GP Monaco 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez slipstream So maja 31, 2008 8:01  Re: GP Monaco 2008

Dale65 napisał(a):Hamilton miał jeszcze jeden pit na 25 okrążeń przed końcem... właśnie to teraz zauważyłem

Nic tylko pogratulować spostrzegawczości. http://www.f1wm.pl/php/rel_gen.php?rok=2008&nr=6&dzial=14, w serwisie można było to przejrzeć niemal zaraz po wyścigu :-P Hamilton tankował na 6 i 54 okrążeniu co cały czas daje nam liczbę 48 kółek bez tankowania, co przed tym drugim pitstopem pozwoliło mu wypracować ogromną przewagę żeby po wyjechaniu z niego być nadal 1-szy.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez barteks So maja 31, 2008 11:53  Re: GP Monaco 2008

FIA popełniła kolejny błąd: Raikkonen zamiast kary drive-through powienien startować z końca stawki. Kto wie jak wtedy potoczyły by się losy wyścigu...

http://formula-one.speedtv.com/article/ ... never-was/
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez SoBcZaK So maja 31, 2008 12:11  Re: GP Monaco 2008

Jakim cudem sędziowie mogli sie pomylić? to po pierwsze.... po drugie co by było jakby dowiedzieli sie o swojej pomyłce już po odbytej karze? (a może tak było?)
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez chmiel So maja 31, 2008 14:34  Re: GP Monaco 2008

W ogóle sędziowie jakoś późno na to zareagowali. Przecież info o tym, że sędziowie dyskutują nad sytuacją Kimiego, pojawiło się dopiero po kilku ładnych okrążeniach. Wiadomo, że takie info nie pojawia się od razu w TV, ale kara została przyznana też późno. Ciekawa sprawa.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez peter74r So maja 31, 2008 14:35  Re: GP Monaco 2008

ja nie wiem, jak było bo nie widziałem startu, ale czy decyzja została przekazana zespołowi przed czy po starcie? Bo jeżeli po to najwyżej można ich obwiniać za brak szybkiej reakcji, bo jak wózki już jadą to nie można startować z końca. Jedyna sensowna kara to drive thru, albo lepiej stop and go - o ile jeszcze takową się stosuje, bo dawno nie widziałem(?)

Ale jeżeli karę nałożono przed wyścigiem i była ona błędna, a zawodnik ją wykonał to oczywiście jest oczyszczony, za to sedziowie mają kłopot, ale to już ich sprawa:) jak są z Monaco to im guzik zrobią
FORZA SCUDERIA !!!!
Avatar użytkownika
peter74r
 
Dołączył(a): So maja 26, 2007 2:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mexi So maja 31, 2008 15:04  Re: GP Monaco 2008

Stop&Go ostatnio miał Nick w Hiszpanii, więc wcale nie było to dawno :)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez peter74r So maja 31, 2008 15:19  Re: GP Monaco 2008

no to przegapiłem gapa jedna:/ ale to tylko Nick ;)
optowałbym za tym że skoro nie można kierowcy cofnąć na koniec startu bo już trwa wyścig, to powinno się dodawać takiemu te 10 sek. do kary!
Tylko że Kimas chyba nie powinien być cofnięty! Bo na oficjalnej piszą że Ci którym nie uda się ruszyć na okrążenie formujące razem z resztą, a potem jakimś cudem się pozbierają, to muszą stawać na koniec. A Kimi ruszył z resztą. A jak się ktoś nie pozbiera i zespół mu pomaga, to musi startować z boksów. Ale ja niekoniecznie musiałem dobrze ich zrozumieć :)
FORZA SCUDERIA !!!!
Avatar użytkownika
peter74r
 
Dołączył(a): So maja 26, 2007 2:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez rafaello85 N cze 01, 2008 13:19  Re: GP Monaco 2008

Volk napisał(a):Najdluzszy stint w wyscigu mial Barichello bo az 54 okrazenia. Moze jeszcze przy kilku dodatkowych safety carach i bardziej deszczowych warunkach przez caly wyscig daloby sie przejechac wyscig bez pit stopu ;)

Jeśli mnie pamięć nie myli to Mika Salo w GP Monako'97 przejechał cały wyścig na jednym zbiorniku paliwa :)

SoBcZaK napisał(a):Jakim cudem sędziowie mogli sie pomylić? to po pierwsze.... po drugie co by było jakby dowiedzieli sie o swojej pomyłce już po odbytej karze? (a może tak było?)

Sędziowie to też ludzie :-) Każdy może się pomylić - może po prostu nie zauważyli "wykroczenia" Kimiego. Być może dopiero powtórka lub jakaś życzliwa osoba przypomniała im o tej sytuacji :wink:

chmiel napisał(a):W ogóle sędziowie jakoś późno na to zareagowali. Przecież info o tym, że sędziowie dyskutują nad sytuacją Kimiego, pojawiło się dopiero po kilku ładnych okrążeniach. Wiadomo, że takie info nie pojawia się od razu w TV, ale kara została przyznana też późno. Ciekawa sprawa.

Być może gdyby Kimi dostał ją od razu to straciłby jeszcze więcej pozycji.

peter74r napisał(a):Tylko że Kimas chyba nie powinien być cofnięty! Bo na oficjalnej piszą że Ci którym nie uda się ruszyć na okrążenie formujące razem z resztą, a potem jakimś cudem się pozbierają, to muszą stawać na koniec. A Kimi ruszył z resztą. A jak się ktoś nie pozbiera i zespół mu pomaga, to musi startować z boksów. Ale ja niekoniecznie musiałem dobrze ich zrozumieć :)

Kimi ruszył bez problemu, karę dostał za to, że na chwilę przed startem nie miał jeszcze założonych opon.
Podczas GP Kanady 2000 tuż przed okrążeniem rozgrzewającym zgasł silnik Coulthardowi. Mechaników w tym momencie nie powinno już być na torze, jedank byli tam i uruchomili silnik w bolidzie Szkota. Kilka/naście okrążeń później David dostał karę "stop and go". Także różnie to bywało z tym przesunięciem na koniec stawki ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez slipstream N cze 01, 2008 13:25  Re: GP Monaco 2008

rafaello85 napisał(a):Kimi ruszył bez problemu, karę dostał za to, że na chwilę przed startem nie miał jeszcze założonych opon.

Dokładnie to regulaminowe 3 minuty przed startem kiedy to bolid musi mieć już założone koła.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez kanion N cze 01, 2008 20:28  Re: GP Monaco 2008

Mi bardzo szkoda sutila chłopak mógł zająć swoje najlepsze miejsce w karierze, ale Kimi mu przeszkodził choć nieumyślnie i sam na tym wypadku stracił i to dość dużo.
Avatar użytkownika
kanion
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 9:37
Lokalizacja: www.rkubica.net

Postprzez slipstream N cze 01, 2008 20:42  Re: GP Monaco 2008

zająć mógł, ale i tak bez "pomocy" Kimiego by je stracił za wyprzedzanie pod żółtymi flagami
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez RENO N cze 01, 2008 21:57  Re: GP Monaco 2008

dokładnie, pewnie by mu je odebrali, tak jak Liuzziemu, który wyprzedził Sutila na Fuji przy żółtej fladze i to właśnie 8 miejsce Liuzziego przypadło Sutilowi, ale to było sprawiedliwe, i teraz też by na pewno było sprawiedliwie
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez alandar N cze 01, 2008 22:06  Re: GP Monaco 2008

Dla mnie jednym z zabawniejszych momentów ostatnich wyścigów był śpiący mechanik BMW :)
Avatar użytkownika
alandar
 
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 20:07
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
GG: 1039719

Postprzez rafaello85 N cze 01, 2008 23:35  Re: GP Monaco 2008

RENO napisał(a):dokładnie, pewnie by mu je odebrali, tak jak Liuzziemu, który wyprzedził Sutila na Fuji przy żółtej fladze

Zapewne do końcowego rezultatu doliczyliby Sutilowi 25 s. w wyniku czego Niemiec wypadłby poza punktowaną ósemkę.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez pjaxz Pn cze 02, 2008 9:54  Re: GP Monaco 2008

Szczególnie wtedy jak miał 30 sekund przewagi nad Raikkonenem. Po SC to już inna bajka
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron