Przed GP Bahrajnu 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez K2 N kwi 06, 2008 7:57  

gregoff napisał(a):Jak to jest błąd w Q3 to ja jestem święty... Przecież widać wyraźnie, że to jest przejazd Massy na kółko zjazdowe. Gdyby tak pojechał w kwalifikacji to by stracił sekundę a nie 0.4

Zgadzam się. Co do podium to myślę, że jak Robertowi dobrze pójdzie w Pit stopie to usłyszymy nasz hymn.

Ps.Jak wygra to będzie rekord f1wm.pl :D

Ps2.Ktoś kiedyś dął link z Live Timingiem i teraz go poszukuję jeśli ktoś by wysłał na PW byłbym niezmiernie wdzięczny.
-----:::BMW POWER:::-----
K2
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 16:13
Lokalizacja: nie wiem

Postprzez Lipek N kwi 06, 2008 8:06  

gregoff napisał(a):Jak by tego było mało to przejazd Massy to już trzeci sektor pomiarowy a nie drugi na którym stracił czas... Więc jestem już na 100% pewien, że jest to okrążenie zjazdowe do boksów.


Przecież to było wiadomo od początku. Z co niektórych miałem tu polewkę.
Przychodzą tu kolejni znawcy F1 z onetu. :(
"Jak ja się naprawdę cieszę, że Neostrada dociera już do najdalszych zakątków naszego kraju. I że jest już w waszych miejscowościach..." - Aba :D
Avatar użytkownika
Lipek
 
Dołączył(a): Pt lis 30, 2007 14:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 6868981

Postprzez Fan1 N kwi 06, 2008 8:31  

Czytałem wypowiedz Rampfa na speedtv, że sa totalnie zaskoczeni wywalczeniem PP, więc może jest nadzieja, iż Kubica nie pojechał pod publiczke i ma troche paliwa. Inna sprawa, że możemy teraz dziekować losowi, iż Massa tak kiepsko zaczął sezon. Chłopak nie pieprzy się na starcie i może teraz pojedzie ostrożniej licząc, że weźmie Kubice na dystansie. Gdyby Robertowi udało się utrzymać pozycje i zrobić na tyle duża przewagę, aby po pitsopie nie wyjechać przed Alonso/Rosberg/Trulli, byłoby znakomicie. Zadanie trudne, zapewne nierealne, ale zobaczymy, może kogoś łyknie. Poza tym chociaż tor w Bahrajnie wybacza wycieczki poza tor, to nie wybacza błędów, więc sporo zapewne będzie przetasowań z tego powodu.
Avatar użytkownika
Fan1
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 7:14

Postprzez F1-HELP N kwi 06, 2008 8:53  

Lipek napisał(a):
gregoff napisał(a):Jak by tego było mało to przejazd Massy to już trzeci sektor pomiarowy a nie drugi na którym stracił czas... Więc jestem już na 100% pewien, że jest to okrążenie zjazdowe do boksów.


Przecież to było wiadomo od początku. Z co niektórych miałem tu polewkę.
Przychodzą tu kolejni znawcy F1 z onetu. :(


to Sobczak jest z onetu? toż to moder a też nie zauważył :o :-D

inni (nie będę palcem pokazywał) z pewnością nabrali "pewności" po tych wpisach pod video

kymielth (1 godzinę temu) wow my mistake, i didn't see it on tv and watched it here without sound, now i can be sure it's just the slowdown lap, no flying lap makes the engine sound like that


zeus2in (12 godz. temu) Anyone who's watched f1 for even a season will know that's not the flying lap. It's the slow down lap after the flying lap. Here's a clue - check the sound of the accelerator. He went on off, on off, even on the straight way after he passed the turn. If that was the flying lap i'd say there's no way he would have made 2nd.


a swoją drogą to przecież od razu było widać, że po wyjeździe za tarkę bardzo zwolnił :grin:
więc o jakim okrążeniu pomiarowym mowa? mimo tego SPAM-u trochę poszło :lol: (ale to pewnie ci z onetu; oczywista oczywistość)

EDIT: uścislając powyższe, to oczywiście pod pewnym względem pomiarowe (bo trzeba zmieścić się w limicie), tyle, że miałem na myśli ostatnie zaliczane do wyniku kwalifikacji :-D
Ostatnio edytowano N kwi 06, 2008 9:24 przez F1-HELP, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
F1-HELP
 
Dołączył(a): Pt paź 05, 2007 18:39
Lokalizacja: Z Kąt

Postprzez geniula1 N kwi 06, 2008 8:59  

gregoff napisał(a):Porównajcie sobie to okrążenie:

http://www.youtube.com/watch?v=a75WgBY5lhM


Witam wszystkich. Jestem tu nowy ale nie z onetu itp :]

Po Przejechaniu okrążenia pomiarowego i podczas zjazdowego widać jak na T1 i T2 Kubica ostro pracuje kierownicą. Wydaje mi się że właśnie wtedy otrzymał informacje że ma PP i Massa ma stratę. Widać że się rozkojarzył na chwilę a także, że nie spodziewało się BMW PP
Avatar użytkownika
geniula1
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 22:59
Lokalizacja: Poznań
GG: 3739386

Postprzez SoBcZaK N kwi 06, 2008 9:02  

gregoff napisał(a):z przejazdem Massy. Według mnie na 99% to NIE jest okrążenie na czas Massy tylko zjazdowe...

ten dźwięk silnika jest dziwny i to aż za bardzo, ale zauwaz że to jest powtórka i tam mogło to byś pokazane w nieco zwolnionym tempie żeby pokazać dokładniej co Massa tam narobił, bo troche to dziwne że niby przy tak wolnej jeździe miałby takie problemy jakby cisnąl tam na maksa... oczywiście głowy nei daje że to jest "ten" moment ale głowy nei można tez dac że to nie jest "ten" moment
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez K2 N kwi 06, 2008 9:08  

SoBcZaK napisał(a):, ale zauwaz że to jest powtórka i tam mogło to byś pokazane w nieco zwolnionym tempie żeby pokazać dokładniej co Massa tam narobił

Tak mi sie wydawało, że powtórka w ciut zwolnionym tempie była pokazana.
-----:::BMW POWER:::-----
K2
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 16:13
Lokalizacja: nie wiem

Postprzez SoBcZaK N kwi 06, 2008 9:11  

Tak mi sie wydawało, że powtórka w ciut zwolnionym tempie była pokazana.

mało tego- realizator chyba by nie pokazywał błędu Massy z okrążenia zjazdowego bo ono nie było kluczowe w tych kwalifikacjach... także Grzesiu twoje 99% to chyba lekka przesada
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez gregoff N kwi 06, 2008 9:20  

SoBcZaK napisał(a):Cytat:
Tak mi sie wydawało, że powtórka w ciut zwolnionym tempie była pokazana.

mało tego- realizator chyba by nie pokazywał błędu Massy z okrążenia zjazdowego bo ono nie było kluczowe w tych kwalifikacjach... także Grzesiu twoje 99% to chyba lekka przesada



Według mnie dzwięk silnika mówi wszystko. Poza tym to jest trzeci sektor pomiarowy a nie drugi. Więc jestem na 100% pewien, że to jest tylko okrążenie zjazdowej.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez SoBcZaK N kwi 06, 2008 9:22  

gregoff napisał(a):Według mnie dzwięk silnika mówi wszystko

na powtórkach ten dźwięk jest tyle warty co moje jedzenie po przetworzeniu...

gregoff napisał(a):Poza tym to jest trzeci sektor pomiarowy a nie drugi.

A może w drugim rzeczywiście napotkał jakiś tłok a potem w trzecim popełnił ten błąd i dlatego mu ciut brakło?
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez gregoff N kwi 06, 2008 9:25  

Nie mam w tej chwili czasów sektorów. Już nie mówiąc o tym jak swobodnie sobie Massa jedzie po tym błędzie. Puszcza kierownicę prawą ręką, nie widać żeby wbijał wyższe biegi a błąd popełnił w drugim sektorze pomiarowym jak (0.4 straty do Roberta) a nie w trzecim.

Według mnie była to zajawka czyli pokazanie wygranego Kubicy i przegranego Masse.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez slipstream N kwi 06, 2008 9:29  

Kubuś Fatalista napisał(a):P1 jest zawsze na idealnej linii. Więc jest po czystej stronie toru.

Chciałbym tylko zwrócić uwagę że nie zawsze.Kluczem P1 nie jest idealna linia jazdy a miejsce po zewnętrznej do pierwszego zakrętu (choć tu też bywa różnie jak patrzeć Monaco i Kanadę). Wyjątkiem jest tu Sepang: Zwróćcie bacznie uwagę jak przejeżdżają tam prostą startową

Obrazek
Ostatnio edytowano N kwi 06, 2008 9:48 przez slipstream, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Easyrider N kwi 06, 2008 9:36  

Nieważne teraz, czy Massa w kwalifikacjach błąd zrobił czy nie. Fakty są ważne: 1) KUB P1, MAS P2; 2) KUB - opanowanie, spokój, równa jazda, szybkie tempo; MAS - nerwówka przy starcie poza P1, nierówne tempo wyścigowe, massa ;) błędów w jeździe za innym kierowcą. To wszystko daje przewagę Robertowi.
Easyrider
 
Dołączył(a): Pt lis 30, 2007 13:39

Postprzez Cinek N kwi 06, 2008 9:37  

Ps2.Ktoś kiedyś dął link z Live Timingiem i teraz go poszukuję jeśli ktoś by wysłał na PW byłbym niezmiernie wdzięczny.

f1.com
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez K2 N kwi 06, 2008 9:44  

cinek Mam już. gregoff Oto czasy sektorów:
Kubica:
S1-29.8
S2-39.9
S3-23.2

----------------
Massa:
S1-29.6
S2-40.3
S3-23.1

Massa jest wyraźnie wolniejszy w S2 ale w reszcie sektorów szybszy od Kubicy.



EDIT: Z Pierwszej dziesiątki Robert był najszybszy w 2 sektorze.
Ostatnio edytowano N kwi 06, 2008 9:47 przez K2, łącznie edytowano 1 raz
-----:::BMW POWER:::-----
K2
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 16:13
Lokalizacja: nie wiem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości