Przed GP Hiszpanii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez gregoff N kwi 27, 2008 10:28  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Zmienił przed kwalifikacjami. Uważał, że w tym lepiej czuje bolid.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Sergi N kwi 27, 2008 10:41  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

scenariusz:
alnoso blokuje kimasa na t1 sytacje cche wykorzystac massa , ale przechowlowuje i wypada, kubek bierze dwoch naraz.... hamilton wpada na masssee...heehehe

pomarzyc mozna

Jak myslicie Hefildek jedzie na 1 pit?
"Takie czasy nastały, że jak chcesz z kim mądrym pogadać, musisz rozmawiać sam ze sobą." Sokrates.
Avatar użytkownika
Sergi
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 14:32
Lokalizacja: Piła

Postprzez Cinek N kwi 27, 2008 10:42  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Sergi napisał(a):scenariusz:
alnoso blokuje kimasa na t1

No ta, tylko by go jeszcze musiał wcześniej wyprzedzić :P A to ciężko widzę.
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez kowcyk N kwi 27, 2008 10:45  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

wbrew pozorom, alonso zaryzykuje wszystko na starcie ^^ Ma mało paliwa, więc zagra Va Banque i to się może opłacić... ale Robertowi :P
Ku chwale ManUtd!!
kowcyk
 
Dołączył(a): Pt lut 08, 2008 16:10
Lokalizacja: Z nikąd

Postprzez Sergi N kwi 27, 2008 10:49  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

tez racja, ale moim zdaniem nikt ani Massa, ani Kubek, ani Hamilton, nie maja jaj aby zrobic to co Hiszpan robił nie raz. Jezdza swietnie wszyscy, ale tylko ferdek moglby dokonac i tak zaryzykowac, choc co w poprzednich sezonach mialo tez złe skutki :D


Tylko nie jezdzie mi, że tak napisałe o Alonso :D , ale królem wyprzedzen w tej stawce jest tylko jeden kierowca...i tylko jemu to moze sie udac...

Buena Suerte Fernando !!!!
"Takie czasy nastały, że jak chcesz z kim mądrym pogadać, musisz rozmawiać sam ze sobą." Sokrates.
Avatar użytkownika
Sergi
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 14:32
Lokalizacja: Piła

Postprzez iKubA N kwi 27, 2008 11:15  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

To fakt Alonso nie ma dużo do stracenia bo i tak będzie zjeżdżał pierwszy na swój pit-stop więc możemy spodziewać się ładnej walki na starcie, a kto na tym zyska to się dopiero okażę po pierwszych zakrętach.
Avatar użytkownika
iKubA
 
Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 13:26

Postprzez dex N kwi 27, 2008 11:21  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

zapowiada się ciekawy wyścig , cieszy pp kimiego , bardzo fajnie że Alonso w czołówce jest , jednak tam nie spali w tym renault ale żeby to jeszcze w wyścigu potwierdzili , kubica ma dobrą pozycję żeby tylko nie stracił nic na starcie , będzie ciekawie :)
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez Alassane Bamba N kwi 27, 2008 11:30  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Renault :woohoo: Prawdziwa reaktywacja, co tu dużo mówić... Może to nie jest jeszcze poziom najlepszej trójki, ale jest bardzo blisko, co pokazują czasy z Q1 i Q2 :-) Fred zapewne ma niezbyt wiele paliwa, ale to jest różnica w normie, po prostu taką zespół obrał dla niego taktykę, na oparach raczej nie jechał :wink: Nawet cienki Nelsinho bez większych problemów wszedł do Q3, przy sprzyjających okolicznościach jest szansa na pierwsze punkty dla Brazylijczyka ;) IMHO Heidfeld wcale nie ma bardzo ciężkiego bolidu, raczej porównywalnie z Kubicą, a może nawet mniej, od początku mu tu nie idzie i było to widać w każdej z części quala :roll: Hamiltonowi nie ma kto ustawiać auta i tak się to później kończy, znowu będzie chciał nadrobić coś na starcie i znów może to się skończyć jak w Bahrajnie :P Mac ma problem i to spory, Ferrari odjechało, BMW najwyraźniej też, a z tyłu czai się już coraz szybsze Renault, gdyby Alonso zaczął objeżdżać Hama bolidem francuskiej stajni, to byłoby coś 8-)
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez seb455 N kwi 27, 2008 11:49  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Alassane Bamba napisał(a):Renault :woohoo: Mac ma problem i to spory, Ferrari odjechało, BMW najwyraźniej też, a z tyłu czai się już coraz szybsze Renault, gdyby Alonso zaczął objeżdżać Hama bolidem francuskiej stajni, to byłoby coś 8-)


Ciekawe gdzie według ciebie Ferrari odjechało, różnica jest minimalna. Kubica minimalnie przegrał z Massą i ma więcej paliwa (Massa popełnił błąd w którymś z ostatnich zakrętów, a to on prawdopodobnie jechał po pp). Różnica na tym torze miedzy wszystkimi zespołami jest tak mała że nawet troche mniejsza ilość paliwa u Alonso pozwoliła mu na walke o PP. Ale podczas wyścigu to go może zgubić, różnice są tak małe że ci którzy zjadą pierwsi na dotankowania najwięcej stracą. Według mnie pierwszy zjedzie Alonso, po 2 okr Massa, a z pierwszej 6 najpóźniej Kubica z Kovalainenem. Kubica może znaleźć się na podium ale musi dobrze wystartować i po 1 picie wyjechać na pustym torze a nie za bardzo dotankowanymi kierowcami z drugiej dziesiątki. Kubice czeka bardzo trudne zadanie bo za sobą ma dwa Maclareny, ja bym ich nie bagatelizował bo moim zdaniem BMW jest od nich szybsze ale maksymalnie 0,1 a nawet nie tyle na okr. Hamilton napewno nioe będzie szalał bo będzie chciał zdobyć pkt po nieudanym wyścigu w Bahjrainie, a Hiki wiadomo zawsze sie trzyma zdala od kłopotów, także może być dobrze
Avatar użytkownika
seb455
 
Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 19:01
GG: 9474518

Postprzez Kajek N kwi 27, 2008 11:51  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Ja sie boje zeby Ham nie potraktował Kubicy tak jak Alonso ostatnio...
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez przemq14 N kwi 27, 2008 11:52  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Już za 8 minut powinna się zacząć transmisja na ITV http://mad-max.coolpage.biz/simulcastPlayer_02.swf
przemq14
 
Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 22:57

Postprzez Miki1910 N kwi 27, 2008 11:58  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Moja opinia na temat kwalifikacji i odczucia na temat taktyki oraz startu.

Alonso dzięki świetnej jeździe i małej ilości paliwa wywalczył P2, co nie zmienia faktu, że Renault zanotowało duży progres w porównaniu z Bahrajnem. Świadczyć o tym może fakt, że Nelsinho pierwszy raz wszedł do Q3. Raikkonen, Massa i Kubica są zatankowani raczej bardzo podobnie (Raikkonen może zjechać 1 okrążenie wcześniej), więc wszystko zależeć będzie od startu. Alosno i Kubica startują z "bardziej czystej" części toru, więc może dojść do przetasowań. W dodatku tor w Barcelonie jest dosyć wąskim torem, na którym wiele się może dziać od startu... McLareny również mogą być groźne na starcie, gdyż też są porównywalnie zatankowani (Heikki może ciut cięższy), a ich szybkość w pierwszych 2. sektorach jest powszechnie znana. Co do dalszych pozycji. Trulli raczej ciut cięższy od Webbera. Heidfeld raczej na 2 postoje, gdyż przezcały weeknd nie błyszczał i jego 9. pozycja nie jest olbrzymim zaskoczeniem, choć może mieć trochę więcej paliwa.

Barrichello znowu pokazuje, że mimo swojego wieku, jeździ lepiej w tym sezonie od Buttona. O dziwo słabo Rosberg, który jest gorszy od Nakajimy. Glock i Bourdais na miarę swoich możliwości.

Co do kierowców, którzy odpadli po I bloku kwalifikacji, nie dziwi postawa kierowców Super Aguri i Force India, gdyż te 2 zespoły są zdecydowanie najsłabsze w stawce (szczególnie Super Aguri). Drugi raz z rzędu do Q2 nie kwalifikują się, jednak Coulthard i Vettel. Ten pierwszy, gdyby pojechał tak jak w FP3, znalazłby się w II bloku kwalifikacyjnym. Jego postawa jest niezadowalająca. Tak samo jak jazda Vettela, który jest znowu gorszy od kolegi z STR i zarazem debiutanta. Mimo to Michael Schumacher i niemieckie media nadal go chwalą i kreują na gwiazdę.
"Możemy uznawać zasady demokracji, ale i tak rację mam zawsze ja." (Hubert Wagner)

"Paweł na zagrywce, on ma tą zagrywkę rozrywkową, ale bardzo przykrą." (Zdzisław Ambroziak)
Avatar użytkownika
Miki1910
moderator
 
Dołączył(a): N sie 13, 2006 10:46
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Postprzez Magic N kwi 27, 2008 12:22  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Alonso dzięki świetnej jeździe i małej ilości paliwa wywalczył P2, co nie zmienia faktu, że Renault zanotowało duży progres w porównaniu z Bahrajnem.


Mam wątpliowości co do tego dużego progresu. Dlaczego? Ano, bo, ponieważ, gdyż, wszystkie zespoły znają doskonale tor w Barcelonie. Śmiem twierdzić, podobnie jak Ty, że Fernando miał bardzo mało paliwa w baku, dzięki czemu wykręcił, taki a nie inne czas. Nie lubię oceniać zespołów przez pryzmat kwalifikacji, zobaczymy co pokaże wyścig, jestem pewien że kierowcy Renault jako pierwsi zjadą do boksów. Hipoteza komentatorów Polsatu, że francuski zespół zagrał pod publiczkę może być słuszna.

Jestem przekonany, że wygra dziś ktoś z dwójki Ferrari, ze wskazaniem na Raikkonena. Mimo tego, co napisałem powyżej odnośnie Renault coś mi mówi - Alonso będzie na pudle.

Mój typ:

1. Raikkonen
2. Alonso
3. Kubica

Massa nie dojedzie do mety. Życzę sobie i Wam takiego wyniku za 3h.
Avatar użytkownika
Magic
 
Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 0:40

Postprzez rafaello85 N kwi 27, 2008 12:29  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Kajek napisał(a):Ja sie boje zeby Ham nie potraktował Kubicy tak jak Alonso ostatnio...

Ale ostatecznie to Hamilton najgorzej na tym wyszedł :lol:

Magic napisał(a):Massa nie dojedzie do mety. Życzę sobie i Wam takiego wyniku za 3h.

Nie życz drugiemu tego, co Tobie niemiłe ;)

Sergi napisał(a):Tylko nie jezdzie mi, że tak napisałe o Alonso :D , ale królem wyprzedzen w tej stawce jest tylko jeden kierowca...i tylko jemu to moze sie udac...

Buena Suerte Fernando !!!!

Kto jest tym "królem wyprzedzeń"? Fernando Alonso?
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez sneer N kwi 27, 2008 12:29  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

A mnie interesuje jedna rzecz. Czy wczoraj grając w karty Kubek z Fernando nie ustalili sobie jakiś jak by to nazwać bo nie team orders ale powiedzmy friend agreements? Np. Ja pojadę tak, Ty tak - przyblokujemy tego a potem tego i obaj skorzystamy, a potem niech wygra lepszy.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron