GP Malezji 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez owca Pn mar 24, 2008 11:35  

faktycznie Miczek. w takim razie, według mnie, wybór tylniego skrzydła był ściśle powiązany z oponami ;-) na tych zdjęciach widać ze do 'prostego' skrzydła zakładane są twarde gumy, a do tego bardziej 'powyginanego' miękka mieszanka.

Kubek w wyścigu zdecydował sie używać twardych opon, więc na wyścig dostał 'prosty' spojler, bo ten widocznie lepiej współpracuje z taką mieszanką. a Nick na 2 z 3 przejazdów założył opony z paskiem, więc dostał inne skrzydło.

moze to jest wytłumaczenie tej tajemniczej różnicy w ospojlerowaniu obydwu bolidów ;-)
LORENZO'S LAND




[uuurl=http://ubanimator.com][iiimg]http://img50.imageshack.us/img50/4710/userbar498843pl3.gif[/img][/uuurl]
Avatar użytkownika
owca
redaktor
 
Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 22:57

Postprzez micro Pn mar 24, 2008 12:45  

owca napisał(a):faktycznie tylnie skrzydła w bolidach BMW sa wyraźnie inne. to Nicka wygląda na bardziej 'wypasione'. pewnie jako bardziej doświadczony kierowca, Heidfeld dostał za zadanie przetestowanie nowego skrzydła w warunkach bojowych. i jesli sie sprawdzi/sprawdziło to wtedy pracownicy fabryki z Hinwi wyprodukują kolejny egzemplarz dla drugiego bolidu.

jestem ciekaw czy w Bahrajnie zobaczymy ponownie ten element. w koncu GP Hiszpanii coraz bliżej, a na europejska częśc sezonu zespoły czesto przygotowywują troche zmodernizowany pakiet. widocznie BMW ostro pracuje na swoje upragnione pierwsze zwycięstwo i troche przyspieszyło prace rozwojowe ;-)

chociaz moge sie mylic - to tylko moje przypuszczenia.


Takie samo skrzydlo mieli juz w tamtym roku :P

Wyraznie widac ze to wygiete skrzydlo zapewnie mniejszy docisk (raz ze ma mniej platow, a dwa ze jest wygiete pod mniejszym katem), co prowadzi do wniosku iz robert faktycznie byl dobrze przygotowany do deszczu :D
Ostatnio edytowano Pn mar 24, 2008 12:48 przez micro, łącznie edytowano 1 raz
micro
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 21:13

Postprzez barteks Pn mar 24, 2008 13:10  

TobaccoBoy napisał(a):Na koniec popisówka dzięki jeździe na oparach i miękkim ogumieniu i FL. Oby tylko to się nie odbiło w Bahrajnie....

Heidfeld będzie miał nowy silnik w Bahrainie.
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez TobaccoBoy Pn mar 24, 2008 13:14  

barteks2, ale skrzyni biegów już nie ;)
TobaccoBoy
 

Postprzez seb455 Pn mar 24, 2008 13:38  

TobaccoBoy napisał(a):barteks2, ale skrzyni biegów już nie ;)


Nie przesadzajcie co ma jeden fast lap do awaryjności skrzyni biegów czy silnika. Kubica napewno miałby też szybki fast lap ale w ostatnim przejeździe na miękkich oponach i z małą ilością paliwa ograniczał obroty silnika wcześniej wrzucając wyższy bieg. Ale co to ma za znaczenie, za najszybsze okrążenie nie ma dodatkowych pkt. :P
Avatar użytkownika
seb455
 
Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 19:01
GG: 9474518

Postprzez KrzysR Pn mar 24, 2008 14:10  

seb455 napisał(a):co ma jeden fast lap do awaryjności skrzyni biegów czy silnika.


Do skrzyni moze niewielkie ma znaczenie, ale do silnika juz moze miec, tu w kazdej chwili moze coś zawieśc, im wieksze wytężenie tym gorzej raczej niz lepiej.
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez slipstream Pn mar 24, 2008 14:21  

KrzysR napisał(a):Do skrzyni moze niewielkie ma znaczenie

A co to, skrzynia nie jest podawana obciążenia i 'zmęczeniu materiału'. Dla niej ma to takie samo znaczenie jak dla silnika, tym bardziej ze starczeć musi na dłużej.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez barteks Pn mar 24, 2008 14:42  

Wygląda na to, że to Kova oślepił Kimiego a nie Robert :P

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Maly-boy Pn mar 24, 2008 14:43  

to zdjecie juz chyba po "akcji" ja widzialem na powtorce jak Kimi sie odwrocil i zaslonil oczy kiedy dostal od Roberta
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez Ramzi Pn mar 24, 2008 15:10  

Ramzi
 
Dołączył(a): Pn lip 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Olsztyn
GG: 5171580

Postprzez Kajek Pn mar 24, 2008 15:22  

Koval, potem on jeszcze jak by sam sobie dowalił :-D :grin:
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez toxickm Pn mar 24, 2008 16:35  

dziwne bo wygląda na to, niewielki strumień szampana zrobił taką szkodę a inne "potężne sikacze" okazały się łagodne :P

Dobra, po tym jak emocje opadły trzeba się wypowiedzieć na temat wyścigu. Bardzo podobała mi się jazda Kimiego i Roberta. To właśnie oni z przebiegu całego weekendu według mnie zasłużyli na miejsca 1,2 .Pomijam Massę, bo nie lubię go i tradycyjnie jego jazda nie koniecznie musi sie podobać. A wałkowany już jego błąd świadczy jedynie o tym, że bolid kierowcy nie równy. Także inny kierowca z gorszego teamu pewnie zachowałby sie lepiej.
Kierowcy Mclarena śmiem twierdzić, że pomimo tej kary i tak by nie dali rady Robertowi, bo miał za dobre tempo. Nawet Qwik nie dałby rady, gdyby mu kwalifikacje wyszły. Heidfeld jedynie mógł pokonać Roberta na pierwszym zakręcie, gdzie jedynie mógł uszkodzić bolid naszego rodaka. Dzięki Trullemu do tego nie doszło i chwała mu za to :P .Jak już tu wielu zauważyło w czołówce tego i poprzedniego wyścigu były spore przetasowania. Ze średniaków na plus pokazali się: Toyota, Red Bull i Renault. Ogólnie jestem zadowolony z wyniku i oby tak dalej.
Avatar użytkownika
toxickm
 
Dołączył(a): Cz kwi 26, 2007 8:20

Postprzez G4z Pn mar 24, 2008 16:41  

Ze średniaków na plus pokazali się: Toyota, Red Bull i Renault

Nie zgodzę się z Renault. Fakt lepiej pojechali ale od Alonso wymaga się minimum podium. (oczywiście bolid mają słabiutki i nawet Alonso nie pomoże). Piquet ma tyle lat co Kubica i też powinien lepiej jeździć. No ale Renault jest słaby a przykład to wyprzedzenie Heidfelda (chyba każdy pamięta. Dwóch kierowców na raz) . :-)
G4z
 

Postprzez Miczek Pn mar 24, 2008 17:34  

Kubica najlepszym kierowcą dnia według Martina Brudnle'a :)

http://miczek.wrzuta.pl/film/qU2XtpWmM3/
Obrazek
Avatar użytkownika
Miczek
 
Dołączył(a): Śr wrz 27, 2006 20:04
Lokalizacja: Warszawa
GG: 3456599

Postprzez Cinek Pn mar 24, 2008 17:47  

Miczek napisał(a):Kubica najlepszym kierowcą dnia według Martina Brudnle'a

A ja myślałem, że Hamilton :o
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości