Przed GP Hiszpanii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez BMW Pt kwi 18, 2008 21:03  Przed GP Hiszpanii 2008

Zakładam ten temat dlatego ze do GP zostało tylko tydzien tu bedziemy sie dowiadywać o najnowszych wiesciach o GP Hiszpanii
Avatar użytkownika
BMW
 
Dołączył(a): So mar 17, 2007 19:51
Lokalizacja: Wysoka

Postprzez craig Pt kwi 18, 2008 21:23  

mysle, ze mozna potrzymac ten temat juz te 2 dni dluzej ze wzgledu na duza przerwe od ostatniego GP. Dzialo sie duzo, szczegolnie w siedzibach zespolow. BMW pomimo raczej srednich czasow w testach jest bardzo pewne siebie. Z pozoru wydawalo sie, ze malo testuja, jednak w samym zespole mowia co innego.

Ferrari wprowadzilo rewolucyjny nos, ze stajni dochodza ostrozne komentarze. Kierowcy zaczynaja pochlebniej wypowiadac sie o zawodnikach McLarena i coraz bardziej lekcewazyc, co jest zdeka dziwne, BMW.

McLaren raczej cicho. Hamilton ostatnio wypowiadal sie w pewnym tonie. W testach kolo BMW

Renault zdaje sie poprawilo troche bolid jak mowia inne teamy, ale Alonso powuiedzial, ze jest to niewielka poprawa i zespol dalej plasuje sie w srodku stawki.

Japonskie zespoly duzo kombinowaly, szczegolnie Honda moze poprawic osiagi. Dla SA raczej zle wiesci...

Red Bull chyba powoli mysli juz o sezonie 09. Przymiarki Vettela... Choc ostatni trenig wygrali... :D :D :D
[mod="SoBcZaK"]temat zostanie otwarty w poniedziałek[/mod]
craig
 
Dołączył(a): N sty 13, 2008 16:10

Postprzez szugher Wt kwi 22, 2008 10:29  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

craig napisał(a):McLaren raczej cicho. Hamilton ostatnio wypowiadal sie w pewnym tonie. W testach kolo BMW


Mam jakoś wrażenie że McL odzyska swoją "drugą siłę". Chyba tegoroczni kierowcy nie są zbyt dobrzy w ustawianiu setupów (przykład Hamiltona z Silverstone 2007) więc w Bahrainie i w Malezji nie było różowo. Catalunya to co innego... mnóstwo testów tam było więc i setup łatwiej ustawić. Obym się mylił bo liczę na BieMdablju!
EDYTA: GÓRNIAK
Avatar użytkownika
szugher
 
Dołączył(a): So paź 21, 2006 19:49

Postprzez K9G Wt kwi 22, 2008 10:32  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Ciekaw jestem co to teraz bedzie, bo ciagle ktos mial pecha w ostatnich 3 wyscigach i ciezko bylo dokladnie ocenic czolowke. Duzo czasu bylo, wiec moze takis wiekszy progres ktos zaprezentuje i lekko odskoczy z czolowki albo ktos doskoczy. Juz wzialem 2 tyg. temu wolne w pracy na niedziele :)
Avatar użytkownika
K9G
 
Dołączył(a): Wt mar 14, 2006 15:26
Lokalizacja: KRK

Postprzez Mexi Wt kwi 22, 2008 11:02  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Ale w Catalunyi kazdy zespół testował (poza SA) więc każdy ma setup i zna tor. Optymistycznie patrząc, mam wrazenie, że Robert ponownie może zawitać na podium. Zaraz za Ferrarkami :) Dlaczego?

1. Wypowiadał się z niespotykaną u siebie pewnością o wysokim miejscu w Hiszpanii.
2. Z czołowych 3 zespołów tylko Kiki, Felipe i właśnie Robert dostaną nowe silniki; w Hiszpanii jest kilka podjazdów na szybkich zakrętach, więc moc się przyda :)
3. Analizując quale, Robert w tym roku jest najlepiej (najrówniej) kwalifikującym się zawodnikiem. Na równi z Massą (obaj startowali z pozycji 1,2,4 - biorę pod uwagę wyniki z uwzględnieniem Kary dla obu maków) Tak więc jetst wielce prawdopodobne że wystartuje ponownie z 1-2 linii.
4. BMW pewnie przeanalizowało problem startu z Bahrajnu.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Ramzi Wt kwi 22, 2008 11:27  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Ferka wydaje mi sie ze zwyciezy.McLaren i BMW na rowni ,z tym ze Nick dostanie agresywniejsza strategie na kwalifikacje.
Kubica dzieki zamieszaniu na starcie tak samo jak w Malezji moze stanac na podium.
Biedne Ogórki ,zastanawia mnie sens istnienia zespoly ,ktory nie ma na nic pieniedzy... :(
Ramzi
 
Dołączył(a): Pn lip 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Olsztyn
GG: 5171580

Postprzez ventylator Wt kwi 22, 2008 11:29  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Ramzi napisał(a):zastanawia mnie sens istnienia zespoly ,ktory nie ma na nic pieniedzy... :(


Jak Cie tak zastanawia, to postaw siebie w sytuacji, w której mógłbyś wejść do F1. Mimo, że masz mało kasy liczyłbyś na sponsorów a sam fakt, że dostałeś się do ciasnego światka F1 już coś by znaczył.
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez seb455 Wt kwi 22, 2008 12:13  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

„Brakuje nam również trochę mocy, jednak w świetle aktualnych przepisów niewiele możemy z tym zrobić.”
cytuje Boba Bella dyrektora technicznego zespołu Renault. Tak tylko żeby było jasne że Renault nie ma najlepszych silników w stawce, tak jak niektórzy sądzą
Avatar użytkownika
seb455
 
Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 19:01
GG: 9474518

Postprzez Sanki Wt kwi 22, 2008 12:17  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

seb455 napisał(a):„Brakuje nam również trochę mocy, jednak w świetle aktualnych przepisów niewiele możemy z tym zrobić.”
cytuje Boba Bella dyrektora technicznego zespołu Renault. Tak tylko żeby było jasne że Renault nie ma najlepszych silników w stawce, tak jak niektórzy sądzą


Np Robert tak twierdzi. Idź i mu wytłumacz....
Obrazek
Sanki
 
Dołączył(a): N cze 10, 2007 19:01

Postprzez ventylator Wt kwi 22, 2008 12:23  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Sanki napisał(a):Np Robert tak twierdzi. Idź i mu wytłumacz....


Twierdził tak w sezonie 2007 po walce z Kovalainenem i Coulthardem w Grand Prix Belgii na przykład. W tym roku nie miał szans na walkę z nimi, więc nie może wiedzieć jakie mają silniki. Niby zamrożenie itp, ale nie sądze, żeby był to w 100% ten sam silnik. Pozatym, może on sie spisywać inaczej przy innej skrzyni biegów, czy aerodynamice.


EDIT: No i Bell i Alonso chyba wiedzą lepiej niż Kubica...
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez SPIDER Wt kwi 22, 2008 12:24  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

A ja myślę, że Wy nie powinniście robić koncertu życzeń, o czym było już sto tysięcy razy na forum mówione...

W piątek zobaczymy połowicznie kto ile może. Pierwszy europejski wyścig sezonu i dopiero teraz zacznie się prawdziwe jeżdżenia.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez BMW Wt kwi 22, 2008 12:29  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

a ja będę optymistą i powiem ze jest szansa znow na podium moze zwycięstwo przy błedzie kogoś z Ferrari ale i tak wielkie gratulacje dla BMW 3rok w F1 i są na równi z McLarenem i Ferrari oby tak dalej.
Jak zwykle 22-21 msc. SA
Avatar użytkownika
BMW
 
Dołączył(a): So mar 17, 2007 19:51
Lokalizacja: Wysoka

Postprzez slipstream Wt kwi 22, 2008 12:30  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

A ja z kolei myślę aby zamknąć ten temat i ukrócić te wypisywanie niczym nie poparte 'ten będzie tu, a reszta za nim' itp.

Temat otworzony zostanie w czwartek, o ile nie wydarzy się za te dwa dni nic ważnego związanego z nadchodzącym wyścigiem.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez slipstream Cz kwi 24, 2008 13:46  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

A więc się rzekło - od dzisiaj dostajecie szanse wykazania się w temacie.

Tylko nie pisać żadnej listy życzeń. Jak nie macie nic do skomentowania o wydarzeniach związanych z GP Hiszpanii to nic nie piszcie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Tomas Cz kwi 24, 2008 14:06  Re: Przed GP Hiszpanii 2008

Jak zapowiadaja praktycznie wszystkie teamy, ma to byc GP prawdy dla wszystkich zespolow i ponoc po tym GP bedzie wiadomo o tegorocznej kondycji i sile poszczegolnych team-ow. Jezeli tak mowia to pewnie wiedza. Niestety ostatnie testy nie wykazaly nic szczegolnie nowego i nie wylonily pomimo zapowiedzi niektorych stacji telewizyjnych i przeroznych portali internetowych, jakis rewolucji.Coz wiec mozna zrobic, jak tylko czekac i miec nadzieje, ze obojetnie ktory zespol, ktoremu kibicujemy nie zostanie zbytnio w tyle i ,ze szanse na dobre pozycje i walke na torze beda mialy wszystkie zespoly, ku wielkiej uciesze kibicow.
Obrazek
Shot at 2007-07-06
Avatar użytkownika
Tomas
 
Dołączył(a): Wt maja 29, 2007 1:20
Lokalizacja: Lubin
GG: 10275176

Następna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości