Przed GP Kanady

Moderator: Ekipa F1

Postprzez benno N cze 08, 2008 10:59  Re: Przed GP Kanady

Widac ze Ferrari jakos ten tor nie lezy. A jesli nie zajmuja w qualu miejsc w pierwszym rzedzie to maja duze problemy w wyscigu. Smiem wnioskowac ze rozegra sie to dzis pomiedzy Kubica a Hamiltonem. Ale jeden warunek , Robert musi byc co najmniej 2 po starcie.
Czy ktos ma jakies doniesienia w sprawie pogody , jak tam z tym deszczem ? :)
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez pjaxz N cze 08, 2008 11:04  Re: Przed GP Kanady

RENO napisał(a):Jak widze te porównania to tego nawet nie czytam, bo to sie nijak ma do rzeczywistości, jak wróżenie z fusów

Nieprawda, te porównania plus wypowiedzi kierowców dają dość dobry obraz sytuacji. Zobacz na poprzednie GP, w dużej części się to sprawdziło (choć jak pisałem wcześniej nie jest idealnie)
slipstream napisał(a):pamiętaj to jest forum wielu ludzi, a nie twój prywatny folwark gdzie posty innych mają odpowiadać tylko i wyłącznie twoim opinią czy poziomowi lub oczekiwaniom form

Dobrze, że to zauważyłeś bo widzę tendencję do "jechania" i szydzenia z porównań Q2-Q3, czyli de facto nie szanowania odrębnego zdania innych
Mały-Boy, już Ci napisałem - nie chcesz czytać jak ktoś w swojej wypowiedzi ewentualnie zawiera jakieś odniesienie do Q2-Q3 to nie czytaj, a jak już czytasz to nie próbuj za każdym razem tego dezawuować.
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez yankess N cze 08, 2008 11:09  Re: Przed GP Kanady

pjaxz napisał(a):Mały-Boy, już Ci napisałem - nie chcesz czytać jak ktoś w swojej wypowiedzi ewentualnie zawiera jakieś odniesienie do Q2-Q3 to nie czytaj, a jak już czytasz to nie próbuj za każdym razem tego dezawuować.
ty też nie musisz czytać, jak sie ktoś nie zgadza z tobą. A już na pewno komentować tego w taki sposob.
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez barteks N cze 08, 2008 11:24  Re: Przed GP Kanady

patgaw napisał(a):
RENO napisał(a):Z tego wychodzi, że na prostych BMW jest tak samo szybkie jak Ferrari


jak ty to wyliczyles? :???:


1 Kimi Räikkönen 13:34:29 316.2
3 Nick Heidfeld 13:41:35 316.2
4 Robert Kubica 13:38:49 315.6
2 Felipe Massa 13:18:57 313.9
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Don Pedros N cze 08, 2008 12:08  Re: Przed GP Kanady

benno napisał(a):Troche martwilo mnie startowanie Roberta z brudnej strony toru , ale wlasnie obejrzalem sobie zeszloroczny start w Kanadzie gdzie Heidfeld nie mial problemow by utrzymac 2 pozycje .

W zeszłym roku Heidfeld starował z 3 pozycji i na starcie awansował o jedną pozycję, spychając tym samym Alonso, który stał na P2.
Tak więc Twoje obawy powinny być i są uzasadnione, gdyż w ostatnich 5-ciu latach tylko raz kierowcy startującemu z P2 udało się obronić pozycję. Niestety ani razu nie udało się awansować na pierwszą.
Avatar użytkownika
Don Pedros
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 16:58
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Rudas N cze 08, 2008 12:13  Re: Przed GP Kanady

barteks2 napisał(a):Tylko zwróćcie uwagę, że HAM jechał na miękkich oponach a Kubica na twardych, więc stąd też mogła wynikać tak duża różnicza czasowa...

Nie sądzę. Kierowcy wybierają na to naważniejsze okrążenie pomiarowe oponę, która im najbardziej pasuje, która jest dla ich samochodu najszybsza. Nie oznacza to więc, że Robert zrobiłby lepszy czas na miękkiej mieszance. A jeśli jednak byłoby tak, to pojawia się pytanie dlaczego jej nie użył.
Wygląda na to, że w tamtym momencie jego szybszą oponą była ta twardsza.
"I would change nothing. I think F1 is fantastic as it is. If you want to watch a million meaningless overtaking manoeuvres and lots of shunts go and watch NASCAR or bikes or IRL or something." Peter Windsor
Avatar użytkownika
Rudas
 
Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 18:35
Lokalizacja: Dębica/Warszawa

Postprzez Mexi N cze 08, 2008 12:15  Re: Przed GP Kanady

Hmm..a czy wy liczycie, że Kimi nie weźmie Roberta na dystansie? Niech Kimas go wyprzedzi - bedzie gonił Hamiltona :D Robert bedzie wówczas jechal swoim tempem i odjeźdzał (mam nadzieję) od Alonso, Webbera i reszty, która bedzie pewnie lekko blokowana przez tą dwójkę. Myślę, że spadek o jedną pozycję może byc nawet lepszy dla Roberta, bo będzie odjeźdzał od tych za sobą i wyrobi większą przewagę przed pierwszym PS nad nimi niż walcząc z Kimasem o swoje P2, które i tak pewnie straci na dystansie.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez benno N cze 08, 2008 12:23  Re: Przed GP Kanady

Don Pedros napisał(a):
benno napisał(a):Troche martwilo mnie startowanie Roberta z brudnej strony toru , ale wlasnie obejrzalem sobie zeszloroczny start w Kanadzie gdzie Heidfeld nie mial problemow by utrzymac 2 pozycje .

W zeszłym roku Heidfeld starował z 3 pozycji i na starcie awansował o jedną pozycję, spychając tym samym Alonso, który stał na P2.
Tak więc Twoje obawy powinny być i są uzasadnione, gdyż w ostatnich 5-ciu latach tylko raz kierowcy startującemu z P2 udało się obronić pozycję. Niestety ani razu nie udało się awansować na pierwszą.


Sorka moj bład , rzeczywiscie Heidfeld startowal z pozycji 3 ale wyjechal na 2 po bledzie Alonso w 1 zakrecie.

Z drugiej strony Alonso po starcie byl juz na prowadzeniu ale wskutek bledu przy wejsciu w 1 zakret stracil 2 pozycje. Ale start mial dobry i sie nie boje raczej o to.
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez pjaxz N cze 08, 2008 12:36  Re: Przed GP Kanady

Mexi napisał(a):Hmm..a czy wy liczycie, że Kimi nie weźmie Roberta na dystansie? Niech Kimas go wyprzedzi - bedzie gonił Hamiltona :D Robert bedzie wówczas jechal swoim tempem i odjeźdzał (mam nadzieję) od Alonso, Webbera i reszty, która bedzie pewnie lekko blokowana przez tą dwójkę. Myślę, że spadek o jedną pozycję może byc nawet lepszy dla Roberta, bo będzie odjeźdzał od tych za sobą i wyrobi większą przewagę przed pierwszym PS nad nimi niż walcząc z Kimasem o swoje P2, które i tak pewnie straci na dystansie.

A czemu Kimi miałby "wziąć " Roberta na dystansie? Nie znamy przecież realnej siły poszczególnych zespołów w Montrealu. Spadek o jedną pozycję lepszy? :) A czy Robert nie będzie musiał cisnąć ile tylko się da mając Kimiego za plecami? Czy wtedy odjedzie "reszcie"?
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Dejmon N cze 08, 2008 12:51  Re: Przed GP Kanady

pjaxz napisał(a):
Mexi napisał(a):Hmm..a czy wy liczycie, że Kimi nie weźmie Roberta na dystansie? Niech Kimas go wyprzedzi - bedzie gonił Hamiltona :D Robert bedzie wówczas jechal swoim tempem i odjeźdzał (mam nadzieję) od Alonso, Webbera i reszty, która bedzie pewnie lekko blokowana przez tą dwójkę. Myślę, że spadek o jedną pozycję może byc nawet lepszy dla Roberta, bo będzie odjeźdzał od tych za sobą i wyrobi większą przewagę przed pierwszym PS nad nimi niż walcząc z Kimasem o swoje P2, które i tak pewnie straci na dystansie.

A czemu Kimi miałby "wziąć " Roberta na dystansie? Nie znamy przecież realnej siły poszczególnych zespołów w Montrealu. Spadek o jedną pozycję lepszy? :) A czy Robert nie będzie musiał cisnąć ile tylko się da mając Kimiego za plecami? Czy wtedy odjedzie "reszcie"?

A jeśli okaże się, że bolid Roberta jest o wiele słabszy i wyciskając z niego nawet 200% Kimas i tak go dogoni, to w takiej sytuacji będzie musiał się bronić, co oznacza, że spowolni siebie i Kimiego. W taki sposób zamiast uciec reszcie, to oni go dojdą :eek: :(
Dejmon
 
Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 19:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Cinek N cze 08, 2008 12:52  Re: Przed GP Kanady

michuhania napisał(a):Robert pokarze klase

Co mu ta klasa zrobiła, żeby ją tak karać?



Skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że Ham znowu jedzie na 3 pity..
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez rafaello85 N cze 08, 2008 12:57  Re: Przed GP Kanady

cinek napisał(a):Skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że Ham znowu jedzie na 3 pity..

Na tym torze często pojawia się SC. Czy zespół McLaren podjąłby aż takie ryzyko z tymi 3 stopami dla Hamiltona? Niby taktykę zawsze można zmienić, ale...
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez RENO N cze 08, 2008 13:03  Re: Przed GP Kanady

jedno jest pewne, emocje będą jak w Monako, taktyka będzie kluczowa i oczywiście SC, który mam nadzieję nie wyjedzie. W tamtym roku np. obstawiano, że SC na bank wyjedzie w Monako, a tak się nie stało, w tym roku po wypowiedziach niektórych widać, że tez liczą na ewentualne SC w kontekście pomocy im
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez pjaxz N cze 08, 2008 13:08  Re: Przed GP Kanady

Jeśli Hamilton jedzie na 3 pitstopy to Robert też. Ja skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że Hamilton jedzie na dwa pitstopy w tym pierwszy stint dosyć krótki na miękkich oponach, gdzie będzie chciał uciec reszcie stawki, a potem dwa na twardych. Tutaj również istnieje ryzyko SC i potem utknięcia po pierwszym tankowaniu za wolniejszymi kierowcami.
Istnieje również trzecia opcja - Mclaren jest tutaj tak mocny, że rozjedzie, wręcz zmiażdży konkurencję.
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Mariu N cze 08, 2008 13:24  Re: Przed GP Kanady

Heikki był dopiero 7 wiec jak maki miały by być tak mocne i Hamilton miałby jechać na 2 pitstopy to Kovalainen musi jechac na 1 pitstop........chyba :???:
Avatar użytkownika
Mariu
 
Dołączył(a): Pt lut 29, 2008 12:59
GG: 9941308

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron