Przed GP Turcji 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez slipstream Cz maja 08, 2008 23:07  Re: Przed GP Turcji 2008

Jak na razie to ty wszystkim starasz się udowodnić jaki to jesteś wielki w swojej trosce o Kovalainena, a reszta to tylko brednie gada bo nie przyjmują twoich nauk objawionych. To ty piszesz kierują słowa do ogółu używając takich zwrotów jak choćby "was". Ja natomiast takich aspiracji udowadniać coś wszystkim nie mam, dlatego kieruję moje posty w tej sprawie bezpośrednio do Ciebie.

pijawa napisał(a):Niech ci się nie zdaje, że już wszystkie rozumy zżarłeś, a cała reszta to same głąby

Hmm, tak czytając posty innych to raczej cała reszta (poza tobą) to nie mogą być głąby, skoro podzielają mój punkt widzenia jak na razie, a nie bardzo stawiają sie po twojej stronie. Tak więc skoro podzielają mój punkt widzenia absolutnie nie zdaje mi się że to głąby i absolutnie tak o nich nie myślę jak raczyłeś kłamliwie napisać że tak może być. Nie przystoi mi wręcz mieć o nich takie zdanie. Więc po co mieszasz w to innych, ewentualnie nie przyrównuj innych do siebie że mógłbym ich tak traktować, bo tylko ich obrażasz :roll:
pijawa napisał(a):Uważaj, bo od tego do narcyzmu już mniej niż więcej

Ależ ja już dawno jestem w stanie narcystycznego uniesienia więc wcale mi cokolwiek mniej do tego.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez rafaello85 Cz maja 08, 2008 23:30  Re: Przed GP Turcji 2008

pijawa przecież to jasne jak słońce, że gdyby był choć cień niepewności co do dyspozycji Kovala, to na pewno nie zezwoliliby mu startować. Masz jakiekolwiek wątpliwości? Bo ja absolutnie żadnych. Każdy kierowca po takim wypadku przechodzi szereg badań ( także bezpośrednio przed weekendem ) oraz testy sprawnościowe. W F1 są niesamowicie zaostrzone przepisy dotyczące zdrowia oraz ochrony życia kierowców. Od wielu już lat w F1 obowiązuje hasło - BEZPIECZEŃSTWO ZAWODNIKÓW PONAD WSZYSTKO. Skoro Heikki został dopuszczony do startów, to znaczy, że może wziąć udział w w ściganiu i nie ma niebezpieczeństwa, że coś mu się w zw. z tym stanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Bebalf Cz maja 08, 2008 23:43  Re: Przed GP Turcji 2008

@pijawa opisał przypadki występujące w boksie, gdzie głowa zawodnika sportu zawodowego nie jest chroniona przed "nagłym wstrząsem", stąd może porównanie, co do następstw. Co by nie mówić FiA spełnia niesamowicie ważną rolę, co do bezpieczeństwa zawodników i nikt nie pokusiłby się na zabawę "w boga". Zresztą kiedyś Ralf po wypadku nie wyraził zgody na stary w GP USA, więc myślę, że Koval też by tak naiwny nie był, by swoje zdrowie postawić "dla zasady". Podsumowując: obawy @pijawy były trochę na wyrost 8-)
Bebalf
 

Postprzez slipstream Cz maja 08, 2008 23:51  Re: Przed GP Turcji 2008

Bebalf napisał(a):pijawa opisał przypadki występujące w boksie, gdzie głowa zawodnika sportu zawodowego nie jest chroniona przed "nagłym wstrząsem", stąd może porównanie, co do następstw.

Ale my to wszystko co najmniej od wypadku w GP Kanady wiemy czym grozi SIS (Second Impact Syndrom) zawodnikowi po silnym dzwonie. Sprawa rozchodzi się o idiotyczne] sugestie pijawy jakoby sędziowie i dział medyczny FIA działali w jakimś interesie, decydując o tym czy Koval wystartuje czy nie:

pijawa napisał(a):Właśnie tak sądzę, pogoń za punktami i wynikami tak moim zdaniem mąci temu towarzystwu w głowach, że cała reszta się dla nich nie liczy. Badania na pewno przeprowadzili i z pewnością stwierdzili dokładnie to, co było im do szczęścia potrzebne.

Gdzie tu sens i logika takie oskarżenia wobec organizacji która jak żadna inna w ostatnich latach stawia i rozwija nader wszystko bezpieczeństwo zawodnika ? Jeszcze raz tu przypomnę ze o tym czy kierowca wystartuje czy nie po takim wypadku, orzeka niezależny skład lekarski FIA a nie dajmy na to lekarz ekipy (wtedy i może zarzuty o pogoni za każdym punktem mogły by znajdywać jakieś uzasadnienie, a tak co najwyżej godne pożałowania są tylko) czy sam kierowca wręcz.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Bebalf Cz maja 08, 2008 23:58  Re: Przed GP Turcji 2008

@slip
Masz pełną rację, bo standardy bezpieczeństwa są podniesione na bardzo wysoki poziom. Po prostu starałem się zrozumieć wcześniejszy tok myślenia @pijawy [tego, bez podtekstów związanych z działaniami McLarena] 8-)
Bebalf
 

Postprzez Rudas Pt maja 09, 2008 1:38  Re: Przed GP Turcji 2008

F1-live donosi: Norbert Haug powiedział, że powodem pęknięcia koła w samochodzie Kovalainena była wada produkcyjna. Japoński dostawca kół dla McLarena, firma Enkei, prawdopodobnie zweryfikuje swój proces produkcyjny. Felgi Hamiltona pochodziły z innej partii.
"I would change nothing. I think F1 is fantastic as it is. If you want to watch a million meaningless overtaking manoeuvres and lots of shunts go and watch NASCAR or bikes or IRL or something." Peter Windsor
Avatar użytkownika
Rudas
 
Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 18:35
Lokalizacja: Dębica/Warszawa

Postprzez Sergi Pt maja 09, 2008 2:29  Re: Przed GP Turcji 2008

Jak myslicie po charakterystyce toru(tylko jedna konkretna prosta, duzo szybkich szykan i 2 wolne) wpłynie to na korzysc "lepszego docisku" bmw i juz na tym torze 2 zespołu z góry dojada do ferarek?

Jak teraz startuje sie bolidem? Wrzucaja z luzu bieg? I jak to jest , ze z charakteru silnikow mercedesa bolidy srebnej strzały maja takie starty(kiedys był poruszany temat o ich silnikach i jego obrotach) lecz nie zrozumialem za wiele. Nie jedzicie mnie za mocno za to pytanie :-?
"Takie czasy nastały, że jak chcesz z kim mądrym pogadać, musisz rozmawiać sam ze sobą." Sokrates.
Avatar użytkownika
Sergi
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 14:32
Lokalizacja: Piła

Postprzez hideto Pt maja 09, 2008 3:08  Re: Przed GP Turcji 2008

Sergi, aktualnie start wygląda prosto, sprzęgło pod kierownicą, pierwszy bieg i obroty na 1 kropeczce - nie zauważyliście jeszcze że wszystkie zespoły zainstalowały bardziej dokładne obrotomierze w postaci diód ? głównie na niższych obrotach jest różnica. Swiatła gasną kierowca puszcza sprzegło i potem od jego nóg zależy jak dobrze pojedzie.

Oczywiście ekipy starają się jak to tabacco ujął 'zemulować' zarówno tc jak i LC poprzez odpowiednie dobranie programu MES bądź też wykorzystanie ich funkcji. Stąd trulli w czasie testów miał rację ;-) do bolidów 'przemycono' i jakiegoś rodzaju tc i lc.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez cichy Pt maja 09, 2008 8:59  Re: Przed GP Turcji 2008

Trening pokazuje, że wyścig może być przy takich warunkach jak teraz a może i gorszych świetnym pokazem :) Jednak jestem strasznie ciekawy jak będzie wyglądać GP na wymagającym torze, w beznadziejnych warunkach, na slickach i bez koców grzewczych :-)

Wylecieli chyba wszyscy ;) Ktoś kiedyś powiedział, że wypadek na Heikkiego zadziała jak wypadek na Kubice ( :-D ).. no i może się to sprawdzić, oby tak było.. p1 dla koviego jak na razie :)

Obrazek
Fisico chyba już też na ważne niee patrzy. :(
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez barteks Pt maja 09, 2008 9:06  Re: Przed GP Turcji 2008

Będzie kara za czerwone światło?

TC-boy i Lewis 'święta krowa' Hamilton (wg Borowczyka :P) też spinowali :D
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez lazurexxx Pt maja 09, 2008 9:11  Re: Przed GP Turcji 2008

barteks2 napisał(a):Będzie kara za czerwone światło?

Powinna być kara finansowa dla kierowcy, tak samo jak dostaje się za przekroczenie prędkości w PitLane podczas FP :smile:
Obrazek
lazurexxx
 
Dołączył(a): N lut 11, 2007 14:43
Lokalizacja: Jaworzno/Kraków
GG: 12144399

Postprzez sabat Pt maja 09, 2008 9:25  Re: Przed GP Turcji 2008

Wiadomo co jest RAIKKONENEM?? bo narazie ma 3 kółka na koncie ;/
sabat
 
Dołączył(a): Pt maja 11, 2007 14:46

Postprzez barteks Pt maja 09, 2008 9:26  Re: Przed GP Turcji 2008

sabat napisał(a):Wiadomo co jest RAIKKONENEM?? bo narazie ma 3 kółka na koncie ;/

Bolid rozebrany na części.

Kubica jakieś problemy techniczne z autem. 10 minut przed końcerm sesji poszedł sobie z garażu...
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez SPIDER Pt maja 09, 2008 9:35  Re: Przed GP Turcji 2008

Nudno jak na pierwszą sesję. Troszkę spinów i innych akcji było. Ale ciekawa jest tabela końcowa. Na czele Massa, na końcu... Kimi. Jak ja lubię tego gościa. Ale w sumie nie wiem czemu tak słabo, chyba jakaś awaria lub coś, bo potem już w ogóle nie jeździł. A jak już był na torze to bardzo wolno. Kubica to samo. Pod koniec już ubrany w kurtkę stał i rozmawiał z inżynierami z garażu.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez bankoq Pt maja 09, 2008 9:37  Re: Przed GP Turcji 2008

Kimi mógłby w tym wyścigu przedzierać się z końca stawki, zrobiłoby się bardzo ciekawie w klasyfikacji kierowców :)
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość