GP Turcji 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez ventylator N maja 11, 2008 15:50  Re: GP Turcji 2008

Chyba nie sądzisz, żeby Alonso miał jakiekolwiek szanse w tym starciu? :evil: Przecież widziałeś, że Alonso nie mógł nic zrobić i Kimi prześmignął obok niego.
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Maly-boy N maja 11, 2008 15:51  Re: GP Turcji 2008

Alonso miał słabe wyjscie z tego zakretu i stracił sporo predkosci na prostej ,wiec zadnych szans nie mial z Ferrari
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez cichy N maja 11, 2008 16:01  Re: GP Turcji 2008

dość ciekawy wyścig choć zapowiadał się jeszcze ciekawiej :)
start z jednej strony przyjemny ze względu na awans rk ale minus przez wypadek Fisico.. miałem wielką nadzieję, że zdobędą w tym GP pkt. a jeśli chodzi o Sutila to szans nie ma, a niby rok temu taka gwiazda. To samo Vettel.. czy to ten sam facet, który ma / miał być następca MSCH? Potem doszedł pech Kovalainena a liczyłem, że podium dla niego będzie, troszeczkę taktycznie skupiono się na Hamiltonie niż zadziałać coś w kierunku Heikkiego..
Toyotka coś jakby gorzej lub Renault znów podniosło poprzeczkę, Williams wciąż to samo, spadek a następnie upadek.
Już któryś raz z kolei GP2 było wg. mnie ciekawsze niż F1.. dobija jednak fakt jak zakończył wyścig B. Senna :shock:
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez krisow N maja 11, 2008 16:12  Re: GP Turcji 2008

Tak sobie myślę, że Ferrari troszkę przedobrzyło ze strategią na kwalifikacje. Gdyby dali Kimiemu paliwo na jedno kółko więcej niż Massie byłoby P1 i P2 i żadne taktyki nic by nie wskórały. Co prawda taka taktyka z jednym kierowcą zatankowanym sporo więcej jest elastyczna jeśli chodzi o SC, bo w razie czego gdy jeden kierowca ma kłopoty drugi może zyskiwać, ale w sytuacji Ferrari robiłbym wszystko żeby jak najczęściej startować z pierwszej linii we dwójkę.

Co do Hamiltona, jestem niemal pewny, że podczas wyścigu zmieniono mu taktykę z 2 na 3 postoje w związku z małą stratą do Massy i kłopotami Kimiego na starcie.

Kovalainen po pierwszym picie był praktycznie bez szans. Mogliby mu dotankować dużo paliwa, ale wtedy nie zyskiwałby tyle na kółku, więc o punktach w żadnym wypadku nie było mowy.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez KrzysR N maja 11, 2008 16:18  Re: GP Turcji 2008

krisow napisał(a):Aha, niech teraz pokażą się "znawcy", którzy mówili o końcu Massy w Ferrari ;) Ostatnie trzy wyścigi 28 na 30 możliwych punktów.


Co ty twierdzisz ze MAssa to dobry kierowca? Nakajima w tym Ferrari by to dowiozł, nie mowiac o innych, MAssa jest prawdziwym przecietniakiem i tylko szczescie ze jezdzi w Ferrari sprawia ze wogole oglada podium.
Ale teraz zaczynają sie techniczne tory wiec mysle zobaczymy gdzie bedzie Felipe w Monaco lub na Hungaro czy nawet w Montrelau. Przyzwyczaił sie po kilku GP do jazdy bez TC i na "banalnych" torach sobie radzi, ale to za mało jak na jazde w Scuderi. Jesli wygra w Monaco i w Montrealu to zwroce Jemu i Tobie honor i przeprosze ze wogole podjąłem tą dyskusje. Niestety tylko cud moze to sprawić.
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez Cinek N maja 11, 2008 16:21  Re: GP Turcji 2008

KrzysR napisał(a):
krisow napisał(a):Aha, niech teraz pokażą się "znawcy", którzy mówili o końcu Massy w Ferrari ;) Ostatnie trzy wyścigi 28 na 30 możliwych punktów.


Co ty twierdzisz ze MAssa to dobry kierowca? Nakajima w tym Ferrari by to dowiozł, nie mowiac o innych, MAssa jest prawdziwym przecietniakiem i tylko szczescie ze jezdzi w Ferrari sprawia ze wogole oglada podium.

To jakimże przeciętniakiem musi być Kimi Raikkonen, skoro dojeżdża za nim..
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez KrzysR N maja 11, 2008 16:24  Re: GP Turcji 2008

cinek napisał(a):To jakimże przeciętniakiem musi być Kimi Raikkonen, skoro dojeżdża za nim..


Pozwolisz ze pozostawie to bez komentarza. Jesli jeszcze sie nie zorientowales ze Kimi jest o klase lepszy od niego to niestey juz nigdy sie nieprzekonasz, za pozno, :)
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez Cinek N maja 11, 2008 16:29  Re: GP Turcji 2008

KrzysR napisał(a):
cinek napisał(a):To jakimże przeciętniakiem musi być Kimi Raikkonen, skoro dojeżdża za nim..


Pozwolisz ze pozostawie to bez komentarza.

Nie pozwolę. Ty sam obrażasz Kimiego mówiąc że Felipe to przeciętniak, spójrz w statystyki...
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez KrzysR N maja 11, 2008 16:31  Re: GP Turcji 2008

cinek napisał(a):Nie pozwolę. Ty sam obrażasz Kimiego mówiąc że Felipe to przeciętniak, spójrz w statystyki...


Nie obrazam nikogo, mowie tylko prawde o Massie ktory jak najszybciej powienien opuscic ten team. Nie chce patrzyc na zadne statystyki wystarczy ze widze styl jazdy na torze i zachowanie poza torem i juz wiem kto ma talent i jest wybitnym kierowca a kto przecietniakiem.
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez mutu N maja 11, 2008 16:34  Re: GP Turcji 2008

No i jest hat-trick Felipe. Ma już coraz większe szanse na wyższe miejsce w klasyfikacji. Mam nadzieję, że zwycięży albo będzie na podium w Monako. Szkoda trochę Kimiego, mogło być podwójne zwycięstwo, ale niestety głupi Ham był drugi :( Ładnie Kubica z Heidfeldem, ciekawe, jak będzie w następnym wyścigu. Może Fernando będzie wyżej w kolejnym wyścigu??? zobaczymy... Liczę na lepsza pozycję Nico Rosberga w kolejnych eliminacjach i dojeżdżanie na wysokich pozycjach Brudnego. No i Vettel wreszcie dojechał., liczę, że następnym razem też dojedzie :)
Williams F1 Team
Avatar użytkownika
mutu
 
Dołączył(a): So sie 25, 2007 14:49
Lokalizacja: Ozimek

Postprzez SoBcZaK N maja 11, 2008 16:34  Re: GP Turcji 2008

Nie przesadzaj, póki co ma dobrą passe co przyczynia sie do powiększania przewagi w kl. konstr. Jedyne co mu można dzisiaj zarzucić to to że uległ Hamiltonowi przez co pozwolił mu osiagnąć przewage nad Raikkonenem, który najpierw miał małe zamieszanie na T1 a potem musiał wyprzedzić Ferka, później jechał za KUbicą. W bezpośredniej walce Massa jest coś nie teges... ale w Monaco on bynajmniej nie jest faworytem,
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Cinek N maja 11, 2008 16:35  Re: GP Turcji 2008

Ta, prawda jest taka że w 2007 i 2008 Felipe jest po prostu lepszy od Kimiego w kwalifikacjach, więc jeśli nazywasz go przeciętniakiem, to kim musi być Kimi? Słabeuszem, widocznie, który nie umie pokonać przeciętniaka na jednym kółku. Przypomnij sobie też kto kogo puszczał w Brazylii, dzięki któremu mistrz kierownicy zdobył o 1 pkt mistrzostwo. Ech, ale z tobą nie ma co dyskutować, to jak walenie głową w mur..
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez KrzysR N maja 11, 2008 16:42  Re: GP Turcji 2008

cinek napisał(a):Ta, prawda jest taka że w 2007 i 2008 Felipe jest po prostu lepszy od Kimiego w kwalifikacjach, więc jeśli nazywasz go przeciętniakiem, to kim musi być Kimi? Słabeuszem, widocznie, który nie umie pokonać przeciętniaka na jednym kółku. Przypomnij sobie też kto kogo puszczał w Brazylii, dzięki któremu mistrz kierownicy zdobył o 1 pkt mistrzostwo. Ech, ale z tobą nie ma co dyskutować, to jak walenie głową w mur..


Wyscigi samochodowe to nie jest umiejetnosc przejechania jednego okrązenia super szybko, wybitnego kierowce poznaje sie po czyms innym, i ty powinienes wiedziec po czym. Nie bede Ci tego tłumaczył na tym forum.
A co do Interlagos07, to prawda puscił go to fakt, ale to juz nie moja wina, tylko tych z Ferrari ktorzy wg ciebie "nie znają sie na wyscigach samochodowych bo przeciez kazali lepszemu kierowcy przepuscic gorszego" hehe zeby Kimi zdobył tytuł. :-D
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez Maly-boy N maja 11, 2008 16:46  Re: GP Turcji 2008

w sumie musial go przepuscic napewno zdjal noge z gazu przy okr zjazdowym troche albo go przetrzymali chwile w pit stopie ,strach się bac co by bylo gdyby nie przepuscil Raikkonena :evil:

massa jest evul 1:26,666 :twisted:
Ostatnio edytowano N maja 11, 2008 16:53 przez Maly-boy, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez Cinek N maja 11, 2008 16:49  Re: GP Turcji 2008

KrzysR napisał(a):A co do Interlagos07, to prawda puscił go to fakt, ale to juz nie moja wina, tylko tych z Ferrari ktorzy wg ciebie "nie znają sie na wyscigach samochodowych bo przeciez kazali lepszemu kierowcy przepuscic gorszego"

Nawet mi się tego nei chce komentować. Nie napisałem niczego takiego, poza tym sam przed wyścigiem powiedział że przepuści Kimiego jeśli będzie taka potrzeba.. Bardziej chodzi mi o to że 'wybitny kierowca' nie dał rady wywalczyć tytułu bez pomocy kolegi z zespołu, I BY GO NIE MIAL ale o tym wolisz milczec.

Wyscigi samochodowe to nie jest umiejetnosc przejechania jednego okrązenia super szybko, wybitnego kierowce poznaje sie po czyms innym, i ty powinienes wiedziec po czym. Nie bede Ci tego tłumaczył na tym forum.

Ta, a na jakim? Może wybitnego kierowcę poznaje się po uśmiechu i numerze buta? Jak już mówiłem, głową w mur..
Ostatnio edytowano N maja 11, 2008 16:50 przez Cinek, łącznie edytowano 1 raz
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość