Przed GP Bahrajnu 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez misiakow So kwi 05, 2008 22:33  

barteks2 napisał(a):
misiakow napisał(a):wiem wiem, ale jak sobie wyobrazalem tor to za nic w swiece nie moglem sobie uzmyslowic gdzie jest P1, z lewej czy z prawej

A co za różnica jak zawsze nieprzyste numery są po czystej stronie toru :P

dobra, przepraszam, wygłupiłem sie :(
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez marrak So kwi 05, 2008 22:35  

Czy nikt nie zauwaza ,ze Massa mial w pierwszym sektorze 0.4 straty a na koncu mial juz tylko 0.1 ?

sorry ale albo zle zrozumialem albo ogladalismy inny Q niz ty
wg mnie w 1. sektorze Massa byl szybszy!!! o 0,2 w 2. stracil 0,4 i w 3. nadrobil 0,1 co daje 0,1 straty ogolnie (nieliczas tych ulamkow)
zreszta sprawdz na LT
z tego wynika ze max 0,2 tracil w trakcie okr
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Cinek So kwi 05, 2008 22:36  

potwierdzam wersję marraka - tak właśnie pamiętam to z livetimingu na żywca..
o ile pamiętam massa w S1 miał o 0.2s czas lepszy od Kubicy, później w S2 miał o sporo gorszy, a S3 nie pamiętam bo gapiłem się jak ciul w telewizor..
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez Kubuś Fatalista So kwi 05, 2008 22:41  

misiakow napisał(a):wiem wiem, ale jak sobie wyobrazalem tor to za nic w swiece nie moglem sobie uzmyslowic gdzie jest P1, z lewej czy z prawej



P1 jest zawsze na idealnej linii. Więc jest po czystej stronie toru. Na tym obrazku to dobrze widać. Zielony kwadracik to P1 a zielona linia to idealny tor jazdy.

Obrazek
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez misiakow So kwi 05, 2008 22:42  

Dziekuje bardzo Kubusiu Fatalisto za wyjaśnienie :)
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez F1-HELP So kwi 05, 2008 22:45  

Fajny obrazek Kubuś. W sumie P1 powinno dawać wejście pod łagodniejszym kątem w T1 :) .
Obrazek
Avatar użytkownika
F1-HELP
 
Dołączył(a): Pt paź 05, 2007 18:39
Lokalizacja: Z Kąt

Postprzez Ferdynand Trąbka So kwi 05, 2008 22:58  

Paradoksalnie, P1 nie oznacza że jest lepsza. Z założenia ma być.
Zawsze jest na BL, czyli po tej stronie, na której jest zewnętrzna do zakrętu T1 o ile się nie mylę.
Pamiętam, że zdarzały się GP, w których deszcz zdążył wyschnąć po wewnętrznej. Były też inne przypadki, ale nie pamiętam ich. Kiedyś chyba nawierzchnia była wymieniana tylko częściowo i świeża sprawdzała się gorzej, podobnie też z oczyszczonymi fragmentami po wycieku płynów, ale na prawdę, nie mogę sobie przypomnieć niczego konkretnego, jednak zdarzały się takie sytuacje.
Akurat nie musimy się tego obawiać na jutrzejszym GP - jedyna rzecz, która mogłaby mieć wpływ, to wyjątkowy wiatr ze wschodu, ale na trybunach tak dużo piasku się też nie osadza, by miało to jakieś znaczenie.
Ferdynand Trąbka
 
Dołączył(a): Wt gru 11, 2007 2:11

Postprzez okse So kwi 05, 2008 23:08  

Bahrajn 2007:
Poz: ......... Grid:
1 Felipe Massa 1
2 Lewis Hamilton 2
3 Kimi Räikkönen 3

Niech tylko się powtórzy to co było przed rokiem czyli że pierwsze 3 miejsa dojadą jak wystartowały i jesteśmy uhahahani :D

PS: Ludzie czy mi sie wydaje czy wy się kłócicie że jeden drugiemu post z linkiem wywalił :twisted:
Ostatnio edytowano So kwi 05, 2008 23:11 przez okse, łącznie edytowano 1 raz
okse
 
Dołączył(a): So paź 28, 2006 21:35

Postprzez amol So kwi 05, 2008 23:13  

ufff, gregoff, jedno ale: no i czemu sie tu tlumaczysz? wiemy, widzielismy, mielismy tego dosyc, starczy, nic nie musisz dodawac. a tak nawiasem mowiac juz zaczalem miec 'wonty' do ciebie ze nie jestes konsekwentny - ja jako mod to juz dawno bym wywalil wszystkie te posty i po krzyku :P

[mod="gregoff"]Większość została przeniesiona do odpowiedniego tematu w dziale dla moderatorów bo już nie jeden użytkownik mi mówił, że przesadzamy. Teraz tylko wyjaśniłem mój punkt widzenia na całą sprawę i zaprzestałem dalszej dyskusji uznając ją za bezcelową. Dziękuje za uwagę.[/mod]

wracajac do tematu, dwie sprawy:


1. jakies dziesiec stron o 'dupie maryny' czyli o ile mniej wachy ma kub... a wystarczylo posluchac co Rampf mial do powiedzienia tuz po wyscigu.
cytujac za speedtv.com:
We were not adjusting the fuel level to get pole position, we did a normal strategy for overall performance.

calosc dostepna tutaj: http://formula-one.speedtv.com/article/f1-we-never-expected-pole-says-bmws-rampf/

a w wolnym tlumaczeniu, Rampf jak i cale bmw jest zaskoczone ze zdobytego pp, poniewaz nie ustawiali taktyki na kwalifikacje i pole position, liczyli maximum na p3.
czyli, ze nie jest tak zle z paliwem u kubka. co oczywiscie nie swiadczy o tym, ze ma go na caly wyscig, :-P rownie dobrze cala taktyka bmw dla kubka moze polegac na wczesnym picie (np. w celu zmiany opon), wiec wiecej paliwa nie mialoby sensu dzwigac ze soba. tak czy owak, nie ma sie co rozczulac nad tym punktem, bmw chyba wie co robi (oby tym razem, hehe :razz: ).



no, ale zeby nie bylo za rozowo dla kubicomaniakow, moj drugi punkt:

2. czysta strona toru. otoz kto ogladal gp2 dzisiaj ten zauwazyl - bolidy startujace z 'brudnej' strony toru mialy dzisiaj przewage i lepszy start. powod - wiatr nawial wiecej piachu na, o ironio, 'czystsza' strone toru...

jesli jutro kierunek wiatru sie utrzyma, kubicomaniaki moga niezle w 'pory' zrobic... :P :evil: :twisted:
amol
 

Postprzez Kubicomaniak So kwi 05, 2008 23:47  

Co do Heidfelda to wydaję mi się że nie jest z nim tak źle.
Widać że chyba jednak na koniec znalazł właściwe ustawienia (dobry czas w Q2).
Może powalczyć z Kovalainenem i zdobyć P5 czego mu życzę , bo zależy mi też na dobrym wyniku zespołu.
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Tynia N kwi 06, 2008 0:30  

Rzadko się wypowiadam na forum, ale dzisiaj to nie wypada milczeć ;)
Niezłe zaskoczenie ze strony Roberta i BMW :-D Wilekie graty się należą :brawo:


Przebrnęłam przez kilka stron i...

gregoff napisał(a):Kto słyszał jak Massa trajktował po Portugalsku na konferencji? Chyba coś tam mówił o Robercie bo wskazał na niego dłonią...

Coś w stylu "Ten wielki skurczybyk był dzisiaj szybszy, ale jutro go na starcie sprzątnę"


Jak zapodasz linka, to przetłumaczę :P


SoBcZaK napisał(a):maciotacio napisał:
tutaj jest filmik z tego błędu Massy w Q3

to co on biadoli że miał tłok? spaprał sprawe co jest z resztą w jego stylu...


Racja SoBcZak: Massa jechał ostatni i miał przed sobą Kimasa w sporej odległości

Wcale bym się nie zdziwiła gdyby Felipe psychicznie nie wytrzymał dzisiejszej presji i np. nie zabrał ze sobą na pobocze Hamiltona :twisted:

TobaccoBoy napisał(a):Raikkonen jest mocno przeziębiony i sam przyznał po FT3 dla Rai, iż PP jest niemal nie wykonalne w ten weekend.


Chcę zobaczyć na co Kimasa stać będąc przeziębionym (takie porównanko do Roberta z GP Malezji :-D)


Najgorsze, że nie obejrzę dzisiejszego GP w całości :rozpacz: , bo ok. 15:00 muszę już być na lotnisku w mieście Kraka (i RK ;))
Avatar użytkownika
Tynia
 
Dołączył(a): N sie 12, 2007 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mastah N kwi 06, 2008 0:50  

los-kamilos napisał(a):Poza tym, Massa obwiniał innych za swoje p2 (ze mial pewien tłok), a tak naprawde to zebrał sobie trochę piachu

Obrazek


SoBcZaK napisał(a):
maciotacio napisał(a):tutaj jest filmik z tego błędu Massy w Q3

to co on biadoli że miał tłok? spaprał sprawe co jest z resztą w jego stylu...


Spaprał w trzecim sektorze, w którym to zresztą o ile dobrze pamiętam i tak ustanowił rekord w sesji. Co się stało w drugim sektorze, czy także popełnił błąd, czy też był blokowany, nie wiadomo, bo oczywiście realizator nie był łaskaw tego pokazać.
Mastah
 
Dołączył(a): Pn lut 25, 2008 17:49

Postprzez Kurczaq N kwi 06, 2008 2:57  

mam prośbe czy są osoby które by mi wysłały smsy poniewaz mam spotaknie biznesowe o 13:30 i nie obejrzez live wyscigu :( takie kto jest w pierwszej chociaz 6 mam nparawde wielka p[rosbe ... niewiem napije sie z cudotworcami :) prosil bym na pw zgloszenia kto by mi robil sprawozdania z F1 z BAhrajnu ...

Wstawione po 1 minucie 55 sekundach:

sory za spam ale sie napije z ludzi ktorzy mi pomoga :)
... puszczam Cię przodem, byś śladu stopy nie widział ...
Avatar użytkownika
Kurczaq
 
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 9:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Pussik N kwi 06, 2008 4:10  

Mówicie, że Ferrari będzie głownym rywalem Kubicy...

Dla mnie tak: Massa jak nie wyprzedzi kubka po starcie to bedzie się za nim wlókł do 1wszego pit stopu. Jesli go tam nie wyprzedzi, to ejst szansa... ale wyścig jest długi. Massa nie ma tka równego tempa jak Kubica.
Czy Massa ma więcej paliwa od Roberta? Myśle, że nie. Masse blokowali w drugim sektorze, dlatego tak stracił, a Kubica dostał PP w prezencie.

Kimi Raikkonen - ten tor mu nie leży

Myśle, że głownym rywalem będzie Hamilon i to będzie bardzo ciekawa walka dwóch młodzików.

AutoryteT napisał(a):
Kubica pojechał świetnie i myślę, że ma więcej od Massy paliwa. Przecież Masse ktoś blokował, a Kubicy sie koła zablokowały, przez co stracił na samej blokadzie z 0.1, a potem z powodu wibracji czy tam czegoś że go w prawo ściągało z 0.2. i teraz najlepszy czas Roberta w Q2 wynosił 1.31.7xx a w Q3 1.33.096. Hmmm... Borowczyk mówił chyba w Australii, że 10kg paliwa to około 0.4 sekundy wolniej na okrążeniu, Czyli Robert ma około 40kg więcej paliwa niż w Q2, czyli paliwa gdzieś na około 20 okrążeń. Pozdrawiam.

Z któego portalu młodzieżowego przyszedłeś?

Widziałeś onboard z Kubicą?
Na zblokowaniu nie stracił 0,1s tylko 0,03s a przez wibracje ni stracił 0,2s tylko 0,01s.

...

Wstawione po 6 minutach 42 sekundach:

SoBcZaK napisał(a):
maciotacio napisał(a):tutaj jest filmik z tego błędu Massy w Q3

to co on biadoli że miał tłok? spaprał sprawe co jest z resztą w jego stylu...


Co właściwie pokazuje ten filmik?

Chyba nie jego najlepsze okrazenie. xD
Przecież widac jak tam odpuścił. ;\
Peter Windsor: Kimi, what do you think about the new revised Q3?
Kimi: I think so that I don't know what are you talking about. They changed Q3? Why they change it?
Avatar użytkownika
Pussik
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:12
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Postprzez gregoff N kwi 06, 2008 7:48  

maciotacio napisał(a):tutaj jest filmik z tego błędu Massy w Q3

http://pl.youtube.com/watch?v=kRreBxOL1Rg


Jak to jest błąd w Q3 to ja jestem święty... Przecież widać wyraźnie, że to jest przejazd Massy na kółko zjazdowe. Gdyby tak pojechał w kwalifikacji to by stracił sekundę a nie 0.4

Nie wchodzi nawet na wysokie obroty po tym jak zjeżdza z kerbu

Porównajcie sobie to okrążenie:

http://www.youtube.com/watch?v=a75WgBY5lhM

z przejazdem Massy. Według mnie na 99% to NIE jest okrążenie na czas Massy tylko zjazdowe...

EDIT:

Jak by tego było mało to przejazd Massy to już trzeci sektor pomiarowy a nie drugi na którym stracił czas... Więc jestem już na 100% pewien, że jest to okrążenie zjazdowe do boksów.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości