przypilnować Niemca na starcie. Fernando zajął 9. miejsce, a startował będzie z P7. Wg mnie bardzo dobry wynik. Fernando wycisnął z R28, co się dało, aby awansować do Q3, co jest już sukcesem, bo prędkości na jednym okrążeniu Renault wyraźnie brakuje. Cieszy wysoka pozycja również, dlatego że bolid Alonso jest mocno dotankowany. Piquet P13, więc dużo lepiej niż w Albert Park. Słabiutko Williams. Kazuki nawet nie awansował do Q2, a Nico był w niej ostatni. Zaskakująco słaby wynik Rosberga. Szkoda mi Fisico, który swoim FI był strasznie blisko Q2, na które wg mnie zasłużył. Wyścig zapowiada się ciekawie, nawet jak nie spadnie deszcz.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez RENO So mar 22, 2008 14:48  

ja tak po cichu licze, że nóż może Ferrari jest mniej zatankowane od Kubka tak na 2-3 góra 4 kółka, no w ogóle jeżeli jutro spadnie deszcz to Robek nie jest bez szans na wygraną bo jednak cięższy bak na przewidywane warunki, daje lepsze pole do manewru w kwestii strategii...kto wie jak może się potoczyć wyścig, także myślę, że Robek ma jakieś tam szanse na zwycięstwo...

Massa pod naporem Raikkonena może zaspinować, chyba , że załatwią to w pitach, a poza tym nie byłbym jeszcze pewien tego, że któreś Ferrari nie wyzionie ducha w tych warunkach tak jak ot miało miejsce przed tygodniem
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez barteks So mar 22, 2008 14:49  

Marco Gronichella napisał(a):
barteks2 napisał(a):Kubica wyglądał na niesamowicie zadowolonego

też to zauważyłem :) oby się to sprawdziło.

Aha i wywiad był przeprowadzony jeszcze zanim McLareny dostały karę :P
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez SPIDER So mar 22, 2008 14:53  

chmiel napisał(a):Szkoda mi Fisico

Nie tylko Tobie. W wypowiedziach po kwalifikacjach był bardzo niezadowolony, że nie udało się mu awansować do Q2. A zabrakło mu bardzo niewiele. Force India już drugi raz obierają się o awans do Q2 - wg mnie bardzo dobrze. Dobrze w sensie, że mieszają.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Jensfan So mar 22, 2008 14:54  

Widac, ze Ferrara odjechala, no i po karze Maki chyba nie maja szans na walke z nim. No chociaz jesli na starcie zyskaja kilka pozycji to moze, ale to tez raczej ciezkie bedzie bo przed nimi Alonso, ktory swietnie startuje no a Webber takze nie jest zly. Massa raczej ma malo paliwa, wyscig raczej wygra Kimi. Robert chyba ma dosc spora ilosc paliwa wiec sa duze szanse na dobry wynik po karach na Maki. Dobrze by bylo gdyby Robert wyprzedzil Trullego na starcie bo mialby chyba wolny tor przed soba, bo Ferrari raczej odjada. Jednak z Trullim nie tak latwo, bo z czasow wynika ze ma malo paliwa. Wyscig bedzie bardzo emocjonujacy takze ze wzgledu na pogode. Zapowiada sie ostra walka!!
Go, go fight Jenson!!
Avatar użytkownika
Jensfan
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 15:48
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Miki1910 So mar 22, 2008 14:55  

To i ja krótko podsumuję. Ferrari wreszcie dominuje. i nie oznacza to specjalnie mało zatankowanego maliwa. Massa może i ma wachy na 2-3 okrążenia mniej, ale Kimi wyprzedził Maki z porównywalną ilością paliwa. mcLareny raczej nie w formie, i wątpliwe jest czy powalczą o zwycięstwo. Po karze nałożonej na obydwu kierowców tego teamu ciężko im będzie przebić się do przodu. Tym bardziej, że na starcie są za Alonso, który jest mocno załadowany. Jeżeli go nie wyprzedzą na starcie stracą wiele, gdyż dwukrotny MŚ tanio skóry nie sprzeda. Oczywiście szansa na 1. miejsce istnieje, gdyż jakoś nie wierzę w niezawodoność silnika Ferrari i w to, że deszcz nie będzie rozdawał kart. Spodziewam się jutro potęznej ulewy, gdyż wyścig rozgrywany jest o godzinie 15 lokalnego czasu, a to właśnie o tej porze występują deszcze zenitalne.

Myślę, że Kubica i Heidfeld są podobnie zatankowani. Myślę, że pierwszy zjedzie Heidfeld, gdyż jechał jedno okrążenie więcej w Q3 i wypalił więcej paliwa. Poza tym gdyby nie problemy z Kovalainenem i hamiltonem byłby raczej przed Robertem. Chociaż Robert też musiał coś zepsuć, gdyż wykręcił:
the best time in the first sector
,
i powinien być przed Trullim. Robert będzie startował za Jarno i będzie miał problem z wyprzedzeniem "lekkiego" Włocha. Tym bardziej, że Polak startuje chyba z brudnej częśi toru (jeżeli się mylę to poprawcie).

Niespodzianka in plus: Jarno Trulli

Niespodzianka in minus: Nico Rosberg
"Możemy uznawać zasady demokracji, ale i tak rację mam zawsze ja." (Hubert Wagner)

"Paweł na zagrywce, on ma tą zagrywkę rozrywkową, ale bardzo przykrą." (Zdzisław Ambroziak)
Avatar użytkownika
Miki1910
moderator
 
Dołączył(a): N sie 13, 2006 10:46
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Postprzez Lucky Strike baski So mar 22, 2008 14:56  

Wydawało się, że po poprzednim wyścigu Honda ma coś w sobie, jednak znowu tylko Q2. Plusem jest oczywiście coraz lepsza postawa Buttona. Oby były jakieś punkty !!
Lucky Strike Honda F1 Racing Team
Avatar użytkownika
Lucky Strike baski
 
Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 21:04
Lokalizacja: Poznań

Postprzez RENO So mar 22, 2008 14:59  

Jensfan napisał(a):Widac, ze Ferrara odjechala,

wcale to nie wierze, nie wierzę, żeby w ciągu tygodnia w którym nie było czasu na testy, a jedynie na transport, żeby Ferrari nagle odrobiło to co traciło do Maka w Aussie i jescze było szybsze od niego na jednym kółku o 0,9-1s. To jest pic na wode, wachy mają od Maków mniej jak nic i to może nawet sporo mniej i będą się starali lekkim bolidem odjechać reszcie
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez toxickm So mar 22, 2008 15:08  

Fisichella pokazuje że nie jest złym kierowcą. Sutil w obecnej chwili może pomarzyć o Q2 albo narysować sobie to na papierze :grin: . Jeszcze do tego dojdzie że Tonio do gry wejdzie , czego szef Force India przed sezonem nie wykluczał. A co do kary dla Mclarena to tak musiało być. Hehe na początku byłem zdumiony jak patrzyłem, że bolidy zwalniają, a tu Q3 się nie skończyło jeszcze. Potem skumałem, że przecież jedno kółko więcej nie oznacza że się wskoczy wyżej, a na pewno jedno kółko wcześniej się zjedzie na pierwszego pit stopa. Może kierowcom Maka się udzieliła moje :???:
Avatar użytkownika
toxickm
 
Dołączył(a): Cz kwi 26, 2007 8:20

Postprzez yaper So mar 22, 2008 15:28  

Pokwa napisał(a):
barteks2 napisał(a):Zapowiada się ciekawie


Ta na T1 kolizja z Heidfeldem :-D


Nie wykluczone, znając szczęście Roberta.

Start będzie bardzo emocjonujący. Na szpicy Ferrki powinny bezproblemowo pomknąć do przodu. Jarno tak łatwo skóry Robertowi nie sprzeda, ma w końcu lżejszy bolid i ciężko go będzie wyprzedzić na torze. Co więcej Kubek musi obawiać się ataków Heidfelda, ponieważ ten ma lżejszy bolid i za wszelką cenę będzie chciał wskoczyć na P4 i powalczyć z Trullim. W tyle Maki będą się męczyły z dotankowanymi bolidami Webbera i Alonso. Już nie mogę się doczekać wyścigu.
yaper
 
Dołączył(a): Wt paź 02, 2007 13:09
Lokalizacja: małopolska

Postprzez Kayo So mar 22, 2008 15:41  

Zależy jak bardzo Massa odskoczy Kimiemu, podczas pierwszego stintu. Brazyljczyk jest chyba dość sporo lżejszy. Tam może być różnie, najlepiej jakby Kimi jakimś cudem wyprzedził Felipe i trzymał go za sobą. Tyle, że rozwścieczony Massa może zrobić ten sam błąd co rok temu(gdy próbował wyprzedzić Lewisa). Oby nie 8)
Avatar użytkownika
Kayo
 
Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 7:11

Postprzez Szu So mar 22, 2008 15:44  

Mnie martwi to że ja bardziej czekam i ekscytuje się wyścigiem niż Świętami :???: Mam nadzieję że jutro z okazji Świąt Robert sprawi nam przyjemność i dojedzie na podium.
Avatar użytkownika
Szu
 
Dołączył(a): Wt cze 26, 2007 11:25

Postprzez pjaxz So mar 22, 2008 15:48  

Konferencja prasowa po kwalifikacjach
http://pl.youtube.com/watch?v=WzASAlBQ38s
Onboard Vettel
http://pl.youtube.com/watch?v=zYfs6O6JcVM
Jak jeszcze ktoś nie widział - wypadek Coultharda
http://pl.youtube.com/watch?v=uSIYp6awNcA&feature=related
Piquet onboard
http://pl.youtube.com/watch?v=cZIGVzRuC8g
Wycieczka Lewisa poza tor podczas treningów
http://pl.youtube.com/watch?v=dgim8SisjtI
Hamilton team radio podczas Q3
http://pl.youtube.com/watch?v=ZpzYj8UEuMY
Uślizgi Alonso i Glocka podczas kwalifikacji
http://pl.youtube.com/watch?v=xcfoBVgw0i8
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron