Przed GP Monaco 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez pjaxz N maja 18, 2008 11:47  Przed GP Monaco 2008

Przed nami najbardziej prestiżowy wyścig sezonu, jeden z tych tzw historycznych (Spa, Mozna, Silvestone, Monaco). W tym roku o tyle ciekawy, że nasz rodak Robert Kubica i jego BMW do tej pory bardzo dobrze spisywał się w wolnych zakrętach. Powszechna jest opinia, że jeśli BMW ma wygrać jakieś GP dzięki własnej szybkości to będzie to Monaco lub Hungaroring.
Ferrari w ostatnich latach miało tutaj spore problemy, Mclaren zawsze jest tutaj bardzo mocny. Uważa się, że jest to trochę inny wyścig niż pozostałe, dlatego niektóre zespoły szykują się na ten weekend wyjątkowo (Williams twierdzi nawet, że to będzie ich tor)

W stawce mamy wielu specjalistów Monaco - DC, Webber, Alonso, Kimi, Trulli, bardzo dobrze jechał tutaj w tamtym sezonie Hamilton, Kubica czuje się doskonale na ulicznych torach, Heidfeld również całkiem nieźle.
Jest to tyle specyficzny tor, że błąd zazwyczaj kończy się uderzeniem w bandę i końcem rywalizacji. Rok temu podczas trzeciego treningu trochę popadało i widzieliśmy mnóstwo uślizgów, a pamiętajmy, że wtedy pomagała kierowcom kontrola trakcji.
Na tegoroczny weekend Monaco zapowiadany jest niewielki deszcz http://www.weather.com/outlook/travel/b ... v_business a wobec bardzo dużej wypadkowości w sezonie 2008, możemy się spodziewać totalnej loterii. Brat TC, deszcz, popełniający błędy kierowcy (np. Piquet) i zaskakujący zwycięzca jest możliwy. Naprawdę chciałbym aby był to "czysty" wyścig i wyników nie wypaczył Safety Car, jednak zwyczajnie w to nie wierzę.

Kwalifikacje mogą być kluczowe, ale sytuacja jest dosyć skomplikowana. Wobec powyższego (dużego prawdopodobieństwa wypadków), jaką strategię przyjąć? Czy puścić agresywnie z małą ilością paliwa na pierwszy stint, jechać na dwa pit stopy i startować z pierwszej (ewentualnie drugiej) linii? Czy może zatankować mocniej na długi pierwszy stint i wykonać tylko jedno tankowanie. Ubiegłoroczna strategia Kubicy wydaje się być dzisiaj dosyć dobra. Jeśli będzie padało myślę, że mało kto zdecyduje się na bardzo agresywną strategię i popis w kwalifikacjach. Osobiście widziałbym to tak - Robert agresywniejsza taktyka na dwa pitstopy, Nick na jedno tankowanie. Ani Robert, ani Nick nie popełniają błędów w tym sezonie i każda z tych taktyk może zakończyć się osiągnięciem celu.

Kimi Raikkonen mówi, że kluczowy będzie dzień treningów.
Vettel dostaje karę -5 na starcie ze względu na użycie nowej skrzyni biegów (STR3), Bourdaisowi uda się tego uniknąć, bo nie ukończył wyścigu w Stambule.

Zapraszam do dyskusji (w miarę możliwości merytorycznej :wink: bez dwusłownych komentarzy)
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez iKubA N maja 18, 2008 12:18  Re: Przed GP Monaco 2008

No i pierwsza niespodzianka Vettel dostanie karę przesunięcia o 5 miejsc za wymianę skrzyni biegów.

MOD Post sklejony z poprzednim
MOD Post na który odpowiedziano, został skasowany


A co do GP Monaco to na pewno ważne jeśli nie kluczowe będą kwalifikacje bo to one mogą dać obraz ewentualnej kolejności na mecie. Bardzo ważne będzie też aby pogoda nie spłatała figla bo może być nie ciekawie. Wydaje się że BMW będzie tam mocne ale to się okaże dopiero podczas wyścigu. MC w ostatnich latach spisywał się tam dobrze czego nie można powiedzieć o Ferrari które jeździło po krętych uliczkach Monaco w kratkę.
Avatar użytkownika
iKubA
 
Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 13:26

Postprzez slipstream N maja 18, 2008 13:05  Re: Przed GP Monaco 2008

Fajnie, czyli znów gadanie o wszystkim czyli niczym. Klasycznie zatem temat otwarty w czwartek. Żadnego wróżenia z fusów, "wydaje mi się", "obstawiam", "przewiduję" czy "miałem sen" powtórzę do znudzenia prowadzić na forum nie będziemy.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SoBcZaK Śr maja 21, 2008 23:13  Re: Przed GP Monaco 2008

na moim kompasie jest 12 minyt po 00:00 więc dyskusję ogłaszam za otwartą.
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez barteks Śr maja 21, 2008 23:21  Re: Przed GP Monaco 2008

Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez toxickm Cz maja 22, 2008 0:22  Re: Przed GP Monaco 2008

Dziwnym trafem nie lubi toru typowo technicznego, a tory szerokie są dla niego dobre :-D . Ktoś kiedyś powiedział, że piłka nożna to nie jazdą figurową na lodzie, liczy sie zwycięstwo a nie piękne porażki. Można to odnieść do formuły 1 i do ilości ulubionych czy też odpowiadających torów danemu kierowcy. Przyzwyczaiłem się do tego w wielu sportach, nie pozostaje mi nic innego jak to samo zrobić z formułą 1, pomimo wielu niesprawiedliwości jakie się w niej dzieją. :P . Dlatego mam nadzieję ,że Ferrari a zwłaszcza Massa nie wygra tego wyścigu.
Avatar użytkownika
toxickm
 
Dołączył(a): Cz kwi 26, 2007 8:20

Postprzez mik3 Cz maja 22, 2008 1:02  Re: Przed GP Monaco 2008

W tym wyścigu główną rolę napewno odegrają umiejętności kierowców. Ktoś popełni błąd? uderzy w bande i koniec. Swoich nadziei upatruje w strategach BMW bo to głównie od strategii będzie zależeć wynik końcowy.
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez ventylator Cz maja 22, 2008 1:12  Re: Przed GP Monaco 2008

Podam jeszcze rozpiskę co, gdzie, o której leci w TV, żeby uniknąć głupich pytań.

Obrazek
(sorki za słabą jakość)
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Lipek Cz maja 22, 2008 7:01  Re: Przed GP Monaco 2008

Ja jeszcze podaję link do oglądania trenów, qualu i race:
http://www.soccer-live.pl/ITVF1/f1player.php
"Jak ja się naprawdę cieszę, że Neostrada dociera już do najdalszych zakątków naszego kraju. I że jest już w waszych miejscowościach..." - Aba :D
Avatar użytkownika
Lipek
 
Dołączył(a): Pt lis 30, 2007 14:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 6868981

Postprzez Fan1 Cz maja 22, 2008 7:35  Re: Przed GP Monaco 2008

barteks2 napisał(a):Massa nie lubi toru w Monako


Myślę, że do tej pory nie przełamał traumy z 2002 roku, w swoim debiutanckim sezonie, polewka była niezła :królik:

http://pl.youtube.com/watch?v=jITe8sdKClU

http://pl.youtube.com/watch?v=eiceUprjUl0
Avatar użytkownika
Fan1
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 7:14

Postprzez iKubA Cz maja 22, 2008 8:14  Re: Przed GP Monaco 2008

Avatar użytkownika
iKubA
 
Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 13:26

Postprzez Maly-boy Cz maja 22, 2008 8:16  Re: Przed GP Monaco 2008

i po kij to dajesz ? skoro ten news jest od wczoraj na wm

swoją drogą to juz mnie zaczyna wkurzać to żonglowanie garazami niech siedzą w ostatnich i koniec mam to gdzieś czy się zmieszczą czy nie
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez iKubA Cz maja 22, 2008 8:39  Re: Przed GP Monaco 2008

Jakoś nikt jeszcze nie kwapił się o tym napisać, więc zamieściłem to aby wywołać małą dyskusję, bo moim zdaniem źle się dzieję, że w F1 są równi i równiejsi. Po tym jak MC wrócił do ostatnich garaży w poprzednich GP myślałem że zostaną tam już do końca sezonu ale jednak okazało się znowu, że ich regulamin się nie tyczy i mogą sobie robić co chcą. Jeżeli inni nie mogą zmieniać garaży to oni też nie powinni mieć takiej możliwości, takie jest moje zdanie.
Avatar użytkownika
iKubA
 
Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 13:26

Postprzez yankess Cz maja 22, 2008 8:44  Re: Przed GP Monaco 2008

iKubA napisał(a):Jeżeli inni nie mogą zmieniać garaży to oni też nie powinni mieć takiej możliwości, takie jest moje zdanie.
Temat był tyle razy poruszany, że nie ma sensu zaczynać go od nowa. Nie wiem, czy jest ktoś kto nie podziela twojego zdania.
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez slipstream Cz maja 22, 2008 9:02  Re: Przed GP Monaco 2008

iKubA napisał(a):aby wywołać małą dyskusję

Ja bym powiedział micro dyskusję. Wszyscy zainteresowani wypowiedzieli się już na ten temat przed sezonem kiedy McL dostał środkowe garaże i jednoznacznie zostało to ocenione negatywnie. :arrow: http://www.f1wm.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=4234&p=205637&hilit=gara%C5%BCe#p205637
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Następna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron