GP Bahrajnu 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez ARTEK32 Wt kwi 08, 2008 11:10  

Ciężko jest się przebić przez wszystkie posty :P . Moim zdaniem faktycznie Robert wycisnął wszystko co się dało z BMW, oczywiście oczekiwania (jak zapewne większości tutaj) były znacznie większe ale P3 też extra. Zgadzam się z przedmówcami że bohaterem tego GP był zdecydowanie Fisico. To co robił z Ham to było na prawdę wielkie.
Trochę mnie przerażaja oczekiwania pt. "Kubica na mistrza". Uważam że powinien poprawić wynik z zeszłego zesonu ale czy od razu na mistrza? Chciałbym bardzo. Europa wszystko zweryfikuje.
Robert Kubica - BMW SAUBER F1 TEAM
Avatar użytkownika
ARTEK32
 
Dołączył(a): Śr wrz 12, 2007 12:01
Lokalizacja: Kwidzyn

Postprzez zaGrzeb Wt kwi 08, 2008 11:11  

SoBcZaK napisał(a):przecież on go wyprzedził na długiej prostej będąc wcześniej w tunelu więc jaką tam opony odgrywały rolę? A bolid nwaet na zużytych laczkach jest szybszy wiec też mi wyczyn...

No właśnie do tego piłem...ale jak widać mi nie wyszło :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
zaGrzeb
 
Dołączył(a): Śr lis 07, 2007 20:10

Postprzez barteks Wt kwi 08, 2008 11:40  

Heidfeld zawsze w wywiadach podkreśla że jak jedzie z gorszego pola startowego i kończy za Robertem (który w Bahrajnie stracił dwie pozycje)to jest szczęśliwy. Pachnie ironia Nick!

Źle zrozumiałeś jego wypowiedź. Nick powiedział, że startował z P6 a Kubica z pole a na metę dojechał zaledwie 1 oczko niżej pomimo różnicy 5 pozycji na starcie.
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Barti Wt kwi 08, 2008 12:30  

barteks2 napisał(a):Źle zrozumiałeś jego wypowiedź. Nick powiedział, że startował z P6 a Kubica z pole a na metę dojechał zaledwie 1 oczko niżej pomimo różnicy 5 pozycji na starcie.

Czyli jak dla mnie oznacza to jedno, Robert stracił ja zyskałem czyli pojechałem lepszy wyścig.
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SoBcZaK Wt kwi 08, 2008 12:41  

barteks2 napisał(a):Nick powiedział, że startował z P6 a Kubica z pole a na metę dojechał zaledwie 1 oczko niżej pomimo różnicy 5 pozycji na starcie.


Barti napisał(a):Czyli jak dla mnie oznacza to jedno, Robert stracił ja zyskałem czyli pojechałem lepszy wyścig.

Tylko że Robert miał za plecami Felipe który na tym torze czuje sie znakmicie w znakomitym bolidzie i aktualnego mistrza świata- jakby tego było mało miał tam te problemy z oponami i nie był poinformowany o oleju także "miał prawo" stracić a Nick jedną pozycje dostał gratis od Hamiltona który spaprał start, Kovalainen też nei był bezbłędny i kogoś tam jeszcze chyba miał ale już nie pamietam. Ale obaj pojechali świetny wyścig- ich tempo było bardzo dobre.
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Darth ZajceV Wt kwi 08, 2008 12:52  

SoBcZaK napisał(a): i kogoś tam jeszcze chyba miał ale już nie pamietam.


Jarno, który go objechał na starcie (no ale BMW miało jakieś problemy techniczne). Nick pojechał dobrze, ale gdyby się zamienili miejscami (na starcie) z Robertem to Polak na pewno byłby co najmniej czwarty, więc jakiegoś super wyczynu w tym nie widzie.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez RENO Wt kwi 08, 2008 13:49  

tak Kovalainen dał się wyprzedzić Heidfeldowi, a Fisico sorry, ale Hamilton go wyprzedził dopiero jak Włoch popełnił mały błąd
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Maly-boy Wt kwi 08, 2008 14:49  

SoBcZaK napisał(a):jakby tego było mało miał tam te problemy z oponami


jakie problemy z oponami ? chyba ze sprzęgłem :???:
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez RENO Wt kwi 08, 2008 15:20  

nie ze sprzęgłem, przecież było mówione, że zarówno Heidfled jak i on stracili pozycje na starcie, bo coś było nie tak i już na formacyjnym okrążeniu tylne koła im za bardzo buksowały, Wina może torchę leżeć po stronie zespołu, bo mogli poćwiczyć pare razy start, tak jak to czynią inne zespoły w czasie treningów, a tak mozeby sie dowiedzieli że coś jest nie tak i jeszcze to poprawili
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Teliss Wt kwi 08, 2008 15:46  

No dobra ale uślizg kół na starcie w większości zależy od sprzęgła a nie opon - przecież wszyscy mają takie same opony.
Obrazek
Avatar użytkownika
Teliss
 
Dołączył(a): N maja 06, 2007 14:08

Postprzez Maly-boy Wt kwi 08, 2008 16:01  

RENO napisał(a):nie ze sprzęgłem, przecież było mówione, że zarówno Heidfled jak i on stracili pozycje na starcie, bo coś było nie tak i już na formacyjnym okrążeniu tylne koła im za bardzo buksowały, Wina może torchę leżeć po stronie zespołu, bo mogli poćwiczyć pare razy start, tak jak to czynią inne zespoły w czasie treningów, a tak mozeby sie dowiedzieli że coś jest nie tak i jeszcze to poprawili


przecież była mowa o tym ze to mialo podłoże techniczne ,wiec mogli by sobie 200 razy trenowac starty i chodziło tu o sprzęgło
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez G4z Wt kwi 08, 2008 16:04  

"Dyrektor McLarena nie traktuje BMW Sauber jako poważnego przeciwnika"
http://sport.onet.pl/0,1248769,1725710,wiadomosc.html
Już szpieg poleciał do BMW :-o No to Kubica ma pojechane ;)
G4z
 

Postprzez zaGrzeb Wt kwi 08, 2008 16:06  

Teliss napisał(a):No dobra ale uślizg kół na starcie w większości zależy od sprzęgła a nie opon - przecież wszyscy mają takie same opony.

Może nie do końca o sprzęgło. Na kiepski start składa się wiele czynników, jak choćby właśnie wspomniane przez was sprzęgło, mapowanie silnika, temperatura opon + pewnie jeszcze wiele, wiele innych o których nie zdajemy sobie sprawy, więc lepiej nie generalizować startu zależnego tylko i wyłącznie od sprzęgła.
Obrazek
Avatar użytkownika
zaGrzeb
 
Dołączył(a): Śr lis 07, 2007 20:10

Postprzez Master Wt kwi 08, 2008 16:15  

G4z napisał(a):"Dyrektor McLarena nie traktuje BMW Sauber jako poważnego przeciwnika"
http://sport.onet.pl/0,1248769,1725710,wiadomosc.html
Już szpieg poleciał do BMW :-o No to Kubica ma pojechane ;)



Ależ teś dał. To onet :???:
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Pieczar Wt kwi 08, 2008 16:54  

Master napisał(a):Ależ teś dał. To onet

Na gpupdate.net piszą to samo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron