Przed GP Bahrajnu 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Szu So kwi 05, 2008 21:53  

Porównałem sobie parę onboardów Roberta, po jednej długiej prostej Robert zawsze hamował gdy mijał reklamę nad torem jak był na szybkim kółku to już zahamował spory kawałek za nią. To znaczy że świadomie jeździł na 75% i to nie tylko ze względu na paliwo ale dlatego (ja sądzę) że nie chciał ujawniać kart, podczas gdy Massa chyba mając coś sobie i innym na siłę do udowodnienia śrubował rekordy a w decydującym momencie Robert go pokonał. Wydaje mi się że Massa odczuwa ogromną presję i te szybkie kółka w treningach były po to aby się sprawdzić czy się na pewno uda przejechać szybkie okrążenie i czy jest się tak dobry. Robert do końca zachowywał spokój, tym razem nawet w T3 nie śrubował czasów.

Gdyby ktoś miał dane o ile na kolejnym okrążeniu kierowcy jeżdżą szybciej w związku z wypalaniem paliwa to można by dosyć dokładnie ocenić ile Robert zjedzie wcześniej. Ja na podstawie czasów stawiam że Massa zjedzie 2 okrążenia po Robercie Kimi jedno za Massą, Ham na tym samym co Robert albo Koval jedno za nimi.
Ostatnio edytowano So kwi 05, 2008 21:56 przez Szu, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Szu
 
Dołączył(a): Wt cze 26, 2007 11:25

Postprzez MarK So kwi 05, 2008 22:02  

Szu napisał(a):Porównałem sobie parę onboardów Roberta, po jednej długiej prostej Robert zawsze hamował gdy mijał reklamę nad torem jak był na szybkim kółku to już zahamował spory kawałek za nią. To znaczy że świadomie jeździł na 75% i to nie tylko ze względu na paliwo ale dlatego (ja sądzę) że nie chciał ujawniać kart...


Nie no bez przesady nie szukajmy wszędzie takich teorii spiskowych jak przed sezonem były :-) . Robert jechał na treningach to co miał jechać, a na qualu zaryzykował i pojechał na 120% opóźniając dohamowania ile się tylko dało.

A to, że na treningach Ferrarki i Maki zwykle rządzą, albo (o dziwo) robią to jakieś zupełnie niespodziewane zespoły, to wynika z innych programów realizowanych na treningach. Podczas kiedy Ferrari często ćwiczy przejazdy na qual BMW robi swoje i przygotowuje się do wyścigu nie przejmując się miejscami w dalszej części tabeli, bo to w końcu tylko treningi, na których nie chodzi o wynik, ale o wyniesione doświadczenie.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez sneer So kwi 05, 2008 22:04  

los-kamilos napisał(a):--Ciach--

Poza tym, Massa obwiniał innych za swoje p2 (ze mial pewien tłok), a tak naprawde to zebrał sobie trochę piachu




Nie przetłumaczyli pełnej wypowiedzi Massy. Oprócz tłoku powiedział że popełnił błąd, który kosztował go PP.
Ostatnio edytowano So kwi 05, 2008 22:05 przez sneer, łącznie edytowano 1 raz
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MeHow So kwi 05, 2008 22:12  

Naprawdę, raz jeszcze szczere gratulacje dla Roberta, choć to wszystko, w oczach kibiców, to tylko była kwestia czasu ;)
Dawniej pod nickiem "pietrzakovsky", który nagle wcięło.
MeHow
 
Dołączył(a): Pt mar 28, 2008 13:34

Postprzez Szu So kwi 05, 2008 22:13  

Nie doszukuje się jakiejś ogromniej teorii spiskowej, bo nie tylko Kubica tak robił, mam takie odczucie że kręcenie kółka w T2 o 0,9 sek od Kimiego było próbą udowodnienia.

Jeśli na jutrzejsze GP nie "schłodzą" Massy to on znowu nie dojedzie, tym bardziej że jest w kleszczach, z jednej strony Robert którego może mieć już powoli kompleks a z drugiej Kimi i reszta.
Avatar użytkownika
Szu
 
Dołączył(a): Wt cze 26, 2007 11:25

Postprzez maciotacio So kwi 05, 2008 22:14  

tutaj jest filmik z tego błędu Massy w Q3

http://pl.youtube.com/watch?v=kRreBxOL1Rg
Avatar użytkownika
maciotacio
 
Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 12:20

Postprzez misiakow So kwi 05, 2008 22:15  

A co mi tam, wypowiem sie :D
Kwalifikacje bardzo udane. Na początku sesji sobie pomyślałem, a może jakaś niespodzianka sie wydarzy? No i były trzy w zasadzie :)
1. To bezapelacyjnie PP dla Roberta :)
2. Toyota wysoko.
3. Button w "10" Nie myslalem ze az tak szybko wskocza do Q3 i to jeszcze tu w Bahrajnie, na specyficznym torze ;)
Mam nadzieje, że BMW nie zmarnuje tej szansy i uslyszymy nasz hymn po wyscigu ;)
Robert startuje z lewej, czy prawej strony? Chce sie upewnic ;)
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Cinek So kwi 05, 2008 22:16  

misiakow napisał(a):Robert startuje z lewej, czy prawej strony?

Z lepszej :P
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez misiakow So kwi 05, 2008 22:17  

cinek napisał(a):
misiakow napisał(a):Robert startuje z lewej, czy prawej strony?

Z lepszej :P


heh.. czyli z lewej :D Tak jak myslalem. Licze na to ze Robert wie jak wyglada atomowy start :D
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Maly-boy So kwi 05, 2008 22:19  

nieparzyste numery zawsze startuja z lepszej strony co by to bylo za pp kiedy by sie startowalo po nienagumowanej stronie toru :D
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez Barti So kwi 05, 2008 22:20  

Na P3 czyli za RK będzie stał Hamilton, bolidy McLarena pokazały że mają niezły start. Dobrze dla Roberta będzie jeżeli da radę Felipe bo po ostatnim GP Malezji można sądzić że mają słabsze tempo wyścigowe od BMW. Jeżeli to się potwierdzi, nie dojdzie do żadnych nieprzewidzianych zdarzeń to jutro serwis i forum F1wm może pobić kolejny rekord. :)
Ostatnio edytowano So kwi 05, 2008 22:22 przez Barti, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez misiakow So kwi 05, 2008 22:20  

Maly-boy napisał(a):nieparzyste numery zawsze startuja z lepszej strony co by to bylo za pp kiedy by sie startowalo po nienagumowanej stronie toru :D


wiem wiem, ale jak sobie wyobrazalem tor to za nic w swiece nie moglem sobie uzmyslowic gdzie jest P1, z lewej czy z prawej :D
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez A-J-P So kwi 05, 2008 22:21  

Widzicie moderatorzy - wpusciliscie ludkow z onetu ktorzy przylecieli tu za Kubica i mamy efekty - kiedys to sie sprzeczali uzytkownicy ale chociaz sie znali na F1 i nie obrazali dookola wszytskich a to co mamy tu teraz to jest onet2.pl jak dla mnie - nie zauwazyliscie ,ze co raz czesciej ludzie ktorzy maja zajebista wiedze o F1 i czesto bywali na forum - udzielaja sie coraz mniej.
Mnie tez sie juz odechciewa przebijac przez posty onetowcow ktore nic nie wnosza a pokazuja tylko glupote niektorych ludzi.

Co do Roberta to jeszcze powiem jedno - jakim on jest faworytem ?
Czy nikt nie zauwaza ,ze Massa mial w pierwszym sektorze 0.4 straty a na koncu mial juz tylko 0.1 ? ( no chyba ,ze to byly 122 sekundy jak to mowi TVN23 :P )
A-J-P
 
Dołączył(a): Wt sie 08, 2006 18:31
Lokalizacja: Łódź

Postprzez sneer So kwi 05, 2008 22:22  

SoBcZaK napisał(a):
maciotacio napisał(a):tutaj jest filmik z tego błędu Massy w Q3

to co on biadoli że miał tłok? spaprał sprawe co jest z resztą w jego stylu...


Najpierw powiedział na konferencji o błędzie, a potem o tłoku. Nie wiem czemu umknęło to tłumaczącym.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez barteks So kwi 05, 2008 22:30  

misiakow napisał(a):wiem wiem, ale jak sobie wyobrazalem tor to za nic w swiece nie moglem sobie uzmyslowic gdzie jest P1, z lewej czy z prawej

A co za różnica jak zawsze nieprzyste numery są po czystej stronie toru :P
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron