GP Malezji 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Anderis Pn mar 24, 2008 17:54  

Wydaje mi się, że ten sezon będzie dużo ciekawszy niż poprzedni. Wreszcie jest jakaś rotacja na czołowych miejscach i mimo, że układ sił z poprzedniego sezonu niewiele się zmienił, to jednak kierowcy spoza ścisłej czołówki chyba będą częsciej przyjeżdżać na miejscach 3-5, niż w poprzednim sezonie.

Bardzo szkoda mi słabego wyścigu Williamsa. Oby w Bahrajnie nie prezentowali się gorzej niż w Australii :lol:
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez czlapka Pn mar 24, 2008 18:13  

http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/news/detail/080324105302.shtml
Zaczyna się...biedny Lewis,nie miał nic do picia,gdyby nie to to na pewno zdublował by wszystkich trzykrotnie.Nie no a tak serio,to rozumiem że to może być problem,ale Robert też nic nie pił,jeszcze po tej diecie , i jakoś drugi dojechał
Avatar użytkownika
czlapka
 
Dołączył(a): So sie 12, 2006 12:59
Lokalizacja: 3city/Ldz

Postprzez adin Pn mar 24, 2008 18:17  

Już nawet nie mam ochoty myslećo tym hamiltonie... poprostu szkoda mi moich nerwów. Niech on poprostu przeminie........
ANTY rbr
Avatar użytkownika
adin
 
Dołączył(a): N mar 09, 2008 14:11
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1795223

Postprzez Pieczar Pn mar 24, 2008 19:09  

Heh, czego się spodziewaliście, przecież trzeba było jakoś usprawiedliwić jego słaby występ. Tak będzie za każdym razem gdy Hamilton nie dojedzie na podium. Mnie to już nie rusza, po prostu olewam to co Brytole wypisują. Swoją drogą - porażki Małysza były w podobny sposób tłumaczone przez Polskie media (i znowu ten wiatr źle mu zawiał...), tak więc to nic nowego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez pOw3r Pn mar 24, 2008 19:17  

Ten Hamilton robi sie juz zenujacy uwaza sie za jakiegos super zawodnika a tak naprawde jest zwyklym dupk*** poniewaz gdyby jezdzil w gorszym zespole niz McLaren to by nic nie osiagnol , juz zza czasów kartingow przegrywal z Rosbergiem i Kubica...
Avatar użytkownika
pOw3r
 
Dołączył(a): N mar 23, 2008 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Pokwa Pn mar 24, 2008 19:19  

pOw3r
to żes kurde Ameryke odkrył. Jest dobry jak jedzie sam i ma czysty tor. Coś jak Massa z tym, że Massa jeszcze ma problemy z TC.
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez patgaw Pn mar 24, 2008 19:23  

pOw3r napisał(a):a tak naprawde jest zwyklym dupk*** poniewaz gdyby jezdzil w gorszym zespole niz McLaren to by nic nie osiagnol



czyli kazdy mistrz i vice mistrz swiata to wg ciebie dupek. bo wiadmo ze w spykerze by nic nie zawojowali, wiec sa dupkami?
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez slipstream Pn mar 24, 2008 19:24  

Pokwa napisał(a):Massa jeszcze ma problemy z TC.

Raczej z brakiem TC...

Ale to nieważne. Nie czas a przede wszystkim miejsce na obrzucanie Lewisa inwektywami. O Lewisku krytycznie bądź pozytywnie (o ile się ktoś znajdzie) :arrow: w tym temacie

Koniec OT
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez wojtek30_88 Pn mar 24, 2008 19:48  

No właśnie, to temat o GP Malezji :). Hmm ciekawy wyścig, bardzo ciekawy :). Mi się bardzo podobała jazda Jarno Trullego, który zajął bardzo dobrą pozycję i na szczęście Hamilton miał wyjątkowo mało czasu, żeby dogonić wolniejszą Toyotkę :). Pechowo trochę Glock, ale liczę, że Toyota w tym sezonie jeszcze zabłyśnie :).
...deszcz kapał na miasto niczym majonez na gigantycznego hamburgera...
Avatar użytkownika
wojtek30_88
 
Dołączył(a): Wt lut 05, 2008 20:57
Lokalizacja: Warszawa
GG: 4387818

Postprzez barteks Pn mar 24, 2008 20:15  

czlapka napisał(a):http://en.f1-live.com/f1/en/he...5302.shtml
Zaczyna się...biedny Lewis,nie miał nic do picia,gdyby nie to to na pewno zdublował by wszystkich trzykrotnie.Nie no a tak serio,to rozumiem że to może być problem,ale Robert też nic nie pił,jeszcze po tej diecie , i jakoś drugi dojechał

Heidfeld też nie miał nic do picia w Australii a jakoś dojechał drugi...
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez F1-HELP Pn mar 24, 2008 20:50  

faktycznie Kubek i Nick użyli nieco innych skrzydełek :)

1-sze porównanie:
http://premium.f1-live.com/f1/photos-hi ... po_396.jpg
http://premium.f1-live.com/f1/photos-hi ... po_393.jpg

2-gie porównanie:
http://premium.f1-live.com/f1/photos-hi ... oa_387.jpg
http://premium.f1-live.com/f1/photos-hi ... ob_311.jpg

a tu jadą razem:
http://premium.f1-live.com/f1/photos-hi ... oa_376.jpg

są nie tyle inaczej ustawione co przede wszystkim inaczej wyprofilowane :-)

na ostatniej fotce widać obraną strategię dla obu kierowców,
Robert - twardsza mieszanka i skrzydło bardziej dociskające tylną oś, natomiast Nick - mieszanka bardziej miękka i profil skrzydła zapewniający mniejszy docisk tylnej osi

w sumie przy dużej niepewności co do warunków jakie będa panowały na torze w trakcie wyścigu BMW na wszelki wypadek obstawia oba warianty :);

co prawda w piątek i sobotę nie padało w trakcie treningów więc zwiększało to prawdopodobieństwo podobnej sytuacji w niedzielę (przez te 3 dni padało zwykle późnym popołudniem)

tym bardziej należą się więc słowa uznania dla Kubka, który w warunkach pogodowych jakie panowały w trakcie wyścigu miał nieco gorsze ustawienia od Nicka (opony: 2x średnie i 1x twarde); Robert (2x twarde i 1x średnie) a mimo to wypadł dobrze nie z toru ale na pudło :grin:

jak widać w F1 nie zawsze decyduje bolid ale też inne okoliczności, aczkolwiek na złomie to i dwukrotny mistrz nie poszaleje ("i w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu" :))
Obrazek
Avatar użytkownika
F1-HELP
 
Dołączył(a): Pt paź 05, 2007 18:39
Lokalizacja: Z Kąt

Postprzez RENO Wt mar 25, 2008 4:16  

jak patrzyłem na lapy, to jedynie chyba Kimas i Kubek tak równo, systemtycznie schodzili ze swoimi czasami okrążeń podczas wyścigu
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez ARTEK32 Wt mar 25, 2008 8:57  

Dużo zostało juz powiedziane, więc pewnie ameryki nie odktyje. Cieszy mnie oczywiście postawa Roberta i uważam że Maki są już w zasięgu BMW. Jeśli chodzi o Ferrari to w zależności od tory może być różnie.
Robert Kubica - BMW SAUBER F1 TEAM
Avatar użytkownika
ARTEK32
 
Dołączył(a): Śr wrz 12, 2007 12:01
Lokalizacja: Kwidzyn

Postprzez SoBcZaK Wt mar 25, 2008 9:01  

ARTEK32 napisał(a):Maki są już w zasięgu BMW. Jeśli chodzi o Ferrari to w zależności od tory może być różnie.

Czy ja wiem? W Australii nawet kiedy szło wszystko dobrze to Robert nei był w stanie dogonić Lewisa, który miał perfekcyjny wyścig. W Malezji z kolei Heiki narzekał na grejning opon, Hamilton utknął za wolniejszymi od niego ale sam też nie ustrzegł sie błędów no i do tego ten miły pech na pit stopie :)
McLareny miały o wiele trudniej w tym wyścigu a Robertowi akurat wszystko szło idealnie poza startem i miał tam dużo szczęścia. 2 ostatnie GP jeszcze nam za wiele nie mówią o tym ile, który zespół traci.... ale fakt, że BMW jest bliżej niż dalej
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez gongi Wt mar 25, 2008 9:42  

ARTEK32 napisał(a):uważam że Maki są już w zasięgu BMW. Jeśli chodzi o Ferrari to w zależności od tory może być różnie.

Raczej nie BMW jest mocniejsze tylko Mclareny były słabsze w tym wyścigu.
Nareszcie Paris Hamilton słabo pojechał.

SoBcZaK napisał(a):W Malezji z kolei Heiki narzekał na grejning opon, Hamilton utknął za wolniejszymi od niego ale sam też nie ustrzegł sie błędów no i do tego ten miły pech na pit stopie Uśmiech

Hamilton też miał problemy z przyczepnością. Czyżby błąd inżynierów Mclarena??
Avatar użytkownika
gongi
 
Dołączył(a): N maja 27, 2007 20:49
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości