Przed GP Monaco 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez pjaxz Cz maja 22, 2008 9:08  Re: Przed GP Monaco 2008

Zaczęły się treningi. Obecnie jest słonecznie. Proszę spojrzeć na prognozy, na dzisiaj miał być deszcz - szanse 20% . Wg prognoz piątek sobota mają być suche i słoneczne, a w dzień wyścigu ma mocno padać - szansa 90%. W takim razie ustawienia z dzisiaj na nic się nie przydadzą. http://www.wunderground.com/cgi-bin/fin ... onte+carlo
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez justnert Cz maja 22, 2008 10:37  Re: Przed GP Monaco 2008

niestety nie mogłam oglądać całego treningu, dlatego czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jakoś tak po 1 godzinie trening został wstrzymany? to chyba nie był żaden wypadek, tylko coś z torem
Avatar użytkownika
justnert
 
Dołączył(a): N lip 01, 2007 21:33

Postprzez yama46 Cz maja 22, 2008 10:38  Re: Przed GP Monaco 2008

Za to w trakcie qualu mogą się przydać.
Ciekawe co się Nickowi stało bo patrzył się na tył bolidu po zaparkowaniu.
Wie ktoś czemu była czerwona flaga? (bo oglądałem od 25 minut pprzed końcem)
Avatar użytkownika
yama46
 
Dołączył(a): Wt lip 03, 2007 11:07
Lokalizacja: Poznań
GG: 8711923

Postprzez ventylator Cz maja 22, 2008 10:39  Re: Przed GP Monaco 2008

Tak, był jakiś problem z nawierzchnią, niestety dokładnych info również nie posiadam, bo oglądałem na DSFie.
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Ramzi Cz maja 22, 2008 10:39  Re: Przed GP Monaco 2008

justnert napisał(a):niestety nie mogłam oglądać całego treningu, dlatego czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jakoś tak po 1 godzinie trening został wstrzymany? to chyba nie był żaden wypadek, tylko coś z torem



Jakies problemy z pokrywa od studzienki
Ramzi
 
Dołączył(a): Pn lip 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Olsztyn
GG: 5171580

Postprzez SoBcZaK Cz maja 22, 2008 10:39  Re: Przed GP Monaco 2008

I po treningu...
Widać, że Kimi dobrze sie czuje na tym torze i mógł nawet poprawić czas na ostatnim przejeździe ale tam popełnił malutki błąd no ale i tak był najszybszy :)
Blondyna jak zwykle pod koniec szokuje super czasem a potem w kwalifikacjach będzie jak zawsze...
Lewisek będzie najgroźniejszym rywalem Kimiego z tym że on jest szybki tylko w pierwszym sektorze...
szkoda, że nie było deszczu :(
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Rudas Cz maja 22, 2008 10:46  Re: Przed GP Monaco 2008

Pierwszy sektor należy do McLarenów, drugi jest domeną Ferrari, tak jak trzeci, gdzie jeszcze Robert jest szybki.
Trulli naderwał koło na bandzie podczas wyjścia z zakrętu prowadzącego do tunelu. Kimi też miał kontakt z barierą w tamtym miejscu na swoim ostatnim okrążeniu. W sumie obyło się bez ekscesów, więc jest ok.
"I would change nothing. I think F1 is fantastic as it is. If you want to watch a million meaningless overtaking manoeuvres and lots of shunts go and watch NASCAR or bikes or IRL or something." Peter Windsor
Avatar użytkownika
Rudas
 
Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 18:35
Lokalizacja: Dębica/Warszawa

Postprzez barteks Cz maja 22, 2008 10:53  Re: Przed GP Monaco 2008

onet robi ludziom wodę z mózgu:

Kłopoty podczas pierwszej sesji treningowej miał partner Kubicy z zespołu BMW Sauber, Nick Heidfeld, który wypadł na jednym z zakrętów wylądował na bandach okalających tor.


Heidfeld miał problem techniczny i wcale nie dotknął band... :|
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Tomdzio Cz maja 22, 2008 10:57  Re: Przed GP Monaco 2008

Maki najszybsze w 1 sektorze, który nie jest zbyt kręty. Obaj czerwoni szybsi w 2-gim, zaczynajacym się wolnymi zakretami (5,6,7, i 8) i przechodzącym w szybki łuk pod tunelem. W 3-cim, dość krętym, najszybsi Kimi i Robert, który za to był wolniejszy w 1 i 2 sektorze. Ciężko tu coś sensownego wywnioskować. W wariancie optymistycznym można założyć, że BMW tradycyjnie nie jeździ w czasie treningu na oparach. W tym momencie czas S3 Kubicy daje powody do zadowolenia. Przewidywany deszcz może zmienić jednak wszystko. Obawiam się, że wtedy będzie loteria. Na razie czekam na drugi trening.
Avatar użytkownika
Tomdzio
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 16:23
Lokalizacja: Paryż/Poznań

Postprzez pjaxz Cz maja 22, 2008 11:10  Re: Przed GP Monaco 2008

Sporo incydentów na suchej nawierzchni, ale mówiąc szczerze spodziewałem się większej ilości uślizgów. Ferrari jest jednak bardzo mocne - sądziłem, że będą tutaj wolniejsi. Mclaren jak zawsze mocny w Monaco. Wygląda na to, że o wygraną na suchej nawierzchni powalczą Lewis i Kimi, choć Heikki jest bardzo blisko, całkiem płynnie jeździł również Massa. Robert również całkiem dobrze. Rosberg chyba czas na pokaz pod koniec sesji
Awaria DC, problemy techniczne Heidfelda, niepewna i bardzo wolna jazda Nelsona (1.5s do Alonso, wiem wiem to trening, ale strata jest kolosalna), zahaczenie tylnym kołem bandy na bardzo agresywnym okrążeniu przez Kimiego i uszkodzenie bolidu przez Trulliego. Fajne było również ćwiczenie na koniec sesji startów.
Tak to pokrótce wyglądało. Oby już do końca weekendu było sucho, prognozy są suche na sobotę i mokre na niedzielę z 90% prawdopodobieństwem.
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez 5cuderi4 Cz maja 22, 2008 11:25  Re: Przed GP Monaco 2008

Tomdzio napisał(a):Maki najszybsze w 1 sektorze, który nie jest zbyt kręty. Obaj czerwoni szybsi w 2-gim, zaczynajacym się wolnymi zakretami (5,6,7, i 8) i przechodzącym w szybki łuk pod tunelem. W 3-cim, dość krętym, najszybsi Kimi i Robert, który za to był wolniejszy w 1 i 2 sektorze. Ciężko tu coś sensownego wywnioskować. W wariancie optymistycznym można założyć, że BMW tradycyjnie nie jeździ w czasie treningu na oparach. W tym momencie czas S3 Kubicy daje powody do zadowolenia. Przewidywany deszcz może zmienić jednak wszystko. Obawiam się, że wtedy będzie loteria. Na razie czekam na drugi trening.
Z tego co pamiętam to McLaren w tym sezonie poszerzył rozstaw kół, względem poprzedniego sezonu i widać, że na bardziej krętej części toru Ferrari nadrabia trochę czasu.
A co do jazdy BMW na oparach, to patrząc na LiveTiming nie odniosłem takiego wrażenia. Robert nie miał takich krótkich przejazdów.

No i jeszcze coś. Nie wiem czy to było, bo ostatnio nie mam zbyt dużo czasu na przeglądanie forum, więc jeśli było to przepraszam. ;)
Oto wypowiedź Massy z konferencji prasowej przed GP Monako:
Q: (Randy Phillips - The Gazette) Felipe, how wide open is this championship this year in your mind? Do you see four or five drivers really in the thick of it through the whole season?
FM: Well, I think it will be very competitive, for sure. For the moment it looks as if it’s between Ferrari and McLaren and maybe Robert (Kubica) is doing a great job as well. He can be very competitive so I would maybe put these four drivers in the fight, including Heikki maybe, who had some bad luck in the last races but he has a good car and he can be competitive as well. I think it will be between Ferrari, McLaren and maybe Robert.
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez Jędruś Cz maja 22, 2008 11:30  

Różnice w prędkości na prostych wynoszą aż 10 km/h co jak na Monako jest naprawdę sporą różnicą . Szkoda , że i tak nie ma tu gdzie wyprzedzać .
Najwolniej na prostych jak na razie Force India , Honda i co chyba jest lekką niespodzianką - Toyota .
A bardzo dużą niepodzianką jest prędkość na prostych Ferrari które traci do najlepszego Maca 7-8 km.h i nie ma ich w pierwszej 10 v max . Czyżby nosek dawał swoje :D ?

Świetnie na prostych STR i Renault które ustępuje tylko Mclarenowi .
BMW dobrze .
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez SoBcZaK Cz maja 22, 2008 11:37  Re: Przed GP Monaco 2008

Świetnie na prostych STR i Renault które ustępuje tylko Mclarenowi .
BMW dobrze .

i czym sie tu podniecać? STR radzi sobie kiepściutko póki co, Ventyl ma kare i podejrzewam żę nie ukończy wyścigu bo znowu będzie startował z tyłu i będzie miał pecha :P Nie ma sie co podniecać prędkościami bo na tym torze są Gfno warte
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Don Pedros Cz maja 22, 2008 11:39  Re: Przed GP Monaco 2008

Ferrari wyciągnęło lekcję z zeszłego roku i jest piekielnie szybkie na ciasnych zakrętach w drugim sektorze. To może być klucz do zwycięstwa. McLaren z kolei bardzo dobrze w sektorach jeden i trzy. Wygląda na to, ze z kolei BMW Sauber ma największy kłopot (jak na razie) z sektorem drugim, chyba jednak wydłużenie rozstawu osi o 2cm daje znać o sobie i BMW nie jest tak zwrotne jak było w ubiegłym roku, choć dzisiaj czołówka zanotowała lepsze czasy niż na pierwszym treningu rok temu. Zobaczymy co będzie się działo za półtora godziny, czy Robertowi z jego inżynierem uda się coś poprawić w ustawieniach, by można było szybciej pokonywać zakręty w drugim sektorze.
Jak na razie to jak w poprzednich wyścigach Ferrari wydaje się być najmocniejsze, choć Massa nie zabłysnął. Hamilton jechał pięknie i będzie bardzo groźny.
Jak na razie świeci słońce z poza chmur, zobaczymy co będzie jeśli jednak spadnie deszcz.
Ktoś pisał, ze było dużo incydentów, moim zdaniem nie, bo dwie czy trzy awarie to raczej trudno zaliczyć do incydentów.
Ostatnio edytowano Cz maja 22, 2008 11:50 przez Don Pedros, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Don Pedros
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 16:58
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez KrzysR Cz maja 22, 2008 11:43  Re: Przed GP Monaco 2008

justnert napisał(a): czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jakoś tak po 1 godzinie trening został wstrzymany? to chyba nie był żaden wypadek, tylko coś z torem


Pokrywa ze studzienki kanalizacyjnej poprostu sie otworzyla i bylo zagrozenie na torze, dlatego sesja zostala przerwana i fachowcy musieli ja zaspawac do włazu zeby juz nie było kłopotów, ztąd te 15 min przerwy. A komentując pierwszy trening to troszke martwi mnie drugi sektor w wykonaiu KUB, miejmy nadzieje ze w drugim treningu znajda jakies lepsze ustawienie i poprawią sie na tym odcinku. Pół sek. to bardzo duza strata jak na jeden sektor.
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości