GP Turcji 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez krisow N maja 11, 2008 14:38  Re: GP Turcji 2008

Wyścig bardzo ładny. Kilka ciekawych manewrów wyprzedzania i wykorzystanie przez Mclarena kłopotów Kimasa w pierwszej fazie były bardzo emocjonujące.

Aha, niech teraz pokażą się "znawcy", którzy mówili o końcu Massy w Ferrari ;) Ostatnie trzy wyścigi 28 na 30 możliwych punktów.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez justnert N maja 11, 2008 14:40  Re: GP Turcji 2008

całkiem ciekawy wyścig, McLaren zaskoczył strategia, troche szkoda tego startu Raikkonena. i Vettel ukończył wyścig :!: ostatni, ale ukończył
Avatar użytkownika
justnert
 
Dołączył(a): N lip 01, 2007 21:33

Postprzez Master N maja 11, 2008 14:40  Re: GP Turcji 2008

pietrov8 napisał(a):No ładny wyścig. Start kubica 3 a później tylko gorzej :////


Boże człowieku, zlituj się....... Kubica nie cisnął bo oszczędzał auto na Monaco :-o Więcej się nie dało..
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Alassane Bamba N maja 11, 2008 14:40  Re: GP Turcji 2008

Dobry start Kubicy, już po pierwszym picie Hamiltona wiedziałem, że jedzie na 3 :-P Nie wiem, co się stało, że Ham po drugim picie wyjechał przed Robertem, wydawało się, że nie ma szans, za dużo tracił, czyżby jakiś błąd Polaka? Świetna obsługa w boksach Maca dała Lewisowi drugie miejsce, co ciekawe Kovala, mimo że zjeżdżał później, tankowali aż 0,6 s dłużej :roll: No i jednak da się wyprzedzić DC bez kontaktu 8-) Podsumowując, na pewno wyścig znacznie ciekawszy niż w Hiszpanii, Vettel wreszcie dojechał :P
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez Paolo_ N maja 11, 2008 14:48  Re: GP Turcji 2008

Ciekawa taktyka McLarena. Dodatkowo Lewis pokazał klase, bardzo dobry wyścig w jego wykonaniu i zasłużone drugie miejsce. Ciekaw jestem co się stało z Heikkim, że musiał do pit stopa zjechać prawie zaraz po starcie... Nareszcie Alonso dojechał do końca, niezłe 6 miejsce :-P Kubica na miarę możliwości, spokojny, mądrze. Ogólnie fajny wyścig.
Avatar użytkownika
Paolo_
 
Dołączył(a): Pn mar 31, 2008 22:21

Postprzez craig N maja 11, 2008 14:49  Re: GP Turcji 2008

krisow napisał(a):Aha, niech teraz pokażą się "znawcy", którzy mówili o końcu Massy w Ferrari ;) Ostatnie trzy wyścigi 28 na 30 możliwych punktów.


Podejrzewam, ze wielu kierowcow z podobna taktyka i Ferrari wygraloby dzis. Raikkonen troche przynudzal, ale jechal rowno i bdobrze. Hamilton naprawde dobrze, ciekawa taktyka. Kubica swietny start, Heidfelda w ogole nie kojarze z wyscigu. Reszta to przetasowania, szczescie i warunki atmosferyczne. Ogolnie wyscig ciekawszy niz rok temu, ale i tak dla przecietnego widza nudny. NAstepny wiscig Monaco. Jak BMW chce wygrac, to musi ruszyc dupami, a przede wszystkim glowa i nadrobic te .2,.3 do Ferrari. Na dzisiaj Ferrari, McLaren i BMW
Ustalając szanse zespołów w tym roku weźcie pod uwagę wasze typy na sezon poprzedni.
craig
 
Dołączył(a): N sty 13, 2008 16:10

Postprzez czlapka N maja 11, 2008 14:52  Re: GP Turcji 2008

Alassane Bamba napisał(a): Nie wiem, co się stało, że Ham po drugim picie wyjechał przed Robertem, wydawało się, że nie ma szans, za dużo tracił, czyżby jakiś błąd Polaka?

Nie wydaje mi się Hamilton miał nad Robertem przewagę większą o 2 sekundy niż Kimi nad Robertem przed 1 pit-stopem
Avatar użytkownika
czlapka
 
Dołączył(a): So sie 12, 2006 12:59
Lokalizacja: 3city/Ldz

Postprzez Pieczar N maja 11, 2008 14:53  Re: GP Turcji 2008

Zwycięstwo Massy - to było do przewidzenia. Zdziwiłbym się, gdyby tu nie wygrał. Teraz zaczną się bardziej techniczne tory - Monako, Montreal, Magny. Zobaczymy co tam pokaże. Kimas niestety zawalił - najpierw kwalifikacje (mógł startować z 3 miejsca, czyli czysta część toru), potem na starcie, a później na 2. stincie, gdzie stracił najwięcej do Hamiltona i przez to przegrał 2. miejsce. Mclaren widać narazie jest wolniejszy od Ferrari przy takiej samej strategii, to kombinują. BMW było dzisiaj wyraźnie gorsze od tej dwójki, 4. miejsce Kubicy to max. Podejrzewam, że takie miejsce Robert zajmie na koniec w generalce, bo Heikki ma cholernego pecha w tym sezonie. Mimo wszystko Heikki jechał dzisiaj bardzo widowiskowo, sporo wyprzedzał. Czasami odnosiło się wrażenie, że to GP2 a nie F1. Szkoda, że to nie dało mu żadnych punktów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Szymi N maja 11, 2008 14:54  Re: GP Turcji 2008

Wiecie może co Trulli powiedział inżynierowi przed końcem wyścigu że Sokół z Borowczykiem tak sie uśmiali ?
Szymi
 
Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 13:49

Postprzez ASTROnauta N maja 11, 2008 14:55  Re: GP Turcji 2008

Do końca wyścigu zostały 4 okrążenia, Jarno miał 4sek straty do Davida i 5sek straty do Nico, inżynier kazał probówać ich dogonić i wyprzedzić : )
ASTROnauta
 
Dołączył(a): N lip 01, 2007 12:27
GG: 9375097

Postprzez MarekW N maja 11, 2008 14:56  Re: GP Turcji 2008

Szymi napisał(a):Wiecie może co Trulli powiedział inżynierowi przed końcem wyścigu że Sokół z Borowczykiem tak sie uśmiali ?

Powiedział: "I'm pushing like hell", a wcześniej najprawdpodobniej "no way", choć tu mogę się mylić.
MarekW
 
Dołączył(a): Pn kwi 18, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Postprzez nogciu N maja 11, 2008 14:57  Re: GP Turcji 2008

a mnie to Borówa rozwalil tekstem(cytuje z pamieci) "Antonio Czikireja" :D
a tak ogolnie to wyscig ciekawy, podobaly mi sie wyprzedzenia Kovy, zwlaszcza z Glockiem, ktory z nim ladnie powalczyl. Brawa dla Massy za bezbledny wyscig, Kimas troche zawalil start, ladnie ruszyl Bercik (nareszcie :D ) :smile:
Avatar użytkownika
nogciu
 
Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 13:08
Lokalizacja: Puławy
GG: 8054068

Postprzez craig N maja 11, 2008 14:57  Re: GP Turcji 2008

czlapka napisał(a):
Alassane Bamba napisał(a): Nie wiem, co się stało, że Ham po drugim picie wyjechał przed Robertem, wydawało się, że nie ma szans, za dużo tracił, czyżby jakiś błąd Polaka?

Nie wydaje mi się Hamilton miał nad Robertem przewagę większą o 2 sekundy niż Kimi nad Robertem przed 1 pit-stopem


a mi sie wydaje, ze cos bylo nie tak, bo jak A.C. mowil do Kubicy przez TR realizator pokazal czas pomiedzy Kubica a Hamiltonem, wynosil on ok. 21s. zaraz pozniej, o ile pamietam, Hamilton zjechal do boksu, zatankowal w 6s(?) i wyjechal sporo przed Kubica. Ile trwa mniej wiecej przejazd przez bosky w Turcji?
Ustalając szanse zespołów w tym roku weźcie pod uwagę wasze typy na sezon poprzedni.
craig
 
Dołączył(a): N sty 13, 2008 16:10

Postprzez los-kamilos N maja 11, 2008 14:58  Re: GP Turcji 2008

Świetny wyścig. Wreszcie podczas GP Turcji nie usypiałem. Najważniejsze momenty:
1. Pierwszy zakręt w wykonaniu Kubicy
2. Walka Kovalainena w końcówce (Glock, Coulthard, Piquet)
3. Świetna strategia McLarena, ładnie wykryta przez iżyniera Kubicy
4. Sutil nie ostatni
5. Vetel na mecie
Avatar użytkownika
los-kamilos
 
Dołączył(a): N mar 18, 2007 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez barteks N maja 11, 2008 14:58  Re: GP Turcji 2008

Szymi napisał(a):Wiecie może co Trulli powiedział inżynierowi przed końcem wyścigu że Sokół z Borowczykiem tak sie uśmiali ?

"No way. I'm pushing like a hell!"
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Następna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości