Przed GP Hiszpanii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez slipstream So kwi 26, 2008 17:31  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Iza napisał(a):Dla mnie jasne jest, że Alonso ma bardzo mało paliwa.

Dla mnie jasne jest, ze to wcale nie jest takie jasne. Jeszcze raz odsyłam do czasów jakie Renaulty kręciły w czasie wszystkich sesji podczas tego weekendu (łącznie z Q1 i nade wszystko Q2) http://www.f1wm.pl/php/rel_gen.php?rok=2008&nr=4 - Regularnie w 10 a Alonso w okolicy 5 pozycji. I o ile w jednym czy drugim treningu uszłoby to bez znaczenia, o tyle czas w Q2 robi wrażenie (zważywszy że w poprzednich wyścigach to był sam koniec Top10 w Q2)
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez pjaxz So kwi 26, 2008 17:36  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

KrzysR napisał(a):
pjaxz napisał(a):Lewis podobnie szybki jak Robert, ale (analizując kwalifikacje) cięższy

Ciekawe jaka analiza ci to wykazała bo ja jakos tego nie widze po tych kwalifikacjach.

Popatrz na różnice między zawodnikami w Q2, a następnie porównaj to z różnicami między zawodnikami w Q3.
Tak poza tym było już o tym pisane wcześniej. Proszę spójrz na post Damiana375, gdzie jest różnica między czasami kierowców Q2-Q3.
Raikkonen - 1.029
Alonso - 1,100
Hamilton - 1,279
Kovalainen - 1,414
Webber - 1,445
Massa - 1,472
Kubica - 1,478
Trulli - 1,622
Heidfeld - 1,727
Piquet - 1,805

Dla większej jasności Robert w Q2 miał czas 1:20,597, a Lewis 1:20,825. Oczywiście można napisać, że dany kierowca mógł popełnić błąd w jednym przejeździe, a nie popełnił go w drugim. Mario Theissen powiedział jednak, że Robert wycisnął maksimum z samochodu. Lewis z kolei był zaskoczony P5, ponieważ uważał, że pojechał naprawdę dobrze.

Abstrahując od tej sprawy. Sukces Kubicy zależy od dobrego startu, nie może stracić pozycji na rzecz Lewisa. Oby BMW poprawiło ten nie najlepiej funkcjonujący ostatnio element. Generalnie dla wyścigu niedobra sytuacja to taka, w której ewentualne słabsze tempo Alonso pozwoli Kimiemu wystarczająco uciec podczas pierwszego stintu całej reszcie. To oczywiście przy założeniu, że Fernando dojedzie do T1 na drugim miejscu. Podsumowując - start zadecyduje o wszystkim.
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Ralph1537 So kwi 26, 2008 18:06  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Heidfeld slabo jak cholera ciekawe co sie z nim dzieje, podobno mial problemy z ustawieniami, tylko pytanie dlaczego.Wazne ze Kubica przed heidfeldem i przed Hamiltonem, a Alonso czyzby powrot renault? nawet jesli Alonso ma malo paliwa to i tak bardzo dobry wynik, a mclaren slabo i mysle ze bedzie coraz slabiej
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez K2 So kwi 26, 2008 18:15  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

1.Ferrari:
Kimi: Moim zdaniem ma mniej paliwa od Massy ale więcej od Alonso. Jeżeli nie będzie wypadków dojedzie 1 :D Felipe: Widać, że ten sezon mu coś nie idzie. Troszkę przeszkadza mu brak TC, ale raczej powinno być już lepiej. "Trening czyni MISTRZA (choć wolałbym Kimiego lub Kubice w roli Mistrza)
2. Renault:
Alonso: Raczej pojechał pod publiczkę, no i pewnie zjedzie 1. Ale głośno się cieszyli jego fani nie:D Nelson:Coraz lepiej mu idzie. Po GP Australii myślałem, że będzie już do końca "okupywał" tyły stawki ale jednak :D
3. BMW:
Robert: Jemu idzie znacznie lepiej ten sezon niż Nickowi. Jestem zadowolony z wyniku chociaż obstawiałem 3 pozycje. Nick: Tak jak Massie też mu nie "pasi" brak TC no i coś mu nowy bolid też nie pasi. Chyba dalej ma problemy z Balansem.
4. McLaren:
Błędem było "oddanie" Ferdka do Reno. Powinien zostać w McL i być nr.1 Chyba jak zawsze zresztą bolid w kratke zbudowali. :-D Lewis:Też oglądałem z nim wywiad. Łatwo było zauważyć, że jest zaskoczony. No i nie jestem pewien czy mu dobrze pójdzie na starcie. :)
5. Red Bull:
Webber w miarę dobrze (jak na niego). Nie widziałem go często na kamerach więc nie mogę nic więcej powiedzieć. David: NO COMMENT!

6.Toyota:
Brawo Trulli! Należy mu się :) Znowu wygrał weteran :D. Timo: Słaabo. W poprzednich wyścigach chyba mu lepiej szło.
7. Honda:
Hmmm nie wiem co o nich powiedzieć powiem więc tyle: Wielki budżet a słabe bolidy :/
8. Wiliams
Rosberg: Słabo. Widać, że w Australii przypadkiem wpadł na podium. Zresztą tak jak Nick. Kazuki:Będzie mu coraz lepiej szło aż w końcu....odejdzie z F1 Mam nadzieję, że nie wpadnie na kogoś znowu :D
9.Torro Rosso
Szkoda słów. Nowy bolid i...do bani. Sebastian.B:Szkoda, że za szeroko pojechał. Miał szansę być w pierwszej 10! Vettel:Słabo mu idzie ten sezon. Jeszcze biorąc pod uwagę jak go uwielbiają niemieckie media to totalna klapa :/
10. Force India
Fisi: Widać, że jest lepszy od Sutila. Szkoda, że nie przeszedł do Q2. Sutil:.......no comment
11. Super Aguri
Ja na ich miejscu bym już odszedł z F1. A oni ciągle chcą być. W ogóle mają jakieś zyski??
Sato: Mogę powiedzieć: Lepszy od Anthony'ego Davidson:Gorszy od Sato :D

Pierwsza trójka jutro na mecie:
1. Kimi
2.Kubica
3. Hamilton
Ps. Nie czepiać się jeżeli będzie podobna moja wiadomość do kogoś z poprzedniej strony. Po prostu w większości się z nim zgadzałem :D
-----:::BMW POWER:::-----
K2
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 16:13
Lokalizacja: nie wiem

Postprzez George So kwi 26, 2008 18:21  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Więc tak :-D
Alonso b. mnie zaskoczył swoim wynikiem, ale podejrzewam, że był ustawiony pod kwalifikacje, ale jeśli rzeczywiście jest to spora wzyżka formy renault (choc w to watpie xD) to jak dla mnie bmw i mclaren powini zacząc uwazac
Kubica - liczyłem przynajmniej na 3 miejsce po ostatnich osiągnięciach, ale mam nadzieje, że jest ustawino pod wyścig, i że bmw nic nie odwali
Heidfeld - Nawet nie wiedziałem, które miejsce wywalczył, ale nie spodziewałem się, że dopiero 9 pole
Trulli - Miło mnie zaskoczył... to na tyle o nim :P
McLaren - Spodziewałem się czegoś więcej tzn. myślałem, że w końcu poprawi formę i będzie walczyc o 1 linie
Avatar użytkownika
George
 
Dołączył(a): Cz lis 01, 2007 22:29
Lokalizacja: Łódź/Woking

Postprzez sneer So kwi 26, 2008 18:33  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

K2 - Torro Rosso ma jeszcze stary bolid. Nowy ma być od następnego GP.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez chmiel So kwi 26, 2008 18:37  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Świetny qual. :) PP zdobył Kimi, czemu się nie można dziwić. Ma najszybszy bolid w stawce i jest świetnym kierowcą. P2 dla Fernando i jest to największe zaskoczenie tego quala. :D I co ważne, nie jest to tylko jazda pod publiczkę, bo Renault spisywało się świetnie również w treningach i w Q2. Hiszpan pewnie pierwszy zjedzie do pit lane, ale chyba niezbyt dużo szybciej od innych. Renault po testach jest rzeczywiście szybsze i nie mam wątpliwości, że w dużym stopniu to zasługa Fernando. Jednak na walkę o podium R28 jeszcze nie stać, byłby to raczej zbyt duży skok do góry. Robert na P4, ale bardzo żałuję, że nie pojechał szybciej o 0.008s, bo byłby na P3 czyli po czystej stronie toru, a tak może być ciężko na starcie. Mclareny słabiutko. :) Nie dość, że startują z dalekich pozycji, to chyba zbyt dużo wachy na pokładzie też nie mają. Zaczyna brakować doświadczonego kierowcy... Nick zadziwiająco słabo, a u Nelsinho widać poprawę. Nakajima wyżej od Rosberga, Bourdais znowu leje Vettela, a DC kolejny raz się kompromituje. Dużo będzie zależało od startu. Różnice są niewielkie, więc samochody powinny jechać w niewielkich odległościach.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez sneer So kwi 26, 2008 18:49  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Jakby tak jutro zostało to Robert jest nr2 w generalce.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kubecks So kwi 26, 2008 18:59  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Na pewno tak nie zostanie. Jestem pewny, ze Fernando spadnie, a Heidfeld wskoczy na wyzsza pozycje. Robert ma szanse na kolejne podium, bo cos mi sie zdaje, ze Renault Alonso dlugo na tym 2-gim miejscu sie nie utrzyma... Pozostaje jeszcze kwestia startu Kubicy z brudnej strony toru i utrzymanie pozycji, co wcale nie jest takie latwe w przypadku BMW (patrz: poprzedni sezon), ale licze na to, ze juz tych kilka negatywow poprawili.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kubecks
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:01

Postprzez KrzysR So kwi 26, 2008 19:07  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

pjaxz napisał(a):KrzysR napisał(a):pjaxz napisał(a):Lewis podobnie szybki jak Robert, ale (analizując kwalifikacje) cięższyCiekawe jaka analiza ci to wykazała bo ja jakos tego nie widze po tych kwalifikacjach.Popatrz na różnice między zawodnikami w Q2, a następnie porównaj to z różnicami między zawodnikami w Q3. Tak poza tym było już o tym pisane wcześniej. Proszę spójrz na post Damiana375, gdzie jest różnica między czasami kierowców Q2-Q3.


Szczerze nie przekonałes mnie, to ze Robert miał o ok.0,3s lepszy czas od HAM w Q2, a prawie identyczny mieli w Q3 nie swiadczy wcale ze HAM ma bardziej dotakankowany bloid, cos chyba błednie to przeanalizowałes.
Chyba opierałes sie na wypowiedzi Denisa ktory tez twierdzi ze KUB jest leciutki, ja twierdze co innego niz Denis i Ty.
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez George So kwi 26, 2008 19:11  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

KrzysR patrz:

R. Kubica BMW Sauber F1.08 1:20,597
L. Hamilton McLaren MP423 1:20,825

to sa czasy z Q2
Avatar użytkownika
George
 
Dołączył(a): Cz lis 01, 2007 22:29
Lokalizacja: Łódź/Woking

Postprzez KrzysR So kwi 26, 2008 19:27  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

George napisał(a):KrzysR patrz:

R. Kubica BMW Sauber F1.08 1:20,597
L. Hamilton McLaren MP423 1:20,825

to sa czasy z Q2


poznałem je o 14.40CET, po co mi je podajesz ?
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez Wilu So kwi 26, 2008 19:34  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Co do postawy Nicka nie wiem czy Mario nie wpadł na szatański pomysł, którym wszystkich zaskoczy. Mianowicie czy Nick nie pojedzie na 1 pit. Tor w Barcelonie o czym wspominali już komentatorzy jest bardzo kręty a tym samym kierowca jedzie dużo krócej z całkowicie otwartą przepustnicą niż na innych torach, co za tym idzie zużycie paliwa jest mniejsze. Dodając do tego fakt że Nick nie raz udowodnił że potrafi jechać defensywnie i utrzymywać się nawet przed silniejszymi rywalami. było by to niezwykle ciekawą zagrywką. Zobaczymy jutro jak to będzie wyglądało
Obrazek
Avatar użytkownika
Wilu
 
Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 14:51
Lokalizacja: Nysa / Opole

Postprzez pjaxz So kwi 26, 2008 19:35  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

KrzysR, zupełnie mnie nie zrozumiałeś. Ja właśnie piszę cały czas o tym, że Robert jest co najmniej tak samo zatankowany jak Lewis, a prawdopodobnie jest nawet cięższy. Jeszcze raz:
- czasy w Q2:
R. Kubica BMW Sauber F1.08 1:20,597
L. Hamilton McLaren MP423 1:20,825 więc strata Lewisa wynosiła 0.228s.
- czasy w Q3
Robert 1:22,065
Lewis 1:22,096 strata Hamiltona zmniejszyła do 0.031
Wniosek? Robert jest cięższy od Lewisa. Tak naprawdę zobaczymy jutro jak się sprawy mają, ale logika podpowiada taką wersję.

W sprawie poruszanego przeze mnie startu - RK nie jest pewny tego elementu. Twierdzi ponadto, że BMW nie zmniejszyło straty do Ferrari. Więcej tutaj - http://www.autosport.com/news/report.php/id/66928
Powiem szczerze nie potrafię tego zrozumieć. Mieli 3 tygodnie i mimo tego nie zdołali się poprawić w tak ważnym obszarze jak start. To co zyskują w Q tracą na początku wyścigu. :? Niedobrze
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez sneer So kwi 26, 2008 19:39  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Alonso mówi że 6 miejsce to bedzie maksimum. Czyli celuje powiedzmy w 4. Kubek z kolei boi się o start. Oby było ok.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości